Мами на дълго кърмени бебета, Да споделим

Споделете вашия опит за кърменето и детското хранене.

Модератори: ALEKS, nikita_perez, Nifada

Re: Мами на дълго кърмени бебета, Да споделим

Мнениеот mammamia на 03 Апр 2008 17:54

Да се включа и аз набързо за следобедната сесия ... :D
peperuda написа:Още в началото се наслаждавах на моментите,в които трябваше да я храня.Лягахме една до друга и докато тя си сучеше блажено,аз просто затварях очи и се изключвах от света наоколо.Нейното топличко ,ухаещо,нежно телце ме зарежда с такова спокойствие...Може би това е "магията",не знам...до сега не съм се опитвала да определя чувствата си.

Много мило ми стана като го прочетох това , защото при нас е същото ... явно е една и съща симптоматиката :lol: :lol: :lol: .
Може би имаше няколко месеца в началото , когато усещанията не бяха точно тези и я нямаше радостта от кърменето . Аз родих със секцио и ми беше доста трудно в началото ... болеше ме корема когато сучехме седнали , гърдите ми бяха разранени до кръв и силно болезнени , имах страшно много кърма и прекарвах часове наред с помпа в ръката ... Но някак си заедно с нарастването на увереността , че се справяш , че всичко е наред , започва да идва и удоволствието и тези вълшебни моменти започваш не само да ги забелязваш , но и да им се наслаждаваш .
Сега особено като се приспиваме , лягаме заедно да сучем и ми се иска това да продължи вечно :roll: ... или поне споменът ми за това да е вечен !
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен . - Алберт Айнщайн
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Kalista на 03 Апр 2008 19:09

Явно при първите деца не всичко на старта е песен, но после работите си идват на място. Споделям горе-долу същите усещания, както mammamia относно нашето кърмещо начало, а peperuda отново ме разплака. :cry: И сега пиша и рева, надявайки се, че второто ми дете ще търпи по-малко амбиции и нерви...

Според мен, освен здравословната доза късмет, ние сме имали желанието (което е воля), убеждението (което е движеща сила) и любовта (която ни дава енергия) да бъдем кърмещи майки. След три месеца у нас назрява желанието да продължим нататък, удовлетворени от успеха, след 6 месеца към удовлетворението вече се прибавя и увереност (колосите ЗНАМ И МОГА), след годинка просто следваме естествения ход на събитията и не ни се мисли за..., сещате се. :wink:

За себе си знам, че когато Кали престане да суче, ще ми бъде празно дълго време, независимо дали тя е решила така. Да, понякога ми идват в повече безсънните нощи, но пък и без тях не мога. Така е с всички вас, нали, момичета ;-)

П.П. И аз родих с цезарово, а Кали стоя в интензивното цели 5 дена, но после си паснахме идеално и съм щастлива от стечението на обстоятелствата.
Изображение

Изображение
Изображение
Златен медал за упорито кърмене!

Изображение
Аватар
Kalista
Сериозен
 ---

Мнениеот mammamia на 04 Апр 2008 16:05

Ехоооо , как сте , Мами ?
При нас днес времето беше супер за разходка и Мартин така хубаво се наигра и набесня :sm_swing: :sm_nuts: на вън , че едва гледаше като се прибра ! :lol:
Айде следобедното кафенце и тортичка от мен , че днес имаме добра новина и си струва да се почерпи !

Изображение

Семи , как сте вие как е баща ти ? Имаш ли някакви новини ?
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен . - Алберт Айнщайн
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Toni_Jeleva на 04 Апр 2008 16:25

Благодаря за тортичката и кафенцето, имах нужда, че само се прозявам от какво съм станала
Добре че кафето не пречи на Анжи, защото немога без кафеее :?
Изображение
Изображение
Аватар
Toni_Jeleva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mammamia на 04 Апр 2008 16:32

И аз не мога ... Така и не го спрях напълно :sm_amiiiir: . Верно , пия по много малко , но по-добре така , отколкото цял ден да съм заспала и да не съм полезна за никого :lol: ! А и до момента не съм забелязала Мартин да е повлиян от кафето :roll: ...
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Toni_Jeleva на 04 Апр 2008 17:02

mammamia написа: по-добре така , отколкото цял ден да съм заспала и да не съм полезна за никого :lol: !

Съгласна съм с теб :D
Изображение
Изображение
Аватар
Toni_Jeleva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Kalista на 04 Апр 2008 17:27

Поли, благодарим за почерпката, но няма ли да се похвалиш. Да знаем за какво пием. :cheers: Е, ако е тайна, недей. :oops:

Що се отнася до кафето, аз май попрекалявам, дори ограничавайки се, пак смучам твърде много. Толкова много, че не искам да знам колко точно, ами направо си сипвам от кафеварката и обилно поливам с прясно мляко.

После продължавам да доливам мляко и така докато не изпия литър-два (мляко с кафето). Все пак, удържам се да пия само сутрин, за мен и туй е геройство. :mrgreen:

Пожелавам ви хубава петъчна вечер и дано през уикенда стигна до форума, че се очертава ПАК напечено. Белким поне забогатеем, ма то от работа май само се гърбавее...
Изображение

Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
Kalista
Сериозен
 ---

Мнениеот mammamia на 04 Апр 2008 18:54

Kalista написа:Поли, благодарим за почерпката, но няма ли да се похвалиш. Да знаем за какво пием. Е, ако е тайна, недей.

Абе не е , ама не обичам от суеверие НогУ -НогУ да се Фаля :lol: .
Имаме сключен един договор днес , който сам по себе си не е толкова доходоносен , но е ключов , и е с потенциал да се направят поредица такива . Това един вид ще е пробив на тоя " пазар ".
Kalista написа: Все пак, удържам се да пия само сутрин, за мен и туй е геройство.

И аз така , а иначе и следобед пийвах едно ! Който ме познава отпреди да родя , всеки би казал , че е геройство това , защото аз без кафе и цигари мислех , е няма живот ...! :lol:
Kalista написа:Белким поне забогатеем

Айде , дано ! :emon15:
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama Magi на 05 Апр 2008 09:01

Здравейте, мами! Как сте днес?

Искам да споделя тук, че детенцето ми от няколко дни е на ясла и спи там на обед. Въобще не се сеща за мен, което ме радва, защото вкъщи по цял ден ми висеше на гърдите и се кърмехме по 10-12 пъти на ден. Сега е добре, ама пък нощем си наваксва с кърменето и по цяла нощ ми е на гърдите. Вие имали ли сте подобен проблем?
Изображение
Изображение
mama Magi
Сериозен
 ---

Мнениеот mammamia на 05 Апр 2008 11:28

Здравейте на Всички !
mama Magi , браво на вас за кърменето ! Много хубаво , че малката е свикнала толкова бързо :D ! Направо ... не знам какво бих дала и при нас да е толкова лесно тръгването . Аз нямям все още такъв опит с яслата , но от септември живот и здраве , ако ни приемат може би ще почнем да ходим ... Чесно казано ще ми се дотогава още да се кърмим , това Мартин ще си го реши , но ме притеснява от сега мисълта за неговата "интеграция "... :lol: :lol: :lol:
Още веднъж браво на малката ! Дано с всички дечица да е така !
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот d11i на 05 Апр 2008 14:40

mammamia написа:Здравейте , Мами !
d11i , Честит Рожден Ден ! :blow_out_candles: :congratulations: :balloons:
Аз писах във форумния календар , но да ти пожелая и тук Здраве щастие и
d11i написа:за следващото бебече,повече!!

... и една сестричка на твоето слънчице :wink: :wink: !
Добре дошла и на inda !
Хайде , разкажете ни по нещо за вас и вашите съкровища :D !

много ти благодаря mammamia за хубавите пожелания!!от сърце ти пожелавам само прекрасни моменти с твоето семейство!!
аз няколко дена не съм влизала във форума и чак сега видях ,че сте ми писали.много положително ме изненадахте!
благодаря :love1: :emon03: ние днес ще празнуваме,че аз малко се поразболях и отложихме сбирката
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

Мнениеот mammamia на 05 Апр 2008 16:38

d11i , Хубав празник ви пожелавам и да пуснеш после снимчици ! :D
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот d11i на 06 Апр 2008 15:59

Последна промяна d11i на 07 Апр 2008 10:02, променена общо 1 път
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

Мнениеот mammamia на 06 Апр 2008 16:26

Здравейте на всички !
d11i , нищо не видях ..... :( Отваря ми общ линк и не мога да се ориентирам къде сте вие :? .
Пусни го пак там където е само вашия албум ...:P .
При нас вали цял ден и не става за на вън :( .
Kalista , да не се преработиш мила ...? Пак ли си на педал ? :wink:
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Kalista на 06 Апр 2008 16:51

Ето го албума: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=234778

Аз го намерих с търсачката. Снимките са супер, наистина!

Аз се скапвам и днес, надявам се да има полза, все пак...
Изображение

Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
Kalista
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене и Рецепти