,, НОЩНО,, МЛЯКО - ДО КОГА?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: Храненето през ноща

Мнениеот Nifada на 13 Окт 2008 19:08

Няма нужда, аз слях с по- старата, в която има информация!
Моля ви, преди да пускате нови теми, пускайте търсачка! Благодаря предварително! :D
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот veni04 на 14 Окт 2008 13:51

И ние се храним нощем..откакто се еродил не е пропуснал и една вечер :shock: ...напоследък пояна да става да суче по 2 пъти :shock: ..незнам докога ще е така
ИзображениеИзображение
Аватар
veni04
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama Deska на 31 Окт 2008 22:34

veni04 написа:И ние се храним нощем..откакто се еродил не е пропуснал и една вечер :shock: ...напоследък пояна да става да суче по 2 пъти :shock: ..незнам докога ще е така

:? и нашия шошо е така. Затова сега ми е като 11, въпреки че е 9:30 - снощи пак бяхме гладни
Изображение
Аватар
mama Deska
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот silvetotodorova на 10 Ное 2008 17:22

Ние сме на почти 9 месеца и продължаваме да се будим но имам чувството че тя не и е толкова за ядене колкото я мъчат зъби.Незнам какво да ти кажа аз нямам намерение да я отучвам и чакам тя сама да се откаже
Аватар
silvetotodorova
Редовен
 ---

Мнениеот psihoterapevti на 10 Ное 2008 23:02

Сами е на 1 год и 2 месеца и се буди почти всяка нож от глад ако не в 3 ще е в 5ч., незная докога ще е това?!
Изображение
Аватар
psihoterapevti
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот мама Меги на 10 Ное 2008 23:21

Тонката е на 1г и 9м, а все още се буди нощем и плаче за мляко. :? А като по-малка не се будеше нощем за мляко, пиеше сок или вода, а сега ....... буди се и вика "макоооо", понякога успявам да я успокоя и да я накарам да пие сок или чай, но понякога не става и давам АМ, защото тя кисело изобщо не иска. :roll:
Изображение
Изображение [url=http://smiles.33b.ru/smile.127258.html]
Аватар
мама Меги
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот drali на 11 Ное 2008 23:03

Гери беше на 1 месец ,когато доки каза да я откажа от нощното хранене , защото беше качила 1.300кг, което според нея беше много. Успях за 2-3 дена. Слава богу и досега си спинка спокойно без да се буди.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
drali
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот irina78 на 11 Ное 2008 23:15

И ние всяка нощ пием по 260 мл АМ-Фризо 3.Не мога да я откажа и незнам кога ще стане това нещо и ние не близваме кисело мляко.Както казват само ще се откаже и понякога реве та се къса от глад и ако не и направя малко става ужассссссс. :roll: И ние сме май нещо подобно като Тони на мама Меги. :D
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
irina78
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ива8717 на 17 Ное 2008 17:30

Ние бяхме на около 1 месец и сами се отказахме от нощното хранене,спеше си от 21часа вечерта до 6 сутринта.Сега сме на 3 мисеца и 3 дена и спим от 20часа вечерта до 7 сутринта. :emon28:
ива8717
Начинаещ
 ---

Мнениеот Людмила на 13 Яну 2009 20:07

Ние бяхме на 3 месец и сами се отказахме от нощното хранене,сега едеми в 23.00 и ставами 8.00
:D :D :D
Изображение
Изображение
Аватар
Людмила
 ---

Мнениеот Имар на 18 Яну 2009 23:24

И двамата,когато бяха по на месец и половина и махнахме нощното ядене.Сега и малчо си спинка без проблеми,хпва в 20 часа и сутринта чак към 7,30-8 часа :D
Аватар
Имар
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот rosanabs на 02 Фев 2009 18:24

и ние искаме да махнем едно хранене,като за предпочитане е да е това в 3:00 часа.Май нашият юнак е още малък,но искаме да опитаме.казаха ми че трябва да давам вода вместо АМ.има ли нещо вярно или е поредната глупост?ако някои знае по-качествен метод-моля Ви кажете!

Изображение

Изображение
rosanabs
 ---

Мнениеот anitto на 04 Фев 2009 15:00

Аз мисля,че когато детето е готово само ще се откаже.Ние от раждането никога не сме се хранили в 24ч.Правехме го в 3ч. и в 6ч.Постепенно към 3-я месец измести храненето към 4,30-5ч. и така минахме само на 1 нощно хранене.
Аватар
anitto
Пристрастен
 ---

Мнениеот Spa на 09 Мар 2009 13:05

Дъщеря ми след вторият месец спря да се буди нощем и спеше до 10 сутринта и до ден днешен си е поспалана, ако я оставиш да спи може да стане чак следобяд.
ИзображениеИзображение
Аватар
Spa
Жител на Mamaibebe
 ---

Как да се преборим с нощното мляко?

Мнениеот rossimin на 10 Окт 2010 13:06

Здравейте!
Нашата дъщеричка - Стефания, е на 5м1/2.
Има голям апетит - вече пие по 210 мл мляко/хранене. Храним се 5 пъти дневно, през 4 часа, като едното ни ядене е задължително през нощта. Този ритъм тя сама си изгради (ние следваме изцяло нейния ритъм), като първото дневно хранене е около 8ч., второто - в 12 ч., третото - в 16ч. и последното - в 20-20:30 ч. Нощното хранене е между 1 и 4 ч., като часът не зависи от часа или количеството на последното дневно хранене. Знам, че нощното хранене не е препоръчително, но не искам да я насилвам - за нея е важно да се храни - не е дебела - следва плътно кривата за 50% и е много активна. От около 1м1/2 се върти самостоятелно от гръб по корем и обратно. Седи повече от 1мин самостоятелно, опитва се да сяда сама, но няма смелост. Прави половин коремна преса и застива в това положение. А когато й подам само един пръст - докато се хване е седнала. Обича да я придържам права, придвижва се с въртене към играчка по неин избор. Смее се почти непрекъснато и е любознателна. Растат ни зъбки, но всичко минава без температура (засега).
В петък бяхме на педиатър. Разрешиха ни да започнем да се захранваме - веднъж дневно с продова каша. Вчера започнахме с ябълка. Не й се услади много, но явно има рефлекса и си изяде всичко, без да плюе. Правеше гримаси, но си отваряше широко устата.
Едно ИДЕАЛНО дете!
Проблемът ни е следният: ние живеем в Белгия. Тук майчинството е 3 месеца. Стефи започна да ходи на ясли преди месец (успях да си взема целия годишен отпуск и да остана с нея още месец) - там е най-обичаното дете, а аз се върнах на работа. Стефи нямаше никакъв проблем с адаптацията - хареса си учителките още от първия ден. Радва се, когато отиваме да я вземем. За нея няма проблем, просто аз съм много уморена от нощното ставане и недоспиването.
Искам да попитам дали е възможно да я подтикнем сама да се откаже от нощното хранене и да го измести към 6ч сутринта? От второто нощно хранене сама се отказа на 3м.
Благодаря за отговорите!
rossimin
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти