ВСЯКА МАЙКА МОЖЕ ДА КЪРМИ

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: ВСЯКА МАЙКА МОЖЕ ДА КЪРМИ

Мнениеот Ваня Мечевска на 14 Юни 2010 23:35

anabobi написа:Мимошка изобщо не се притеснявай да си кърмиш детето навън-на който не му е приятно да не гледа.Аз не мога да разбера какво срамно има в това да си нахраниш детето.И двете ми дъщери съм ги кърмила навън на най-различни места(днес например я накърмих насред едно кафе в София Сити Център).Боряна е все още само на кърма и мисля да я кърмя още дълго.
Успех на теб.

точно така
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tedikrasteva на 15 Юни 2010 08:43

Винаги като отворя тази темичка да си я чета и ме обхваща голям ентусиазъм. Брово на всички кърмещи мамчета. Аз сега имам бебенце отново и се кърмим без никакъв проблем, като съм минала вече по този път и като са ми ясни нещата е още по лесно и приятно. Освен това в родилното забелязах, че нещата доста са се променили. Преди две години като видеха ревящо бебе и веднага му бутваха шишето с АМ, сега имаше майки които реват и се молят да дадат на децата им АМ, но те не дават, съветват ги да слагат бебенцата на гърда постоянно. Непрекъснато обикаляха стажантки и даваха доста добри съвети на майките как да се справят с кърменето. Това много ми хареса, явно има оправия.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
tedikrasteva
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anabobi на 16 Юни 2010 23:14

Теди къде си раждала,защото това си е направо впечатляващо.Обикновено гледат само да набутат шишето :? .Успех с кърменето и наистина с второто е по-лесно. :D
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 17 Юни 2010 10:58

tedikrasteva написа:Винаги като отворя тази темичка да си я чета и ме обхваща голям ентусиазъм. Брово на всички кърмещи мамчета. Аз сега имам бебенце отново и се кърмим без никакъв проблем, като съм минала вече по този път и като са ми ясни нещата е още по лесно и приятно. Освен това в родилното забелязах, че нещата доста са се променили. Преди две години като видеха ревящо бебе и веднага му бутваха шишето с АМ, сега имаше майки които реват и се молят да дадат на децата им АМ, но те не дават, съветват ги да слагат бебенцата на гърда постоянно. Непрекъснато обикаляха стажантки и даваха доста добри съвети на майките как да се справят с кърменето. Това много ми хареса, явно има оправия.

И тук е така.Аз даже се ядосвах,че не му дават АМ и стои гладен,но всичко това е било за добро.Мн ме беше яд че в БГ им дават АМ(особено родили със секцио 3дни дещата са отделно от майките)тук веднага ги дават и ти казват да ги слагаш да сучат-никакво Ам не дават.
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tedikrasteva на 17 Юни 2010 21:00

anabobi написа:Теди къде си раждала,защото това си е направо впечатляващо.Обикновено гледат само да набутат шишето :? .Успех с кърменето и наистина с второто е по-лесно. :D

В Плевен в държавната болница.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
tedikrasteva
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот grigorovi на 28 Юли 2010 21:42

Ваня Мечевска написа:И тук е така.Аз даже се ядосвах,че не му дават АМ и стои гладен,но всичко това е било за добро.Мн ме беше яд че в БГ им дават АМ(особено родили със секцио 3дни дещата са отделно от майките)тук веднага ги дават и ти казват да ги слагаш да сучат-никакво Ам не дават.

Ванче, (ако мога така да те наричам :) )аз съм раждала в София и АМ в родилното беше до поискване. На никой не са отказали. Аз раждах секцио и веднага ми тръгна коластрата и веднага ми дадоха детенце. Така си я и закърмих. Въпреки запушените канали, които бяха нон стоп до 4 месец аз си я кърмех. На стресова основа ми секна от раз кърмата на 7 месец, но до тогава детенце не беше и опитвало АМ.
А ако не се лъжа е световна седмица на кърменето.
А, да - аз не съм кърмела на вън, не се обиждайте, но го асоциирам с ромките по кръстовищата. Вижда ми се нечистоплътно някак. Не осъждам майките, които го правят - все пак всеки си има глава на раменете. Аз съм си се прибирала на спокойствие, за да се отдам на този прекрасен момент с детенцето ми.
Малеее така като говоря - все едно е билло преди 100 години, а само преди година беше всичко :lol:
Прегръдки от мен!
Изображение
Аватар
grigorovi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 30 Юли 2010 16:53

Григорова може да ме наричаш така.Хубаво е че са ти го дали детенцето веднага.Защото сестра ми роди в Пловдиж със секцио и на 3 ден са и го дали и само АМ са давали на малката :evil:
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот iced_lady на 04 Авг 2010 16:02

О Ваня това не ми харесва - така и не съм я разпитвала за тези неща. Но и тогава малко ме интересуваха. Като се има в предвид, че и аз ще раждам в БГ, а то навсякъде е един ужас... Дори да има вече някакви нововъведения, в по-малките градове като нашия нещата се случват поне 2-3 години след като другаде вече са навлезли, така че трябва да намеря сили да се преборя с тези криви разбирания. Аз ще настоявам бебо да си е при мен - не могат да ми откажат, може да са лекари, но това е моето дете и аз като родител имам правото да определям дали ще си е с мен или не.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
iced_lady
Пристрастен
 ---

Мнениеот tedikrasteva на 05 Авг 2010 12:35

Ето така моята две годишна дъщеря храни куклите си и дори после ги оригва :D
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
tedikrasteva
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот peperuda на 05 Авг 2010 18:06

Ах, какво е сладурче! Истинска прелест!!! :sm_174:
Аватар
peperuda
Пристрастен
 ---

Мнениеот anabobi на 07 Авг 2010 10:03

Теди и моята 4 годишна тогава дъщеря така кърмеше куклите си :lol: .Да ти е жива и здрава.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 07 Авг 2010 17:39

Здравейте, мамчета.
бременна съм в девети месец с второ детенце, но ще ви разкажа как не можах да кърмя повече от 3 месеца първото. Родих Гергана със секцио по спешност, защото след няколко часови мъки се оказа, че е много високо, не слиза на изхода и започнаха да й заглъхват тоновете. Кърмата ми дойде на другия ден и понеже бях чела това-онова започнах да си я слагам да суче. Но педи ми говореше за тричасов режим и ми каза, ааа, щом не издържа три часа значи кърмата ти не е хранителна. И аз започнах да дохранвам. Така кърмих и дохранвах три месеца. Накрая се отказах, защото имах по няколко капки заради които продължавах да не пия кафе и да внимавам какво ям и т.н. Сега вече зная много повече неща. Грешките ми са били, че не бебето не е спало при мен , за да давам когато поиска, че съм се изпомпвала и съм давала с шише, че съм следила за трите часа и т.н. Имах зловещи рагади, защото много късно прочетох, че коремчето трябва да е към моя корем, а не детето да си извива главата. Да не говорим, че слушах и една приятелка, която имаше две деца и не беше кърмила нито едното, нито другото. Та тя като голям експерт ми обясни, че е все тая дали кърмиш, че кърмените деца не са по-здрави от другите. Тя спря кърмата си още на втория ден с инжекции и насила отказа и двете си деца от нощно хранене, за да се наспива. Казваше ми да я оставям да си реве нощем или да й давам само вода, щяла да свикне. Поне тук не я послушах и детето ми ядеше нощем до годинка почти. Но що пари за Аптамил съм дала...
Това, което ме притеснява сега е, че трима лекари си дадоха мнението за планирано секцио заради предишното. о този показател за неслизане глават на плода до изхода, не се разрешавало нормално защото това била физическа причина и щяло пак да стане така. И си мисля, че като ме оперират няма да ми тръгне кърмата навреме. Ще ми набутат детето с АМ и после ще се чудя как да го закърмя. Ще говоря с доктора, че искам да ми го дадат веднага и да си стои при мен, за да мога да го слагам на гърдата, но не зная дали ще ми разрешат ако съм със секцио. Ще раждам в Шейново. Някой има ли наблюдения как процедират там?
И ако все пак ми го захранят с АМ как да успея после да го закърмя?
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 08 Авг 2010 14:47

Нифада, не се притеснявай, щом си кърмила първия път - ще кърмиш и сега... Просто избягвай грешките, които вече си осъзнала, абстрахирай се от мнението на другите, освен ако не са дълго и успешно кърмили... :wink:
Аз кърмя малко повече от 1 година и нямам намерение да спирам засега... :mrgreen: В родилното не успях да я закърмя изобщо заради този прословут 3-часов режим, кой идиот го е измислил - незнам... :evil: Може и да важи за хранените с АМ деца, но не и за кърмените... Даваха й АМ с огромен биберон, от който млякото направо се изливаше в гърлото й за няколко секунди... После чакай да суче. :mad2:
Като се прибрахме в къщи започнахме от нулата, постепенно, с много усилия и воля от моя страна, но се получи. Отказахме тотално биберона... :wink:
Не се притеснявай, че няма да ти тръгне навреме кърмата. Когато слагаш бебето често на гърда - всичко ще си дойде на мястото... Леко раждане и успех! :balloons:
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimi_ic на 08 Авг 2010 18:11

Страхотна тема.Поздравления на вси4ки за усилията които полагат да кърмят децата си нма ни6то по добро за тях и вас.Аз имам 4 деца.Когато се роди първото ми дете бях много малка и неопитна и неможах да се справя с това.Кърмих я едва 28 дена.Когато се роди втората ми дъщеря оба4е бях ре6ена да я кърмия и така Елизабет сука 1г и 2месеца и я отбих когато и пораснаха зъбките понеже много ме хапе6е.После се роди Вики и нея кърмих 10 месеца .И сега кърмич синът си ве4е 1г и 10 месеца и тои обожава да 4ока само това го успокоява ако има някакъв проблем заспива само с гърдата и сутрин се събужда и пак я търси да су4е. :D незнам о6те колко 6те мога да го кърмия надияшам се поне :D о6те няколко месеца.Имаите вяра в себе си и 6те кърмите децата и те и вие 6те бъдете много спокоини и 6тастливи.
Изображение Изображение

Изображение ИзображениеЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА КЪРМЕНЕ
Аватар
mimi_ic
Сериозен
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 15 Авг 2010 17:27

Нифада не се притеснявай,ще кърмиш.Аз съм със секцио по същата причина и си кърмих.Тук ти го дават веднага щом излезнеш от упойка.Мн често те карат да ти стои на гърдата докато ти тръгне млякото и никакво АМ.Поне тук е така.Кърмих на поискване.Никога не съм кърмила на 3ч :roll:
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти