За или Против храната от детска кухня

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: За или Против храната от детска кухня

Мнениеот bebeto_83 на 05 Юни 2009 10:31

Момичета всеки изказва различни мнения относно детската кухня,но моят съвет е ако не сте записали детето си да опитате,нищо не губите.Така ще разберете дали то ще приеме тази кухня или не.Аз лично съм много доволна,не сме на частна,а на най-обикновенна държавна кухня,която ми струва 20 лв на месец.Самата аз опитвам всеки път готвеното от тях и ми харесва. :D :wink:

Изображение
В този живот трябва да работиш,като говедо за да живееш,като човек
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот uleto888 на 06 Юни 2009 09:12

Не съм го записала още,защото е маък.И бях скептично настроена,но поговорих с някой майки и мисля,че както каза bebeto_83 нищо няма да изгубя ако пробвам.та ще го запиша на държавна кухня като навърши 10 месеца.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 08 Юни 2009 09:51

:oki: пробвай мила,едни 20 лв са на месец,ако не я хареса наистина нищо не губиш :wink: Но ти стискам палци да я хареса :D

Изображение
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот denita на 09 Юни 2009 15:14

Ние взимаме ДК първо бяхме на една частна,а сега на държавната,но определено държавната е много по-вкусна,но за огромно съжаление Никол не я яде единствено понякога десерта и то не целия,взела съм купончета и за този месец ще я пробвам дано свикне :roll:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
denita
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vilenceto на 10 Юни 2009 14:24

Бях записала малкия на кухня,но той не прие храната която готвеха там и затова спрях да вземам от детската кухня!Сега сме на обща храна,само че преди да сложа подправките в манджата отделям малко за него и след това я овкусявам за нас.много обича да му готвим,хапва си от всичко и не е злояд.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
vilenceto
Пристрастен
 ---

Мнениеот Андреева на 13 Юни 2009 21:44

Бях записала сина си,но той не хареса храната.Къде ядеше,къде не,а кремчетата направо повръщаше.Накрая си купих зеленчуци,чисто месо,всичко почистих,измих и разпределих в пакетчета за едно готвене.Готвех му на два дена веднъж,пасирах храната,още гореща я разпределях в бурканчета и запечатвах,после обръщах бурканчето и то се вакуумираше.Десертчетата му ги правех на момента,бързо ставаше.
И с дъщеря ми така беше.Точно един месец бяхме на кухня с нея и толкова.
Изображение дъщеря миИзображение синът ми
http://vbox7.com/play:ff9c1be0&al=1&vid=83197
Аватар
Андреева
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 14 Юни 2009 11:20

Ние си хапваме детската кухня и Ади е много доволен.Пробала съм да готвя сама,но не му харесва.Сега единствено в неделя като няма кухня му правя аз,ама не е очарован.Аз съм ЗА кухнята,всеки ден е различно яденето,аз и да искам не мога да измисля такова разнообразие.Да вярно,че в нета има много рецепти,но както казах той не ги харесва.Всяко дете е различно все пак.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 16 Юни 2009 09:40

Андреева написа:Бях записала сина си,но той не хареса храната.Къде ядеше,къде не,а кремчетата направо повръщаше.Накрая си купих зеленчуци,чисто месо,всичко почистих,измих и разпределих в пакетчета за едно готвене.Готвех му на два дена веднъж,пасирах храната,още гореща я разпределях в бурканчета и запечатвах,после обръщах бурканчето и то се вакуумираше.Десертчетата му ги правех на момента,бързо ставаше.
И с дъщеря ми така беше.Точно един месец бяхме на кухня с нея и толкова.

Много гадно,че не е харесал кухнята,така ще трябва ти да готвиш :wink: но важното е да се храни добре

Изображение
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот sttella на 16 Юни 2009 14:39

Аз също съм за храната от датската кухня.Малката си хапва добре от там, храната е разнообразна.Не мога да си позволя всеки ден да и готвя в къщи и супа и основно и десерт, денят ми трябва да преминава покрай печката и мивката.Но най-важното е, че на нея храната и допада.
Изображение

Изображение
Аватар
sttella
Сериозен
 ---

Мнениеот tatkostova на 05 Авг 2009 12:55

Аз лично вземах кухня на малката от 6-ия до 8-9 месец и то не всеки ден, и я спрях! Честно казано, млечната кухня е за мързеливите или много заети майки/ въреки че според мене няма извинение за това само да си наготвиш на детето/! Писна ми от тази еднотипна, водниста и блудкава кухня! Откакто спрях малката изцяло от кухня, напълня и наддаде и на ръст! От разстояние може да се сравни вида на буркан с ядене от кухнята и този, сготвен вкъщи - все едно пред тебе да са трабантче и мерцедес!
tatkostova
 ---

Мнениеот sttella на 13 Авг 2009 15:41

tatkostova написа:Аз лично вземах кухня на малката от 6-ия до 8-9 месец и то не всеки ден, и я спрях! Честно казано, млечната кухня е за мързеливите или много заети майки/ въреки че според мене няма извинение за това само да си наготвиш на детето/! Писна ми от тази еднотипна, водниста и блудкава кухня! Откакто спрях малката изцяло от кухня, напълня и наддаде и на ръст! От разстояние може да се сравни вида на буркан с ядене от кухнята и този, сготвен вкъщи - все едно пред тебе да са трабантче и мерцедес!

Аз не се определям като мързелива майка, макар и ти с такава лекота да си ме определила като такава без да ме познаваш.Не мога да говоря нищо за храната от вашата кухня, може и да е помия, но храната която аз вземам за моето дете е много вкусна и разнообразна.Такава храна ще яде като тръгне на ясла и на градина, няма друг избор.Предпочитам времето , което ще прекарам край печката , да го отделя на детето си, да си поиграем или да я изведа на разходка.А и до колкото разбирам и ти си вземала храна от кухнята, значи и ти си от "мързеливите майки ", но при теб за съжаление нещата не са се получили.Всеки сам преценява как и с какво да храни детето си , моя избор е детската кухня и повярвай ми, не е защото ме мързи да сготвя.
Изображение

Изображение
Аватар
sttella
Сериозен
 ---

Мнениеот drali на 16 Авг 2009 22:45

Доволна съм , много малко са били случаите,в които не е искала храната .
Плюс това е разнообразна и както е казала една мама по-горе ,предпочитам това време,което ще отделя за готвенето да го прекараме двете заедно с Геринка .
В никакъв случай не съм мързелива , сега като няма кухня кой мислиш, че й готви ?!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
drali
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот slance_25 на 20 Авг 2009 14:51

Аз също не съм във възторг от детската кухня,защото съм чувала много лоши неща за нея...как приготвят храната,в какво я приготвят...и т.н.Предпочитам да си приготвя всичко аз сама,за да зная,че детето ми яде екологично чиста храна.Пък и колко време загубваш,да приготвиш храната за ДЕТЕТО СИ?!
slance_25
 ---

Мнениеот sttella на 20 Авг 2009 16:51

..................,че детето ми яде екологично чиста храна.Пък и колко време загубваш,да приготвиш храната за ДЕТЕТО СИ?![/quote]

Извинявай, но би ли ми разяснила това за екологично чистата храна, наистина не ми стана ясно?От къде се снабдяваш със зеленчуците и месото, от които приготвяш храна на детето си.Ако си ги произвеждате във вашата градинка или дворче ще се съглася донякъде с теб.А относно времето, което на мен ми е нужно за да приготвя храна на детето си, ще ти кажа , че от кухнята и вземам зеленчукова или месна супа, постно или месно ядене и крем. Ако трябва да приготвя и трите неща ще ми отнеме целия предиобед и това трябва де е всеки ден, за да е прясно яденето , а не престояло в хладилника от 1 седмица. Разбира се , ако видя, че детето ми не харесва храната от кухнята, или се съмнявам в качеството и, ще готвя нямам друг избор.
Изображение

Изображение
Аватар
sttella
Сериозен
 ---

Мнениеот Mamaly на 21 Авг 2009 13:21

Определено не си залужава да насилваш детето да яде детцка кухня. Моя го пробвах на 7-ми месец няколко пъти, ами определено не му хареса, пробвах и ядене от друга децка кухня, пак същия резултат. Иначе не ми е злояд, яде почти всичко, в момента е на 10 месеца и се храни главно на Hipp пюрета и АМ, но не отказва и сготвеното вкъщи. Само с яденето от децката кухне не ще и не ще. Според мен не би трябвало да е нещо много различно от пюретата които яде, но очевидно има разлика. Другото което съм се замисляла е, че реално и аз самата не знам какво могат да сготвят в децката кухня за 20лв./месец, и то да е наистина качествена храна, а не просто нещо да има там да се засити. Както и да го мисля не мога да си го представя.
Mamaly
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти