Не иска да яде-помощ!!!

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

ПОМОЩ! ЗЛОЯДО ДЕТЕ

Мнениеот svetulka на 06 Дек 2006 22:22

мили мами, кажете, как да се преборя с този проблем!? Чувствам се напълно безсилна- още като види лъжицата, малката стиска здраво уста и не иска да яде. :( оставяла съм я огладнее добре за да и "дойде апетита", но уви- резултатът е същия, имам чувството, че изобщо не огладнява. Това, което най-много ме притеснява, е че в последно време започна даже да повръща, когато съм по-настоятелна с храненето. :oops: Моля ви, споделете опит!
Изображение
Аватар
svetulka
Начинаещ
 ---

Мнениеот маги на 07 Дек 2006 13:14

Ние сме на същото дередже Светулка.Резултата е на 1и2м.-8кг.Закуската категорично я отказва и караме общо взето на това което тя иска и когато иска.Забравих да кажа,че и поколкото иска,ако се опитам да я насиля дори и само с една лъжичка,следва връщане на изяденото :sadd:
Вече се примирих и предпочитам да е жива и здрава,без да я тормозя :nodd:
Изображение
Аватар
маги
Сериозен
 ---

Мнениеот andi на 07 Дек 2006 16:27

svetulka,да не би да и никнат зъби.А,мляко с шише даваш ли?Също може да има червено гърло,моя поне така беше.
Изображение
Аватар
andi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kama4e на 07 Дек 2006 20:53

Има 2 причини.Или не е гладна или не и харесва това,което и даваш.Ако е страх или неприазън към лъжицата пробвай с малко пюре върху пръста ти.Не я насилвай с лъжица.Мляко от шишето яде ли?
Може и наистина да не е гладна.Може да и се е обърнал режима,и да не я усещаш кога е гладна.Ако пие вода,може и да напива с водичка и след това да не и се яде.
Изображение Изображение
Аватар
kama4e
Модератор
 ---

Мнениеот evamartini на 08 Дек 2006 01:00

svetulka,не я насилвай-може да я отвратиш,може и да започне да ти прави на пук.Злоядото дете яде по-малко,но толкова,че да му стига.Нещо между храненията даваш ли?Нали е жизнено и весело детето,не се притеснявай!Давай витамини.
Изображение
Изображение
Изображение голяма мания...

Изображение
Аватар
evamartini
Пристрастен
 ---

Мнениеот bobsan5 на 08 Дек 2006 19:35

Аз имам абсолютно съсщия проблем с моето бебе и по метода на изклю4ването установих кои хпани й харесват и давам само това даваи пове4е плодове
bobsan5
Начинаещ
 ---

Мнениеот svetulka на 08 Дек 2006 20:45

Давам и най-различни храни-само и само да хареса нещо, но уви! готвя и по няколко неща и детска кухня, но резултатът е еднакъв. Не е от зъбки и гърло, защото проблемът е вече няколко месеца, общо взето откакто яде твърда храна. Иначе мляко от шише пие вечер и сутрин, там нямаме проблем, но само на мляко не може :? Плодове и давам и там няма проблем, старая се да не ги давам преди ядене, вода също не преди ядене. Но резултатът е около 60-70 мл. изядена храна и то с адки усилия от наща страна(с баща и само дето челна стойка не правим) :roll: Мисля си вече, че има отвращение към яденето изобщо.
Изображение
Аватар
svetulka
Начинаещ
 ---

Мнениеот bobsan5 на 08 Дек 2006 21:47

y :oops: :cry:
bobsan5
Начинаещ
 ---

Мнениеот mama na bebe Ivelin на 09 Дек 2006 12:29

Храненето ни е най-големия проблем.Още преди да го захраня когато пиеше само АМ какво ли не правех само и само да яде,то не беше друсане на количка,шезлонг,носене на ръце и нищо не трябваше да му отвлече вниманието и ако се случи спираше да яде.По едно време съм го хранила докато спи,нямаше друг начин.Сега е същата работа.Трябва да минат около 5-6ч за да огладнее.Сутрин закусва към 8ч.и обядва към 14.00ч.И вече не го насилвам защото и аз и той се изнервяме и резултата е затворена уста,плач.По добре така,отколкото да се отврати от храната.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
mama na bebe Ivelin
Отличник
 ---

Мнениеот bobsan5 на 09 Дек 2006 13:48

Сбетулка не се притеснябай ние също ядем то4но 60-70мл твърда храна след това я дохранвам с мляко.Понякога яде млякото понякога -не.Аз си купих книгата"Хранене на бебето" от проф. д-р Лиляна Трифоноба и там пише 4е здравото дете поема храна толкова колкото му е необходимо и когато иска.Купи си я струба 10лв и има много полезни неща
bobsan5
Начинаещ
 ---

Мнениеот mama na bebe Ivelin на 09 Дек 2006 20:02

Подкрепям bobsan5 за книгата на проф. Трифонова. Страхотна е,имам я откакто се е родил малкия и ми е много полезна.Дано е полезна и на теб svetulka.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
mama na bebe Ivelin
Отличник
 ---

Мнениеот svetulka на 09 Дек 2006 22:55

Благодаря ви, момичета, намерих книгата! Оказа се че имаме вкъщи едно старо издание(колкото мен на години), но много полезно. Чела съм някои неща оттам. честно казано се притеснявам да се доверявам на съвети от рода на "детето трябва да се храни, колкото иска то" , защото имам чувството, че мойта хубавица ще заслабне съвсем, ако я оставя тя да си определя, и без това сме супер лека категория. Но в крайна сметка всички така казват, и ще трябва да се предам. :roll: Ще видим какъв ще е резултата. А забравих да питам, вие забавлявате ли малките докато ядат- играчки, песнички и т.н?
Изображение
Аватар
svetulka
Начинаещ
 ---

Мнениеот bobsan5 на 10 Дек 2006 11:26

Тогава пробвай като заспива в полусъхехо състояние да и даваш шише с мляко.АЗ така правя и засега има ефект.Бебока като заспи с биберона в уста изобщо не усеща колко мляко изпива
bobsan5
Начинаещ
 ---

Мнениеот bobsan5 на 10 Дек 2006 11:36

Пробвахме вси4ко тя се смее весело и е и същевременно вси4ко изплюва затова този вариант които ти казах върви при нас:като е будна яде колкото иска и като заспива шишето в устата.ТОва е

P.S.Извинявам се за прабописните грешки но още не мога да свикна с фонети4ната клавиатура
bobsan5
Начинаещ
 ---

Мнениеот svetulka на 10 Дек 2006 19:41

Благодаря за съвета! С шишето мляко нямаме проблем, Май наистина ще трябва всяко ядене да е с десерт мляко :?
Изображение
Аватар
svetulka
Начинаещ
 ---

Следваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти