Не иска да яде-помощ!!!

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: Не иска да яде-помощ!!!

Мнениеот ivailailiqna на 10 Фев 2012 12:42

момичета хляб даватели на децата
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот kiki riki на 10 Фев 2012 13:21

Аз сутрин правя попара с 2 сухарчета.В супата слагам малко среда от филийката, защото е много рядка.Вие на кухня ли сте?
За Перитола знам,че много успива и затова ми бяха казали да давам вечер по 2.5 мл, но засега хапва. Не по много ама колкото толкова.
Недей сравнявай малката с други деца.Защо трябва да е дебела?Нали е здрава и енергична.И на мен майка ми казва да не се притеснявам, че и веднъж на ден да яде пак ще порасне ама то няма как да не се трвожим.
Изображение
kiki riki
Пристрастен
 ---

Мнениеот ivailailiqna на 10 Фев 2012 14:00

ох ло6о ми става като и гледам изпькналите ребра попара сутрин като вас сьс сухар на обяд и готвя едиствено ка6а на ганчев когато се сьбуди следобед тогава яде, вечер пие кисело мляко с бисквити около 100мл и в 6 часа сутрин пак и това е яденето тя е на 1 година, а тежи 7кл с дрехите.............. :cry:
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот ivailailiqna на 10 Фев 2012 14:09

другия голям проблем е че не иска да дьвче и всичко се пасира ако усети дори мани4ка тро6ичка която е невидима с просто око седи с отворена уста и се насилва да повраща :roll:
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот kiki riki на 10 Фев 2012 14:18

И ние почти не дъвчем поне аз така си мисля ама спрях да пасирам и гълта като мисирка.За това не се притеснявай.По добре да пасираш отколкото да не яде нищо или да го повърне.Ще се научи да дъвче има време :wink: Не се притеснявай това, което писала,че яде не е чак толкова малко.Знам,че не мога да те успокоя И аз колко рев съм изревала ама са такива.Ще си ги гледаме и ще ги обичаме.Нали е здравичка.Докторите казват,че всичко е наред.Знам колко ти е трудни и мислиш ,че само твоето дете е такова ама има много злояди деца. :cry:
Изображение
kiki riki
Пристрастен
 ---

Мнениеот kiki riki на 10 Фев 2012 14:19

Плод поне яде ли.Пробвай бананче.Аз и давам докато играе между храненията. Е не всеки път иска ама :) пробваш
Изображение
kiki riki
Пристрастен
 ---

Мнениеот valentina0577 на 10 Фев 2012 15:05

ivailailiana,сега каквото и да ти кажем и да те убеждаваме,няма да успеем да те успокоим.Казвам го от личен опит.Само можем да ти кажем какво ние правим и да ти препоръчаме нещо :D Аз не мисля,че е вредно да се дават допълнителни витамини на детето,нито педиатърката ми го е казвала.Вредно е,ако се прекалява,ама то това важи и за възрастните.Есента и зимата няма лошо да се дават витамини и имуностимуланти.А ако детето наистина яде супер малко,това значи,че не поема достатъчно витамини.И по-добре да се подпомогне.А пък витамините от своя страна могат да разядат детето.И то като си почне да си хапва,сигурно ще продължи така и след спирането им.Апетитът идва с яденето :wink: А пък то като не ясе детенцето и му се свива стомахът.Пробвала ли си да я храниш пред Baby Tv? :D При нас доста помага :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kiki riki на 10 Фев 2012 16:10

:emon25: :emon25:
valentina0577 написа:ivailailiana,сега каквото и да ти кажем и да те убеждаваме,няма да успеем да те успокоим.Казвам го от личен опит.Само можем да ти кажем какво ние правим и да ти препоръчаме нещо :D Аз не мисля,че е вредно да се дават допълнителни витамини на детето,нито педиатърката ми го е казвала.Вредно е,ако се прекалява,ама то това важи и за възрастните.Есента и зимата няма лошо да се дават витамини и имуностимуланти.А ако детето наистина яде супер малко,това значи,че не поема достатъчно витамини.И по-добре да се подпомогне.А пък витамините от своя страна могат да разядат детето.И то като си почне да си хапва,сигурно ще продължи така и след спирането им.Апетитът идва с яденето :wink: А пък то като не ясе детенцето и му се свива стомахът.Пробвала ли си да я храниш пред Baby Tv? :D При нас доста помага :wink:
Напълно съм съгласна за витамините.И аз мисля,че в разумни количества няма да навредят.
Изображение
kiki riki
Пристрастен
 ---

Мнениеот ivailailiqna на 10 Фев 2012 18:48

благодаря ви момичета банани обича да яде аз и ги давам за следобедна закуска с бисквита и кисело мляко не мога да разбера лекарите не могат да ми дадат никакво обяснение една глупачка при вапроса ми защо детето не надава тя ми казва може да има умствено изоставане маправо ми иде6е да и изтряскам един 6амар :evil: не сме на кухня аз готвя всеки ден с различни зеленчуци и месо за да е рзанообразно кухнята не и хареса всичко се хвьрлч6е а от моите манджи яде понякога с 300 зора
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот kiki riki на 10 Фев 2012 20:08

Ох, наистина има много некадърни лекари.Не им обръщай внимание.Сега и Анна не иска супа.Само като я опита ми бутна ръката и си изяде крема ама пак поне нещо хапна :cry:
Изображение
kiki riki
Пристрастен
 ---

Мнениеот kiki riki на 07 Май 2012 09:02

Уффффффффф, ние пак не щем да ядем.Е пробубарвам това, което трябва ама с такъв зор.А така хубаво беше започнала да се храни.Май пак ще взимам някакво сиропче за апетит, че взех да се изнервям :(
Изображение
kiki riki
Пристрастен
 ---

Мнениеот Ралица Вълчева на 31 Авг 2012 15:07

Здравейте!От няколко дена вече съм в истинска паника и моля за съвет,Синът ми е на година и месец,но все още отказва да яде храна,различна от Аптамил 3.Изписваха ни какви ли не сиропи и таблетки за апетит,но резултата е само повече акане.Пробвах всичко,поне така си мисля,но хапва по една-две лъжички и отказва.Моля ви за съвет,знам,че не е много нормално
Ралица Вълчева
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 01 Сеп 2012 12:23

Моето момченце е на 11 месеца и категорично отказва да яде друго освен кърма,няма пюрета,няма каши,няма супи,просто нищо.Всеки ден се мъча да го храня и на 10 дни веднъж хапва повече от 2-3 лъжички.Стигаме до половин бурканче в най-успешните случаи.Направо не знам вече.Иначе не е слаб засега,тежи към 9 кг. и нещо.Тези сиропи за апетит за които говорите могат ли да се дават преди годинката?
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот valentina0577 на 03 Сеп 2012 01:39

Принципно сиропите за апетит ги дават за след 12 месеца.Според мен изчакай още 1-2 седмици и тогава можеш спокойно да си даваш.Сиопите,за които се казва,че са за апетит,представляват имуностимуланти или допълнителни витамини.Не на всяко дете действа един и същ сироп.
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mamanastela на 28 Дек 2012 13:44

Здравейте момичета! Виждам, че отдавна не е писано в темата, но аз имам същия проблем. Моята бебка стана на годинка,но от както се е родила не се храни добре. Преминахме през какво ли не. Два пъти лежахме в болница,правиха и всички възможни изследвания, напълно здраво е детенцето, но няма никакъв апетит. Пихме перитол, без особен ефект. Сега давам пчелно млечице, също няма ефект. Суче само за приспиване, от кухнята хапва няколко лъжички и започва едно пълнене на бузите и стичане на храна, с часове яде и резултатът е 50-100гр. твърда храна.
Проходи малко преди да навърши 10м., много е енергична, добричка, спи по цяла нощ, нооо дойде ли време за ядене става кошмар. Много ще се радвам да се включат мамите, които са писали по-напред и да споделят как се развиват при тях нещата, справихте ли се спроблема, много съм отчаяна.
Mamanastela
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти