Кърмите ли децата си?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: Кърмите ли децата си?

Мнениеот siseto_pk на 07 Фев 2009 12:43

Аз кърмих малкия до 10 м.
Много съм доволна че имах кърма защото е по здравословно и по лесно.Като по малък сучеше по 2-3 през нощта сигурно е ужасно да ставаш и да приготвяш мляко.
А за тези които не са кърмили защото не са имали достатъчно или по друга някаква здравословна причина изобщо не трябва да се чувстват виновни.Глупаво е според мен да имаш мляко и да си го спреш за да го храниш с АМ,а има за съжаление такива майки.
Изображение Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
http://vbox7.com/play:c53d3468 клипче на Дани :Р
Аватар
siseto_pk
Отличник
 ---

Мнениеот KRISTAR_22 на 09 Фев 2009 15:37

здравей siseto_pk, да напълно съм съгласна с теб и неоправдавам тези майки ,които имат кърма и да я спират,сега 6те разкажа за един слу4ай пред о4ите ми се слу4и,та бяхме в родилното и една майка от съседната стая поиска от акушерка да и предложи хап4ета за спиране на кърмата ,за6тото 6тели да и се развалят формата на гърдите след това,естествено те в болницата недопускат такива слу4аи и тя и отвърна докато е там да кърми след това да прави каквото поиска ,направо неможех да повярвам на о4ите си след този слу4аи сигорно има и о6те такива майки което е за огромно съжаление ,по хубаво и здравословно от това да кърми6 няма ,браво на теб и поздравление за успе6ното 10 месе4но кърмене :champagne: :cheers2: :balloons: :congratulations: :congratulations: :congratulations: :D
KRISTAR_22
Сериозен
 ---

Мнениеот paunchevata на 13 Фев 2009 13:39

И аз кърмих сина си 8м, а сега и малката принцеса, надявам се да продължа пове4ко,защото не мисля 4е има нещо по прекрасно от това да даваш мляко по всяко време на денонощието и на всякъде където се наложи.А и какво по прясно от това?
Изображение
Аватар
paunchevata
 ---

Мнениеот l_biibs на 13 Фев 2009 14:45

Нямах много кърма и го дахранвах сега бебето ми няма и 2 месеца а на мен напълно ми спря кърмата и вече изобщо не кърмя.
Изображение
Аватар
l_biibs
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebe6o4e на 14 Фев 2009 00:34

Хубаво е да се кърмят дребосъчковците, но не на всеки се отдава...
Аватар
bebe6o4e
Редовен
 ---

Re: И аз.

Мнениеот paunchevata на 18 Фев 2009 16:29

Мари написа:Да,аз също кърмих децата си продължително,като същевременно си консумираха всичко необходимо за възрастта.Според мен кърмата е идеалната храна за всяко бебе и е добре,ако я има,да се кърмят децата до 1г.Децата изграждат добър имунитет и по-рядко боледуват.Освен това е винаги с вас,готова,топла,приготвена и съдържаща всички вещества необходими за детския организъм.Това е моето мнение по въпроса,а вашето? :D
Изображение
Аватар
paunchevata
 ---

Мнениеот Spa на 09 Мар 2009 13:02

KRISTAR_22, и аз имам аналогичен случай. В родилното бях в една стая с една жена, която въпреки, че имаше кърма категорично отказваше да кърми детето си, то милото плачеше ли плачеше, сестрите не можаха да я убедят и започнаха да и носят по едно шишенце с мляко да го храни, а като станеше време за хранене тя излизаше да пуши и оставяше бебето само на леглото. Така ми ставаше жал, че ми идваше да взема да го накърмя, скъсваше се от ревове, а аз имах толкова много кърма, че трябваше да се изцеждам. А това и беше третото дете на тази "жена". Горките дечица с такива майки.
Аз дъщеря ми я кърмих 6 месеца и ми спря кърмата от самосебе си.
Сега живот и здраве като се роди и второто ми детенце пак ще си го кърмя, дано имам достатъчно кърма.
ИзображениеИзображение
Аватар
Spa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот jinjifar777 на 22 Мар 2009 23:50

аз кармя и е прекрасно препора4вам ви и на вас
jinjifar777
 ---

Мнениеот ester на 23 Мар 2009 21:16

На мен кърмата ми спря,когато синът ми беше само на един месец......И к'во ,да се гръмна ли?Вече наближава 4 години и не виждам разлика м/у него и по-дълго кърмените му връстници.......Само дето е с почти една глава по-висок от повечето......Ама това си е до ген,мисля.......Наистина,кърмата е най-добрата храна за бебето,но мааалко се преескпонира като че ли това как действа......Не е вълшебна......Чела съм какви ли не фантасмагории-че дългокърмените деца боледуват по-малко(може,но само докато се кърмят),че става по-умни :shock: ,с по-добри двигателни умения........Дрън,дрън.........Айде,който може-браво,който не може-да не се самообвинява като мене(аз бях в преддепресивно състояние,когато ми спря кърмата).
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 23 Мар 2009 23:25

Естер е права - всичко е до ген .
Аз кърмих само два месеца и половина и детето ми се е разбилявало сериозно само веднъж .Като казвам сериозно - кашляше около десетина дена .Лекувах го с хомеопатични лекарства и това проточи кашлицата малко .По-добре така , отколкото антибиотик , нали ? Имам позната , която кърми вече четвърти месец детето си и то боледува доста често - на два месеца беше , когато пи за пръв път антибиотик .На друга позната - детето и беше на 4-ри месеца , когато започна с антибиотиците , трета - никога не е кърмила , а сина и като моя , почти не е боледувал .
Ако ти е писано да те дари тухла , няма да се блъсне камион , нали !?
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот isa83 на 03 Апр 2009 21:43

моя син е на 8 месеца почти без 2 дни и все още се кърмим и дано да имам кърма да се кърмим поне до годинка :wink: вярно е че няма кой знае каква разлика между кърмени и не кърмени ноооо аз държа въпреки всичко да си го кърмя :wink:
Човек да бъдеш е лесно, човечен да бъдеш е трудно!
Най-нежното нещо!
Аватар
isa83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ester на 05 Апр 2009 13:35

Няма нищо по-добро от кърмата за бебетата!Ако можех,щях да кърмя детето си поне до 1 година(ама де тоя късмет :( )Иса 83(не знам дали така ти се изговаря ника),радвай се ,че имаш кърма,това е истината,всичко друго е заместител.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 05 Апр 2009 16:37

ester написа:На мен кърмата ми спря,когато синът ми беше само на един месец......И к'во ,да се гръмна ли?Вече наближава 4 години и не виждам разлика м/у него и по-дълго кърмените му връстници.......Само дето е с почти една глава по-висок от повечето......Ама това си е до ген,мисля.......Наистина,кърмата е най-добрата храна за бебето,но мааалко се преескпонира като че ли това как действа......Не е вълшебна......Чела съм какви ли не фантасмагории-че дългокърмените деца боледуват по-малко(може,но само докато се кърмят),че става по-умни :shock: ,с по-добри двигателни умения........Дрън,дрън.........Айде,който може-браво,който не може-да не се самообвинява като мене(аз бях в преддепресивно състояние,когато ми спря кърмата).

Това е голата истина!
Иван го кърмих 2 седмици и беше някакъв кошмр за мен, болки, рев, запушени канали и 39 градуса температура за мен, и гладно бебе....
Ние също сме боледували сравнително малко - 3 пъти за 2 години и 5 месеца, като само веднъж пихме по силен АБ и 2 пъти Суметролим(уж се води от вида на Бисептола).
Иван също е по-едър от връстниците си и е доста фрапантна разликата (при нас също е и до ген) и така....
Поздравявам всички които кърмят! Радвам им се от сърце! Но когато не може- не може!
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот denitsavm на 26 Апр 2009 13:21

Вече два месеца кърмя бебето и съм много доволна от това. Много грижи около притопляне и изваряване са ми спестени. Да не говорим колко е по-лесно да пътуваш някъде - не се налага да носиш хиляди неща свързани с храненето. Но големия ми син малко само около 2 м. го кърмих. Тогава се разболях и ми секна кърмата, но аз и не направих усилия да я стимулирам. Мисля, че всяка мама може да кърми и да положи усилия затова, но само ако иска. Ако не се чувства добре или комфортно и реши с АМ да си храни детето си е нейно право и това не е грешно. Не разбирам защо повечето кърмещи майки се държат толкова осъдително към некърмещите
Изображение
denitsavm
Пристрастен
 ---

Мнениеот irini4 на 16 Май 2009 15:57

Да, всеки има право да решава конкретно за себе си и за своето дете. И няма право да налага мнението си на други.
Аз не мога да се похваля по темата.
Всичко започна с проблеми и досега е така. В болницата никой нищо не ми обясни. Гърдите ми се надуха от мляко, станаха като камъни, пронизваше ме ужасна болка. И аз си мислех, че това е нормално. Давах на детето си да суче - то веднага засука и то много успешно, цокаше по малко през половин час. Но представете си какво става с гърди, които не се изпразват - бучки, болки. И когато всичко вече беше много зле, благоволиха да ми кажат, че трябва на всяка цена да започна да се изцеждам. Взех си помпа, но нищо вече не изтичаше, запушени ми бяха всички канали. Заплашиха ме, че ако не се оправя, няма да ме изпишат :shock: - стана ми още по-добре от милите им думи. Пратиха ми една акушерка - да ми помогне :evil: - голяма помощ - би ми инжекция окситоцин, а после започна да ми стиска гърдите - аз плачех от болка(без звук, за да не се излагам ), но болката беше неописуема, нощницата ми беше мокра от пот, цялата, свалих сигурно 2 килограма тогава само, от зор. Момичето на съседното легло(невроложка :idea: ) , като видя какво ми причиняват, направо й се изправи косата(започна сама да се цеди, макар още да нямаше мляко, от страх). И какво - буците си останаха, акушерката си тръгна да пие кафенце и да пуши, и да ме оплюва по коридорите как съм се била изоставила и защо съм си прегръщала детето, вместо да се цедя :shock: . А детето ми после пиеше кърваво мляко - това беше резултата от нейната "помощ". Добре, че на другия ден се прибрах и мама беше до мен да ми помогне - цедих се, тя през това време масажираше гърдите ми с включена електрическа възглавница - за два дена буците изчезнаха и кърмата потръгна. И после ту беше достатъчно, ту намаляваше, имаше моменти - нищо не излизаше. Детето плачеше и аз с него :cry: . освен това и досега никога не ми е слизала наведнъж - тече, спира, после пак - и това през 10 минути :shock: , часовник ли е това , така и не можах да си го обясня. Опитах с много течности, с чайчета Хип, с билки. Все същото. Мъжо каза че повече така не може да продължава - отиде до църквата да прочетат молитва за това - кърмата ми тръгна. Чудо! Имаше за детенце, изцеждах по 40-50, а преди това нищо не цедих. И така, докато не отидох на ЖК - доки ми каза - "ау, ти имаш много кърма, спри да ги редуваш, давай и от двете на всяко хранене". Дадох и кърмата ми секна пак. До ден днешен се ядосвам, че я послушах. После пак всичко отначало - кърмене, цедене - все със зор. Най-лошото беше, че детето не наддаваше - за първия месец качи само 460 грама. Педи ми се караше всеки път, караше ме да дохранвам, ама аз не - упорито продължавах да давам само кърма - колкото има. И тогава (на 2 месеца) получихме обриви по кожата - детенцето ми се налющи по цялото гръбче, по ръцете и краката и малко по корема. Дерматоложката, освен че ми изписа кремчета за стотачка, каза, че това е заради недохраненост на детето. Каза, че съм постъпила неразумно, че не съм го дохранвала и каза задължително да започвам да дохранвам. И аз се изплаших - започнах, какво да правя, нали точно заради здравето настоявах на кърменето, а то какво стана :? И всъщност от началото на втория месец дохранвам, първо само в следобедните и вечерните хранения, а сега на всяко хранене. После за обривите се оказа, че просто - кофти прах за пране. Сега като го сменихме - няма проблеми. Но от 4 дена детето ми не иска да суче, давам му гърда, дърпа се, извива се на дъга, пищи и се дере(а той не прави така обикновено, кротък е), давам шише - успокоява се и започва да пие от него. Отчаяна съм. Не искам да спирам с кърменето. Днес вече се цедя предварително и му давам кърма с шишето и после дохранвам. Какво да правя, не ми е ясно. Изчетох всичко за кърменето, цеденето, преобърнах нета. Не може да няма начин - някой ако има нещо предвид, моля да ме посъветва. Извинявам се, че толкова "обширно" се изразих, но ми олекна.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
irini4
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти