За или Против храната от детска кухня

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: За или Против храната от детска кухня

Мнениеот Silvi 26 на 24 Авг 2009 22:25

Първо казвам,че не съм записвала детето си на детска кухня,защото не ми е проблем да и готвя.
Иначе нямам нищо против детската кухна.Аз живея в Русе и смятам,че храната в кухнята е много добра,защото когато ходех на работа много от храните са минавали през мен.Но такова нещо като екологично чиста храна.... :roll: ....тука вече грешите.Доста малко от нас ядат такава,нали така?
Аз готвя през ден и не смятам,че детето ми се храни лошо. :wink: Тя всъщност е на обща храна вече и яде от нашите манджички.А това д аи правя крем през ден хич не ми е трудно.

И последно-не виждам защо когато има две мнения по един въпрос трябва да се спори???Ето,лесно е-детето ми не яде от кухня,но аз не съм против нея! :sm_yahoo_33:
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот toni_raikova на 15 Фев 2010 11:40

Здравейте мами. Аз съм ЗА детската кухня. Много удобно и лесно. Всъщност зависи и от кухнята, в нашият град е доста вкусна и малчо я хапва с ухота. Няма по-хубаво от домашно приготвеното от мама, но при нас не винаги ги харесва, а от кухнята няма празно- всичко лапа.
Изображение Изображение
Аватар
toni_raikova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот trayana_tery на 26 Фев 2010 21:12

И аз съм ЗА с двете ръце. Такова разнообразие трудно се постига...Лошото е ,че Калин не я харесва и стигна до там като види лъжицата да плаче и да бяга :( Няколко дни яде само препечена филия. Едва вчера се престраши да опита нашето ядене. Започвам аз да му готвя. Нямам друг избор. Иначе ще намрази храната. Метнал се е на мен-злояд :(
Изображение

Изображение
Аватар
trayana_tery
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 11 Мар 2010 01:22

Ех този Калинчо! :)
Тери не се притеснявай-току виж заобичал храната покрай манджите на мама! :) А разнообразие мисля, че ще му осигуряваш! Да кажеш хапва ли си от твоите ястия!!!
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот delchevadi на 11 Мар 2010 12:39

Silvi 26 написа:Но такова нещо като екологично чиста храна.... :roll: ....тука вече грешите.Доста малко от нас ядат такава,нали така?
Аз готвя през ден и не смятам,че детето ми се храни лошо. :wink: Тя всъщност е на обща храна вече и яде от нашите манджички.А това д аи правя крем през ден хич не ми е трудно.

:emon25: :oki:

За екологичната храна - то вижте какво слагат в хляба, та камо ли в останали храни. А това че продуктите са ви от село (то и част от моите са от при баба), не ви гарантира че няма нитрати - и там се наторява, но никой не следи с колко тор.
А на мен дори ми доставя удоволствие да му готвя на малчо (Silvi и ние вече сме на обща храна и как папа само :lol: ). Иначе детската кухня си е улеснение, за тези мами които нямат време и възможност.
Изображение

ИзображениеИзображение
delchevadi
Отличник
 ---

Мнениеот vali4ka на 21 Мар 2010 20:30

Аз съм за детската кухня и съм много против новата наредба от тази година в която гласи че право на такава имат само деца навършили 10 месеца!защо не оставят всяка майка да реши кое е най добро за детето си!Никой не се сеща да увеличи детските например а иначе акъл за друго дават!
vali4ka
Начинаещ
 ---

Мнениеот Galka Metalikova на 21 Мар 2010 23:06

Аз още не съм записала детето на кухня,но ще го направя от следващия месец.До сега готвех докато той спи,но вече времето стана топло,прекарваме почти цял ден навън и ще ми е много по-удобно да вземам храна от кухнята(което не мисля ,че ме прави мързелива майка).Само се надявам синът ми да хареса манджичките там,че като чета някои деца не ги приемат.
[img]picasaweb.google.com/112197831650942360748/Snimki?locked=true#5563886140370483874[/img]
Galka Metalikova
Пристрастен
 ---

Мнениеот кус.кус на 18 Апр 2010 00:07

Уфффф,гадно е в тази кухняяяя,мирише едно такова...Аз до сега нито съм купила пюре,нито каша,нито ще я запиша на кухня.Купихме уред на пара още в 4тия месец като беше Ивка и всичко аз си и го приготвям,тя си го хапва,ето вече е на годинка започна и от нашите манджички.Винаги и правя разнообразно.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
кус.кус
Сериозен
 ---

Мнениеот delchevadi на 18 Апр 2010 18:29

кус.кус написа:Уфффф,гадно е в тази кухняяяя,мирише едно такова...Аз до сега нито съм купила пюре,нито каша,нито ще я запиша на кухня.Купихме уред на пара още в 4тия месец като беше Ивка и всичко аз си и го приготвям,тя си го хапва,ето вече е на годинка започна и от нашите манджички.Винаги и правя разнообразно.

Все в някой момент ще я пуснеш на градина. То папкането е същата работа като от детската кухня.
Изображение

ИзображениеИзображение
delchevadi
Отличник
 ---

Мнениеот Didko_Yoki на 18 Апр 2010 20:08

За!!! Удобно, вкусно и разнообразно. Синът ми хареса яденето още от първия ден. Аз съм доволна.
Изображение Изображение
Аватар
Didko_Yoki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот кус.кус на 18 Апр 2010 23:22

Знам,че и в детските градини кухнята е същата,нали работят по едни рецепти :emon12: ,ние сигурно ще си стоим гладни,като си спомня доматите в супите и настръхвам.Имаме и частна кухня,но незнам там какво ще е.Разбрах че е по 2.20 лв на ден,има опция и по домовете да се доставя и да си избираш за кои дни,само събота и неделя,само през седмицата и т н,може би бих пробвала тази кухня.Много ми се виждат водни манджичките от държавната,но щом децата ги ядат.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
кус.кус
Сериозен
 ---

Мнениеот deriel на 03 Май 2010 22:05

и аз съм ЗА, но само за сега :lol: :lol: :lol: като започнем да взимаме ще преценя ...
Изображение
Аватар
deriel
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sabi-stz на 25 Юли 2010 22:37

Твърдо ЗА!!!
Ние рано рано почнахме да я ядем. Разнообразна и вуксна.
Детето свиква да яде всичко, в къщи такова разнообразие неможе да се предложи.
В яслите и градините храната е същата, така че ако детето ще посещава такива заведения най-добре е да свикне от малко.
Аватар
sabi-stz
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bubi383 на 15 Авг 2010 12:09

С две ръце съм "за'' детската кухня.Юни месец го записах в държавната кухня,но ми казаха,че най-рано редът ни ще излезе декември :shock: .От тогава сме на частна кухня,храната ни я носят вкъщи,вкусна е,разнообразна е,малкият си я хапва с удоволствие и това ме устройва напълно :D
ИзображениеИзображение
bubi383
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот elka на 01 Сеп 2010 10:49

Аз съм "ЗА"детската кухня,но можеби наистина зависи от това в кой град живееш.Ние сме от Пловдив и при нас е доста разнообразна и хубава,малкият я ядеше с удоволствие само накрая вече му поомръзна и нерядко аз съм му дояждала манджичките :D
[Изображение
Изображение
Аватар
elka
Редовен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти