,, НОЩНО,, МЛЯКО - ДО КОГА?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: Как да се преборим с нощното мляко?

Мнениеот Didko_Yoki на 11 Окт 2010 10:21

Едва, ли психолозите ще ти отговорят на този въпрос, по-скоро педиатър трябва да се пита. Според мен 210 мл АМ за 5-месечно бебе са страшно много. Моят син е на 1 година и 5 месеца и никога не е пил толкова много мляко, дори и сега пие по 180 мл. Може нощем да не се буди от глад... А защо не пробваш след това хранене в 20:00-20:30 да направиш още едно към 00:00. Така може и да не се събуди за нощното и чак сутринта да папка. Ако започнеш да даваш на обяд пюренце и следобяд каша в подходящи количества също може да се откаже...Има варианти, само трябва да опиташ
Изображение Изображение
Аватар
Didko_Yoki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот rossimin на 11 Окт 2010 18:14

Здравей!
Благодаря за отговора.
Тя винаги е хапвала много добре, но тук докторите казват, че иначе няма да расте както трябва. Вярно е, че има огромен апетит, но не е дебела.
Опитвали сме с таткото всичко, което можем да се сетим, за да я приспим отново. Биберона залъгалка върши работа точно за 10-тина минути. Вода не иска да пие. Не й е до игра - непрекъснато мрънка и търси да си скрие лицето (това при нас е знак, че ни се спи). Само като види шишето с мляко, отваря устата и притихва. Изпива го цялото и после веднага заспива отново. Няма начин да не е гладна.
За буденето в 00:00 ч. и аз си мислех, но тя така сладко спи, че не ми се иска да я будя за да яде.
Започнахме плодови каши в събота. Ще видим какво ще стане. И нашия педиатър се надява, че ще започне да спи по цяла нощ.
Отново ти благодаря за отговора.
Имаш ли представа какво количество каша е подходящо? Аз правя половин ябълка с една бисквитка без глутен, но тя после си иска още мляко. Изпива около 90 мл и е спокойна в следващите 4 часа.
rossimin
Начинаещ
 ---

Мнениеот mishela на 26 Окт 2010 18:08

Зашо не пробваш постепено да намалиш количеството, което е през ношта? Моят син е на 1,3 г, като се събуди през ношта му давам около 50-70 мл мляко и след това продължава да спи. Е, пак е ставане, правене на млякото, но...до сега почти е нямало нош през която да не се буди. Да не те отчайвам...просто децата са различни. Големият ми син не се е будил ношно време, но този....не е спрял.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Таман проходиш и проговориш
и вече ти нареждат да стоиш мирен и да мълчиш.
Аватар
mishela
Жител на Mamaibebe
 ---

,, НОЩНО,, МЛЯКО - ДО КОГА?

Мнениеот NADIATI на 21 Апр 2012 00:47

Дъщеря ми е на 18 месеца и все още си иска мляко нощем! и то няколко пъти! пробвах с вода, с биба ,но върши работа само за малко. иска си млякото поне веднъж(стига до 3!) аз съм пила ,, нощно,, мляко до 4,5 години ( спомням си, че самичка оставих шишетата на перваза на прозореца- щъркела да ги измие за братчето :) ) горката ми майка! а сега и моята кукла не се отказва ! педиатъра каза да давам вода ..... давам обаче настава вой, писъци блъска си главата в решетките на леглото, събуди целия квартал , после 3 часа не можах да я приспя и така на няколко пъти се пробвах...до кога ще е това ?
Споделете вашия опит и мнение!
NADIATI
Начинаещ
 ---

Re: ,, НОЩНО,, МЛЯКО - ДО КОГА?

Мнениеот valentina0577 на 25 Апр 2012 23:55

Според мен вече и е време на дъщеричката ти да е отказала нощното хранене...Мисля си,че по-скоро иска мляко не от глад,а от навик.Пробвай няколко вечери да я оставиш да се нареве и може да го спре и без да даваш вода.
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: ,, НОЩНО,, МЛЯКО - ДО КОГА?

Мнениеот NADIATI на 04 Май 2013 14:51

Аз зададох този въпрос преди време , но сега и ще отговоря :)
Почаках да се откаже сама. тя се научи да си взима шишето самичка от решетката и даже започна да пие мляко и през деня по 100 пъти(,,някото дам тиииии,,) не се хранеше добре и на мен ми писна да я мисля и се реших да скрия шишетата! (катеричката ги взе! :) )
нямахме никакви проблеми, само първата нощ помрънка ,даже не плака! сега (вече половин година може би) като види катерица и я гонии да си иска шишетата ! интересното е че спря да пие мляко изобщо, просто в чаша не иска.....
NADIATI
Начинаещ
 ---

Предишна

Назад към Здравословно хранене и Рецепти