Кърмите ли децата си?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Мнениеот ELENA ATANASOVA на 23 Юли 2007 13:04

И ние да се запишем - кърмиме се-И ние като другите бебета в тези жеги не иска пюрета само цице
Аватар
ELENA ATANASOVA
Отличник
 ---

Мнениеот kemal4o на 23 Юли 2007 13:48

И ние се кърмим и ще продължаваме да се кърмим докато бебчо сам не се откаже, както вече писах но в друга подобна тема кърмата не е само ядене за бебо тя и спокойствие и сигурност за него, а от друга страна удовоствие и близост за мен с моя бебчо.
Таралежът е птица упорита без да го ритнеш не отлита, ала ритнеш ли го бързичко ще разбереш, имал си бодли малкия келеш.
kemal4o
Пристрастен
 ---

Мнениеот vaniorita на 28 Юли 2007 19:34

Хаиде и ние се записваме! От как се е родил е смо на кьрма и нищо друго! Ще продьлжаваме така докато има!!!
Беден е този, чието удоволствие зависи от разрешението на някoи друг!
Аватар
vaniorita
Отличник
 ---

Мнениеот mtincheva_84 на 29 Юли 2007 12:38

Все още кърмя....... и дано за напред да е все така :wink3: :wink2:
Изображение
Изображение
Аватар
mtincheva_84
Отличник
 ---

Мнениеот Scarlett на 05 Авг 2007 17:31

Аз също кърмя, не смятам да отбивам детето, докато не покаже самО,че е готово.
Аватар
Scarlett
Редовен
 ---

Мнениеот lobby на 05 Авг 2007 21:33

Вече не но я кърмех до 8-ми месец.
Аватар
lobby
Пристрастен
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 06 Авг 2007 10:30

И аз вече не кърмя.
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gerinceto на 06 Авг 2007 10:42

и ние вече не се кърмим от 1.5м
Изображение
Изображение
Аватар
gerinceto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniel4o1982 на 07 Авг 2007 19:16

Кърматае несравнима с качествата на АМ, всяко друго твърдение е неграмотност.
Например: Кърмата е богата на изграждащите мозъка мастни киселини (т.нар. омега-3), по-специално докоза-хексанова киселина и арахидон, автоматично се настройва според нуждите на кърмачето; нивото намалява, когато бебето пораства, богата на холестерол,почти изцяло се усвоява, съдържа мастно-разтворими ензими, липаза;
По-пълноценно се усвояват протеините от кърмата; по-голямо количество на протеини в млякото на майки, които раждат преди термина Съдържа лактоферин, който спомага за доброто състояние на червата; Лизозим, който убива бактерии и вируси;Богата на живи бели кръвни клетки, милиони за едно хранене;

За сравнение АМ: Не съдържа докса-хексанова киселина, не се настройва според нуждите на бебето, не съдържа холестерол, не се усвоява напълно, не съдържа липаза; По-трудно смилаеми казеинови суроватки; Не се усвояват напълно, повече остатъци, по-голямо натоварване за бъбреците; Не съдържа лактоферин, или съвсем малко количество; Не съдържа лизозим;
Недостатъчно или малки количества протеини, които изграждат мозъка и тялото; Недостатъчни растежни фактори;
Не съдържа толкова много протеини, които служат за приспиване; Не съдържа живи бели кръвни клетки, нито други някакви клетки. Мъртвата храна има по-малко имунна защита.

И така нататък...Има много информация из Интернет за интересуващите се: Линка е премахнат от Модератор
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ive на 13 Авг 2007 21:19

kama4e написа:Приписвам това от една книга.Нека всеки сам за себе си си направи изводите.
Естествено или изкуствено хранене -погрешно поставен въпрос .

Подкрепям цитата от 1-ва страница на кама4е. Аз кърмих до 4-тия месец, като най-често с изцедена кърма. Напълно уважавам решението на всеки един и изобщо не споря за предимствата на едното или другото. Глобалната идея за кърменето (която се е превърнала в цяло движение) е много хубава, ама аман от крайности, които сякаш граничат на моменти с фанатизъм (говоря по принцип и не визирам никой от присъстващите тук!).
Аз не съм човек с лабилна или слаба психика, но мен лично кърменето ме депресираше и разтройваше (съзнавах това и направих усилия, за да издържа до 4-тия месец).
Факт е, че има много здрави дечица, отгледани както на кърма, така и на АМ. Дай боже, на всички да са ни здрави :!:
Аватар
ive
Начинаещ
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 14 Авг 2007 09:41

ive написа:Подкрепям цитата от 1-ва страница на кама4е. Аз кърмих до 4-тия месец, като най-често с изцедена кърма. Напълно уважавам решението на всеки един и изобщо не споря за предимствата на едното или другото. Глобалната идея за кърменето (която се е превърнала в цяло движение) е много хубава, ама аман от крайности, които сякаш граничат на моменти с фанатизъм (говоря по принцип и не визирам никой от присъстващите тук!).
Аз не съм човек с лабилна или слаба психика, но мен лично кърменето ме депресираше и разтройваше (съзнавах това и направих усилия, за да издържа до 4-тия месец).
Факт е, че има много здрави дечица, отгледани както на кърма, така и на АМ. Дай боже, на всички да са ни здрави :!:

:clap: :oki:
[url=http://www.mamaibebe.com]
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот chocolate на 14 Авг 2007 11:49

Аз кърмих до навършване на 7 месеца на бебето и се наложи да отбия изведнъж,защото пак забременях.Лекарката каза,че от хормоните ми ще получи разтройство или ще повръща и е по-добре. Като чух направо ми идеше да се ударя с чук.Яд ме беше и се бях настроила да кърмя,дори и след годинка,ако мога-беше ми приятно.Сега нямам търпение пак да почна да кърмя второто и дано е за по-дълго.
Мисля,че никоя майка не трябва да се чувства длъжна да кърми. Нужно е само да се знае,че е по-добрия вариант.Ако пък не й е приятно и я разтройва някак,това не я прави по-малко майка.
Научих,че понеже някой не те обича по начина,по който искаш да те обича,не означава,че не те обича с цялото си сърце.
Изображение

Изображение
Аватар
chocolate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ninina на 14 Авг 2007 12:01

chocolate написа:Аз кърмих до навършване на 7 месеца на бебето и се наложи да отбия изведнъж,защото пак забременях.Лекарката каза,че от хормоните ми ще получи разтройство или ще повръща и е по-добре. Като чух направо ми идеше да се ударя с чук.Яд ме беше и се бях настроила да кърмя,дори и след годинка,ако мога-беше ми приятно.Сега нямам търпение пак да почна да кърмя второто и дано е за по-дълго.
Мисля,че никоя майка не трябва да се чувства длъжна да кърми. Нужно е само да се знае,че е по-добрия вариант.Ако пък не й е приятно и я разтройва някак,това не я прави по-малко майка.

Да това и мен ме интересуваше, Дали като забременееш трябва да спреш да кърмиш и си мислех да ти пиша на лични, но мерси за отговора :clap:
Аз все още кърмя малката госпожица и не е захранвана, но си имаме причини за това, пък и ми казаха че захранване в жегите било много трудно, та на есен с песен. Ако зависи от мен докато имам и докато тя иска ще й давам, но нощем не кърмя от втория месец още, и яде 5, много рядко 6 пъти на ден. А кърмата не съдържа всичко необходимо за бебето, някъде 4-5 месец ценните вещества като желязо и т.н. стават недостатъчни, така казват. Ама какво да се прави ние ще закъснеем
Изображение
Аватар
ninina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniel4o1982 на 14 Авг 2007 12:59

ninina, спореед мен не си закъсняла, а това за желязото е малко въздух поо налягане. На моето бебе му изследваха хемоглобина на 6м. и няколко дни и беше екстра без да е яла нищо руго освен кърма. Дори и по-малко желязото в кърмата е напълно абсорбируемо от организма и в този смисъл напълно достатъчно. А инаяе наистина е трудно захранването. Малката още нищо друго не ще да яде!
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sfesn0t0 на 16 Авг 2007 09:09

daniel4o1982 написа:ninina, спореед мен не си закъсняла, а това за желязото е малко въздух поо налягане. На моето бебе му изследваха хемоглобина на 6м. и няколко дни и беше екстра без да е яла нищо руго освен кърма. Дори и по-малко желязото в кърмата е напълно абсорбируемо от организма и в този смисъл напълно достатъчно. А инаяе наистина е трудно захранването. Малката още нищо друго не ще да яде!

:oki:
Съгласна съм и аз с написаното от даниелчо1982. И Миата до 6 месец бе само на кърма- нито грам вода, нито сок, нито чай. Сега е на 13 месеца и продължаваме с вечерно и сутрешно кърмене. Надявам се да имам кърма, защото истината е, че се чувствам отговорна пред детенцето ми да го кърмя, колкото време и двете се чувстваме добре правейки го... може до 2 год., може и повече, може и по-малко... както дойде.
Изображение

Изображение
Аватар
sfesn0t0
Отличник
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти