Детето ми отказва да пие вода

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Мнениеот luba55555 на 23 Мар 2007 13:40

Не мисля ,че има причина за притеснение,до 6-тия месец водата или чая на детето се подслаждат с 5% захар,но вие вече сте ги минали май така че спри постепенно със захарта и като не пие вода й давай чаичета,какъв е проблема-чай, овесена вода,плодов сок,дори е по-полезно според мен,изгражда се по-стабилна имунна система.А ако пак не иска подслаждаи по около 2%,незнам пробвай.Ти досега давала ли си й захар че нещо не можах да разбера.
Изображение
Изображение
Аватар
luba55555
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот luba55555 на 23 Мар 2007 13:46

Забравих да кажа,че незнам кой беше писал ,че захар не трябва да се слага,как да не трябва-тя подпомага сърдечно-съдовата дейност на детето,затова е препоръчителна през първите 6 месеца. :mad2: След 6-тия трябва да се спре.
Изображение
Изображение
Аватар
luba55555
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 23 Мар 2007 19:04

Спокойно нормално е да има такива периоди, ние например цяло лято не пи вода, сега ела го виж налива се, постоянно е с шишето в устата вече пие на ден 1.5л
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MariqChileva на 05 Апр 2007 13:31

Не се притесняваи всяко дете е различно ,но когато почне да яде по разнообразна храна ще почне да пие.
ИзображениеИзображение
Аватар
MariqChileva
Пристрастен
 ---

Мнениеот mvp на 06 Апр 2007 08:55

Ние чайче си пийваме на Хип с повече удоволствие от водата.В началото и тя не искаше вода, дори подсладена, но вече няма такъв проблем.Само първите дни съм слагала захар във водата, но спрях.Пак си пийва, но чайчето го предпочита, нали е по-сладичко.Между другото може да се дава и с лъжичка водата - виждала съм приятелки така да правят, ако бебоците не искат са пият вода.
Аватар
mvp
Сериозен
 ---

Мнениеот semiramida на 06 Апр 2007 09:33

Михаила не искаше да пие вода до една година и два месеца :roll:
Много се бях притеснила, но педиатърът ни ме успокои, че си я набавя от кърмата. Сега пие вода от чаша и то по-малко, шишетата ги отказва. :wink:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ive1ina на 20 Апр 2007 00:30

Светли е на 7месеца и досега не е пил вода никога. Изключително само на кърма бяхме до 6 месец, след което започнахме захранване с пюренца. Вода не пие, от време на време пие чай на Хип. Съвсем добре си е детето и си ака нормално. Не мисля, че има проблем като не пие вода. В първите няколко глътки като засуче детенцето кърма има над 90% съдържание на вода, затова кърмените бебета не е нужно да пият вода, особено ако са кърмени на поискване както ние. Едно бебче с което излизаме и което е колкото на нас голямо е на АМ и също отказва да пие вода, педиатърката им казва, че не е проблем. Като му дойде времето ще си пропие :D няма за какво да се притесняваш.
Аватар
ive1ina
 ---

Мнениеот zoui на 24 Апр 2007 18:39

luba55555 написа:Забравих да кажа,че незнам кой беше писал ,че захар не трябва да се слага,как да не трябва-тя подпомага сърдечно-съдовата дейност на детето,затова е препоръчителна през първите 6 месеца. :mad2: След 6-тия трябва да се спре.

:shock: Ама ти сериозно ли :?: :zipp:
Дани не пиеше вода до шестия месец,когато го захраних и запо4нах да предлагам води4ка след хранене с твърда храна,без проблем се нау4и.
Аватар
zoui
Редовен
 ---

Мнениеот borianka_ на 24 Апр 2007 19:33

На моя позната детето въобще неискаше да пие вода само сокчета и една жена и каза да изтиска малко лимон в нея.Сега детето като хване шишето неиска да га пусне.
Изображение
Изображение
Аватар
borianka_
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veliani на 27 Апр 2007 12:09

Здравейте, ние също имаме проблем с пиенето на вода, пием единствено и само сок, но не мисля,че това е проблем след като детето се чувства добре.Надявам се скоро да пропием,защото и аз мисля, че е важно да се дава на детето вода,но в никакъв случай това не трябва да става насила.
Изображение
Изображение
Аватар
veliani
Начинаещ
 ---

Мнениеот sneji86 на 02 Май 2007 19:45

От както се е родила Анелия пие само подсладена вода.Опитвахсе доста време да я отуча без захар,но без успех.Не искаше повече от една глъдка и започваше да плаче.Сега отново и слагам,но съвсем малко и пиепо 300гр на ден.
sneji86
Начинаещ
 ---

Мнениеот ALEKS на 02 Май 2007 22:16

И Алекс не пие вода и според мен това не е проблем.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот Nifada на 03 Май 2007 09:38

Не се притеснявай ако сте на кърма. Кърмените деца нямат абсолютно никаква нужда да пият вода. Това, което някой беше писал, че кърмата е храна, а не вода , не е вярно.
Кърмата е два вида предна и задна. Предната е първоначалната, която потича по-водниста и тя засища жаждата на детето. След като суче по-дълго време се отварят едни мастни каналчета в гърдите, които започват да насищат кърмата, тя става по-гъста и това вече е хранителната (задна) кърма.
Ако детето не иска вода, но се кърмите добре, не го насилвай, то просто няма нужда от тази вода.
Аз лично съм чела на доста места, че водата със захар не е полезна и това са отживелици на бабите. Гергана пи вода със захар 2-3 дни след като се прибрахме от болницата и после я спрях.Не мога да спор я дали улеснява сърдечната дейност, но това го чувам за пръв път и ще поровя в нета, за да видя дали пише нещо по въпроса.
Момичета, четете повечко информация преди да се притеснявате излишно или да давате съвети. В интернет има купища инфо за кърмене, кърмачета и въобще всичко свързано с детето. Моят съвет е и да случате повече майките, които вече са минали през разни "патила". Те най-добре ще ви кажат какво се прави при проблем с бебоците.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Re: Детето ми отказва да пие вода

Мнениеот feia на 27 Апр 2008 21:18

Моята красавица е на месец и половина.хич и не иска водичка.само ако е гладна.това разбира се и се случи веднъж, когато бях закъсняла за папото.Детето суче.След това си почива.Поигавам си с нея и си заспива.Кога да я дам тая вода?После се събужда и пак е на цицка.На поискване сме.Много чета за кърменето и за всичко останало, но все пак предпочитам да се чувствам като майка от миналия век.Ако никога нищо не съм чела , ще кърмя както ми дойде.Така и сега.действам по инстинкт.Бозайниците не пият вода, докато сами не станат способни да го правят.гледала съм кученца, котенца-за всички първо и единствено е млякото.радвайте се майчици на всяка глъдка на детето си от животворната течност.
feia
 ---

Бебето ми отказва да пие вода и течности

Мнениеот keidi на 24 Юни 2008 13:56

Здравейте мами,

сигурна съм, че ще можете да ми помогнете, за това се обръщам към вас с молба за съвет. Бебето ми отказва да пие вода от самото раждане/опитвах и без и със захар/, сокове пие около 150 гр. общо на седмица, чайчета въобще не иска и да опита.
Притеснявам се, че в това топло време организмът му ще се обезводни. И не знам какво да правя и по какъв начин да го накарам да пие.
Единствената течност, която приема е 360млл./ден АМ.
Изображение
Аватар
keidi
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти