До мамите захранили рано бебоците си

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: До мамите захранили рано бебоците си

Мнениеот desundera на 05 Ное 2009 11:01

И аз захраних Коки рано, почнахме с плодови сокчета, на 3 месеца плодово пюре, на 4 зеленчуково. Да, ама той не мислеше така за зеленчука, плодовото го ядеше без проблем, ама зеленчукаа...не искаше и да го види. И аз спрях да го насилвам, чак към края на 6 месец го прояде хубаво, иначе само по 3-4 лъжички. Явно не беше готов, затова месните пюрета ги започнахме сега от преди 10-тина дена. Добре, че с тях нямаме проблеми :)
Изображение
Изображение
Аватар
desundera
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bonboni4eto на 05 Ное 2009 11:22

ние започнахме в 3-ия месец със сокчета,след това от 4-ия зеленчуковите пюрета-в началото много не ги харесваше. Постепенно се приучи и почна да ги яде с охота.
Изображение
Изображение
Аватар
bonboni4eto
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот misslera на 27 Ное 2009 12:05

въобще не се притеснявай да захраниш бебчето си.моята дъщеричка е на 3м и 2 седмици,и от няколко дни яде пюренца.моят педиатър ми каза дори,че няма проблем дори да си ги приготвям сама.ако детенцето си иска,значи е готово за захранване.а и общо взето,всяка майка знае за своето дете,така че,щом си решила,дажаи смело,и хич не се притеснявай! :D :D :D :D :D :D :D :D
misslera
 ---

Мнениеот tanita86 на 22 Дек 2009 12:45

здравейте на мен ми е първо дете и аз също съм за ранното захранване смятам от 3-тия месец и аз да започна с плодожите пюренца въпреки че личната ми лекарка е против това тя е на мнение че трябвало да я захраня от 4 -тия месец и то с картофено пюре и по нататак да и давам други видове а за сокчетата си и давам още от сега много ги харесва и е много доволна като си го изпие
Изображение
Изображение
Изображение
tanita86
Начинаещ
 ---

Мнениеот mishela на 04 Яну 2010 00:04

Захраних го на 4 месеца със каша. Млечна, безглутенова. След това - зеленчук, после плодово пюре.
Имам и голям син, който също съм захранила по това време. Малко ми е смешно как голяма част от майките се обявяват за късно захранване ( мин след 6-я месец) като някаква панацея. Ами мо сега ще стане на 6 месеца и като ям започва да млящи сладко насреща ми, за да му дам нещичко.
Само едно предупреждение - внимавайте с тези сокове, децата наистина нямат нужда от тях, поне до годинка. Прочетете малко, не са толкова полезни, даже хич.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Таман проходиш и проговориш
и вече ти нареждат да стоиш мирен и да мълчиш.
Аватар
mishela
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Elisan на 05 Яну 2010 16:00

mishela написа:Захраних го на 4 месеца със каша. Млечна, безглутенова. След това - зеленчук, после плодово пюре.
Имам и голям син, който също съм захранила по това време. Малко ми е смешно как голяма част от майките се обявяват за късно захранване ( мин след 6-я месец) като някаква панацея. Ами мо сега ще стане на 6 месеца и като ям започва да млящи сладко насреща ми, за да му дам нещичко.
Само едно предупреждение - внимавайте с тези сокове, децата наистина нямат нужда от тях, поне до годинка. Прочетете малко, не са толкова полезни, даже хич.

Здр. Моята дащеря в понеделник става на 4 месеца и аз мисля да започна да я захранвам, но все още се чудя дали с пюре или каша. Искам да те попитам каква точно каша даваш и по колко.
Изображение

Изображение
Аватар
Elisan
Сериозен
 ---

Мнениеот mishela на 05 Яну 2010 23:36

Кашата е млечна, безглутенова. Обикновенно безглутеновите са оризови или от елда. На кутията пише "от 4 месец". Спомням си, че бях купила на Хумана оризова с банан, но има и доста други видове. Гледай да е млечна, иначе трябва да я смесваш с АМ или кърма (излишно главоболие :wink: ). Започваш с 3-4 лъжички и постепенно увеличаваш, както се захранва по принцип. Ако не иска с лъжичка, в началото го правех по рядко ( с повече вода) и го давах с биберон, но сега вече ползваме лъжица :D . В момента правя 4 супени лъжици, предполагам, че при теб и 1 ще е достатъчна за начало. Вода слагаш според зависи - с биберон ли ще го даваш или с лъжица, но запознаването с лъжицата е сложен процес. :mrgreen:
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Таман проходиш и проговориш
и вече ти нареждат да стоиш мирен и да мълчиш.
Аватар
mishela
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Elisan на 06 Яну 2010 09:33

Благодаря ти за отговора. И аз гледах кашите на хумана - иначе й давам прясно изцеден сок с лъжичка, но предполагам,че с кашата ще е по- различно
Изображение

Изображение
Аватар
Elisan
Сериозен
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 07 Яну 2010 09:35

И аз захраних Иван рано(противно на новите тенденции) и слава Богу нямахме проблеми. Препоръчвам ви оризовата каша на Милупа, Иван много я харесваше :wink: Иначе елдата е много полезна, също е за добра за първа каша :wink:
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот johny01 на 26 Яну 2010 16:20

Аз захраних Малчо със сок от ябълка на 3 месеца.След това на 4 плодови и зеленчукови пюрета,както и каши.На 5 мес-жълтък.На 6-месни пюрета.На 7-попара.Сега е на 8 и му готвя.От време на време давам и готови пюрета за разнообразие. :)
johny01
 ---

Мнениеот mariela golemanova на 27 Фев 2010 00:39

аз захраних парвото си дете на 20 дена сок от ябалка и морков на 1и половина дадох плодово,на 2 месеца зелен4уково,на 3 м месно
Изображение Изображение
Аватар
mariela golemanova
Редовен
 ---

Мнениеот Nifada на 28 Фев 2010 21:55

Аз захраних сравнително късно - в края на 6 месец. Започнах с варена ябълка, после добавих и морков. Не съм имала проблем със зеленчуците след плодове, но основно бяхме на кърма, АМ и по един или два пъти между храненията, по малко пюре. така продължи доста дълго. Заместих основно АМ с пюре някъде чак към 8-9 месец. Ядеше всякакви пюрета, но аз не купувах, а всичко правех вкъщи, по бебешки рецепти. Естествено , давах и каши, но хич не помня какви, само знам, че трябваше да са безглутенови и без мляко.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот delchevadi на 02 Мар 2010 12:52

mishela написа:Захраних го на 4 месеца със каша. Млечна, безглутенова. След това - зеленчук, после плодово пюре.

На практика и аз захраних Мишонето рано с прясно изцедени сокчета първо от морков, след това от ябълка а по-късно и плодово пюре. Само по въпроса с кашата. Обръщам ви внимание на следното: Мишо го захраних с каша едва след месното пюре (по схемата на педиатъра) на 7 месеца. До тогава не му бях давала нищо с млечен протеин. При захранването с млечните каши се оказа, че детето има алергия към белтъка на кравето мляко и трябваше да спрем всичко млечно. Никой от нас няма такава алергия, а не мога да кажа че рано съм го захранила с мляко. Така че мой съвет е ако сте на АМ (ние бяхме на кърма) слагайте от него в безмлечни каши, за да сте сигурни какво точно АМ давате. Или пък се посъветвайте с педиатър какво АМ да добавяте към кашите. Аз в момента добавям Фризопеп. Не искам да се натрапвам с мнението си, просто споделям от личен опит какви проблеми имахме при захранването с каши.
Изображение

ИзображениеИзображение
delchevadi
Отличник
 ---

Предишна

Назад към Здравословно хранене и Рецепти