Запушен нос

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Re: Запушен нос

Мнениеот emi_v на 19 Яну 2009 00:29

Здравейте, мами!
Моят син също много често има хрема. Понякога я влачим с месеци. Слагали сме какви ли не носни капки без ефект, всякакви бабешки илачи, и почти цялата гама очни капки /това разбира се не наведнъж/. Нищо не оказва кой знае какво действие. Обиколих няколко специалиста УНГ и всеки различно казва. Вероятно сме с трета сливица, но казват че е малък да се постави окончателна диагноза. Това, което искам да ви кажа е че последния УНГ, който посетихме се изказа много негативно за очните капки, слагани в нослето, и не само за деца. Обясни ми доста неща, но това, което ме изплаши е, че спомена за РАК /естествено няма да се получи от няколко слагания/, но той очни капки не изписва за нос , и аз оттогава не смея да слагам на сина ми. Е този лекар е доста добро име в града. Сега пробвам с хомеопатия.
Изображение
Аватар
emi_v
 ---

Мнениеот petq_d на 19 Яну 2009 01:00

Мартина ми е от 2 месеца с нещо подобно на хрема.Какво ли не пръскахме,но резултат никакъв.Преди дни я водих на УНГ,защото ме наплашиха,че може да е от трета сливица и като му казах,че съм и капала очни капки в носа от рода на Тобрадекс и Тобрин,доктора ме изгледа ужасяващо и каза да не слагам повече такива капки в носа.Те са си направени за очи и да не ги слагам в нослето.
Сега поредния ми отчайващ опит е с хомеопатията - дано да има ефект,макар че още не съм забелязала такова нещо :?
Аватар
petq_d
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 27 Яну 2009 18:15

Момичета знам,за хомеопатията,че помага,но много бавно.
А това,което прочетох от вас за капките е много странно,след като не трябва да се капят очни капки в нослето,защо тогава 95% от педиатрите ги преписват :roll:
Ние от 2 дни сме със страшно запушен нос,миличкия грам не може да диша,утре ще пробвам с алое активатор,една майка от тук ми го препоръча.Дано има ефект

Изображение
В този живот трябва да работиш,като говедо за да живееш,като човек
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот semiramida на 28 Яну 2009 09:27

bebeto_83 написа:Момичета знам,за хомеопатията,че помага,но много бавно.

Бавна е боаронската боза. :mrgreen: Класическата хомеопатия има мигновено действие. Още след втория прием има подобрение. :wink:
bebeto_83 написа:след като не трябва да се капят очни капки в нослето,защо тогава 95% от педиатрите ги преписват

Защото Българската педиатрия е под всякаква критика. :? Защото остарелите методи на лечение от руската школа все още действат с пълна сила. Е, има тук таме някой педиатър и лекар, който се интересува от новостите, но са единици. :mrgreen:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mamaDani на 31 Яну 2009 04:23

Незнам дали тук е мястото да питам, но понеже се отнася за Коларгол 2% ще споделя тук. Взех от аптеката капки Коларгол 2% за хремата на малкия и понеже той много ги мрази аз реших да си капна на мене за да видя дали са толкова неприятни. Е, май си изгорих лигавицата на носа, защото сега леко ме боли не само носа, но и гърлото. Ами ако съм изгорила и на малкия лигавицата а той милият не може да каже? Ако сте пробвали тези бебешки капки кажете случвало ли ви се е това?
Изображение
Изображение
Аватар
mamaDani
Редовен
 ---

Мнениеот Nifada на 01 Фев 2009 11:06

Или в аптеката са ти ги направили не както трябва или ако ти си ги правила не си спазила пропорцията на разреждане. Аз съм си капала Коларгол, неприятно са, нов никакъв случай не горят.
Зная, че не е добре да се капят повече от 3-4 дни, защото може много да пресушат лигавицата.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот tanqmoneva на 02 Фев 2009 11:26

Mомичета прегледах темата повърхностно,може и някой да е написал това.10мл.сребърна вода/или физиологичен р-р от аптеката.аз си го приготвям сама-200мл.кипната вода-1чл готварска сол/ и 5к.клеева тинктура/прополисова/.При обилна секреция-на 2ч.х2 впръсквания.Като позатихне процеса 3-4п на ден.Така приготвения разтвор се използват 3дни и Затова аз правя 5мл ср.вода с2к.кл.т-ра.Не вредят на носната лигавица дори да се ползва по-дълговреме.Внякои случаи се използват профилактично 2 пъти дневно по2 впръсквания.Клеевата т-ра полепва по носната лигавица и по този начин предпазва от вирусни инфекции.От ноември месец не съм слагала други какпи.Четох и за капките за очи.Тобрекс също са за очи но могат и да се използват за нос.Лек ден :D
Изображение
Аватар
tanqmoneva
Сериозен
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 03 Фев 2009 18:43

Днес бяхме при педито.И какво се оказва,че стафилококите са се превърнали в гъбички :( и отново ми изписаха бактробан.Не ни помогна първият път,за какво ни го изписа.Някой пробвал ли е нещо по-добро и с добър ефект?
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот BoBo4 на 03 Фев 2009 18:49

Бактробан-ът е антибиотик, прилага се при бактериални инфекции в носа. Защо ти го предписват при гъби? :roll:
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tanqmoneva на 04 Фев 2009 08:14

bebeto_83 написа:Днес бяхме при педито.И какво се оказва,че стафилококите са се превърнали в гъбички :( и отново ми изписаха бактробан.Не ни помогна първият път,за какво ни го изписа.Някой пробвал ли е нещо по-добро и с добър ефект?

Колко е голямо детето?Малкият ми син съшо има стафилококи.На нас ни изписаха бактробан и стафилококциум/1x5зр 3м да пие/Детето ми е на 4,6г.Пръскам от капките с кл.т.Отвратително упорити са тези бактерии.От септември м се боря с тях. :(
Изображение
Аватар
tanqmoneva
Сериозен
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 12 Фев 2009 10:39

tanqmoneva написа:
bebeto_83 написа:Днес бяхме при педито.И какво се оказва,че стафилококите са се превърнали в гъбички :( и отново ми изписаха бактробан.Не ни помогна първият път,за какво ни го изписа.Някой пробвал ли е нещо по-добро и с добър ефект?

Колко е голямо детето?Малкият ми син съшо има стафилококи.На нас ни изписаха бактробан и стафилококциум/1x5зр 3м да пие/Детето ми е на 4,6г.Пръскам от капките с кл.т.Отвратително упорити са тези бактерии.От септември м се боря с тях. :(

На 9 месеца е ,но за втори път се лекуваме с прочутия бактробан.
Незнам защо ми го изписаха отново.Вчера потърсих друг съвет.Заведох малкия в една болница зад Майчин дом.Прегледаха го и ми казаха да спра бактробана и ми изписа някакво лекарство,което се приготвя в аптека(не мога да ви кажа как се казва,защото не пише,споменати са само съставките).Направиха ни го и започнах да го поставям,но днес след силната кашлица,която не ни оставя на мира,потече кръв от носа. :shock: Незнам дали е от лекарството,или малкия пука капиляри.(чувала съм,че ако си издухваш носа и незапушваш едната ноздра се пукат капиляри и тече кръв)
Или според мен всичко се дължи на никнещните ни горни зъбки,който се опитват от 2 седмици да пробият.(не включвам кръвта)Незнам вече,ама е много кофти,нито може да спи,нито да диша?
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот tanqmoneva на 12 Фев 2009 11:30

bebeto_83 може и да е заради зъбките.Да трябва при издухване да се притиска едната ноздра.Може да вземете устройството за издърпване на сополки.Много е малко детето и не мога да дам съвет за лекарства дори и хомеопатични.Пробвайте с клеева тинктура да пие и на 10мл физиологичен р-р 5к.кл.т за впръскване и вит А може да капите.Аз съм му капала като беше малък и Ц.Виждам,че сте от София.Ако можете заведете го при д-р Михайлов.Изключително добър специалист.До сега не съм чувала оплаквания от него.Мога да дам координати?
Изображение
Аватар
tanqmoneva
Сериозен
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 12 Фев 2009 11:48

Добре ще пробваме и при него.Ако е възможно да ми дадеш адреса :wink:
Иначе впръсквам физиологичен разтвор преди да поставя другото лекарство.
Но и аз все си мисля,че е от зъбките.Преди време видях една жена и нейното дете беше по същия начин,и дори си помислих,че е болно,та тя ме просветна,че се дължи на зъбките всички тези суполи,запушен нос и кашлица.

Изображение
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот tanqmoneva на 12 Фев 2009 13:19

bebeto_83 написа:Добре ще пробваме и при него.Ако е възможно да ми дадеш адреса :wink:
Иначе впръсквам физиологичен разтвор преди да поставя другото лекарство.
Но и аз все си мисля,че е от зъбките.Преди време видях една жена и нейното дете беше по същия начин,и дори си помислих,че е болно,та тя ме просветна,че се дължи на зъбките всички тези суполи,запушен нос и кашлица.

Изображение
адреса е кв.Лозенец; ул."Милин Камък"№63 тел.02/865 11 82-д-р Михайлов Почти никога не се вдига тел,много е претоварен графика,но съм чела,че в петък успява да вмъкне някой без час.Успех
Изображение
Аватар
tanqmoneva
Сериозен
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 12 Фев 2009 14:05

Златна си :D Мерси много,дано да помогне,че вече незнам какво да правя.Къде ли не се рових да проучвам,но никъде нищо.
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Имунизации