Мами на дълго кърмени бебета, Да споделим

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: Мами на дълго кърмени бебета, Да споделим

Мнениеот mammamia на 06 Апр 2008 17:25

Сега вече ги видях и аз !
d11i , Супер са снимките , а малкия е страшно сладък Бузан ! :lol: :lol: Да ти е жив и здрав ! Личи му , че е много слънчево дете !
Kalista написа:Аз се скапвам и днес, надявам се да има полза, все пак...

Kalista , дано да успееш да си починеш през седмицата :( ! Ще очакваме включване ...
Кали слуша ли докато бачкаш ?
Поздрави и :kiss3: :kiss3: :kiss3: на дечицата !
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен . - Алберт Айнщайн
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот d11i на 07 Апр 2008 10:05

не знам защо така стана,като ги качвах си бяха те,а сега излязога общи снимки,успях само 3 да сложа,но Калиста го е открила,благодаря!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

Мнениеот mammamia на 07 Апр 2008 14:29

Peperuda , Честит Рожден Ден !
Желая ти здраве и много прекрасни мигове за Теб и твоето семейство !

Изображение
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен . - Алберт Айнщайн
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mammamia на 07 Апр 2008 17:34

Ехоооо , здравейте !
Ние днес следобяд не заспахме и до довечера ще сме криви и кисели ... :cry: .
Нещо не можем още да се адаптираме с тая смяна на времето . Сутрин ставаме късно , измества ни се режима през деня и снощи например е заспал чак в един ...!
Обаче пък тия дни ядем и съм много щастлива ..!
Започнал е да ни мъчи един долен кътник и сме по цяла нощ на сукане , даже снощи в 4 .00 часа нямаше вече какво да смуче горкия ...
Как сте вие ? :D
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Kalista на 07 Апр 2008 18:40

Вече ставам банална, ама пак бачкам. :lol:

Поли, благодаря, че попита, Калината никак не слушка, та затуй през уикенда, когато го няма татко да ми помага, е ад, а и тя почти не спи, та не мога и от туй да се възползвам... Абе, да ме ожали човек с туй бачкане нон-стоп. Ше речеш, че пирамида ше си строя...

Голяма робия е туй преводачеството, брееей, няма ден, в който човек да си почине. Друг път пък обратно -- чакаш да капне, ама не капва... Затуй все сме на хорото и гледаме да не отказваме на никого.

Честито и от мен на нашата нежна пеперуда!! С пожелания за много обич и взаимност. Ти си овне, нали? Много си падам аз по тях, а моите свекъри и двамата са от тая "порода". :mrgreen: Надявам се да не съм те обидила с тези си изказвания. :oops:

Аз тая година ще ставам на 33 и това хем ме смущава, хем някак си ми е интересно какво ще ми се случи, че нали това е христовата възраст. Най-вероятно пак нищо съществено няма да стане и ще се разочаровам. А може пък и да не съм права...

Халя също суче по цяла нощ, а напоследък е особено стръвна и тя. На всичкото отгоре насън все "пълзи" към таблата на леглото и като си удари главата, всички се събуждаме стреснати. Аз уж гледам да я смъквам надолу, ама често не сварвам да изпреваря "удара".

Марти е голям сладур на новите снимки, особено на оная с котето (всички знаете, че са ми слабост).Да го намачкаш и нацелуваш от мен и Калята. Аз като имам време, ще кача клипчето, което подготвихме за р.д. на свеки, как Калина гали Мони (нашия кот). Жалко, че от нашия говор не се чуваше нейното бебешко "слово", затуй сложихме мелодия отгоре...

Аз дали преведох 10 реда днес??! А трябваше да са 200. Резил пълен...
Изображение

Изображение
Изображение
Златен медал за упорито кърмене!

Изображение
Аватар
Kalista
Сериозен
 ---

Мнениеот mammamia на 07 Апр 2008 20:09

Kalista написа:Ше речеш, че пирамида ше си строя...

Kalista , сори мила , че на твой гръб , ама ме разсмя ... :rofl: :lol: .
Май няма начин с тва бачкане ...
Ама направо ти се чудя как успяваш и нея да гледаш , щом сте палави ... А и тя е проходила вече , нали ?

Kalista написа:На всичкото отгоре насън все "пълзи" към таблата на леглото и като си удари главата, всички се събуждаме стреснати.

Ние сме същите , плюс това явно е с гореща кръв като баща си ,...защото по цяла нощ се отвиваме :lol: !
Kalista написа:на новите снимки, особено на оная с котето (всички знаете, че са ми слабост).

Луд е по котки :sm_nuts: ! Тук при баба му има доста - все дворни . Иначе имаме един котарак , който се казва Азис той е жълт и е баща на това дето е на снимката ... Та тоз Азис му е любимеца и заради него нашия все още си мисли , че Зиси е = на котка :lol: ! И така вика на всички - Зисе-та ! И кучетата са Зисе- та - всички ... ама к`во да праИш ? :wink: :D
Айде , чакаме го клипчето на Халята :party4: :D !
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mammamia на 08 Апр 2008 15:51

Ехоооо , има ли някой тук днес ?
Или всички сте навъвън в това хубаво време :sm_swing: ?
d11i , имаш нов аватар ? Кажи някакъв по - лесен начин да ти викаме ? :roll: :D
Не знам за вас , но на мен тази новата реклама на Данонино много ми пречи при влизане и много й се нервя ... :hater: . Даже имам чуството , че всичко във форума ми се отваря по-бавно с нея :evil: ...
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 08 Апр 2008 16:28

Здарвейте и от мен! Видях, че си говорите за котки... В момента лекувам и двете ми госпожици от микроспория.
Нямаме животни, но съседката има и котките се разхождат по двора й. Малката ми гопожица преди две седмици, погали едното коте. Веднага й измих ръчичките, но след седмица забелязах, че на ръчичката в свивката на лакътя има две кръгли образувания. Нещо като лишей, само дето е овално и грапаво. Заведох я на кожен и се оказа Микроспория от котки. Каката, явно се е заразила от нея, защото и тя има на бузката. Та, сега се мажем с разни кремчета и поизбледняват, но са доста упорити тези гъбички. Съвета ми е, да оглеждате малките палавници. :wink:
mammamia написа:Не знам за вас , но на мен тази новата реклама на Данонино много ми пречи при влизане и много й се нервя ... :hater: . Даже имам чуството , че всичко във форума ми се отваря по-бавно с нея :evil:

Мен, също ме дразни! Особено като влезна в лични съобщения и един час затварям прозорци, за да си изпратя съобщението. :evil:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mammamia на 08 Апр 2008 18:47

semiramida написа:В момента лекувам и двете ми госпожици от микроспория.

Ох , и аз не знам какво ли не ми минава през главата ... Кой знае какво разнасят . Дори в началото му забранявах абсолютно да ги пипа ...! Обаче той толкова им се радва , тича след тях , вика ги и аз го оставям да се наиграе , защото в София тая игра му липсва ... :?
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот d11i на 08 Апр 2008 19:56

mammamia написа:Ехоооо , има ли някой тук днес ?
Или всички сте навъвън в това хубаво време :sm_swing: ?
d11i , имаш нов аватар ? Кажи някакъв по - лесен начин да ти викаме ? :roll: :D
Не знам за вас , но на мен тази новата реклама на Данонино много ми пречи при влизане и много й се нервя ... :hater: . Даже имам чуството , че всичко във форума ми се отваря по-бавно с нея :evil: ...

ееее,най-накрая някой да отвори дума за тая пуста реклама.вчера страшно се изнервих покрай нея и щях да си го кажа направо,ама викам да не вземете да ме помислите за кавгаджийка! :lol:
а иначе можете да ми казвате както искате и както ви е по-лесно.да ви се представя,казвам се Даниела.много ми е приятно!!
Изображение
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

Мнениеот mammamia на 09 Апр 2008 10:04

Дбро Утро , Мами !
Днес ми е вече доста приповдигнато настроението :wink3: ...Чакаме нашия тати да дойде , а не сме се виждали от повече от месец !
От няколко дни подготвям Мартин за събитието , защото той го изживява най-емоционално и така се превъзбужда , че после не спи ... :lol: !
Утре живот и здраве си пътуваме (ако нещо в плановете ни не се промени) и ако не ни е плащан нета , може и да не пиша ден -два...
d11i написа:казвам се Даниела.много ми е приятно!!

Дани и на нас ни е приятно :D ! Така е по-лесно :wink: .
Кали се "Изгуби" в превода някъде :roll: пак ...:D .
Чао и целувки за сега от мен ! :kiss3: :kiss3: :kiss3: :kiss3:
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот i_pencheva на 09 Апр 2008 10:33

Привет мами!
Влизам при вас само да ви кажа,че ако имах пет ръце и с петте щях да ви подкрепя за страхотната темичка!Поздравявам ви затова,че не се влияете от хорско мнение и продължавате да кърмите дечицата си!
Моята кукла е на 4м..Кърмя си я,въпреки че почнахме по малко пюренца и сокчета.Решила съм да я кърмя докато имам кърма и дори,и педи да ми каже да спирам,пак ще продължа.Няма по невероятно усещане от това да кърмиш,немога с нищо друго до го сравня.А все пак по добро и здравословно хранене мисля че няма!Е естествено сигурно ще дойде момент,в който само кърма няма да ни стига,но дето се вика не пречи след ядене на нещо друго да докърмва детето,щом майката има възможност.Най-малкото кърменето си е и успокоение за детенце и за мама.Казвам и за мама,защото се наложи да караме три дни на АМ/Цвети беше на 1м./,беше ни нападнала гадната жълтеница.Та тогава ми беше адски мъчно,че не я кърмя и сърцето ми се късаше!А и честно да ви кажа,не ми пука какво мислят хората,това си е мое дете и ще си го гледам както намеря за добре.Майка и свекърва ми са медицински сестри и освен,че ми помагат в отглеждането и с ценни съвети,това все им е на устите"ще кърмиш докато имаш кърма".
Това е от мен!Желая ви много здраве и щастие!Да си отгледате много умни,послушни,усмихнати дечица,които помеждудругото са невероятни сладурчета!Да ги нацелувате от нас!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
i_pencheva
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mammamia на 09 Апр 2008 16:40

Ето едно следобедно кафенце от мен !

Изображение

i_pencheva , благодаря ти за поздравите ! Много мило писмо ...!
i_pencheva написа:А все пак по добро и здравословно хранене мисля че няма!Е естествено сигурно ще дойде момент,в който само кърма няма да ни стига

Като станете готови за захранване кажи да ти пуснем интересни схеми , които са щадящи за детеце и в същото време много здравословни !
i_pencheva написа:тогава ми беше адски мъчно,че не я кърмя и сърцето ми се късаше!

Аз също имах два дни в които не кърмих Мартин , защото се беше случило нещо неприятно ... и много добре те разбирам :( ... Аз също го изживях много трагично :( !
Затова от сега се чудя как ще спираме ...? :?
Целувки и на твоето слънчице :kiss3: !

Аз почнах да събирам багажа от тук от там ...
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mammamia на 12 Апр 2008 10:20

Ехооооооо, здравейте Мацки !
Как сте ?
Ние се прибрахме в София и сега съм откраднала малко време ... уж колкото да си изпия кафето :lol: :cafe: :wink: ...
Ама трябва да ставам и да почвам да оправям багажа , да сготвя и да поизчистя .. :sm_hang: :pancake: :clean1: ...
То само като го чета т`ва и не ми се почва ... :lol: :emon26:
Как сте вие , къде изчезнахте всички ? :chair:
Много слънчев и усмихнат ден ви пожелавам !
Много , много обичам :two_hearts: е т`ва парче и понеже си го пусках сутринта на моя си комп ,
Нека звучи и за вас !( както се казва ): :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=d8OfKdOFR_c
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот d11i на 12 Апр 2008 15:54

парчето е много хармонично,ако мога така да го нарека.създава някакъв уют.много е хубаво и аз го обичам
личи си,че си приповдигната от завръщането ви в София.
хубав ден на всички
Изображение
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти