Не иска да яде-помощ!!!

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: Не иска да яде-помощ!!!

Мнениеот kiki riki на 28 Яну 2012 00:05

Браво на твоето момиче.А каква е тази кухня,Опа ама ти май си от София.
Изображение
kiki riki
Пристрастен
 ---

Мнениеот kiki riki на 28 Яну 2012 00:08

Аз от няколко ден адавам сироп Киди и май ама ефект .Анна пак не яде по много, но поне яде кухня пу пу :D .Дано да е все така.
Изображение
kiki riki
Пристрастен
 ---

Мнениеот valentina0577 на 28 Яну 2012 00:15

Да,от София съм.Това е частна кухня.Дано сиропчето има ефект! :D Почна ли да се учи да дъвче малката? :D
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kiki riki на 28 Яну 2012 00:21

ТАзи кухня май само в София я има ( за съжаление). :( Спрях да пасирам , но тя май направо гълта :roll: без да дъвче. Започнах да я храня по бавно и така лека полека дано да проядем,че нерви не ми останаха. :mrgreen:
Изображение
kiki riki
Пристрастен
 ---

Мнениеот valentina0577 на 28 Яну 2012 00:29

Е,някои съвсем дребни неща може и да ги гълта направо,ама не може всичко,така че със сигурност си и дъвче детето :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kiki riki на 06 Фев 2012 12:59

Валентина искам да те попита, ти след марсианците, които даваш смяташ ли да продължиш с друиги витамаини,че ние почти свършваме нашите и не знам като ги спра дали пак няма да започне да ми прави номера с яденето.Тя сега не всеки път яде с желание но повечето пъти хапва пу пу ,че то човек го е страх да се похвали :oops:
Изображение
kiki riki
Пристрастен
 ---

Мнениеот valentina0577 на 06 Фев 2012 15:07

Ами аз сега ще дам и една опаковка Саностол,че и ние свършихме Марсианци-те.След това почивка чак до есента.Не е хубаво много дълго време да се дават такива витамини,защото организмът се пренасищал.И ние не абсолютно винаги ядем с лъвски апетит,но в повечето случаи си хапваме.Надявам се да е набрала достатъчно инерция и да продължи добре да си хапва! :D Дано и при вас да е така! :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kiki riki на 06 Фев 2012 15:18

Благодаря за отговора.И аз знам, че не трябва да се дават дълго време витамини, но и аз мога да взема малко саностол да давам като свършим кидито. Поне докато свърши зимата :)
Изображение
kiki riki
Пристрастен
 ---

Мнениеот ivailailiqna на 09 Фев 2012 19:46

:D здравеите на вси4ки мами да споделя и аз своя проблем моята сладурана от както се е родила в момента е точно на 1 годинка не иска да яде та в на4алото когато я кармех от 5 хранения 4 от тях тя повравщаше лекаря каза да сменим млякото пробвахме всички и останахме на аптамил и кармене пак нищо тя качваше по 200гр на месец казаха ми че е хипотрофична правех гимнастика защото това било наи доброто за такива бебета резултат нула захранихме се и на всяко хранене аз пея подскачам плача крещя подлудявах всяко хранене повращане изписаха ни лекарстав за апетит ходихме на децки гастроентеролог казаха 4е е напално здрава лекарствата не дадоха никакав резултат след това и намериха анемия в момента пие желязо апетита и е по добар но тежи 7 килограма и пак отказва да яде маика ми все ми казва да не се притеснявам аз сам била сащата много слаба и много злояда но като гледам другите бебета и ми се реве лекарите казват че е напално здрава но друго бебе не сам виждала слабо като моето моля споделете с мен :cry: :?
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот valentina0577 на 09 Фев 2012 20:20

ivailailiqna написа::D здравеите на вси4ки мами да споделя и аз своя проблем моята сладурана от както се е родила в момента е точно на 1 годинка не иска да яде та в на4алото когато я кармех от 5 хранения 4 от тях тя повравщаше лекаря каза да сменим млякото пробвахме всички и останахме на аптамил и кармене пак нищо тя качваше по 200гр на месец казаха ми че е хипотрофична правех гимнастика защото това било наи доброто за такива бебета резултат нула захранихме се и на всяко хранене аз пея подскачам плача крещя подлудявах всяко хранене повращане изписаха ни лекарстав за апетит ходихме на децки гастроентеролог казаха 4е е напално здрава лекарствата не дадоха никакав резултат след това и намериха анемия в момента пие желязо апетита и е по добар но тежи 7 килограма и пак отказва да яде маика ми все ми казва да не се притеснявам аз сам била сащата много слаба и много злояда но като гледам другите бебета и ми се реве лекарите казват че е напално здрава но друго бебе не сам виждала слабо като моето моля споделете с мен :cry: :?

Разбирам те,че се притесняваш,все пак си майка,нормално! :wink: И аз доскоро бях като теб,че малката и шамари е яла-просто понякога не успявах да се сдържа :( Ти наблюдавала ли си малката-дали пък не повръща нарочно,защото и това е възможмо.От анемията също може да има безапетитие.Пробвай да и даваш някакви витамини-Марсианци,Саностол,те стават за дечица над 1 годинка.Може и рибено масло.И пчелно млечице,ако вече си давала мед.Всички тези неща много помагат за апетит.Дано и при вас се получи! :wink: Това мога да ти препоръчам аз,защото съм давала Марсианци и сега почнах и Саностол и малката добре си хапва.От 2-3 седмици е на кухня-може и това да е помогнало да папка по-добре.
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 09 Фев 2012 20:22

Колко е висока дъщеричката ти?Защото и ако е много дребничка,7 кг ще са и добре.По нормите за 1 годинка влиза ли в границите?
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kiki riki на 09 Фев 2012 23:39

ivailailiqna написа::D здравеите на вси4ки мами да споделя и аз своя проблем моята сладурана от както се е родила в момента е точно на 1 годинка не иска да яде та в на4алото когато я кармех от 5 хранения 4 от тях тя повравщаше лекаря каза да сменим млякото пробвахме всички и останахме на аптамил и кармене пак нищо тя качваше по 200гр на месец казаха ми че е хипотрофична правех гимнастика защото това било наи доброто за такива бебета резултат нула захранихме се и на всяко хранене аз пея подскачам плача крещя подлудявах всяко хранене повращане изписаха ни лекарстав за апетит ходихме на децки гастроентеролог казаха 4е е напално здрава лекарствата не дадоха никакав резултат след това и намериха анемия в момента пие желязо апетита и е по добар но тежи 7 килограма и пак отказва да яде маика ми все ми казва да не се притеснявам аз сам била сащата много слаба и много злояда но като гледам другите бебета и ми се реве лекарите казват че е напално здрава но друго бебе не сам виждала слабо като моето моля споделете с мен :cry: :?

Здравей моята дъщеря след няколко дни става на 1 година и също не е от най- ящните.Яде по малко но все пак се храни тъй като е имало периоди, в които и това е отказвала.Не се притеснявай не сте единствените.Какви лекарства са ви изписали за апетит?.Нашата педиатърка каза ако искам да взема Перитол.Това е противоалергичен сироп и има страничен ефект усилване на апетита, и го използват при злояди деца, но реших да изчакам още малко.Пробвай както Валентина казва с някое сиропче като Саностол.Аз давам Киди и като че ли има известно подобрение. но го свършваме скоро и ме е страх пак да не откаже храната, но и аз мога да взема Саностол поне докато мине зимата.Така че не се тревожи не си сама.Детенцето ще порасне, а ние само нервите където ще сме си изхабили.И аз съм била много злояда.Колко Перитол и Саностол съм изпила ама ела да ме видиш сега как ям :oops: Ох знам,че това не те успокоява :cry: ама аз все си повтарям,че ще порасне и ще прояде :) Само да са живи и здрави.
Изображение
kiki riki
Пристрастен
 ---

Мнениеот ivailailiqna на 10 Фев 2012 11:31

:D здравей Валентина бебока е дребничка понякога още с пьрвата льжица се напьва да повраща нарочно иначе е много енергично дете давала сам и само перитол и хомеопатични гранули за апетит мед не сам давала нито витамини лекарите казват че не е добре изкуствени витамини за бебета има само големи бузи понякога хората си мислят 4е нося кукла а не живо дете защото е мьничка и с доста коса :Dкато им кажа колко е голяма и ахват :D и на мен ми става много криво все ме питат нормално ли се родила, защто е слаба все едно е инвалид и аз се дразня много хиляди вапроси аз разбира се им тегля на ум по една, но ми става много криво другите бебета са като великани пред нея :)
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот ivailailiqna на 10 Фев 2012 11:33

мами пихме перитол цяло лято без никакав ефект :?
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот ivailailiqna на 10 Фев 2012 11:49

кики перитола има много странични ефекти наистина от него на децата им се спи
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща