Липса на режим на хранене - проблем ли е?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: Липса на режим на хранене - проблем ли е?

Мнениеот pinko_bl на 17 Юни 2007 20:29

mishellinna написа:Здравейте, момичета!
Бих искала да ви запитам следното - синът ми е на 2,5 месеца и в момента яде по 130 АМ - Аптамил на различни интервали от време. До към 6 вечерта яде почти през 2 часа, после на по-големи интервали до сутринта. По принцип обаче не спазва почти никакъв режим на хранене - както си яде през 2 часа, минава на 3 или 4 и после пак обратно...Не мога да му давам повече, тъй като след това връща почти всичко...Да продължавам ли така или има някакъв начин да му създам режим на хранене?

Редно да му създадеш режим, защото като стане по-голям ще ти е още по-трудно, а и организмът трябва да знае кога се яде и кога не. Започни да си следш по часовник и се наложи ти. След седмица сам ще свикне и ще си иска под час яденето. А ти сигурна ли си, че му се яде всеки път, като му даваш, или просто не си плаче, защото има друга прищявка? Все пак е бебче :D
Аватар
pinko_bl
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama nati на 22 Юни 2007 13:19

Ние от смото раждане сме с режим.В началото я будех за да яде сега вече си свикна и сама се буди за ядене.Все още се храним през 3 ч.,а от нощното хранене се отказа сма още през 1 месец
mama nati
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 22 Юни 2007 16:15

Ние в началото ( до средата на втория месец ) бяхме на режим.Будех го , а след това ставаше ужасно крив.За това теглих едан българска ( с извинение ) на режима и сега му давам,когато е гладен.Сина ми яде по 6 пъти на ден.Преди обях четири пъти - хапва на 2 часа - 2 часа и половина - три.След обяд два пъти - на 4-5 часа .И изява по 120 мл.И аз съм доволна и той също,че не му нарушавам сладкия сън.Всеки сам решава.Аз се "доверих" на нуждите на детето си.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот mi6a на 22 Юни 2007 16:30

nikita_perez написа:Ние в началото ( до средата на втория месец ) бяхме на режим.Будех го , а след това ставаше ужасно крив.За това теглих едан българска ( с извинение ) на режима и сега му давам,когато е гладен.Сина ми яде по 6 пъти на ден.Преди обях четири пъти - хапва на 2 часа - 2 часа и половина - три.След обяд два пъти - на 4-5 часа .И изява по 120 мл.И аз съм доволна и той също,че не му нарушавам сладкия сън.Всеки сам решава.Аз се "доверих" на нуждите на детето си.

:clap: браво, че си решила така. И ние сме така, но хапваме вече по 140 мл, а ако и дам повече и с него ще се справи. Но го отдавам на това, че бяхме болни и сега сякаш наваксва :)
Аватар
mi6a
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniel4o1982 на 22 Юни 2007 16:40

Според мен е излишна амбиция да се създава режим на бебето. Какво значи режим, да не е войник малкото бебенце. Като всеки човек понякога му се яде повече, друг път по-малко, понякога по-рано огладнява, друг път по-късно. Защо да се мъчи бебенцето, ако е гладно ще си поиска, но ако спинка - очевидно не ет оклова гладно. На мен ми е смешно някои майки като се фукат с "ЖЕЛЕЗНИ РЕЖИМИ". НА ТЕБ ЩЕ ТИ БЪДЕ ЛИ ПРИЯТНО ДА СИ ПОДЧИНЕНА НА ТАКЪВ ЖЕЛЕЗЕН РЕЖИМ?
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Galeniche на 25 Юни 2007 15:53

Смятам,че е хубаво детето да си има режим,но когато се налага да бъде разчупван.Твърдо съм против когато бебето сладко си спи,да бъде будено само и само,защото е дошъл часът за ядене.Ако пък огладнее преди да е дошло времето за ядене по график,нека си хапне.
Изображение
Аватар
Galeniche
Пристрастен
 ---

Мнениеот Mim4eto на 25 Юни 2007 16:52

Ами редно е да си имат някакъв режим.Ние се храним през 3часа;нощното хранене той сам си го премахна.Ние сме на аптамил.
Аватар
Mim4eto
Пристрастен
 ---

Мнениеот sfesn0t0 на 01 Юли 2007 16:07

до 6 месеца вече НЕ се препоръчва да имат режим на хранене бебетата. в източниците, които четох, а и според педиатъра ни, ако оставиш бебока гладен (с цел да му създадеш режим), единственото което постигаш е да го изнервиш безумно. твърди се, че деца които от малки са оставяни да огладнеят с цел създаване на режим на хранене, когато порастнат стават нападателни и недоверчиви в по-голяма степен, в сравнение с тези които са кърмени или хранени на поискване.
аз лично храня все още на поискване дъщеря ми (на 11 и 1/2 месеца е), но тя сама си направи режим след 7-мия месец. дотогава имаше случаи да суче по 13 до 15 пъти на денонощието за по 3-4 минути.
Изображение

Изображение
Аватар
sfesn0t0
Отличник
 ---

Мнениеот drum4eva на 15 Юли 2007 00:29

В началото ние също се опитвахме да имаме режим на хранене- беше голям зор.Отказах се да го мъча, но той пък сам реши да си направи свой режим.
Сега ядем по 150гр. АМ на 3,5 - 4 часа а понякога и на 5(ако е на свеж въздух).
Първите 1- 1,5 месец, се хранехме на 3 часа нонстоп.Видях се в чудо и 90 гр. не му стигаха.След това го вдигнахме на 120 гр. и пак се хранехме нонстоп на 3 часа, в последствие ми отказа нощното хранене.А сега вече, като започнах да му давам по 150 гр. ми яде 4 пъти на ден, много рядко 5 пъти.Така, че ако искаш недей се опитва да създаваш режим на детето, то в последствие ще си направи само режима.Ако искаш пробвай да увеличиш млякото на 150 гр.Може и да се получи.
УСПЕХ.

Изображение
Изображение
Аватар
drum4eva
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diana25 на 16 Юли 2007 20:56

smiatam,4e kogato se karmi deteto ne triabva da ima rejim.parvo,4e po-4estoto su4ene stimulira karmata i vtoro,4e ne si sigurna kolko e izialo.moje vednaj da izsu4e po malko i da ogladnee po-barzo.6tom e na AM smiatam,4e triabva da se spazva rejim ina4e se pretovarva stomah4eto
Аватар
diana25
Фен на Mamaibebe
 ---

Предишна

Назад към Здравословно хранене и Рецепти