ЗАХРАНВАНЕ

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: ЗАХРАНВАНЕ

Мнениеот kam4i на 09 Яну 2012 14:13

на 4 месеца сме и сме на хипоалергенно АМ.сас каша или с пюре да я захраня
kam4i
 ---

Мнениеот valentina0577 на 22 Яну 2012 00:49

Може би във вашия случай е най-добре да е с оризова безмлечна каша.
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот koteto8 на 23 Яну 2012 16:29

kam4i написа:на 4 месеца сме и сме на хипоалергенно АМ.сас каша или с пюре да я захраня

sporen men moje i kartofki morto detence e na 10 meseca i ot 5 mesec zapo4nah s kartof4e parvo posle sled 4 dni morkov4e i taka dokato vklu4i6 vsi4ko za sladki pureta e rano parvo soleno trqbva...
спорен мен може и картофки морто детенце е на 10 месеца и от 5 месец започнах с картофче първо после след 4 дни морковче и така докато включиш всичко за сладки пюрета е рано първо солено трябва...

Моля , пишете на кирилица.
Модератор
koteto8
Редовен
 ---

Мнениеот valentina0577 на 23 Яну 2012 19:38

koteto8 написа:
kam4i написа:на 4 месеца сме и сме на хипоалергенно АМ.сас каша или с пюре да я захраня

sporen men moje i kartofki morto detence e na 10 meseca i ot 5 mesec zapo4nah s kartof4e parvo posle sled 4 dni morkov4e i taka dokato vklu4i6 vsi4ko za sladki pureta e rano parvo soleno trqbva...

Не е вярно,че е рано.Просто първо да въведе солено и после сладко.Тук се пише на кирилица.
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот koteto8 на 25 Яну 2012 18:22

valentina0577 написа:
koteto8 написа:

Н
е е вярно,че е рано.Просто първо да въведе солено и после сладко.Тук се пише на кирилица.

:D Да това имах предвид,въпроса беше с какво и аз казах солено.сладкото се дава като посвикне малко с общата храна бебенцето.
не сам била запозната относно писането,ето взех си забележка благодаря за оточняването ви,вашето бебче на колко е?
Последна промяна koteto8 на 11 Фев 2012 03:44, променена общо 1 път
koteto8
Редовен
 ---

Мнениеот valentina0577 на 25 Яну 2012 20:20

Какво ще рече обща храна,кухня ли имаш предвид?Ако е така-не е вярно.Просто е за предпочитане първо нещо с неутрален вкус или пък солено да се даде,защото може детенце да се мръщи на здленчуковото пюре,ако се почне с плодово.На 1 годинка е малката :D
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот koteto8 на 26 Яну 2012 15:11

valentina0577 написа:Какво ще рече обща храна,кухня ли имаш предвид?Ако е така-не е вярно.Просто е за предпочитане първо нещо с неутрален вкус или пък солено да се даде,защото може детенце да се мръщи на здленчуковото пюре,ако се почне с плодово.На 1 годинка е малката :D

Не имах предвид соленото пюре,това също е обща храна за бебе което е било хранено само с кърма или АМ.Не е нужно да спорим това е форум за изказване на мнение,и в случея аз давам своето,понеже взаимствам от това как сам захранила моето бебче и от педиатри занимаващи се само с това за да помогна на жената която имаше нужда,...а нейния вапрос беше със какво да започне захранването,отделно е захранването ро месеци и обща кухня,а и ние със вас говорим едно и също но изказванията са ни по различен начин затова ще обобщя моето изказване:то беше да започне със солено пюре като започне от картоф първо и после постепено да вклучва останалите зеленчуци(морков,чушка,тиквичка и др.),а сладкото пюре се дава както вие казахте примерно 15 дни след това за да не отказва после соленото и се изготвя меню:като се дава на обяд соленото с(месо или риба или жълтък),...а след обед видовете сладко каши и т.нат.,вярвам,че сега като се оточних какво имах предид сме се разбрали,ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА ДЪЩЕРИЧКАТА,И МНОГО ДА ВИ РАДВА :!:
Последна промяна koteto8 на 11 Фев 2012 03:50, променена общо 1 път
koteto8
Редовен
 ---

Мнениеот petyastefanova на 26 Яну 2012 15:29

koteto8 написа: може ли да дадам пряснно мляко?като ние сме на 10м лек ден

По принцип казват да се изчака до 1 год., но аз съм правила кремчета с пр. мляко от 6-7 месец. Но ти си прецени.
Аватар
petyastefanova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 26 Яну 2012 16:04

Прясно мляко можеш вече да даваш в десерти,супи,абе,като съставка от нещо.Ама чисто за пиене-по-добре изчакай още 2-3 месеца.Принципно,след годинка казват,че може,но не по много и не всеки ден.Някъде дори се казва след 2 годинки да се дава за пиене,но аз смятам да следвам съвета за след годинката :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот koteto8 на 26 Яну 2012 16:59

petyastefanova написа:
koteto8 написа: може ли да дадам пряснно мляко?като ние сме на 10м лек ден

По принцип казват да се изчака до 1 год., но аз съм правила кремчета с пр. мляко от 6-7 месец. Но ти си прецени.

Много благодаря за съвета и аз за тези кремчета си мисля,понеже на моето момче му омръзнаха все едни с същи неща,но има ли значение какво ще е пр.мляко?
koteto8
Редовен
 ---

Мнениеот koteto8 на 26 Яну 2012 17:09

valentina0577 написа:Прясно мляко можеш вече да даваш в десерти,супи,абе,като съставка от нещо.Ама чисто за пиене-по-добре изчакай още 2-3 месеца.Принципно,след годинка казват,че може,но не по много и не всеки ден.Някъде дори се казва след 2 годинки да се дава за пиене,но аз смятам да следвам съвета за след годинката :wink:

Много благодаря за съвета, ще започнна да му давам кремчета,че едно и също му омръзна вече на детенцето :) и се мръщи а за риене ще изчакам до годинката като теб :!:
Последна промяна koteto8 на 11 Фев 2012 03:38, променена общо 1 път
koteto8
Редовен
 ---

Мнениеот petyastefanova на 26 Яну 2012 21:43

Краси не обича да яде сладко и за това слага много малко захар, а когато правя кисел от компот даже разреждам с вода, че и е сладко. Въпрос на вкус.
Аватар
petyastefanova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот koteto8 на 27 Яну 2012 12:56

Благодаря,ще пробвам да дам прясно мляко той сам ще си покаже аз по скоро се страхувам да давам много сладко затова питам още веднъж благодаря, аз не разреждам компота но нашия не е така сладък :) ,а за кремчетата с мляко ще пробвам да видя неговия вкус.
Последна промяна koteto8 на 11 Фев 2012 03:52, променена общо 2 пъти
koteto8
Редовен
 ---

Мнениеот koteto8 на 10 Фев 2012 15:15

според вас мога ли да давам нишесте ШОКОЛАД :?:
Последна промяна koteto8 на 11 Фев 2012 03:33, променена общо 1 път
koteto8
Редовен
 ---