Не иска да яде-помощ!!!

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: Не иска да яде-помощ!!!и

Мнениеот valentina0577 на 28 Дек 2012 15:47

Mamanastela написа:Здравейте момичета! Виждам, че отдавна не е писано в темата, но аз имам същия проблем. Моята бебка стана на годинка,но от както се е родила не се храни добре. Преминахме през какво ли не. Два пъти лежахме в болница,правиха и всички възможни изследвания, напълно здраво е детенцето, но няма никакъв апетит. Пихме перитол, без особен ефект. Сега давам пчелно млечице, също няма ефект. Суче само за приспиване, от кухнята хапва няколко лъжички и започва едно пълнене на бузите и стичане на храна, с часове яде и резултатът е 50-100гр. твърда храна.
Проходи малко преди да навърши 10м., много е енергична, добричка, спи по цяла нощ, нооо дойде ли време за ядене става кошмар. Много ще се радвам да се включат мамите, които са писали по-напред и да споделят как се развиват при тях нещата, справихте ли се спроблема, много съм отчаяна.

Значи,спокойно,мило мамче! :D Минала съм по твоя път и знам как се чувстваш,но опитай да се успокоиш,нервите никой няма да ти ги възстанови,а ще ти бъдат нужни :wink: Когато моята дъщеричка стана на годинка и 7-8 месеца нещата от само себе си се оправиха,като с магическа пръчка наистина.Чак сама почна да си иска от масата и хладилника и мъжът ми казва,че прекалявала.Нещата сами ще се оправят :wink: При нас витамините Марсианци имаха положителен ефект,може да пробваш.Ако детенцето не боледува прекалено често и е жизнено,значи всичко е в ред.Колко е висока дъщеричката ти и колко тежи?
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Не иска да яде-помощ!!!

Мнениеот Mamanastela на 28 Дек 2012 16:09

Благодаря ти за бързия отговор и милите думи. Наистина е трудно, сили не ми останаха в тази ежедневна борба . Малката е 72 см. и тежи 7650.Тя се роди мъничка 2620 и 49 см. Всеки грам е изстрадан от мен и от нея. Иначе до сега не е боледувала. 2 пъти вдигна температура, но си мисля че беше от зъби и 2,3 пъти имаше лека хрема това е всичко. Изследванията и са добри. Искрено се надявам, моля се и при нас чудото да се случи!
Mamanastela
 ---

Мнениеот valentina0577 на 28 Дек 2012 17:13

Еее,ами добре сте си като размери-теглото и си е идеално за този ръст,а и наистина сте се родили мънички.Гледай да си пестиш нервите,че иначе ще се побъркаш,от опит ти го казвам :wink: Сега като почнете консултациите на 3 месеца ще ти е по-леко,щото тогава няма всеки месец да си викаш "Офф,само 200 г ли" и да се чудиш как на следващия път да сте качили 300 г.По няма да го мислиш и като ти кажат качили сте 700 г(примерно) ще ти е готино :D Само спокойно,и вие ще проядете! :D
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 30 Дек 2012 14:29

Оф и ние нямаме никакъв апетит.Не сме чак слаби,но от 4-5 месеца не сме качили и грам,не слабее но и не качва.Иначе расте на височина по 1-2 см. на месец.Роди се 3.400 сега е на 1 година и 3 месеца и е 9.600 и е висок 80 -82 см.,не знам точно.Само дето не яде почти нищо.Суче 2-3 пъти през деня и безброй през нощта.Иначе по цял ден му предлагам какво ли не да яде,но без особен резултат (общо за деня 100 -150 грама твърда храна),категорично отказва каквото и да е мляко под каквато и да е форма освен кърма.Дайте ми съвет,как да го науча да пие АМ или кисело мляко,за да мога постепенно да го отбия,а и нали е АМ е по калорично и децата наддават добре от него.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот ayli_540 на 29 Ное 2013 22:36

Moeto bebe e na 9 mes. i nyama nito edno zab4e.Blozo ot mesec vse po malko i po malko yade. Neznam kakvo da pravya. Molya pomognete mi.
ayli_540
 ---

Предишна

Назад към Здравословно хранене и Рецепти