Кърмите ли децата си?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

да

Мнениеот pbizart на 16 Авг 2007 15:47

Да кърмила съм дъщеря ми до 10 месеца, тя сама отказа след това да суче, а и премина на друга храна, започнахме да да ваме и кисело мляко.
ще ни подкрепите ли тук гласува се с 10 звездички http://www.marti-online.com/contest/uch ... ive.php/18
Гласувайте моля Ви
http://prize.bg/pbizart
Аватар
pbizart
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ninina на 16 Авг 2007 21:38

sfesn0t0 написа:
daniel4o1982 написа:ninina, спореед мен не си закъсняла, а това за желязото е малко въздух поо налягане. На моето бебе му изследваха хемоглобина на 6м. и няколко дни и беше екстра без да е яла нищо руго освен кърма. Дори и по-малко желязото в кърмата е напълно абсорбируемо от организма и в този смисъл напълно достатъчно. А инаяе наистина е трудно захранването. Малката още нищо друго не ще да яде!

:oki:
Съгласна съм и аз с написаното от даниелчо1982. И Миата до 6 месец бе само на кърма- нито грам вода, нито сок, нито чай. Сега е на 13 месеца и продължаваме с вечерно и сутрешно кърмене. Надявам се да имам кърма, защото истината е, че се чувствам отговорна пред детенцето ми да го кърмя, колкото време и двете се чувстваме добре правейки го... може до 2 год., може и повече, може и по-малко... както дойде.

Добре е да чуя че не съм единствена. И ние сме точно така, няма сокчета, няма водичка, нищичко. Ще ми е полезно ако споделите как и с какво започнахте? Давахте ли сокчета или направо пюрета? И слагахте ли кърма в пюретата? Предварително ви благодаря :party5:
Изображение
Аватар
ninina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ая на 16 Авг 2007 22:55

ninina, аз започнах с картофено пюре (сега си мисля, че трябваше да започна с безмлечна оризова каша). След това добавих морков, чушка. Всичко постепенно. Слагала съм кърма в пюрето. Относно сокчетата, то моето синче все още не ги пие. Давала съм му, но само вода признава.
Изображение
Изображение
Аватар
Ая
Отличник
 ---

Мнениеот daniel4o1982 на 17 Авг 2007 07:19

ninina, не си единствена. Ние още сме в процес на започване. Не яде все още нищо друго. Пробвала съм с ябълково пюре и морковено пюре. Слагах кърма в пюрето. Не ще обаче още да ги папка. Вчера й взех безмлечна оризова каша и я направих с кърма и вода. Успя да изпапка около 40-50 грама, което е много за нея. Е, с огромни усилия беше, но го отчитам като едно вече успешно хапване, другите опити с пюреттата по-скоро не се броят. Вода и сокове още не пие. Ами това е.
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот d11i на 18 Авг 2007 16:44

Аз продължавам да кърмя,просто,защото бебо си го иска.Вярно.че вече се замислям дали да не го отбивам,защто скоро ще стане на 11 месеца,но пък той суче само сутрин,а на мен така ми е добре,защото и аз си поспивам :lol:
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

Мнениеот sfesn0t0 на 21 Авг 2007 16:39

ninina написа:Добре е да чуя че не съм единствена. И ние сме точно така, няма сокчета, няма водичка, нищичко. Ще ми е полезно ако споделите как и с какво започнахте? Давахте ли сокчета или направо пюрета? И слагахте ли кърма в пюретата? Предварително ви благодаря :party5:

Миата я захраних на 5 месеца и 3 седмична възраст. Започнахме със зеленчукова супа за обяд- тиквичка, маруля, картоф, морков и целина- варят се 30 мин.- тогава я пасирах и при пасирането добавях 1 суп.л. зехтин- това около 5-6 дни. После добавих в супата телешко месо- 50-60 гр. дневната порция месо. И така около 2 седмици- после добавихме в менюто закуска от портокал или круша или ябълка- изчиствах и смилах в блендера. Портокала направо го чистех парченце по парченце и й го давах така- харесва й и до сега много. И така постепенно и следобедно захранване направихме... Хляб и до сега давам рядко. Наобяд първо си изяжда яденето и после й давам малко парче хляб- за предпочитане пшеничен. Банани избягвах да й давам- по препоръка на педиатъра.
Изображение

Изображение
Аватар
sfesn0t0
Отличник
 ---

Мнениеот ninina на 24 Авг 2007 16:56

sfesn0t0 написа:
ninina написа:Добре е да чуя че не съм единствена. И ние сме точно така, няма сокчета, няма водичка, нищичко. Ще ми е полезно ако споделите как и с какво започнахте? Давахте ли сокчета или направо пюрета? И слагахте ли кърма в пюретата? Предварително ви благодаря :party5:

Миата я захраних на 5 месеца и 3 седмична възраст. Започнахме със зеленчукова супа за обяд- тиквичка, маруля, картоф, морков и целина- варят се 30 мин.- тогава я пасирах и при пасирането добавях 1 суп.л. зехтин- това около 5-6 дни. После добавих в супата телешко месо- 50-60 гр. дневната порция месо. И така около 2 седмици- после добавихме в менюто закуска от портокал или круша или ябълка- изчиствах и смилах в блендера. Портокала направо го чистех парченце по парченце и й го давах така- харесва й и до сега много. И така постепенно и следобедно захранване направихме... Хляб и до сега давам рядко. Наобяд първо си изяжда яденето и после й давам малко парче хляб- за предпочитане пшеничен. Банани избягвах да й давам- по препоръка на педиатъра.

Започнахме :clap: от понеделник смело даваме картофено пюренце, правя си го сама, варено картофче с кърма. Мога да се похваля, че си изяжда всичко, което й дам и даже още иска, но ... мисля да не прекалявам. А тази супичка с вода я пасираш, нали? Мисля след картофа да въведа и морков и тиквичка, че ги има в изобилие в градината на наште :pancake: , но мисля да ги прибавям към картофа, а не по отделно. А и супичката ми се вижда много добра идея
Изображение
Аватар
ninina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот k@nella на 24 Авг 2007 17:09

Аз кърмих до 9 месеца,като накрая беше само сутрин и вечер.Голям тормоз.Второто няма да го кърмя толкова
Аватар
k@nella
Отличник
 ---

Мнениеот daniel4o1982 на 24 Авг 2007 17:11

k@nella написа:Аз кърмих до 9 месеца,като накрая беше само сутрин и вечер.Голям тормоз.Второто няма да го кърмя толкова

На мен кърменето не ми е тормоз. Напротив. Това е близост с детето, действително не е само физическа, гледайки се с бебчо ние общуваме, така като само майка и бебе са способни.
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eleonora87 на 24 Авг 2007 17:13

ние също се кърмим
Аватар
eleonora87
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот k@nella на 24 Авг 2007 17:38

daniel4o1982 написа:
k@nella написа:Аз кърмих до 9 месеца,като накрая беше само сутрин и вечер.Голям тормоз.Второто няма да го кърмя толкова

На мен кърменето не ми е тормоз. Напротив. Това е близост с детето, действително не е само физическа, гледайки се с бебчо ние общуваме, така като само майка и бебе са способни.

Близост,близост,ама сега до тоалетна не мога да ида без него.А как ще се тръгва на работа,не ми се мисли. :roll:
Аватар
k@nella
Отличник
 ---

Мнениеот k@nella на 24 Авг 2007 18:30

Освен това има хиляди други начини за прояваване на близост.Ти може и да кърмиш и да ходиш на работа и пак да не си близо до детето си.Има и майки-кърмачки.Те каква близост изпитват към чуждото дете или то към тях?Така че кърменето не е определящо в този случай.Всеки преценя сам за себе си.Близостта е усещане,чувство,емоция,които се проявават още в утробата.
Аватар
k@nella
Отличник
 ---

Мнениеот angelisti на 24 Авг 2007 19:29

Кърмих и двете си деца съвсем малко(около 2 седмици)-Просто нямах кърма :sadd: Въпреки това до последно изцеждах по 15-20гр. сутрин и вечер
angelisti
Пристрастен
 ---

Мнениеот sfesn0t0 на 25 Авг 2007 08:54

daniel4o1982 написа:

Не само не е тормоз и за мен... след всяко кърмене, Миата вади по една огромна доволна усмивка и имам чувството, че всеки път се чувства все едно е завладяла света или нещо подобно... това усещане, че давам част от себе си на детенцето си, ме окриля и мен. Зверски съм уморена наистина, но в крайна сметка когато правим дете, не го правим заради собствения си кеф... имаме преди всичко отговорността да му осигурим възможно най-добрите условия да порасте и да стане човек.
Изображение

Изображение
Аватар
sfesn0t0
Отличник
 ---

Мнениеот sfesn0t0 на 25 Авг 2007 08:58

angelisti написа:Кърмих и двете си деца съвсем малко(около 2 седмици)-Просто нямах кърма :sadd: Въпреки това до последно изцеждах по 15-20гр. сутрин и вечер

ей това е геройство! наистина са спорни мненията за кърмещите мами... но аз искрено да ви кажа, смятам че мама, която има кърма а не кърми, просто не изпълнява задълженията си като такава... така го чувствам.. така го пиша... отделно са усещанията за близост и т.н.
Изображение

Изображение
Аватар
sfesn0t0
Отличник
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти