Пчелно млечице ?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Пчелно млечице ?

Мнениеот PetiaVT на 26 Авг 2007 11:05

Сина ни е много злоядо дете :yawna: Вчера една приятелка ми каза за тези капсули пчелно млечице .Били много подходящи за такива деца а и укрепвали имунната система .Приемали се по една капсула на ден и при нейното детенце имали голям ефект .Мисля и аз да взема от аптеката и да пробвам .Някоя мама давала ли е и доволна ли е ? :roll:
PetiaVT
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MISTIKA на 26 Авг 2007 12:17

Петя,много е полезно,ще останеш доволна.Аз също съм го пила като малка.
Аватар
MISTIKA
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот PetiaVT на 26 Авг 2007 12:39

Вече го купих и малкия изпи една капсула ,надявам се да има ефект ! По нататък ще пиша дали е така !
PetiaVT
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: Пчелно млечице ?

Мнениеот aniani139 на 26 Яну 2009 12:14

И МОЕТО ДЕТЕ Е МАЛКО ЗЛОЯДО,ДА НЕ КАЖА ДОСТА И ИСКАМ ДА ПОПИТАМ НАИСТИНА ЛИ ТЕЗИ КАПСУЛИ ИМАТ ЕФЕКТ И КОЛКО СТРУВАТ И ПО КОЛКО СЕ ДАВАТ И КОГА?
Аватар
aniani139
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 27 Яну 2009 16:43

Петя,и Ицето не е много по яденето,но аз не искам да го насилвам.Явно гладен няма да остане :wink: Аз му давам само витамини,мисля,че са достатъчни.При това нали знаеш,че всеки човек си има любими ястия,просто по-често приготвяй от любимите му неща и малко по малко ще започне да си хапва.Успех!! :D
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 30 Юни 2010 17:25

И аз се насочих към пчелното млечице, предимно за повишаване на апетита на детето. Само се чудя под каква форма го продават в аптеките :roll: и как ще го давам-препоръките са разтворен в мед и сутрин да се пие по 1 лъжичка, но моето дете не яде мед, освен в чай :?
Пчелното млечице като хранително и профилактично средство
Представлява високохранително и лесно усвоимо от организма вещество. Съдържа необходимите за нормално съществуване елементи.Усилва апетита, повишава обмяната на веществата, създава бодрост, настроение и прилив на сили, повишава имунната защита, подобрява функциите на жлезите с вътрешна секреция, стимулира кръвообразуването и забавя процесите на стареене. Фармакологична активност на пчелното млечицеДоказано е активното влияние на пчелното млечице върху обмяната на веществата, регулацията на ЦНС и тъканното дишане. Повишава работоспособността, намалява отпадналостта и умората, увеличава масата на тялото, ускорява растежа, подобрява апетита и съня. Пчелното млечице стимулира действието на двата отдела на вегетативната нервна система – симпатиков и парасимпатиков в резултат на което нормализира кръвното налягане. При страдащите от високо кръвно налягане го понижава и обратно. Увеличава еритроцитите, ретикулоцитите и хемоглобина в кръвта. Способства за изработване на надбъбречния хормон адреналин. При системно приемане на пчелно млечице се наблюдава регулиране на обмяната на веществата, съкратителната способност на сърдечния мускул, разширяване на коронарните съдове и гладката мускулатура на бронхите. Регулира усвояването на глюкозата в организма и мастната обмяна. оказва влияние върху ендокринната система, половата фригидност, лактацията и дълголетието.

Дневните дози, необходими на деца, възрастни, бременни и кърмачки: кърмачета до 6 месечна възраст: 65 mcg кърмачета от 7 до 12 месеца: 80 mcg деца от 1 до 3 години: 150 mcg деца от 4 до 8 години: 200 mcg деца от 9 до 13 години: 300 mcg подрастващи от 14 до 18 години: 400 mcg
Възрастни:19 години и повече: 400 mcg бременни: 600 mcg кърмачки: 500 mcg Американската Национална Здравна Служба препоръчва всички жени, които планират бременност да поемат по 400 микрограма (0.4 mg) фолиева киселина дневно.
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот lisa_ivanova на 08 Ное 2011 16:27

aniani139 написа:И МОЕТО ДЕТЕ Е МАЛКО ЗЛОЯДО,ДА НЕ КАЖА ДОСТА И ИСКАМ ДА ПОПИТАМ НАИСТИНА ЛИ ТЕЗИ КАПСУЛИ ИМАТ ЕФЕКТ И КОЛКО СТРУВАТ И ПО КОЛКО СЕ ДАВАТ И КОГА?

Ами аз съм се спряла на Апитонин капсули за малката тъй като и тя е злояда и има ефект , напоследък хапва повече , като че ли и се отвори апетит. Чувала съм че го дават в Дом ,майка и дете там има дечица, които по ред причини усвояват по-трудно храната и растат съответно по-бавно, като с Апитонин наддават по-добре. 8)
lisa_ivanova
 ---

Мнениеот ewka на 03 Яну 2012 11:21

Аз давам пчелно млечице,кога за профилактика,кога за апетите.Правя го 10 мл в 200 гр мед,това е за злоядост.А когато е за имунитет,10 мл може и на цял буркан мед. Може да го давате директно от лъжичка или ако детето не иска да го яде така,да го слагате в сок,в мляко в попара,каша и т.н.,но да не са топли.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nefer на 07 Май 2012 20:57

Е, късничко го пиша, но може да помогне на някой.
За деца без апетит има стара народна практика преди ядене - по една ракиена чашка ДОМАШНО ЧЕРВЕНО ВИНО, ама наистина домашно да е. А ракиените чашки някога са били по 20-30 грама. И действа наистина. Има и други стари билкови продукти, които помагат, но за тях е добре човек да се консултира с лекар преди всичко.

Друг метод, който се използва предимно в Китай е рецептите, които се приготвят да се съобразяват с лунния календар и съответно личния астро хороскоп на детето.

Ние вкъщи използваме и друг трик. По време на ядене му пускаме любимите онлайн филми - декстър, самурай джак и така нататък и след това се уговаряме дали ще яде или не. Ако хапва ще гледа, ако не, не :)

Последното и може би най-важното. Важно е детето да твори. Затова вкъщи редовно правим различни апликации и най-вече картички за нова година - http://napred.bg/новогодишни-картички.html
Последна промяна nefer на 06 Дек 2012 07:07, променена общо 1 път
nefer
 ---

Мнениеот valentina0577 на 22 Юли 2012 09:59

nefer написа:Е, късничко го пиша, но може да помогне на някой.
За деца без апетит има стара народна практика преди ядене - по една ракиена чашка ДОМАШНО ЧЕРВЕНО ВИНО, ама наистина домашно да е. А ракиените чашки някога са били по 20-30 грама. И действа наистина. Има и други стари билкови продукти, които помагат, но за тях е добре човек да се консултира с лекар преди всичко.

Друг метод, който се използва предимно в Китай е рецептите, които се приготвят да се съобразяват с лунния календар и съответно личния астро хороскоп на детето.
Ние вкъщи използваме и друг трик. По време на ядене му пускаме любимите онлайн филми - декстър, самурай джак и така нататък и след това се уговаряме дали ще яде или не. Ако хапва ще гледа, ако не, не :)
Последното и може би най-важното. Доколкото знам, изследванията са показали, че наличието на пушач в
дома се отразява на детския апетит. Затова и вкъщи само и единствено с
електронна цигара. Не дишаме катрани от много години насам.

А ти наистина ли даваш преди всяко ядене на детето си червено вино,пък било то и 20-30 г? :shock: Извинявай,но това ми звучи също толкова тъпо и крайно неподходящо като друга "народна" рецепта-за да не е
ревливо бебето,майката-кърмачка да пие червено вино или бира :shock: Ми то как няма да спи бебето като е
пияно?Сега за червеното вино-и при възрастните то разяжда,така че това със сигурност важи в пълна сила и за малкото дете...
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petyastefanova на 03 Юни 2014 14:15

Здравейте!
Гледам, че тази темичка не върви отдавна. Аз обаче сега имам нужда от помощ и се надявам някой да ми даде съвет.
Ние имаме кошери. Вчера са извадили пчелно млечице, най-вече заради малката ми дъщеря. Като всички деца и тя боледува често. Никога до сега не съм давала пчелно млечице, даже още не съм виждала какво представлява.
Нямам информация в каква доза се дава (малко по-нагоре имаше линк към стаия) на 3-годишни деца. Разбрах, че може в сок или разтворено в мед.
Малко се притеснявам, макар че моите деца ядат мед от бебета (не са проявявали алергични реакции), но все пак това е по-концентриран и още повече не е преработен продукт. Когато се купи такъв продукт от аптека все пак е преминал през някаква преработка и час от свойствата му се загубват. Така мисля.
И така, ще чакам да споделите мнения. Благодаря!
Аватар
petyastefanova
Фен на Mamaibebe
 ---

Назад към Здравословно хранене и Рецепти