Не иска да яде-помощ!!!

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: ПОМОЩ! ЗЛОЯДО ДЕТЕ

Мнениеот kirilka на 31 Юли 2008 09:23

Здравейте,
аз най накрая се успокоих че не сме единствените запъртъци които правят сценки на мама и тати. Ние си хапвахме много добре всичко без проблеми докато не се отби от 2 месеца е за мен ад отказа постепенно всички зеленчукови- караме на каши, попари и плодови а на това не става да си постоянно. Яде още месните но и там имаме предпочитания. Яде сутрин до 11 и после чак в 5 и в 7 вечеря и спи, направо ме е разстройвала на моменти но вече не ми пука давам и каквото иска ако не иска не и давам. Проблема ни не е в зъбите няма и изгледи за излизане още, държи си устата и клати главата. Като чета на другите мамчета че са пораснали бебоци а ние още от малки си играем незнам какво ще я правя а сме едни френски. Поне на изследванията няма анемия. Сега за да закусва пълноценно и давам купа с кашата или попарата и рови вътре и маже по мен и по пръстите на краката си но яде. Давам и и лъжица и чиниика докато я храня или с играчка но това е временно яде пак помалко и след това мия и играчки. Относно супите не ги иска и прави физиономии да повръща сега и давам с хляб малко хапва и замаскирам с плодови всичко което не яде. Но вече усеща и върти глава на лъжицата със смес а на другата си отваря устата.
Разкажете повече за тези Тотема на ампули за пиене от къде си ги взехте?

сега на консултацията ще врънкам педито за сироп за апетит дано да предпише и не да ми каже пак че се дължи на детска стачка егати тя продължава и става перманентна
Изображение
Аватар
kirilka
Пристрастен
 ---

Re: Хич, ама хич не иска да яде!

Мнениеот mimka73 на 31 Юли 2008 11:54

Хайде и ние да се запишем. Детето ми се роди с проблем, претърпя 2 операции и наддава много бавно. Започнахме захранването с плодов сок, плодово пюре, каша и сега зеленчуково пюре. Мислех че няма да имаме проблем със зеленчуците. Да ама не. Не ги иска и това е . Пробвах какви ли не видове и марки. Хапва от тези които аз й права, но само по 10 лъжички и това е. Ако и сложа плодово пюре в зеленчуковото изява повече. Вие слагали ли сте плодово пюре в зеленчуковото за да го хапва? Дали изобщо ще свикне с друг вкус освен със сладкия? Това много ме притеснява...
mimka73
Сериозен
 ---

Re: Хич, ама хич не иска да яде!

Мнениеот titi79 на 31 Юли 2008 17:47

Моята дъщеря също беше злояда като малка.И з така давах с обяда и вечерята плодово пюре.Сега на малкия му слагам кокото да усети и др. вкус освен това на манджата,и става един бъркоч,ама така му харесва.Не ме притеснява това че си хапва и плодово пюре с всичко което яде,може би е дете което има по нетрадиционен вкус... :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
titi79
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stelco на 11 Авг 2008 07:17

kirilka написа:Здравейте,
аз най накрая се успокоих че не сме единствените запъртъци които правят сценки на мама и тати. Ние си хапвахме много добре всичко без проблеми докато не се отби от 2 месеца е за мен ад отказа постепенно всички зеленчукови- караме на каши, попари и плодови а на това не става да си постоянно. Яде още месните но и там имаме предпочитания. Яде сутрин до 11 и после чак в 5 и в 7 вечеря и спи, направо ме е разстройвала на моменти но вече не ми пука давам и каквото иска ако не иска не и давам. Проблема ни не е в зъбите няма и изгледи за излизане още, държи си устата и клати главата. Като чета на другите мамчета че са пораснали бебоци а ние още от малки си играем незнам какво ще я правя а сме едни френски. Поне на изследванията няма анемия. Сега за да закусва пълноценно и давам купа с кашата или попарата и рови вътре и маже по мен и по пръстите на краката си но яде. Давам и и лъжица и чиниика докато я храня или с играчка но това е временно яде пак помалко и след това мия и играчки. Относно супите не ги иска и прави физиономии да повръща сега и давам с хляб малко хапва и замаскирам с плодови всичко което не яде. Но вече усеща и върти глава на лъжицата със смес а на другата си отваря устата.
Разкажете повече за тези Тотема на ампули за пиене от къде си ги взехте?

сега на консултацията ще врънкам педито за сироп за апетит дано да предпише и не да ми каже пак че се дължи на детска стачка егати тя продължава и става перманентна

Тотема ампулки за пиене купувам от аптеката,има ги навсякъде.Аз си вземам по 10 ампулки и видя ли ,че малко намалява яденето започвам да давам по 1 ампулка всеки ден преди едното ядене.Разтварям ги с 50 мл вода и стават много вкусни-приличат на разгазирана кола на вкус и на цвят,синът ми много ги харесва.Пробвайте и вие,ще си решите проблема с яденето един път за винаги.
stelco
Начинаещ
 ---

Мнениеот rumigerginova на 17 Авг 2008 19:58

ние сме на 6 м. също не се храниме добре. Имаме два зъба /излезнаха един след друг/. Лекарката ни даде Перитол и временно си оправихме яденето. Сега пак не иска да яде. Сменихме Перитола със Саностол / по 1,5 му даваме два пъти дневно/, но ефект все още няма. Готвили сме му, но и това не иска да яде. Общо взето яде само мляко.
rumigerginova
 ---

Мнениеот KALIN4ICA на 17 Сеп 2008 16:08

и аз съм на път да вляза в лудницата - ние сме на 5 мес. и сме 6 кг - а на 3 мес бяхме 5.700 - ни пюрета, ни каши , ни ам, ни кърма - нищичко :emon23: :emon23: :emon23: :emon23: :emon23:
а поста на светулка все едно аз съм го писала - това е един адски кошмар -за мен всяко негово хранене представлява невероятен стрес, а за него два пъти по-голям -изпада в истерия само щом види биберон или лъжица :yawna: :yawna: :yawna: :yawna: :yawna:
не съм пробвала тотема - ще питам педито следващия път, но то вече и вяра нямам, че ще се преборим с тази липса на апетит............

и все пак беше хубаво да споделя с други мами имащи моя проблем :flowers: :flowers: :flowers:
ИзображениеИзображение
Аватар
KALIN4ICA
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Галя Гицова на 18 Сеп 2008 18:15

kalin4icaправила ли си стерилна урина.....
При нас се оказа, че злоядостта е от бактерии в урината......
Бяхме на АБ 10 дни и нещата се поправиха, но сега пак не е от най-ядящите.....
Галя Гицова
 ---

Мнениеот hristela на 23 Сеп 2008 15:10

Моля за помощ и приемам всякакви съвети!
майка съм на 13 месечно момиченце, което е доста капризно по отношение на храната. Но допреди седмица хапваше горе-долу нормално. От 14 септември съвсем отказа да яде, само по малко мляко /пие Фризо 3/. Не винаги и него иска. Изкарва 4 зъбчета едновременно, нервничи и не спи добре. Зная, че и те са причина за безапетитие, но ме притеснява продължителността на периода. Педиатърът каза, че е здрава, че правела стачка и т.н. Предписа хранителна добавка с пчелно млечице, засега няма ефект. Въпросът ми е към майки, преживели сходен проблем - наистина ли е от зъбите и колко дълго продължава този период? С първите 4 зъбчета нямаше никакви проблеми, не сме ги усетили дори.
Благодаря предварително за всеки съвет!
hristela
 ---

Злояди деца

Мнениеот melisa701 на 15 Мар 2009 17:08

Помагайте. Маги е на 8 мес. и половина и от известно време не иска да яде. Всичко беше нормално със захранването, ядеше каши, пюрета и изведнъж- като че ли нещо се преобърна. Първо отказа кашите с лъжичка. Почнах да ги давам в шише. След известно време и това вече не ядеше. Попарата я молим вече 3-ти месец и не я харесва. После почнаха проблемите със зеленчуковите и месните пюрета. Отначало ги ядеше с лъжичка, след като отказа - почнах да давам с шише. Сега вече и това не иска. Пие само АМ- сутрин и вечер по 180 мл, вода почти не пие. Не иска и сокчета.
Моля, пъсъветвайте ме.
melisa701
Сериозен
 ---

Мнениеот jasminkata на 17 Мар 2009 12:40

здравей мило майче. Искам да ти каже, че и аз като теб имам този проблем. При мен обаче става въпрос за временни периоди на отказване от храна. Бебка е на годинка и трябва да ти кажа, че до преди да я навърши не й бях давала супи и други. Сега я записах на кухня. Има дни в които се изяжда абсолютно всичко, и след два дни се започва: става кисела, бута лъжичката, не иска да пие вода - за сокове въобще не може и да става въпрос, и други такива работи. Но определено имаше един период, в който не искаше дори и АМ да си яде. Какво ли не предлагах, каши, плодови пюрета и други, но тя все отказваше. И после започна да яде, като през два, три дни е различно. Но вече не я насилвам, просто когато и колкото й се яде. От частната кухня, в която записах половината неща уж не ги харесва, но в дните които яде може да изяде каквото и да е. Нали ти казвам всеки ден различно. Вече толкова съм свикнала, че не ми прави впечатление. И аз съм злояда, явно има на кого да се метне. :lol:
jasminkata
 ---

Мнениеот Amfitriri85 на 17 Мар 2009 20:37

Здравейте и от мен мили мами!Аз също имам проблем с храненето на дъщеря ми.Тя е на 9 месеца.От 4 месеца вече на месец наддава само по 200гр. :( Педиатарката ни казва че е добре.но аз съм притеснена и незнам какво да правя.все още я кърмя но и давам и АД мляко.За съжаление не го харесва и не иска да го пие.Преди месец ядеше зеленчукови пюрета и каши но настина и и излезнаха 2 зъбчета и от тогава и натях се цупи :shock: Иначе е много енергична кротичка не плаче.Аз не се предавам продалжавам да и давам да опитва пюрета и каши :) но по принцип като види лъжичката и се мръщи.опитва от яденето 4-5 лъжички и до там.Приемам всякакви съвети благодаря ви предварително :D
Аватар
Amfitriri85
 ---

Не иска да яде-помощ!!!

Мнениеот petia_britney на 10 Мар 2010 15:00

Здравейте,детето ми е на 1г.и 8м и от 2-3 месеца нещо му се загуби апетита.Преди си хапваще нормално за възрастта си,но откакто му сложеха ваксината ТДК,сякаш нещо се обърка.Вярно никне му и кътник,но до сега имаме 17зъбчета и такъв проблем не се е прояувявал.Готвя му нещата,който преди е обожавал,сега не ги кусва.Хапва по една,две хапки и толкова,много ми е трудно,ако някай може да ме посъветва нещо....моля :!:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
petia_britney
Редовен
 ---

Re: Не иска да яде-помощ!!!

Мнениеот yuliastamatova на 14 Ное 2010 13:30

Здравейте,моля за съвет!!!!!!!11
По семейни обстоятелства,се местихме от къща на къща цяло лято и най накрая сме си в нашия дом,с това местене му се обърка режима.Детето е на 1годи 5 мес.само мляко пие от време на време вафлаааа,бисквита,снакс,сок,даже вода не иска.Вземам кухня всеки ден ,но рядко усявам да го нахраня.и тооо с много зор.за 1 месец само 2 пъти е ял ''кухнята''.Преди на закуска е ял попари,сега ниииииищо.Направо незнам какво да го правя.Иначе го слагам в столчето правя салатка(краставичка) и сам си бучи с вилицата.Това е нищооооо друго.Обърках това дете.как да влезем в ритъм.Моля ви приемам всякакви съвети!
yuliastamatova
Начинаещ
 ---

Мнениеот yuliastamatova на 14 Ное 2010 13:32

забравих да кажа че му давам ''марсианци'' и ''апетон '' съм давала все таяяяя :(
yuliastamatova
Начинаещ
 ---

Мнениеот krasi1010 на 09 Май 2011 23:33

И ние имаме проблем с яденето! На 1г и 1м. сме, почти от месец не иска да яде нищо друго освен сладки неща и вечер изпива около 170мл.АМ. Щом види лъжичката с яденето и започва да реве, с големи усилия хапва 2-3 лъжички и до там, гоним се из стаята, залисвам я как ли не,но не ще и не ще да хапне. Сменихме няколко кухни, изяжда само десертите и другото го хвърляме. Не знам вече какво да правя, а иначе си качва по 300г. на месец,което е радващо.Разговарях с няколко майки и всяка ми казва, че най вероятно е от зъбите,но колко време ще трае това? Имаме 8 зъбчета и преди появата на всяко пак отказваше храна,но то е било за ден два. А сега вече става повече от месец.Ако и други майки имат подобен проблем, моля пишете!
krasi1010
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти