ВСЯКА МАЙКА МОЖЕ ДА КЪРМИ

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: ВСЯКА МАЙКА МОЖЕ ДА КЪРМИ

Мнениеот kikki на 18 Дек 2008 20:03

ох момичета, ние също сме го закъсали с бебка. Дохранваме се с АМ.. то основно това яде де, давам и да суче колкото да не се отбие съвсем. а милата така дърпа и иска и се нерви.. :( ама не пуска. не знам какво да правя, нито храната, нито чайчета на хип, нищо не помага... страхувам се, че скоро няма да иска да суче изобщо :( а на всичко отгоре и е запечена от АМ :(
Изображение
Изображение
Изображение
Рядко в малко момче може да се забележи обещание за мъж, но почти винаги в момиченце може да се види заплаха за жена.
Аватар
kikki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 18 Дек 2008 21:14

kikki написа:Дохранваме се с АМ.. то основно това яде де, давам и да суче колкото да не се отбие съвсем. а милата така дърпа и иска и се нерви..

Сама си дала отговорите на проблема ти. С даването на АМ- е логично да намалее и спре лактацията.
kikki написа:ама не пуска. не знам какво да правя, нито храната, нито чайчета на хип, нищо не помага...
Няма и до помага, докато не сложиш бебето на гърдата...бебето е най-добрия стимулатор на лактацията. Никоя помпа не може да стимулира лактационният процес така, както бебето. Не можеш да кажеш, че нямаш мляко, поради простата причина, че ти самата не виждаш какво изсуква бебето.
Бебето трябва да се храни на поискване, а не под час. Добре е да се храни поне един път през нощта, като часът трябва да е между 3 и 5 сутринта. Тогава най-много се отделя хормона пролактин, който отговаря за лактацията.
Ако искаш да продължиш с кърменето, слагай бебето при всяка възможност на гърда и преди всяко хранене с АМ.Добре е докато спи, пак да предлагаш гърда, като внимаваш да не се събуди. Бебетата обожават да сучат, докато спят. :wink: Така с времето ще замениш АМ с Кърма....
Колко наддаде бебето последния месец? :roll:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veni_vivi_vici на 19 Дек 2008 14:00

semiramida написа:
kikki написа:Дохранваме се с АМ.. то основно това яде де, давам и да суче колкото да не се отбие съвсем. а милата така дърпа и иска и се нерви..

Сама си дала отговорите на проблема ти. С даването на АМ- е логично да намалее и спре лактацията.
kikki написа:ама не пуска. не знам какво да правя, нито храната, нито чайчета на хип, нищо не помага...
Няма и до помага, докато не сложиш бебето на гърдата...бебето е най-добрия стимулатор на лактацията. Никоя помпа не може да стимулира лактационният процес така, както бебето. Не можеш да кажеш, че нямаш мляко, поради простата причина, че ти самата не виждаш какво изсуква бебето.
Бебето трябва да се храни на поискване, а не под час. Добре е да се храни поне един път през нощта, като часът трябва да е между 3 и 5 сутринта. Тогава най-много се отделя хормона пролактин, който отговаря за лактацията.
Ако искаш да продължиш с кърменето, слагай бебето при всяка възможност на гърда и преди всяко хранене с АМ.Добре е докато спи, пак да предлагаш гърда, като внимаваш да не се събуди. Бебетата обожават да сучат, докато спят. :wink: Така с времето ще замениш АМ с Кърма....
Колко наддаде бебето последния месец? :roll:

На същото мнение съм
Аватар
veni_vivi_vici
Начинаещ
 ---

Мнениеот kikki на 19 Дек 2008 17:33

на гърдата е преди всяко хранене с АМ и суче по минута-две, но като свърши кърмата и почва да дърпа да се върти, пуска-засуква наново- пак пуска.. не е като да не опитваме. виж това със сукането докато спи не сме го пробвали още :)
Изображение
Изображение
Изображение
Рядко в малко момче може да се забележи обещание за мъж, но почти винаги в момиченце може да се види заплаха за жена.
Аватар
kikki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kikki на 19 Дек 2008 17:36

а за наддаването кантара показа 950 гр, но май са по-малко / пак не беше пълнила памперса доста време
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kikki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 19 Дек 2008 17:46

kikki написа:на гърдата е преди всяко хранене с АМ и суче по минута-две, но като свърши кърмата и почва да дърпа да се върти, пуска-засуква наново- пак пуска..

Бъди упорита!! Няма значение, че се дърпа и върти. Минимум десет минути трябва да предлагаш гърда преди АМ.
kikki написа:а за наддаването кантара показа 950 гр, но май са по-малко / пак не беше пълнила памперса доста време

Детето идеално си е наддавало. Явно е имало някоя кърмаческа стачка и от там са се объркали нещата...
Пробвай със спуснати щори и пердета, някое тъмно, тихо и спокойно място. Включените телевизори, шумове и рязки звуци, допълнително изнервят бебето. Това, че не се изхожда всекидневно не е проблем, стига да не е повече от 48часа. :wink:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот isa83 на 20 Дек 2008 00:20

мила не се притеснявай какво показва кантара. моя Джани първия месец наддаде 1.400кг втория наддаде 850гр а третия 550гр и моята педи втория месец ме накара да почна да дохранвам защото трябвало да наддава над кило :evil: аз не я послушах естествено и продължих само на кърма. третия месец като видя че е наддал 550 гр направо без малко да ме застреля че съм държала детето гладно аааа аз бях сигурна че се наяжда защото след кърмене се усмихваше а нощем се будеше само един път да суче. така на пук на педито :mrgreen: после един период не искаше да суче и тя ми преръча хапчета да си спра кърмата :evil: аз и отказах и започнах да се инатя и така сега все още се кърмим като на обяд замествам едно хранене със зеленчуково пюре и вечер преди лягане се дохранваме с Ам за да спи по спокойно :wink: и така последния месец наддадохме 850 гр което за мен е идеално и по важното че детето е спокойно и е очевидно че е нахранено :wink:
Човек да бъдеш е лесно, човечен да бъдеш е трудно!
Най-нежното нещо!
Аватар
isa83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lyuba Valentinova на 07 Фев 2009 13:49

zdraveite!
az sam savsem nova v tozi forum i vse oshte razglegdam temite, no se vpe4atlih ot i az ot tazi istoriq.
az imam podoben problem; ot bebenceto mi e na 4 m i 1 sedmica i dosega se karmihme bez problem, no ot edna sedmica karmata mi sprq.
zatova i cklu4ih i zelen4ukovi pureta 2 patui an den, kato sled karmene i davam plodovo pure, no po malko.
hranim se 5 pati na den-kato tq si e opredelial tozi regim sama, no se pritesnqwam 4e karmata mi ne i stiga, a tq neiska niti AM, nito shishe.
sega q karmq prez 6 4asa s nadegdata da se sabere pove4e karma. Nai-tegkoto za men e 4e tq iska da su4e i taka da zaspi i nqkolko pati ve4e zaspiva na prazna garda, no men tova me ubiwa.
molq vi posawetwajte me kakwo da naprawq i kak da si uweli4a karmata, za da q karmq pone 4 pati na den i to palnocenno!
Lyuba Valentinova
 ---

Мнениеот veni_vivi_vici на 08 Фев 2009 23:18

Lyuba Valentinova написа:zdraveite!
az sam savsem nova v tozi forum i vse oshte razglegdam temite, no se vpe4atlih ot i az ot tazi istoriq.
az imam podoben problem; ot bebenceto mi e na 4 m i 1 sedmica i dosega se karmihme bez problem, no ot edna sedmica karmata mi sprq.
zatova i cklu4ih i zelen4ukovi pureta 2 patui an den, kato sled karmene i davam plodovo pure, no po malko.
hranim se 5 pati na den-kato tq si e opredelial tozi regim sama, no se pritesnqwam 4e karmata mi ne i stiga, a tq neiska niti AM, nito shishe.
sega q karmq prez 6 4asa s nadegdata da se sabere pove4e karma. Nai-tegkoto za men e 4e tq iska da su4e i taka da zaspi i nqkolko pati ve4e zaspiva na prazna garda, no men tova me ubiwa.
molq vi posawetwajte me kakwo da naprawq i kak da si uweli4a karmata, za da q karmq pone 4 pati na den i to palnocenno!

Между другото какво значение колко кърма има,та тези гърди не са създадени само за храна,да не си мислите че аз имам и детето ми е на една година и това ,че суче е от имане,просто спря да ми пука и да му мисля има или няма,то си суче това количество което изсуква знам че пак ще се произведе,не давам на гърдите време за което да се възпроизведе,а бебето ми си суче когато и колкото си иска.И да знаете имам едни меки,ще бъда и вулгарна-увиснали гърди и по нищо не личи ,че има нещо,не си и губя времето да се цедя за да проверя количеството кърма ,която имам.И както разбрахте детето още суче.Не разбирам майките ,които си отбиват децата защото по незнайно какъв начин са преценили че нямат кърма,без да осъзнават ,че сукането не е само за ядене,а то е много повече,такива като мен знаят какво е-емоции от които малкото същество не може да живее и да се развива емоционално,кърмещите майки могат да удовлетворят много повече нуждите на бебето от колкото онези с шишетата в ръка.Щом обича да суче,нека суче и не се опитвайте да му напъхате биберон залъгалка в устата,няма такова нещо на света с което можете да замените сукането.Аз имам вече достатъчно голям опит и зная от какво значение е за моето бебе това сукане и не ми пука и колко ще продължи,не бих лишила детето си от това,наистина няма дума с която да се опише радостта на моето дете докато се прегръщаме и суче.За това не се отказвайте,сигурна съм че е дин ден ще ме разберете и ще се гордеете със себе си,че не сте лишили детето си от себе си.
Аватар
veni_vivi_vici
Начинаещ
 ---

Мнениеот peperuda на 09 Фев 2009 14:34

Здравей Люба, кърмата не може да спре изведнъж, затова не се тревожи. Щом бебето ти иска да суче - ДАВАЙ МУ ВИНАГИ, КОГАТО ПОИСКА! Кърмата се образува, докато то суче и е в количества достатъчни за нуждите му. Кърмата не се "събира" в гърдите ти - напротив - колкото по-рядко суче бебето, толкова по-малко кърма ще имаш. Когато е гладно започвайте с кърмене и после давайте пюрето. Ако се буди през нощта пак му давай да суче - така ще е по-спокойно.
От личния си опит мога да ти кажа, че меките, малки, видимо непълни с мляко гърди могат да те заблудят в преценката. Моите са такива, но щерката суче, а вече наближава 2-рият й рожден ден.
Просто не спирай да кърмиш и колкото по-често, толкова по-добре!
Понякога децата сучат за утеха, а не от глад, търсят гърдата на мама често и по различни поводи. С дъщеря ми разбрах, че гърдите ми са универсално и мултифункционално произведение на изкуството и успешно заместват шишетата и бибероните залъгалка, дори стават за игра и гушкане вместо плюшено мече :lol:
Успех ти пожелавам и ако имаш нужда от съвет отново пиши. И тук може да погледнеш за кураж:това е темичката за дългокърмещите майки - има полезни статийки и споделени мненияhttp://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?f=8&t=10591
Аватар
peperuda
Пристрастен
 ---

Мнениеот veni_vivi_vici на 09 Фев 2009 23:02

peperuda написа:

Здравей Люба, кърмата не може да спре изведнъж, затова не се тревожи. Щом бебето ти иска да суче - ДАВАЙ МУ ВИНАГИ, КОГАТО ПОИСКА! Кърмата се образува, докато то суче и е в количества достатъчни за нуждите му. Кърмата не се "събира" в гърдите ти - напротив - колкото по-рядко суче бебето, толкова по-малко кърма ще имаш. Когато е гладно започвайте с кърмене и после давайте пюрето. Ако се буди през нощта пак му давай да суче - така ще е по-спокойно.
От личния си опит мога да ти кажа, че меките, малки, видимо непълни с мляко гърди могат да те заблудят в преценката. Моите са такива, но щерката суче, а вече наближава 2-рият й рожден ден.
Просто не спирай да кърмиш и колкото по-често, толкова по-добре!
Понякога децата сучат за утеха, а не от глад, търсят гърдата на мама често и по различни поводи. С дъщеря ми разбрах, че гърдите ми са универсално и мултифункционално произведение на изкуството и успешно заместват шишетата и бибероните залъгалка, дори стават за игра и гушкане вместо плюшено мече :lol:
Успех ти пожелавам и ако имаш нужда от съвет отново пиши. И тук може да погледнеш за кураж:това е темичката за дългокърмещите майки - има полезни статийки и споделени мненияhttp://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?f=8&t=10591

НАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСНА С ТОВА МНЕНИЕ,МНОГО Е ВАЖНО ДА НЕ СЕ РАЗРЕЖДАТ КЪРМЕНИЯТА
Аватар
veni_vivi_vici
Начинаещ
 ---

Мнениеот veni_vivi_vici на 09 Фев 2009 23:06

kikki написа:ох момичета, ние също сме го закъсали с бебка. Дохранваме се с АМ.. то основно това яде де, давам и да суче колкото да не се отбие съвсем. а милата така дърпа и иска и се нерви.. :( ама не пуска. не знам какво да правя, нито храната, нито чайчета на хип, нищо не помага... страхувам се, че скоро няма да иска да суче изобщо :( а на всичко отгоре и е запечена от АМ :(

MEЖДУ ДРУГОТО БЕБЕТО ТИ ЩЕ ИСКА ДА СУЧЕ ОТ ТЕБ АКО ОТКАЖЕШ БИБЕРОН ЗАЛЪГАЛКАТА.АМ НА ХИП Е НАЙ-ДОБРО И НЕ ЗАПИЧА,ТОВА РАЗБРАХ ОТ СВОИЯ ОПИТ С ТЕЗИ ФОРМУЛИ
Аватар
veni_vivi_vici
Начинаещ
 ---

Мнениеот ianakieva на 13 Мар 2009 10:39

Браво!!!!!!! аз съм в същтата беда и сега ще пробвам . Дано се пдлучи и при мен .
src="http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/58448.gif" alt="Линийки от http://www.mamaibebe.com" border="0" http://www.mamaibebe.com]Изображение[/url][url=http::[url=http://www.glitterfy.com/]Изображение[/url]Изображение
Аватар
ianakieva
Пристрастен
 ---

Мнениеот veni_vivi_vici на 14 Мар 2009 19:42

ianakieva написа:Браво!!!!!!! аз съм в същтата беда и сега ще пробвам . Дано се пдлучи и при мен .

Aко имаш конкретни въпроси,с радост бих ти отговорила.УСПЕХ.В сънено състояние бебето наи-лесно се лъже.
Аватар
veni_vivi_vici
Начинаещ
 ---

Мнениеот juja_ на 15 Мар 2009 02:05

Браво за напътствията!Тъкмо взех да се отайвам, че в този форум не мога да намеря подобни съвети!
Бебето наистина е най-добрият стимулатор за увеличаване на лактацията, трябва да се слага постоянно денонощно, часове да суче, мнооого часове!А за последният случай и на мен ми звучеше като кърмаческа стачка!

Само за това, че еди си кое АМ било най-добро не съм съгласна!Всяко бебе си е отделна личност с различни предпочитания и нужди, затова има й такъв избор на АМ!Аз от личен опит мога да кажа, че за нас най-хубавото мляко е Нутрилон - не понесе нито Хип, нито Милумил, Аптамил, Нан(тук имаше силна реакция)!Но това, че то е най-добро за моето дете, не значи че е най-добро и за всички останали!
Изображение
Изображение
Аватар
juja_
Редовен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти