ЗАХРАНВАНЕ

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: ЗАХРАНВАНЕ

Мнениеот boi4ina на 13 Яну 2009 21:34

здравейте,искам да ми препоръчате някоя книга за захранванито.Ще сам ви благодарна много :oki:
Изображение[url=http:
Изображение
Изображение
Аватар
boi4ina
Отличник
 ---

С каша или с пюре да захраним?

Мнениеот cvetunka88 на 14 Яну 2009 23:15

Четох една тема в която пише,че бебето се захранва на 4 месеца с оризова каша,а пюретата са след 6-тия месец.А по принцип знам(пък и гледам че се продават бурканчета с пюрета за захранване на 3 месечна възраст),че се захранва от 4 месец с плодово пюре.Кое е правилното в крайна сметка или всеки си решава? :emon12:
ИзображениеИзображение
Аватар
cvetunka88
Фен на Mamaibebe
 ---

Как да въведа пюретата?

Мнениеот Evi_Eli на 28 Яну 2009 12:40

Здравейте мами! Моето момиченце е на 4,5м. От вчера й давам пюре от ябълка 2 лъжички, днес й дадох 4, утре мисля 6-7, а после мисля да дам круша пак по същия начин.Въпроса ми е следния:след като въведа ябълка и круша, после мога ли да дам пюре от абълка и круша,ябълка и морков, ябълка и банан и пак ли трябва да започвам всяко с по 1-2 лъжички. :?:
Изображение
Evi_Eli
 ---

Re: Как да въведа пюретата?

Мнениеот drali на 28 Яну 2009 12:53

Когато въвеждах плодовите пюрета в менюто на Гери и аз се чудех дали всеки нов плод трябва да се дава постепенно. Но питах доки и тя ми каза ,че щом един път съм я захранила с плодово пюре ,всеки нов плод да го давам направо без пак да захранвам отначало . Дано съм помогнала :lol: !
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
drali
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Chapla на 08 Фев 2009 18:54

Мами, ползвате ли пюрета на Ганчев? Купих едно с морков и картоф, а после видях, че със ситни букви пише, че има и домат и ... А в плодовите има нишесте и захар!? Ще пробвам друга марка, споделете моля!
Изображение
Аватар
Chapla
Пристрастен
 ---

Re: С каша или с пюре да захраним?

Мнениеот gabinki на 08 Фев 2009 22:40

cvetunka88 написа:Четох една тема в която пише,че бебето се захранва на 4 месеца с оризова каша,а пюретата са след 6-тия месец.А по принцип знам(пък и гледам че се продават бурканчета с пюрета за захранване на 3 месечна възраст),че се захранва от 4 месец с плодово пюре.Кое е правилното в крайна сметка или всеки си решава? :emon12:

Е,естествено че всеки си решава,но по европейските стандарти не е редно да се продават пюрета за след 3ти месец,нито пък сокчета,минимумат е 4 месеца,а най-добре след 5-6ти да се започне.Оризовата каша е много подходяща за захранване на кърмачета,а за бебчета на АМ е по-добре зеленчуковото пюре,еднокомпонентно.Естествено редно е да се избягва глутенът,да се въвеждат бавно и поетапно различните зеленчуци и плодове,независимо дали са в каша или пюре правилата са еднакви-не бива да се бърза.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Как да въведа пюретата?

Мнениеот gabinki на 08 Фев 2009 22:43

drali написа:Когато въвеждах плодовите пюрета в менюто на Гери и аз се чудех дали всеки нов плод трябва да се дава постепенно. Но питах доки и тя ми каза ,че щом един път съм я захранила с плодово пюре ,всеки нов плод да го давам направо без пак да захранвам отначало . Дано съм помогнала :lol: !

Това не е правилно според мен.Факта че детето приема добре ябълка или круша съвсем не значи че ще приеме така и банан или нещо друго.Трябва да се захранва със всеки плод или зеленчук поотделно.Тази педиатърка явно е кон с капаци от старата школа,както повечето междувпрочем.Такива ако ги слушаш на 3 месеца бебето ти ще яде мусака :evil:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

захранване на бебе в 6-ти месец

Мнениеот KRISTAR_22 на 15 Фев 2009 20:05

здравейте моми4ета! онзи ден ре6их да за захраня моята дъщеря с пюре от тиква на хип,за 3 дена дадох около 7-8 лъжи4ки, сега правя пауза от 5 дена и 6те предложа не6то ново ,но бебка се запе4е от 4 дни не е акала,предполагам 4е е от пюрето? и о6те един въпрос ,какво мога да предложа след като съм запо4нала с тиква,следва6тия плод или зелен4ук какво да бъде? съ6то да не пропусна да кажа 4е няма да замествам хранене само запознавам бебка с новите вкусове,6те кърмя докато имам кърма! благодаря предварително на тези,които 6те се вклю4ат :D
KRISTAR_22
Сериозен
 ---

Re: захранване на бебе в 6-ти месец

Мнениеот gabinki на 15 Фев 2009 21:13

Хм,от тиквата по-скоро трябва да се поразхлаби бебка,странно защо така се е получило.Иначе и аз кагота захранвах тиквата беше един от фаворититите ми за първи храни,другите бяха морков,тиквичка,картоф,всеки поотделно ,разбира се.Според мен преди де въведеш плодовете е добре да въведеш основните зеленчуци и после почваш с плодовете.4 дни запек обаче не е малко,може би трябва да направиш нещо,масажирай коремчето,сложи топла кърпа или нещо друго...Сокове сигурно не даваш?Аз лично соковете не ги харесвам за захранване.Можеш също да въведеш и оризова каша,чиста безмлечна, щом се кърмите,но първо да отмине запека.Браво,че си решила да захранваш по-късно и да кърмиш колкото се може по-дълго,дано всичко върви добре :)
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот KRISTAR_22 на 15 Фев 2009 21:32

сокове непредлагам все о6те ,по скоро води4ка но тя не е иска ,сигорно заради това 4е се кърмим,така ще направя първо ще из4акам да мине запека и след това ще предложа или ка6и4ка или пак някой зелен4ук , благодаря ти за инфото ще пробвам с нещо да се изака 4е страшно много се притесних :roll:
KRISTAR_22
Сериозен
 ---

Мнениеот kris_kris на 16 Фев 2009 01:02

Много е опасно ако не ака особено толково време - 4 дни са доста време нищо че е само на кърма!
Според мен трябва веднага да й помогнеш да се изака!!!
Изображение
Аватар
kris_kris
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Rosi4ka 83 на 06 Мар 2009 19:49

Здравейте, моето момиченце е на почти 4 месеца и вече и давам подово пюре, но много плаче докато го яде. На моменти се отчайвам, че няма да свикне но не се предавам. Тя имаше много силно изразени колики, възможно ли е да я боли коремче, или просто иска да и ги давам в шишенце за по-лесно. Само един, два пъти не плака, иначе става нещо страшно по време на ядене. Вече трябва да започваме зеленчуковите, но направо ме е страх как ще реагира на тях, щом не иска плодовите, какво ли ще е с другите. Помогнете, дайте ми съвет, или поне ми кажете дали някой е имал подобен проблем.
ИзображениеИзображение
Rosi4ka 83
Начинаещ
 ---

Мнениеот kris_kris на 06 Мар 2009 20:00

Rosi4ka 83 написа:Здравейте, моето момиченце е на почти 4 месеца и вече и давам подово пюре, но много плаче докато го яде. На моменти се отчайвам, че няма да свикне но не се предавам. Тя имаше много силно изразени колики, възможно ли е да я боли коремче, или просто иска да и ги давам в шишенце за по-лесно. Само един, два пъти не плака, иначе става нещо страшно по време на ядене. Вече трябва да започваме зеленчуковите, но направо ме е страх как ще реагира на тях, щом не иска плодовите, какво ли ще е с другите. Помогнете, дайте ми съвет, или поне ми кажете дали някой е имал подобен проблем.

Ами не я насилвай. Изчакай няколко дни и пробвай пак. Смени плода, изчакай още малко, ако не иска плодови пюрета пробвай с картофче, морковче, тиква. Аз захраних горе долу по това време с морковче на Хип. Но ако мислиш че я боли коремчето от пюретата по добре не й давай нищо. Изчакай, има време и в 5 месец може да захраниш и да няма никакви подобни проблеми! Може да пробваш и с каша...
Успех!
Изображение
Аватар
kris_kris
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Rosi4ka 83 на 06 Мар 2009 20:10

Мерси за съветите и стискайте палци да се справим. Тя мойта бебка още от самото си раждане си е малко капризна към храните и всичко досега става с повече упоритост от моя страна, но се надявам, че всичко ще си дойде на място с течение на времето.
ИзображениеИзображение
Rosi4ka 83
Начинаещ
 ---

Мнениеот juja_ на 13 Мар 2009 12:31

Според мен може да не е готова още за захранване, изчакай една седмица и пак пробвай!
Изображение
Изображение
Аватар
juja_
Редовен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти