кисело мляко

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: кисело мляко

Мнениеот veseto-dp на 15 Юли 2009 17:58

mamma_ronni написа:До момента сме пробвали вече 4 вида и не иска и да чуе, не мога да си го обясня, но е факт. Ако трябва да съм честна и аз мисля че му е раничко, но не останаха много АМ които не сме опитали. :cry: :sm_uu:

Ние имахме почти същия проблем свенихме всички видове АМ които предлагат на пазара и нито ги харесваше нито го засищаха и така се наложи да му дам кисело мляко и почна да си го яде,ама то и по съвет на педиатъра,предполагам вашата педиатърка знае за проблема ако не сподели тя щше ти каже какво да правиш ама това слагаш я АМ сок не бях чувала
да допълня беше на 3м когато почна киселото мляко и няма проблеми
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
veseto-dp
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Tancheto на 09 Авг 2009 01:31

Майка ми ме е захранила с кисело мляко на 20 дена, пък да чукна на дърво никога през живота не съм илама алергии или болести (да не чуе дявола, пу пу) Киселото мляко е най-големия източник на пробиотици, които пък са изкуствено добавени в различните АМ. Е, защо да давам химия като няма нищо по-добро от естественото..Виж вече ако бебчо си е на кърма, тогава може да се изчака, но аз нямах това щастие да кърмя дълго. Според мен така наречените "нови изследвания", които твърдят, че кис.мляко не трябва да се дава поне до година и 2-3 месеца, са си чисто и просто една измислица на производителите на АМ. Защо да даваш 3-4 лв за мляко, което да си подквасваш вкъщи, като може да дадеш 20-30лв за една кутия АМ?
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Живей така, че когато остарееш да те е срам да разказваш, но да ти става хубаво като си спомняш!!!
Ако си гладен, НЕ цъкай ТУК
Аватар
Tancheto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот isa83 на 08 Сеп 2009 14:44

Tancheto написа: Майка ми ме е захранила с кисело мляко на 20 дена, пък да чукна на дърво никога през живота не съм илама алергии или болести (да не чуе дявола, пу пу) Киселото мляко е най-големия източник на пробиотици, които пък са изкуствено добавени в различните АМ. Е, защо да давам химия като няма нищо по-добро от естественото..Виж вече ако бебчо си е на кърма, тогава може да се изчака, но аз нямах това щастие да кърмя дълго. Според мен така наречените "нови изследвания", които твърдят, че кис.мляко не трябва да се дава поне до година и 2-3 месеца, са си чисто и просто една измислица на производителите на АМ. Защо да даваш 3-4 лв за мляко, което да си подквасваш вкъщи, като може да дадеш 20-30лв за една кутия АМ?

И аз съм на същото мнение! Майка ми ме е захранила на 2 месеца с кисело мляко и не съм имала проблем :D
Човек да бъдеш е лесно, човечен да бъдеш е трудно!
Най-нежното нещо!
Аватар
isa83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот intense® на 12 Сеп 2009 08:43

Не искам да споря, но нали се сещате, че киселото мляко от преди 20 и кусур години няма нищо общо с предлаганото сега по магазините.
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот isa83 на 12 Сеп 2009 14:01

intense написа:Не искам да споря, но нали се сещате, че киселото мляко от преди 20 и кусур години няма нищо общо с предлаганото сега по магазините.

така е мила, но аз не купувам кисело мляко от магазина, а си правим домашно :wink:
Най-нежното нещо!
Аватар
isa83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот intense® на 12 Сеп 2009 15:58

isa83 написа:
intense написа:Не искам да споря, но нали се сещате, че киселото мляко от преди 20 и кусур години няма нищо общо с предлаганото сега по магазините.

така е мила, но аз не купувам кисело мляко от магазина, а си правим домашно :wink:

Чудесно :)
Надявам се не заквасваш купешко /ако изобщо става за тази цел/
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот isa83 на 12 Сеп 2009 17:00

intense написа:
isa83 написа:

Чудесно :)
Надявам се не заквасваш купешко /ако изобщо става за тази цел/

еми да ти кажа от купешките сме пробвали когато е нямало за закваска ноо наистина не става хубаво, а с домашното става гъсто като сладолед :D
Най-нежното нещо!
Аватар
isa83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 17 Сеп 2009 13:26

Аз подквасвам с "Елби" и става(вземаме мляко от познати и сме много доволни).Веднъж опитах с "Данон" преди години и не стана,стана като слуз.Но Елби и Верея стават за тая работа.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mariela golemanova на 04 Май 2010 16:25

аз сам била захранена от 6 ден с кисело мляко и двете ми деца от 2 месец ги захраних с кисело мляко
Изображение Изображение
Аватар
mariela golemanova
Редовен
 ---

Re:aptamil

Мнениеот ели ния на 07 Яну 2011 00:51

zdraveite,mami,moiata bebo4ka e na 4 meseca i mnogo se zapi4a ot apramila,az i davam aptamil AR,no tia ve4e ne povra6ta,a dokotorkata mi kaza da ne i smeniam aptamila s obiknoven,kakvo da pravia,dnes be6e stra6no s izhogdaneto.moia maj e v Anglia i misli da mi izprati ot tam aptamil,posavetvaite me kakvo da pravia,iskam i kiselo mliako da i davam,no neznam!blagodaria vi

здравейте, мами, моята бебочка е на 4 месеца и много се запича от аптамила, аз и давам аптамил АР, но тя вече не повръща, а докторката ми каза да не и сменям аптамила с обикновен, какво да правя, днес беше страшно изхождането. моя мъж е в Англия и мисли да ми прати от там аптамил, посъветвайте ме какво да парвя, искам и кисело мляко да и давам, но незнам! благодаря ви

Писането на кирилица във форума е задължително!
Модератор
Аватар
ели ния
 ---

Мнениеот petyastefanova на 17 Яну 2011 19:47

Въпреки, че това не е тема за АМ ще ти кажа, че можеш да започниш с сокове и пюрета, които разхлабват - ябълка, круша, сини сливи, тиква и т.н.Така по-лесно ще се изхожда бебето.
Аватар
petyastefanova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 17 Яну 2011 20:58

Ели ния, защо ти е да даваш на 4месечното си бебе кисело мляко? Според мен е хубаво да смениш АМ. А педиатърката знае ли, че този Аптамил запича бебето? Посъветвай се с нея, че дори и с друг лекар. Освен това запека си е голям проблем. Дъщеря ми страдаше от запек и доста трудно се преборих с него. Дори е пила Дуфалак. НО всичко това е предписано и съгласувано от лекари!!!
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ели ния на 23 Яну 2011 00:34

silvi_26,na6ata lekarka znae 4e ia zapi4a,no mi kaza 4e vsi4ki am zapi4at,az ve4e i davam obiknoven aptamil i niama me problemi za sega,dano i zanapred da e taka!blagodaria 4e mi pisa!
silvi_26,нашата лекарка знае че я запича,но ми каза че всички am запичат,аз вече и давам обикновен аптамил и няма ме проблеми за сега,дано и занапред да е така!благодаря че ми писа!

Писането на кирилица е задължително във форума .Ако нямате кирилизираща програма , моля използвайте Кредор . Следващи Ваши мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение .

Модератор
Аватар
ели ния
 ---

Мнениеот Vannq на 11 Фев 2011 15:20

На 7 месеца вече пиеше по-малко кисело мляко наред с АМ, докато свикне, защото ми спря кърмата. После преминахме изцяло на кисело и спрях АМ. Квасих си го сама не съм купувала от магазина. Без захар. Чудничко за преди сън. :lol:
Vannq
 ---

Мнениеот kalisto71 на 18 Фев 2011 23:56

Моя син нямаше навършени 3 месеца когато започнах да му давам кисело мляко. Домашно- взимах от познати краве мляко и си квасех . Лекарката тогава ми беше казала 2 части мляко към 1 част вода и малко захар/мисля, че беше 1 ч.л / Съвета на лекарката беше да му давам кисело мляко след като навърши 4 м. , но... по настояване на таткото започнахме по-рано с киселото мляко. А когато навърши годинка вече пиеше и прясно мляко- тогава също питах лекарката и тя беше казала, че няма да има проблем да пие и прясно мляко след първата си годинка.
А сега добра закваска се получава от Боженци или Елви. А като си направиш веднъж домашно мляко, можеш да си взимаш от него и да си квасиш.
Изображение

Марти, звездичката на мама ... мама те обича и няма да забрави ...
Аватар
kalisto71
Редовен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти