ВСЯКА МАЙКА МОЖЕ ДА КЪРМИ

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: ВСЯКА МАЙКА МОЖЕ ДА КЪРМИ

Мнениеот grigorovi на 15 Мар 2009 08:59

Здравейте! Много ме развълнува темата!Поздравявам те за волята и големия успех, защото според мен това е не просто похвално - това е направо страхотно! Благодаря, че все още има хора, които искат да кърмят децата си.
Моята история е следната - още по време на бременност аз посещавах курсове за бременни - там на презентацията на помпите Авент ни обясниха (една много свежа жена, която много ме мотивира), че няма начин в гърдите да няма мляко. И така моят първи въпрос беше - Ами аз съм с много голям бюст, а на всичкото отгоре вече съм в 7 месец, а нямам коластра. И познайте жената какво ми отговори - ТОВА НЯМА ЗНАЧЕНИЕ, НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ, щЕ СИ ИМАШ КЪРМА. И така и стана. Родих секцио и на третия ден вече коластрата започна да преминава в кърма. Образува се бучка, но една от сестрите веднаха ме изтиска и всичко беше Ок. Започнах да си кърмя. На същия курс за бременни ни обясниха да не прибягваме до АМ и добавките, които дават в Родилното. Аз дадох само първия ден и след това отказах - може би това спомогна да ми се превърне по - бързо и безпроблемно от коластра в кърма.Казаха също, че има няколко т.н. лактационни кризи, през които бебето преминава и тогава можем да си помислиме, че нямаме достатъчно млеко. И така Калина мина през трите такива кризи до сега.Така Калина вече е на 4 месеца. Кърмиме се успешно и от няколко седмици включихме сокчетата. Отначалото наддаваше по килограм ,но от3-4- месец наддаде само 420гр, но това не ме притеснява. Имах подобен момент, в който започнах да давам АМ (беше ми с езапушила гърдата и си мислех, че нямам, но после с воля и търпение пак я свикнах само на цица. Аз обаче съм ЗА кърменето под час (е, не толкова строго разбира се) - тя от раждането си не се е будила през нощта за ядене и може би това ми е помогнало да заема тази позция (ако се беше будила разбира се нямаше да откажа), ЗА съм за спането в нейното си креватче, мисля, че така и за нас и за нея ще е по-добре. Мисля, че по този начин създавам режим, някаква форма на възпитание и колкото е по -малка толкова по-лесно ще привикне. Но за едно нещо не успях да се справя - премахването на залъгалката. Как го направихте това? Лелеее направо не знам. Майка ми така я свикна на залъгалка още щом промрънка, че.... сега ще се видя в чудо.
Изображение
Аватар
grigorovi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот neli_love на 21 Мар 2009 21:01

Божее разплаках се :cry: .Само да я бях прочела темата преди 10 мес :x Аз за съжаление не успях да кърмя детето си за което още съжалявам :( Толкова изкам да усетя това чуство ама много изкам ,просто не бях достатъчно настоятелна според мен сега като се върна на зад :roll: .Нямах никаква кърма общо взето и 10мл не можех да изцедя :emon23: и бебето ми за един месец почти не беше наддало :emon32: .Каде згреших :cry1: ,че не можх да си кърмя детето .Сега за второ дете жовот и здраве ще дам ама всичко от себе си
А Вени на теб само мога да ти се възхищавам и поздравя :wink3: Случаи като твоят са много рядко ама много :P Изкренни поздравления :P
Meinе liebe Tochter, mein Leben
Аватар
neli_love
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veni_vivi_vici на 22 Мар 2009 22:32

neli_love написа:Божее разплаках се :cry: .Само да я бях прочела темата преди 10 мес :x Аз за съжаление не успях да кърмя детето си за което още съжалявам :( Толкова изкам да усетя това чуство ама много изкам ,просто не бях достатъчно настоятелна според мен сега като се върна на зад :roll: .Нямах никаква кърма общо взето и 10мл не можех да изцедя :emon23: и бебето ми за един месец почти не беше наддало :emon32: .Каде згреших :cry1: ,че не можх да си кърмя детето .Сега за второ дете жовот и здраве ще дам ама всичко от себе си
А Вени на теб само мога да ти се възхищавам и поздравя :wink3: Случаи като твоят са много рядко ама много :P Изкренни поздравления :P

:lol: БЛАГОДАРЯ.Сега пък за сметка на това не ме оставя на мира,като пиавица е залепен за мен.Някой път ми писва,но се опитвам да разсъждавам трезво.Какво да се прави,няма отърване сега.И като знам колко е емоционален ,не мога да го лиша от това удоволствие.
Аватар
veni_vivi_vici
Начинаещ
 ---

Мнениеот teya на 24 Мар 2009 16:47

наистина трогателно. но аз ще подкрепя и майки, които по една или друга причина не могат да кърмят.
аз от 1я ден вкъщи дохранвам с ам, но се кърмихме цели 5 месеца и половина ! за съжаление аз нямах подкрепата на мъжо за изключително кърмене, също така съм си самичка с бебка почти денонощно. от раждането до ден днешен имам много проблеми с кръста, дори сега на моменти НЕ МОГА да я вдигна ! освен това какъв беше смисъла да подложа детето на такъв стрес - да се джафкаме с мъжо, да ходя вечно като зомбирана и когато на детето наистина му е необходима мама - аз да се строполя от недоспиване ?!? не се оправдавам, но не подкрепям " само и само на кърма с цената на всичко ! "
teya
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот teya на 24 Мар 2009 16:49

grigorovi написа:.... Но за едно нещо не успях да се справя - премахването на залъгалката. Как го направихте това? Лелеее направо не знам. Майка ми така я свикна на залъгалка още щом промрънка, че.... сега ще се видя в чудо.

ние и до ден днешшен не искаме и д ачуем за залъгалка, но съм чувала, че цепването на малко хиксче с нож било много ефективен метод за отказване от бибата
teya
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот irini4 на 17 Май 2009 00:43

Браво, Вени!
Разплака ме! Страшно трогателна история!
Аз съм в безизходица - не знам какво да правя. Май сме в кърмаческа стачка - но за да не пиша пак, ето ми мнението от друга тема:

"Всичко започна с проблеми и досега е така. В болницата никой нищо не ми обясни. Гърдите ми се надуха от мляко, станаха като камъни, пронизваше ме ужасна болка. И аз си мислех, че това е нормално. Давах на детето си да суче - то веднага засука и то много успешно, цокаше по малко през половин час. Но представете си какво става с гърди, които не се изпразват - бучки, болки. И когато всичко вече беше много зле, благоволиха да ми кажат, че трябва на всяка цена да започна да се изцеждам. Взех си помпа, но нищо вече не изтичаше, запушени ми бяха всички канали. Заплашиха ме, че ако не се оправя, няма да ме изпишат - стана ми още по-добре от милите им думи. Пратиха ми една акушерка - да ми помогне - голяма помощ - би ми инжекция окситоцин, а после започна да ми стиска гърдите - аз плачех от болка(без звук, за да не се излагам ), но болката беше неописуема, нощницата ми беше мокра от пот, цялата, свалих сигурно 2 килограма тогава само, от зор. Момичето на съседното легло(невроложка ) , като видя какво ми причиняват, направо й се изправи косата(започна сама да се цеди, макар още да нямаше мляко, от страх). И какво - буците си останаха, акушерката си тръгна да пие кафенце и да пуши, и да ме оплюва по коридорите как съм се била изоставила и защо съм си прегръщала детето, вместо да се цедя . А детето ми после пиеше кърваво мляко - това беше резултата от нейната "помощ". Добре, че на другия ден се прибрах и мама беше до мен да ми помогне - цедих се, тя през това време масажираше гърдите ми с включена електрическа възглавница - за два дена буците изчезнаха и кърмата потръгна. И после ту беше достатъчно, ту намаляваше, имаше моменти - нищо не излизаше. Детето плачеше и аз с него . освен това и досега никога не ми е слизала наведнъж - тече, спира, после пак - и това през 10 минути , часовник ли е това , така и не можах да си го обясня. Опитах с много течности, с чайчета Хип, с билки. Все същото. Мъжо каза че повече така не може да продължава - отиде до църквата да прочетат молитва за това - кърмата ми тръгна. Чудо! Имаше за детенце, изцеждах по 40-50, а преди това нищо не цедих. И така, докато не отидох на ЖК - доки ми каза - "ау, ти имаш много кърма, спри да ги редуваш, давай и от двете на всяко хранене". Дадох и кърмата ми секна пак. До ден днешен се ядосвам, че я послушах. После пак всичко отначало - кърмене, цедене - все със зор. Най-лошото беше, че детето не наддаваше - за първия месец качи само 460 грама. Педи ми се караше всеки път, караше ме да дохранвам, ама аз не - упорито продължавах да давам само кърма - колкото има. И тогава (на 2 месеца) получихме обриви по кожата - детенцето ми се налющи по цялото гръбче, по ръцете и краката и малко по корема. Дерматоложката, освен че ми изписа кремчета за стотачка, каза, че това е заради недохраненост на детето. Каза, че съм постъпила неразумно, че не съм го дохранвала и каза задължително да започвам да дохранвам. И аз се изплаших - започнах, какво да правя, нали точно заради здравето настоявах на кърменето, а то какво стана И всъщност от началото на втория месец дохранвам, първо само в следобедните и вечерните хранения, а сега на всяко хранене. После за обривите се оказа, че просто - кофти прах за пране. Сега като го сменихме - няма проблеми. Но от 4 дена детето ми не иска да суче, давам му гърда, дърпа се, извива се на дъга, пищи и се дере(а той не прави така обикновено, кротък е), давам шише - успокоява се и започва да пие от него. Отчаяна съм. Не искам да спирам с кърменето. Днес вече се цедя предварително и му давам кърма с шишето и после дохранвам. Какво да правя, не ми е ясно. Изчетох всичко за кърменето, цеденето, преобърнах нета. Не може да няма начин - някой ако има нещо предвид, моля да ме посъветва. Извинявам се, че толкова "обширно" се изразих, но ми олекна."
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
irini4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот peperuda на 17 Май 2009 09:04

irini4, потресена съм от разказа ти...Ти си поредното доказателство, че всяка майка може да се откаже да кърми като получава поредица неадекватни съвети и грубиянско отношение от хората (лекарите), които би трябвало да й помогнат.
Аз не знам дали мога да помогна. Тъй като вече сте му дали на бебчо от шише, най-вероятно е просто така да му е по-лесно и затова да не иска гърдата. Тук, може би, биха помогнали няколко неща : възстанови нощното кърмене - обикновено, когато е тъмно в стаята, детето е полусънено и гладно поема гърдата и суче, ако спите заедно нещата стават още по-спокойно, а отделянето на пролактина (хормона, който предизвиква отелянето на млякото) е най-интензивно нощем; през деня може да разнасяш бебчо в слинг или "кенгуру" - за повечето бебета това е успокояващо - заспиват, а когато искат - гърдата им е близо и могат така да сучат. Въобще започнете с близостта и спокойствието. Така постъпих аз - независимо дали бях свършила домакинската си работа, ако през деня бебето ми заспи и аз полягвах до него, дъщеря ми я вземах през нощта при мен да спи, когато се размъркаше да суче...Първите месеци трябва да си имаш повече време с бебето на спокойствие и постепенно да усетиш ритъма му на сън, бодърстване, хранене...Напълно възможно е да възстановите кърменето изцяло, но трябва търпение и спокойствие...
Може да попиташ тук за съвет и помощ:
http://xedra.wordpress.com/qa2/

Ако си от София, в Майчин дом има консултативен кабинет и хора, готови да помагат във всякакви ситуации...тук има малко информация и телефон : http://karmene.wordpress.com/hereweare/

Успех! Просто не се отказавай...и не се чувствай виновна за каквото и да било...просто по-често гушкай бебето си - то дава неподозирани сили и емоционално зареждане...ще се справите!
Аватар
peperuda
Пристрастен
 ---

Мнениеот irini4 на 17 Май 2009 10:11

Пеперуда, благодаря ти много, че се отзова на молбата ми.
Наистина нз какво да правя. Смятам, че това е сериозен проблем в нашата мила страна :evil: - никой нищо не те учи, докато си бременна, никой не ти подава ръка. И пак благодарение на майка ми и сестра ми продължих до втория месец само на кърма. Защото те са били така и ме успокояваха. Но на тях все пак им е тръгнало след първия месец. И аз си бях спокойна. Защото всъщност детето ми не е плакало от глад, само 1-2 пъти, когато нямаше. А през останалото време давах, когато иска, колкото иска(и има). Не е плакал, кърмех го по 1 час(нали казах - че ми слиза през 10-ина минути, по малко), после спеше 2 часа и обикновено си беше в нормален 3-часов режим. Упорито продължавах, не се отказвах, вярвах, че така е най-добре за него. Освен това и той ми се усмихваше след всяко кърмене и блажени и щастливи се гушкахме след това чак до следващото кърмене. И с усмивка приемах укорите на педито - ВЯРВАХ, че ще кърмя детето си, исках да го кърмя. Това беше най-важното за мен! Но уви - не можах да се стърпя пред обвинението - детето ти има дерматит заради теб, трябвало е отдавна да го дохранваш! Можех ли да постъпя по друг начин? Особено като четях колко ужасен може да бъде дерматита,как води до алергии и астма. А мъжа ми е с много силна алергия и астма(по време на алергията), и двамата сме с проблемна кожа... Предадох се. Сега ме е яд, но както и да е. Няма смисъл да си казваме какво е трябвало да направим, а да мислим какво да правим оттук нататък. Поне дано с това писане да помогнем на други мами, изправени пред подобна дилема, да постъпят правилно и да ВЯРВАТ, че всичко е възможно.
Мерси за съветите, ще пробвам с тъмното, макар че той Ицко си спи много хубаво нощем. Не се буди. Спи от 21-22 докъм 5-6. Няма ли да е кофти да го будя за кърмене, освен това ако все пак усети че е зърното и се разреве точно през нощта - не ми се иска да го разстройвам. Може би като начало да пробвам в 5, и без друго понякога се буди в този час.
А иначе пробвах вчера помежду храненията да му дам зърно, както беше сънен, е - разрева се, разпищя се, заогъва се пак на дъга и само го изнервих, после дълго не можа да се успокои и така и не заспа чак до другото хранене.
НО, стига съм се оплаквала, дано да има начин, ще се опитам да го намеря. А ако на вас не ви пречи, ще пиша пак, като ви чета се успокоявам, че всичко е възможно!
Благодаря!!!!!!!!!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
irini4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veni_vivi_vici на 17 Май 2009 17:14

peperuda написа:irini4, потресена съм от разказа ти...Ти си поредното доказателство, че всяка майка може да се откаже да кърми като получава поредица неадекватни съвети и грубиянско отношение от хората (лекарите), които би трябвало да й помогнат.
Аз не знам дали мога да помогна. Тъй като вече сте му дали на бебчо от шише, най-вероятно е просто така да му е по-лесно и затова да не иска гърдата. Тук, може би, биха помогнали няколко неща : възстанови нощното кърмене - обикновено, когато е тъмно в стаята, детето е полусънено и гладно поема гърдата и суче, ако спите заедно нещата стават още по-спокойно, а отделянето на пролактина (хормона, който предизвиква отелянето на млякото) е най-интензивно нощем; през деня може да разнасяш бебчо в слинг или "кенгуру" - за повечето бебета това е успокояващо - заспиват, а когато искат - гърдата им е близо и могат така да сучат. Въобще започнете с близостта и спокойствието. Така постъпих аз - независимо дали бях свършила домакинската си работа, ако през деня бебето ми заспи и аз полягвах до него, дъщеря ми я вземах през нощта при мен да спи, когато се размъркаше да суче...Първите месеци трябва да си имаш повече време с бебето на спокойствие и постепенно да усетиш ритъма му на сън, бодърстване, хранене...Напълно възможно е да възстановите кърменето изцяло, но трябва търпение и спокойствие...
Може да попиташ тук за съвет и помощ:
http://xedra.wordpress.com/qa2/

Ако си от София, в Майчин дом има консултативен кабинет и хора, готови да помагат във всякакви ситуации...тук има малко информация и телефон : http://karmene.wordpress.com/hereweare/

Успех! Просто не се отказавай...и не се чувствай виновна за каквото и да било...просто по-често гушкай бебето си - то дава неподозирани сили и емоционално зареждане...ще се справите!

Абсолютно съм съгласна с мнението ти и бих посъветвала майката със много тежкия проблем,същото.Но явно irini4 е от онези майки ,които не се предават лесно и много,много им пука за бебенцето им.Браво,много ти се възхищавам,щом до сега си се справила със всичко това,вярвам че няма да се придадеш и ще се справиш със трудностите.Вярвай в себе си,като порасне бебето ще ти е по-лесно и ще се гордееш със себе си.Наблягам на това,че бебето трябва да е залепено като малка пиявичка за теб и за най-малката прищявка да цока ,на моменти ще ти писва сигурно,особено ако иска през 15 минути ,това съм го преживявала,но за радост и това минава.Но бъди сигурна от това по добра стимулация няма.А и внушението ,че нямаш кърма ,може да ти изиграе лоша шега,защото лактацията до голяма степен е на психична основа.Не мисли дали имаш или не,а вярвай на майката природа,тя си знае работата.А и щом е надало килограми,въпреки ,че са малко,важното е ,че са нещо,със сигурност детето ти няма да умре от глад,ако се въздържиш от добавка.Ако е енергично,значи всичко е наред.На моя юнак му растат едновременно 4 кътника,като 3 избиха едновременно,не е ял цял месец,по принцип си е и злояд и смятай кара само на кърма ,а е на година и три месеца.Мога да кажа че имам много малко кърма,тормози ме често и виси на мен по цял час докато си гледа телевизия например и като някое маймунче се катери върху мен,върти се,усуква се,все едно гледаш борба,но такъв си е той,много буен,аз като изнасилена се чувствам,но гърдите ми не пуска,ама какво да правя,злояд е и това му е единственото ядене и търпя,но се успокоявам че щом е енергичен,значи всичко е наред има малко ,но достатъчно и така на консултацията се оказа ,че за 3 месеца е надал 500 грама.Това имам предвид и за теб,давай си му,пък колкото има и не му мисли толкова,а пък акъл много не приемай,че виж какво става-довери се на майченските си усещания ,те са най-верни,стачката ще мине и това сме преживели само не се предавай пред изкуствените неща-шишета и залъгалки ,защото знаеш- всеки търси лесното и явно и бебетата са така,но сега ти си майката и ти решаваш какво да му сложиш в устата.Не се предавай и дръж на естественото през цялото детство на детето.Мисля ,че това е най-добре.Успех.
Аватар
veni_vivi_vici
Начинаещ
 ---

Мнениеот irini4 на 18 Май 2009 00:38

Благодаря ви от сърце за подкрепата! Въпреки отчаяността ми , ми вдъхвате кураж да продължавам да се боря.
Не зная как ще стане, но правя всякакви опити да му предлагам гърда, ама реве си. Днес в 5 го пробвах настоятелно, но се съдра от рев - 15-20 мин безуспешни опити. И то се измъчи горкото , и аз покрай него. Даже после много неспокойно спа, само да мръднех и веднага се събуждаше, та си останах до него, докато се наспа и си го гушках. Но на вечерното хранене поне се опита да цока малко. Лошото е, че нямах нищо и той бързо се отказваше. Ако имаше просто го усещах, че може би поне малко ще иска да дърпа. А нямам , защото се цедя преди той да яде - поне изцедена да му дам. Знам, че не е добре, но иначе той сам не може да го изцока това - слиза много бавно и е страшно малко. Цедя около 40, 50 най-много. А това става в рамките на 30-40 мин. Той както бързо се отказва, изключено е да дръпне толкова. То и затова ми намаля, защото той спря да ме суче дълго, както преди, когато изобщо не познаваше шишето.А преди поне по 130 някъде съм имала, поне доколкото може да се предвиди.
Както и да е - дано утре е по-добър ден за нас!
Лека нощ от мен!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
irini4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veni_vivi_vici на 19 Май 2009 18:41

Най-малкото,което можеш да направиш е да подържаш това количество и да се стараеш да го увеличиш и дано,както при мен стана да има един прекрасен ден с продължение ,разбира се.Издебвай тези опити да са когато не е нервно бебето-например след сън още докато е сънено,но наспато(отпочинало),преди сън са адски изнервени и даже храна не е редно да им се предлага. И не забравяй,никога биберон залъгалка,единствено с теб да си задоволява сукателния инстикт.Упех.
Аватар
veni_vivi_vici
Начинаещ
 ---

Мнениеот tedikrasteva на 23 Май 2009 00:16

Ето и моята история:
Не бях прочела и една буква за кърменето преди да родя, но бях категорична че ще кърмя детето си.
И така проблем първи - получих сериозни рагади още първия ден. Беше ужасно, болеше ужасно, плачех от болка тихичко всеки път когато Яница засукваше, но продължавах. Прибрахме се вкъщи, мажех се с разни мехлеми, но не ми минаваше. Веднъж се изцедих защото Яница спеше, а гърдите ми бяха препълнети и видях че в кърмата има кръв. Педито каза че няма страшно и да продължавам. След три мъчителни седмици рагадите преминаха, кърменето се превърна в удоволствие и за мен и за бебето. На третия месец вечер усетих че бебето е неспокойно и не иска да заспива, започнах да дохранвам с АМ. Като разбра педито ме нахока и каза да не си тъпча бебето с АМ при положение че мога да кърмя. Послушах я, посъветвах се и със специалист по кърмене и след една седмица сукане през час - два (когато поиска) вече имах толкова кърма, че дори складирах резерви. Когато стана на пет месеца внезапно моето бебе реши че не иска да суче. Правех челни стойки над нея, сменях позата, но тя не иска и не иска. Започнах да се изцеждам и да и давам със шише. Естествено кърмата ми намаля. След време тя отново започна да си суче нормално (през това време не съм спирала да и предлагам гърдата), пак приложих изпитания метод на честото сучене и отново нещата се наредиха. Станахме на седем месеца - Яница започна да ме дере зверски и да ме стиска по гърдите докъто суче. Изглеждах като драна от диво животно, но това не ме притесняваше. Понякога дори ми пускаше кръв, но аз търпях и продължавах. И това премина. На десет месеца вече имаше доста зъби в устата и започна да ме хапе зверски, отново кръв и отново рани, но аз стисках зъби и си казвах и това ще мине. Опитах да слагам силиконови зърна, но на нея не и хареса. Хапането продължи месец и половина. Бях на ръба да я отбия, но внезапно тя спря и аз продължих да я кърмя.
Сега точно в 1:30 става една година от както се роди моето мъниче Яничка и с гордост казвам на всички че още я кърмя и ще продължавам. А тя ми е толкова сладичка - като иска да суче идва при мен дърпа ми блузата и се гушва между циците ми.
ВСЯКА ЖЕНА МОЖЕ ДА КЪРМИ СТИГА ДА ИСКА И ДА И СТИСКА
ПП Забравих да пиша че имах и запушване на едната гърда, но с упоритост, компреси и помощ от специалист по кърмене и това преудолях.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
tedikrasteva
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот peperuda на 23 Май 2009 08:59

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МОМИЧЕНЦЕТО ТИ!
Много сте преживяли с кърменето и е хубаво, че с търпение и постоянство сте преодолели толкова проблеми! Поздравявам ви!
Аватар
peperuda
Пристрастен
 ---

Мнениеот veni_vivi_vici на 23 Май 2009 23:36

Браво,браво,браво....tedikrasteva ,явно двете сме много силни майки,браво на нас ,пожелавам тази упоритост на всички като с нашите проблеми,усилията си заслужават и после гордоста е голяма като си дала всичко от себе си и си била добра майка.Искрено ти се възхищавам!!!
Аватар
veni_vivi_vici
Начинаещ
 ---

Мнениеот Mimoshka на 23 Май 2009 23:36

Здравейте скъпи мами. Заинтригувахте ме и реших да ви разкажа и за мен. Преди да родя, всички ми обясняваха, че кърменето е съпътствано с ужасяващи болки, въпреки това аз исках да кърмя. Исках да дам най-доброто на детето си. Моята любов Дария се роди преди почти вече 4 месеца. Още в болницата бях упорита да и давам гърда, АМ както го започнахме, така го и спряхме. На вторият ден направихме пробно кърмене и беше ясно че кърмата е налице и има достатъчно. Слава богу до ден днешен не съм усетила нищо от ужасяващите картини на кърменето. Напротив, усещането е приказно. Всъщност реших да пиша, защото ние имахме проблем с наддаването на килограми. Първият месец беше наддала 1 кг и аз много се радвах, че сме изпълнили "норматива". На втората консултация беше наддала 500гр, това учуди педиатърката, но благодаря и, че ме насърчи да продължавам само да кърмя /видя в мен желанието да го правя/. Ходихме при нея 2 пъти на пробно кърмене и всичко уж беше наред. На третата консултация Дария беше наддала само 250гр. Съответно отменихме ваксината за след две седмици и сега в понеделник ще проследим какво става. Междувременно аз започнах с помпа да се цедя и да я храня от шише, за да съм сигурна колко изяжда. И за жалост за 1-2 хранения не ми стига. Е имах резерви във фризера, но те ще стигнат за още 2-3 дена и край. Трябва да започнем с АМ като добавка. Четейки вашите писма, тази вечер я кърмих, тя изобщо не се противи, но не съм сигурна че се е нахранила, защото след нея не изцедих нищо. Относно пък храненето на поискване, искам да ви попитам, вие кога и как си позволявате да излезете на разходка или на пазар??? Дария още от края на първият месец не се буди нощем и си има режим през 3 часа се храним. Така аз съм спокойна, че съм подготвена.
Изображение
Mimoshka
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти