Kаква е схемата на хранене на вашето бебе?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: Kаква е схемата на хранене на вашето бебе?

Мнениеот Silvi 26 на 16 Мар 2010 01:25

cvetomirka написа:Здравеите мили мами моита беббка е на 5 и девет дни хранимсе с АМ .Започнахме захранването в началото на 5 ят месец с зеленчуково пюре в средата ваведох плодовото , а в края кашата сега започнах даи давам и по четварт жълтак всичко добре приема .хранимсе през 4 часа но по някога започва да плачи час ,час и половина преди часа за хранене и като и дам да яде и млаква .НЕЗНАМ ДАЛИ И ДАВАМ ДОСТАТАЧНО КОЛИЧЕСТВО ХРАНА.Ето и режимани на хранини 8.00-9.00ч. мляко 180 гр. 12.30 - 13.00ч. зеленчуково пюре 190гр. като всеки ден давам различно 16.30 - 17.00ч. каша през ден сменям с плодово пюре като кам пюрето прибавям по две без глутенови бисквитки 20.30 -21.00ч АМ 180гр 23.30. - 24.00ч. АМ и две три без глутенови бисквитки . Това е нашият режим моляви кажетеми правелноли и достатачноли храня моето сакровище.
    [*]

Според мен е напълно достатъчно. Какво те притеснява в режима? :roll: Ако е това, че огладнява понякога и по-рано...ами човече е, ние как понякога огладняваме по никое време. :)
    Изображение
    A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
    Аватар
    Silvi 26
    Жител на Mamaibebe
     ---

Мнениеот cvetomirka на 16 Мар 2010 23:10

Здравеите благодаря за отговорите. Три пати на ден и давам мляко сутрин 8 - 9 ч. АМ 180 гр. 20.30 - 21.00 ч АМ 180 гр. 23.30 - 24.00 Ч АМ 180 гр. а колкото до педито той почти нищо не ми казва каза ,че така е добре , че и давам повече и затова повраща и аз на сама глава и смених млякото и детето спря да повраща .От както се е родила той ни почна с аптамил постояно му казвах ,че повраща но той всеки пат ми отговаряше ,че това е най хубавото мляко и накрая аз го смених с фризовом .Но сега като и дам сок почти всеки пат го повраща но педито каза даи давам .моля пишетеми достатачно ли е количеството храна което давам на беба.
    Последна промяна cvetomirka на 17 Мар 2010 00:29, променена общо 1 път
    cvetomirka
     ---

Мнениеот cvetomirka на 16 Мар 2010 23:24

Притеснявамсе дане би да нея храня правилно понякога като се нахрани и после няколко пати повраща по малко като например днес в 17 00 ч . като и дадох кашата 150 гр вода с 6 и половина мерителни лажички каша и я изяди всичката но после трипати поварна по малко а ако и дам по мбалко след два часа почва да плаче мерителните лажички са тези за млякото а ако и направя кашата по ряда не иска да я яде.
    cvetomirka
     ---

Мнениеот mi6o4eto на 17 Мар 2010 01:08

Цветомирка, според мен даваш прекалено много храна за 5-месечно бебе... Ние сме на 8 месеца и не изяждаме колкото описваш във вашата схема... Повръщането след хранене най-вероятно се дължи на преяждане... Миналия месец педито ни каза, че нормалната средна порция за нашата възраст е около 170 грама, днес бяхме на консултация и каза вече 180 грама... Моята дъщеря изяжда в най-добрия случай максимум 150 грама каша, но ние сме леко злояди заради зъбките в последните няколко седмици... Как наддавате?
    Изображение

Изображение
    Аватар
    mi6o4eto
    Жител на Mamaibebe
     ---

Мнениеот cvetomirka на 17 Мар 2010 13:33

на последната консултация беше надала 0.400 гр незнам вече нашето педи като го питам какво количество АМ да и давам ми казва 180 гр апак като му кажа ,че повраща почети всеки пат по малко казва ,че е преяла.Апак и на кутията на АМ пише за тези месеци 180 -210 гр вода, а и тя неми отказва като и дам да яде като например днес сутринта яде в 9.30 ч. 180 гр и в 11.30 започна да плачи опитах се да я преспа но неиска и и дадах да яде и изяди 120 гр но след малко поварна немога дая разбера. НЕ е дебела на послената консултация беше 7 кг. 70 см като я погледнеш дори изглежда слаба.
    cvetomirka
     ---

Мнениеот mi6o4eto на 17 Мар 2010 15:27

Аз говоря за пюретата и кашите, а не за АМ, че ми се вижда множко това, което изяжда...
    Изображение

Изображение
    Аватар
    mi6o4eto
    Жител на Mamaibebe
     ---

Предишна

Назад към Здравословно хранене и Рецепти