ДАВАТЕ ЛИ МЕД НА БЕБЕТАТА СИ?

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Мнениеот semiramida на 01 Юни 2007 13:57

ALMA, няма такова нещо като неимформираност :!: Има необразованост, ниска култура и незнание :!: Това, което съм писала за меда е ЦИТАТ от книгата на ПРОФЕСОР. д-р Лиляна Трифонова.
Мисля, че един професор е с малко повече знания от някой, който се занимава с апипунктура. :roll:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот luba55555 на 01 Юни 2007 14:24

Недейте да имате доверие на професори,професорки,лекари,педиатри и разни всякакви хора,които пишат книги и дават интервюте,за собствени облаги,просто се избиват кой да обере лаврите,станала съм пишман от разни дето се карат кой е по- по- най,така че си шетайте на акълите сами,не позволявайте друг да мете вашия двор-сещате се какво искам да кажа.Децата са наши и ние решаваме кое е добро или не е добро за тях,аз съм против подобен род книги и списания,които те вманиачават и ти създават фобии,да си майка е прекрасно изживяване,а "те" го правят да изглежда като непреодолимо препятствие.Като пишат книги и са толкова "заинтересувани" за НАШИТЕ деца,защо не дойдат да видят за какво обгазяване става въпрос в Стара Загора,а?????Всички тези книжки са за пари,поне аз така мисля,не са ми били от голяма полза,само са ме карали да изпадам в някакви безумни маниакални депресии.
Изображение
Изображение
Аватар
luba55555
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 01 Юни 2007 14:33

Не мога да се съглася, разбира се, че ще имам доверие на професора, отколкото на някакъв апипункторист? Това някаква шега ли е?
Медицината се изучава с години и някой си, който я учил, я не учил, ще се опитва да оборва професор! Това вече е смешно :!:
П.П. В случая, става дима за прослувутия Апипункторист :roll:
А за да издадеш такава книга, ти трябват години обучение и практика, така, че поне трябва да уважаваме труда им!
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот luba55555 на 01 Юни 2007 14:42

Не вярвам на подобни неща,а в случая не защитавам апипункториста-за мен са един дол дренки-всичките и не бих си дала парите за книга,в която някой се прави на "умен" и спори с еди кой си,дети също се има за "умен" и така книга след книга си оборват мненията.....Мерси,чела съм няколко страници на подобни книги.Като забременях си купих книгата "Бебето и майката" там са описани съвсем нормалните неща-как се гледа,храни,къпе,лекува и т.н. едно бебе,нищо по-сложно и натоварващо-ето за тази книга с кеф си дадох парите,но за другите глупости..........никога.Ти какво по-точно научи от тези книги semiramida и ти е влязло в употреба(не се заяждам питам те просто).
Изображение
Изображение
Аватар
luba55555
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 01 Юни 2007 14:47

Не съм си и помисляла, че се заяждаш с мен :wink:
Научих много неща, не ми казвай, че в тази книга, която си купила, се препоръчва даването на мед, особено на новородено :!:
:shock: Искам, да уточня нещо, аз не се заривам в книги и не купувам, каквото ми падне. Книгите ми в библотеката са от отбрани медицински лица и мога да те уверя, че в тези книги няма спор между тях!! :!:
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот luba55555 на 01 Юни 2007 14:59

Ок щом са ти от полза,мен ме нервираха и ми вкарваха фобии от всичко около мен,прецених,че само ме натоварват от противоречия,затова вече не чета нищо освен форума,като ме интересува нещо....... форума,не се занимавам с професори,за мен най-добрия съвет,за детето ми е съвет от друга майка-с опит.
Изображение
Изображение
Аватар
luba55555
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALMA на 01 Юни 2007 16:38

Не съм уточнила - д-р Пучинкова е професор доктор на медицинските науки! Специализирала е в Китай апипунктура.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALMA
Пристрастен
 ---

Мнениеот ALMA на 01 Юни 2007 17:13

semiramida написа:ALMA, няма такова нещо като неимформираност :!: Има необразованост, ниска култура и незнание :!: Това, което съм писала за меда е ЦИТАТ от книгата на ПРОФЕСОР. д-р Лиляна Трифонова.
Мисля, че един професор е с малко повече знания от някой, който се занимава с апипунктура. :roll:

Ако ще се заяждаш - "неимформираност" наистина няма. Но за неинформираност - не съм съгласна. Не мисля, че факта, че не си съглана с мнението ми по повод на меда е повод да се хващаш за такива работи. Добре, нека го наречем необразовоност.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALMA
Пристрастен
 ---

Мнениеот semiramida на 01 Юни 2007 17:35

Не се заяждам мила, ако си видиш личните съобщения ще видиш, че ти се извинявам, ако съм била по-рязка. Това, че съм допуснала грешка в една дума от бързане е друг въпрос :tongue:
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 01 Юни 2007 17:52

ALMA написа:Не съм уточнила - д-р Пучинкова е професор доктор на медицинските науки! Специализирала е в Китай апипунктура.

Едва ли един професор и то на медицинските науки, ще напише, че е добре да се дава на новородено мед! Извинявай, но това не го вярвам. Да, съгласна съм, че меда е полезен и голямата ми дъщеря обича мед, но на новородено да даваш мед е безумие!
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALMA на 01 Юни 2007 18:06

semiramida написа:Не се заяждам мила, ако си видиш личните съобщения ще видиш, че ти се извинявам, ако съм била по-рязка. Това, че съм допуснала грешка в една дума от бързане е друг въпрос :tongue:

И аз се извинявам ако съм била груба. В крайна сметка всеки се стреми да даде най-доброто на детето си. А начина по които го прави е въпрос на лична преценка.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALMA
Пристрастен
 ---

Мнениеот regina на 09 Юни 2007 13:38

Тук е станало напечено покрай този мед. После какво значи "въпрос на личен избор"? Нали се питаме една друга за съвеи, мнения.
Не бих дала на бебето от първия ден мед дори и много разреден. Меда е не само може да доведе до алергии но е и прекалено силна храна за едно крехко телце. Не е добър и за колики понеже повишава киселинността в стомаха на възрастни ,та за бебета да не говорим. Мед съм давала на голямата си дъщеря след 2 годинки като лекарство. Тя получаваше често бронхити. Правех и мед със сакъз,което имаше вълшебно действие.
regina
Начинаещ
 ---

Мнениеот gerinceto на 10 Юни 2007 09:54

само един път и дадох и то беше на питата(и тя да разбере от празника).малко на бибата и мацнах,но повече не.догодина :!: :love1:
Изображение
Изображение
Аватар
gerinceto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот irina78 на 10 Юни 2007 09:59

Не съм давала до сега мед.Чак след 1 годинка.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
irina78
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот desixxx на 10 Юни 2007 10:55

Не мисля да давам мед щом съществува дори и минимален риск да развие алергия или не дай боже нещо по-страшно.
Аватар
desixxx
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти