хранене на бебе в 5 месец

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: хранене на бебе в 5 месец

Мнениеот petia_britney на 02 Дек 2008 19:53

здравеите мами,моиа син е на 5 месеца и искам да ви питам мойе ли ве4е да му се дават пурета с пиле6ко например и като цало месни пурета?За6тото хакои марки са за след 5 месец(гербер,хипп,бебевита...),плс.отговорете ми :D
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
petia_britney
Редовен
 ---

Мнениеот ninori на 02 Дек 2008 20:26

Ами според мен и нашата лекарка на5 месеца се хранят с зеленчукови и каши и чак след 6 месец местни ако започне всичко накуп ще му дойде множко.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ninori
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bojeva на 03 Дек 2008 09:21

Здравейте,
Ние също сме на 5 месеца и досега съм дала плодови и зеленчукови пюрета,а кашата в момента е вкарвам в менюто му.

petia_britney написа:здравеите мами,моиа син е на 5 месеца и искам да ви питам мойе ли ве4е да му се дават пурета с пиле6ко например и като цало месни пурета?За6тото хакои марки са за след 5 месец(гербер,хипп,бебевита...),плс.отговорете ми :D

Зави си . Според нашето педи ние до 6-7 дни трябва да започвам и тях поради това , че месото съдържа желязо , а до 5-6 месечна възраст на бебето то се изчерпва от запасите му . Така , че ако си решила да даваш няма нищо лошо в това. :emon11:
Аватар
bojeva
Начинаещ
 ---

Мнениеот petia_britney на 04 Дек 2008 17:42

здрасти,много ви благодариа за ихформациата за пуретата.дадох му зел.и пиле6ко и го изиаде,пак и процента на месото в пурето е много малак(от 8 до 15)така 4е 6те продалйа с малки коли4ества :D тои си иаде и ка6ите без проблем,сега му купух фризокрем безмле4на с 4 плоода и много иа харесва....
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
petia_britney
Редовен
 ---

Мнениеот tsveti_kn на 06 Дек 2008 23:30

Здравейте и от мен.Най- после и аз да се включа, все не ми остава време.Искам да споделя и аз за захранването. Ето я и мойта схема на хранене, приемам препоръки и съвети всякакви, ако ви се стори не добра.
6.00-7.30 - кърмене
10.00-10.30 плодово пюре (домашно приготвено- обикновенно смесвам ябълково с пюре от круши или дюли, от 1 седмица насам слагам и пасиран банан), всичко това го разреждам с мъничко кърма( 20-30 мл.), за да стане по-рядко
12.30-13.30 - зеленчуково пюре ( домашно приготвено- тиква , картоф, морков - разреждам с кърма ( 30-50 мл)
16.00- 16.30 - каша- безмлечна (фризокрем)- правя я единствено с кърма ( 120-150 мл)
20.30-21.30 - кърмене
00.00 кърмене
в повечето случаи се кърмим и следобед, както и по някога и през ноща
Изображение
tsveti_kn
Редовен
 ---

Мнениеот drali на 12 Дек 2008 16:12

Цвети,кажи как му правиш пюретата!
Ние се храним така ( въпреки че вече направихме 5 месеца :wink: )
7.30 -кърма
10.30 - кърма + плодово пюре ( купено)
13.30 - зеленчуково пюре ( купено )
17.00 - бананова каша
20.30 - кърма
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
drali
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vanj_pz на 13 Дек 2008 23:30

Моето бебе след 2 дни сте стане на 5 месеца.До момента се храни с 150мл фризолак.На обед йде по едно пуре на Ганчев.В 17ч. му правя кисел пак 190мл.Правилно ли се храни Бебето :D
vanj_pz
 ---

Мнениеот ninori на 14 Дек 2008 00:12

аз моето момченце не го храня под час а когато е гладно той похапва кисело мляко и един път дневно му прибавям бисквитки в млякото давам му зеленчуково пюре но не им се радва много , кашичка бананова и киселче като ги редувам и вече сме почти 10 кг.обича да си похапва :lol: :emon03:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ninori
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bojeva на 14 Дек 2008 08:59

vanj_pz написа:Моето бебе след 2 дни сте стане на 5 месеца.До момента се храни с 150мл фризолак.На обед йде по едно пуре на Ганчев.В 17ч. му правя кисел пак 190мл.Правилно ли се храни Бебето :D

Според мен храненето ви е добро, а когато го захраниш бебето с каша може да я редуваш с кисела. :wink:
Аватар
bojeva
Начинаещ
 ---

Мнениеот tsveti_kn на 20 Дек 2008 23:35

[quote="drali"]Цвети,кажи как му правиш пюретата!
Ние се храним така ( въпреки че вече направихме 5 месеца :wink: )
7.30 -кърма
10.30 - кърма + плодово пюре ( купено)
13.30 - зеленчуково пюре ( купено )
17.00 - бананова каша
20.30 - кърма[/
Здрасти. обяснявам за пюретата.Зеленчуковите са по следния начин:
нарязвам на дребни кубчета картоф, морков, тиква ( всичко е домашно)- слагам ги в малка тенджерка и пълня вода колкото да покрие дъното и част от зеленчуците.Водата много бързо кипва, тъй като е малко и веднага изключвам котлона.Тенджерката ми е със стъклен похлупак- не го махам.Така при кипнала вода и похлупак, зеленчуците пускат своя сок и почват да се задушават и омекват.Пробваш дали са омекнали и пасираш.Става много гъсто и затова разреждам с кърма-така пюрето придобива лек сладникъв вкус.Иначе е адски безвкусно.Нищо друго не добавям.Това е единия вариант за приготвяне.Другия е ако ти се намира решетка-такава като за фритюрник- закачаш я на някоя тенджерка,слагаш вода в тенджерката и в решетката зеленчуците.Така като кипне водата се образува пара, която спомогва за омекването на зеленчуците, после пасираш и ядете.
Плодовите пююрета са ми приготвени така: Ябълка, круша, кайсия, праскова, дюля- всичко нарязано на кубчета и стерилизирани в бурканчета.Всеки плод си е самостоятелен в бурканче-той си пуска сок.Не се добавя вода или захар.Отваряш и пасираш, ако искаш смесваш 2-3 плода.
Изображение
tsveti_kn
Редовен
 ---

Мнениеот tsveti_kn на 20 Дек 2008 23:38

Аз пък сега се чудя за супите как да се приготвят.Искам да знам и технологията за месото-как се дава,от кое се почва и тн. Давайте рецепти
Изображение
tsveti_kn
Редовен
 ---

Мнениеот violina78 на 22 Дек 2008 13:30

здравеите мами ние запо4нахме 7 месез ве4в.какво им готвите на малките .попарат с колко сухара иа правите.ние се записахме на кухниа ама не иа харесваме и затова 6те триабва да готвиа.
Изображение
violina78
Сериозен
 ---

Мнениеот ewka на 27 Дек 2008 12:27

Здравейте,майчета!Айде и аз при вас.Моя злоядко не иска нищо да яде освен каша.В момента е на 5 месеца и 6 дни и пие по 190 мл АМ Хип. На обед се опитвам да давам зеленчуково пюре,но той не го иска.Пробвах всякакви марки,единствено хапва от време на време картоф и морков или само морков,като предпочита Гербер.Голям е капризко! Знам,че не е хубаво да се дава каша всеки ден,но той яде всеки ден.Започнах да я давам от 4-ти месец и резултата за един месец на каша е 600 гр наддаване на тегло.Уж качвали бебоците от нея,ама ние не особено. :D Правих и домашно пюре,хапна няколко лъжици повече,което е рекорд и пак се отказа.Плодови пюрета давам м/у храненията,хапва по няколко лъжици и пак неще,все пак повече ги харесва от зеленчука.Иначе за домашните пюрета,сега зимата няма много избор на зеленчуци,е има ама те са нитратни,Иначе технологията на Цвети е най-точна според мен.Слага се малко водичка и се варят с нея,защото витамините отиват във водата.После се пасират заедно с водата и така нищо не се губи.Може да сложите малко зехтин,безвреден е за бебета и овкусява пюрето.Също за бебе може магданоз,копър.Без сол или масло!!! Освен ако маслото не е обезсолено.А за супа питаше Цвети-супите се правят като пюретата,само се слага повече водичка! :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот drebosaka на 02 Мар 2010 00:21

zdr.mama nie sme na 5 meseca i qdem plodovi i zelen4ukovi pureta ama sas sokovetene6to sme zle,malkiqt ne6to ne gi haresva i neznam kakvo da pravq i koga da mu gi davam.

здр мами ние сме на 5 месеца и ядем плодови и зеленчукови пюрета ама със соковете нещо сме зле, малкият нещо не ги харесва и незнам какво да правя и кога да му ги давам

Благодарим Ви за участието в нашия форум. Според правилата на форума писането на кирилица тук е задължително. Ако не разполагате с кирилизираща програма можете да ползвате Кредор. Кирилизирах мнението Ви, но ако продължите да пишете по този начин има много голяма вероятност следващите Ви мнения да бъдат изтрити.

Модератор
drebosaka
Начинаещ
 ---

Мнениеот drebosaka на 02 Мар 2010 00:23

iskam da popitam i kakvi ka6i moga da mu davam i po to4no kakvo moga da mu davam ve4e.

искам да попитам и какви каши мога да му давам и по точно какво мога да му давам вече

Благодарим Ви за участието в нашия форум. Според правилата на форума писането на кирилица тук е задължително. Ако не разполагате с кирилизираща програма можете да ползвате Кредор. Кирилизирах мнението Ви, но ако продължите да пишете по този начин има много голяма вероятност следващите Ви мнения да бъдат изтрити.

Модератор
drebosaka
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти