КЪРМЕНЕ

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: КЪРМЕНЕ

Мнениеот zai4eto_86 на 07 Дек 2008 01:01

Благодаря на всички ви за мненията изказани до тук. Аз имам сега едно колебание и се обръщам към вас като минали и минаващи по този път. За един месец моята бебка беше наддала едва 550гр и с педито решихме, че започвам да й давам на всяко хранене и от двете гърди и след две седмици ще я претеглим пак. В същото време ака по веднъж на ден и то като й помогна с термометъра иначе не спи спокойно, плаче, а не ака самичка. Дните, в които й давам и от двете гърди определено е по-спокойна, но се притеснявам дали се храни достатъчно и добре. Още в началото педито ми обяснява,че трябва да я кърмя на 3 часа и аз от тогава си го спазвам. Само вечер я оставих на едно хранене, когато се събуди, защото май й идваше в повече и повръщаше. Чудя се сега дали да започна да й давам, когато тя сама се събуди или да продължа да си я храна на 3 часа. Съгласна съм с всички, че това е едно неописуемо чувство, от което не трябва да лишаваме и децата си и нас самите. Ще се радвам, ако изкажете мнение и ми помогнете, дори косвенно :wink3:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
zai4eto_86
Сериозен
 ---

Мнениеот Nifada на 07 Дек 2008 10:46

Забрави за кърменето на три часа. Как не им дойде акъла на тези педиатри. На три часа се храни дете на АМ, защото то е мазно и засища много повече. А кърменето трябва да е на пискване, за да е успешно. Храни детето когато се разплаче. може и на половин час да е, но го храни така. То за това и не ака. според мен плаче и спи неспокойно не защото не е акало, а защото е гладно. Освен това когато детето е на кърма, може да не ака все ден, а през ден. Защото кърмата се усвоява почти на 100 % и няма какво да изака. Не тормози детето с този термометър. Запек има ако не е акало повече от 48 часа. Храни си го на поискване и всичко ще бъде наред.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот zai4eto_86 на 07 Дек 2008 19:52

Благодаря ти, nifada. :wink3: Дано само да успея да убедя и таткото, че той мн стриктен с лекарите. Ще ви пиша пак какъв е ефекта. Лека вечер сега от мен.
Аватар
zai4eto_86
Сериозен
 ---

Мнениеот veni04 на 10 Дек 2008 18:04

Абсолютно съм съгласна с Нифада,много ясно и точно го е казала :D
ИзображениеИзображение
Аватар
veni04
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот isa83 на 10 Дек 2008 22:24

Nifada написа:Забрави за кърменето на три часа. Как не им дойде акъла на тези педиатри. На три часа се храни дете на АМ, защото то е мазно и засища много повече. А кърменето трябва да е на пискване, за да е успешно. Храни детето когато се разплаче. може и на половин час да е, но го храни така. То за това и не ака. според мен плаче и спи неспокойно не защото не е акало, а защото е гладно. Освен това когато детето е на кърма, може да не ака все ден, а през ден. Защото кърмата се усвоява почти на 100 % и няма какво да изака. Не тормози детето с този термометър. Запек има ако не е акало повече от 48 часа. Храни си го на поискване и всичко ще бъде наред.

:emon25: :emon25: :emon25: :emon25: :emon25: и аз съм на същото мнение и благодарение на това нещо все още си кърмя детето :D
Човек да бъдеш е лесно, човечен да бъдеш е трудно!
Най-нежното нещо!
Аватар
isa83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivok_1982 на 11 Дек 2008 15:41

благодаря ви за бързите отговори.Вече се оправихме с нистатин.
Аватар
ivok_1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didi_7712 на 25 Фев 2009 20:49

Здравейте прочетох вашите мнения и много ги харесах .Аз имам следният проблем .Мойта дъщеря е на два месеца и 10 дни кърмя е от двете гърди и ги редувам при всяко кърмене и доскоро нямаше никакви проблеми .Но изведнъж отказа да суче от едната гърда и немаго да си обесня причинат така два три дни аз малко по млако и давам пак да сучи .И започва едно ритане с краката и биене с ръката реве нервничи така докато я преместя на другата гърда.От 2 седмици насам се храним 2,3 минути максимум на лявата гърда докато не я преместя на дясната гърда .Кажете ми какво да правя неискам да я отбивам . А сега почна и на дясната гърда да прави така виждам се в чудо ,а търси гърдата лапне я смукне и после пак я пуска а реве. Мислих че не се наяжда и че ще реве нон стоп ама не после просто по рано огладнява . Пишете ми моля , предварително ви благодаря.
[url][url=http://sibmama.ru]Изображение[/url][/url]
[url][url=http://sibmama.ru]Изображение
[url][url=http://www.caption.it/]Изображение[/url][/url]
Аватар
didi_7712
Пристрастен
 ---

Мнениеот bonboni4eto на 28 Фев 2009 06:25

Страхотна информация. :emon25:
Изображение
Изображение
Аватар
bonboni4eto
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Spa на 09 Мар 2009 12:56

Здравейте, кърмих първото си детенце 6 месеца, след което ми спря кърмата. Прочетох по-нагоре за трите часа, не е така, кърмих дъщеря си щом започнеше да плаче и щом се откажеше самичка спирах, не съм мерила грамажи и т.н. В началото през нощта се хранеше по веднъж, след вторият месец започна да спинка по цяла нощ и я кърмех само през деня. Всеки организъм е абсолютно индивидуален и тези калъпи в които ни поставят, не пасват на всеки.
Докато имате кърма мамчета, кърмете си бебчетата.
Като гледам как ми растат гърдите и сега се надявам, че отново ще мога да кърмя добре и второто си детенце, когато се роди.
Успех на всички мами!
ИзображениеИзображение
Аватар
Spa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот isa83 на 11 Мар 2009 17:31

Съмненията на околните дали майката има достатъчно количество мляко. :evil: :evil: - ето това е основната причина порад която започнах да го дохранвам с Ам към края на 3 месец :evil: добре че детето ми си яде и от шише и от гърда че все още се кърмим а вече сме на 7 месеца :D сега се кърмим по време даже и през ноща :D за второ дете ако имам някой ден няма да слушам никого :evil: а тези доктори направо ме вбесяват :evil:
успех майчета :wink:
Човек да бъдеш е лесно, човечен да бъдеш е трудно!
Най-нежното нещо!
Аватар
isa83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Moni.M_T на 31 Мар 2009 14:31

Вече сме на 1годинка и продължаваме да сме на кърма.Мама ползва помпичка , а Теди мамина мързеланка яде от шишето (защото е по-лесно).
Аватар
Moni.M_T
Сериозен
 ---

Мнениеот tsurolinka на 09 Юли 2009 16:08

ние също се кърмим за сега имам голямо желание въреки че родих секцио и имахме доста трудности в началото .Сега обаче малкото ми ангелче наддава малко за първия месец беше наддал 500 гр. ана следващата консултация след 2 седмици 330 гр. Постоянно се чудя дали ми стига млякото и дали се е нахранил ? Дали да не почна да му давам от двете гърди има ли ефект?Дали да се дохранваме незнам ?
Изображение[/url]l]Изображение
Аватар
tsurolinka
Пристрастен
 ---

Мнениеот anabobi на 05 Авг 2009 09:03

Според мен трябва да му даваш и от двете гърди.Аз и двете ми дъщери съм ги кърмила и от двете гърди,като тази гърда,която е била втора след това я давам първа.Голямата ми дъщеря я кърмих до година и един месец,а малката още я кърмя,като до 6,5 месеца беше само на кърма.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tedikrasteva на 26 Авг 2009 00:03

Аз кърмих моята дъщеря до година и един месец, после сама се отби, почна да губи интерес и сучеше все по малко и по малко и кърмата ми си спря сама. Не съм спазвала часове, не съм се чудила дали ще се събере кърма за следващото кърмене, кърмех я винаги щом заплаче и и предлагах винаги и двете гърди.
Живот и здраве като имам втори и него ще кърмя колкото то иска (е не до първи клас :D ).
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
tedikrasteva
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Spa на 30 Авг 2009 08:40

И ние се кърмим, хапваме добре всеки път когато огладнеем, не гледаме часовник и не спазваме режим, за първите 4 дни бяхме наддали 90 гр., другата седмица пак сме на консултация да видим за седмица колко сме наддали :D
ИзображениеИзображение
Аватар
Spa
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти