ДЕЦА С АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Re: ДЕЦА С АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ

Мнениеот anabobi на 16 Май 2010 10:34

Здравейте мами и мойта малка дъщеря е с АД.Цялата беше станала на петна,със суха, грапава и зачервена кожа.Заведох я при нашата хомеопатка и тя каза,че е АД и ако я заведа на дерматолог веднага ще ни изпишат кортикостероиди и какво ли още не.Даде ни едно хомеопатично лекарство и смея да твърдя,че един месец по-късно през който тя изкара и варицела и бяхме спряли лечението тя вече е добре.Вчера я разглеждах много внимателно и не открих никакви петна освен може би само на едно място и то не съм сигурна,дали не се втелясвам.Междувременно не съм я мазала с нищо друго
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 07 Юни 2010 16:08

Здрявейте!
И на нас ни поставиха тази диагноза когато Валентино беше на 2г.За кратко време цялото тяло му беше в пъпки и червени петна,по лицето също.Изглеждаше страшно :cry: Изписаха ни течна пудра и сироп за алергии-Лоратадин.След две седмици всичко мина,а беше стигнал и до системи и беше на строга диета-чай и сухари.Но всичко се повтори отначало в момента още се лекуваме.Изписаха ни мазила,сиропи и какво ли не.Накрая ни изписака крем ,който се прави само в аптека(афлодерм,зехтин и бекутан-бебеш.крем)Взеха ни 20лв за това чудо.Тези състойки ги имам в къщи,защото преди му бяха изписвали афлодерм.Пиехме прясно мляко с 3,5% маслинос сега ни казаха да вземем 1,5% масленос.Риба и яйце не е ял от февруари.Казаха ми да не давам шоколад,ягоди и пшенич.пръчици.Можело да го израсте до 3г може и не.За изследвания ни казахе-НЕ.Прочетох темата до тук и видях че пишете че кожата на децата са сухи.Аз не виждам такова нещо при нас,но заща се появяват при нас незнам.Казаха ми че може да е наследствено или да е имал контак с човек е пъпки,животни,от прах ........сега има само по ръцете.Ще следя темата.За съжаление тук няма хомеопатични лекарства,а си мисля че те най-много помагат.Желая здраве на всички.
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот n_alex76 на 13 Юли 2010 12:31

Здравейте!
Ние също сме с АД.Първият път беше на 1 год. и кожата на торса се лющеше.Сега отново е така,но малко по-добре.Записахме се за утре на детски алерголог в Плевен.Мажем се със зехтин и избягваме ядки,шоколад,цитруси,мъхести плодове,яйца,консерви,консерванти и оцетители.Къпя я с бръснарски сапун.
Ето нещо по темата:

http://www.zdrav.bg/index.php?option=co ... view&id=98
Изображение
Изображение
Аватар
n_alex76
Отличник
 ---

Мнениеот n_alex76 на 16 Юли 2010 22:13

От скоро започнах да давам сокчета ВВВ и се оказа че имат Е951. :(

http://otrova.org/index.php/2009/04/е951-аспартам/

Атопичния дерматит се появи отново и спрях сокчетата.Сега е добре детето. :)
Изображение
Изображение
Аватар
n_alex76
Отличник
 ---

Мнениеот clever на 24 Сеп 2010 21:12

На нас ни помогна много ваната за баня на Мустела и крем Стелатопия - пак на Мустела, сега наскоро пак се появи и ни дадоха тестерчета от балсама на д-р Тайс - изчезна от раз. Но според мен е добре да се започне още от самото начало, когато се появи, да не се чака да се задълбочи проблема.
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
clever
Редовен
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 28 Сеп 2010 16:53

За 3мес ни минаха пъпките.Дали е било АД?Или само така си поставят диагнози.........дано не ни се повтори(по-скоро по четвърти :roll: )
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот magic на 05 Окт 2010 15:49

И на нас ни бяха поставили такава диагноза А.Д.! Купувах какви ли не кремчета, обаче нямаше кой-знае какъв ефект или за кратко се оправяше, и пак на ново. Кожата по-цялото и тяло се люштеше, беше една груба и напукана, просто ужас. Доктора ме посъветва да спра за извесно време козметиката за баня, и да я къпя само с водичка. Така и направих, След като и се оправи кожата, започнах само с сапунче, за да мога да забележа дали е от козметиката, (на принципа на изключването). От сапуна беше добре (ТЕО бебе), от шамплана също (ТЕО бебе) нямаше реакция. Обаче като включих и бебешкото олио (Нивеа), до следващия ден кожата и пак започна да се люшти. И така пробвах и други марки бебешко олио, пак не й понасяха. Бабите ме посъветваха да я мажа с мас, (може някой да не повярва), но се оправи без кремчета, само с мастта. Просто кожата и стана копринена и спря да се люшти. :shock: Аз самата бях скептична, и се учудих, но и до сега ако ми се наложи я мажа и нямаме никакви проблеми. Понякога решението е по елементарно от колкото ни се вярва. :D Също така докато бяхме при свеки, се беше излющила от пръха. Пуснала нейните дрехи да пере с (Ариел). И пак така се оправихме Поне на нас ни помогна. Но и до сега използвам само (ТЕО бебе) сапун, шамплан, прах за пране, и отдавна вече нямаме проблеми. :D
Изображение*Изображение
http://www.facebook.com/photo.php?pid=1 ... 1317591155 :) Ако ме харесваш гласуваи за мен! :)
http://moeto-semeistvo.mylivepage.com/file/2736/5146_13. Ивана - Аз съм с теб.mp3
Аватар
magic
Редовен
 ---

Мнениеот vera_e на 30 Окт 2010 21:32

Здравейте и аз ще споделя болезнените си преживявания...ние бяхме на 6 месеца,когато по коремчето се появиха няколко пъпчици,съответно веднага се обърнах към педиатъра,който ми изписа кортикостероиден крем,от който до 2 часа по цялото коремче на детето ми се появиха люспещи се петна,до края на деня и по гръбчето.От там незабавно при дерматолог,който с един поглед постави диагноза "псориазис"направо ме срази,неиздържах и се разплаках...веднага след това потърсих мнението на др специалист.Той започна лечение с "протопик",капки за вана на Мустела и шампоан,лосион,олио и всичко останало на Себа Мед,до месец напълно се оправи!От догава до сега сме на тази козметика и всичко беше ок,но от няколко месеца насам цялата му брадичка е мн.суха,страшно червена,на моменти изчезва...после пак се появява!Изписаха ни"AERIUS" "GLANDOL"-КАПСУЛИ,който подсилва и имунната с-ма и "елоком"....Както и да звучи за 2 дни прием,всичко изчезна!Пропуснах да кажа че въобще не давам вече шоколад,яйца и тн...
vera_e
 ---

Мнениеот varbalak на 08 Фев 2011 00:08

Мили мами,
ето и нашата история накратко:

На възраст 2м. на София и сложиха диагноза себореен дерматит, мазахме с кортикостероид и после поддържахме с Цикабио лосион на Биодерма. Изчезна. От 10 дни след като детето започна да се лигави се появи отново - около устата, но се разпространи по бузите, ушите. Има и червено петно на очето, което се лющи, а и по главата излязоха както крусти, така и червени петна. Отзад на вратлето - червени гладки пъпки/петънца. Зад ушите - много фини гънки, които секретират от време на време. Нова диагноза - АД. Не се учудих - доста изчетох тези дни. Сега мажем антибиотичен крем, очна маз, мехлем със зехтин и салицил, бадемово масло, цикабио лосион ( за различните неща), но съм убедена че ни трябва хомеопат. Моля anabobi, ако ти е възможно да споделиш име, тъй като досега не съм посещавала такъв доктор и не мога добре да се ориентирам.

Ще следя темата и ще пусна линкове, когато съм тук в по-удобно време.
Изображение
varbalak
Пристрастен
 ---

Мнениеот delchevadi на 13 Фев 2011 17:20

здравейте,

с някои от вас сме си писали и в други теми. При малчо историята е почти същата като при повечето от вас. Започна, около 2рия месец - целия в пъпки от горе до долу, главата се лющеше като крусти. Когато в началото бяха само на бузките, педиатъра предписа кортикостероиден, но след като го спряхме стана страшно за гледане. Направо ужас - пъпка до пъпка, грапава кожа, лющене. Започнахме мазане с Адерма, Екзомега крем и сменихме сапуна за къпане с душгел на Мустела за атопична кожа. След упорито мазане два пъти на ден окол 1 месец вече изчезна всичко.
Около 7-8 ми месец пак започна да червенее кожата, като екзема на свивките на ръцете, под мишниците на свивките на краката, зад ушите. Междувременно бяхме спрели мазането с този крем. Кожен даде Себамед - за къпане и лосион за мазане - две седмици мазахме - никакъв резулта. Пак на доктор, но сменихме доктора. Тогава той предписа Биодерма, Атодерм. Отново упорито мазане, но детето започна да се оправя. Преди около месец, т.е. на 1 1/2 години, отново се появи екзема. Междувременно бяхме разредили мазането с Биодерма. Та шията стана ужасна само за 1 ден, свивките на ръцете също. Отидохме отново на дерматолог -
вече сложиха диагноза АД - до преди това беше алергия от белтъка на кравето мляко. Предписа кортикостероиден и каза упорито хидратиране - отново препоръча Адерма, Екзомега крем, Нахтхерзен, Биодерма. Като спряхме кортикостероидния 4-5 дни по-късно пак започне леко да червенее. Отново на кожен - зачестихме мазането на проблемните места с Адерма - по три пъти на ден. От няколко дни като че ли вече е по-добре. Но това, което ми прави впечатление, че допре ли се до кожата му дреха, която не е от памук, включително полари и вати на памучни дрехи, вратлето пак започва да се зачервява.
Иначе за хрененто, давам яйце но много рядко, шоколади не съм давала до сега, но последния кожен (който от който съм много доволна, за разлика от няколкото преди него, но за съжаление в някои от случаите беше командировки извън страната и не успявах да го заведа при него) каза че можело бял, но в никакъв случай какао, а също така никакви мъхести плодове - праскови, кайсии, ягоди,малини, къпини. Между другото и аз бях давала сокчета с праскови преди това, така че реших че това също е повлияло. Иначе за аспартана - и аз съм на мнение мнооого далече от него!
Последна промяна delchevadi на 13 Фев 2011 17:33, променена общо 1 път
Изображение

ИзображениеИзображение
delchevadi
Отличник
 ---

Мнениеот delchevadi на 13 Фев 2011 17:29

Ще ви посоча мазилата, които съм ползвала за малчо и ефекта, който е имало мазилото върху него - за кортикостероидите изобщо не коментирам ...

Преварен зехтин и къпане с бебешки сапун на Бюбхен - изобщо не му помагаше.

Мустела крем за атопична кожа и душ гел, крез за крусти - изобщо не му помагаха. Лющеше се сериозно.

Себамед - крем лосион и душ гел - изобщо не му помагаха. Все едно не мажа с крем - продължаваше да е суха и зачервена кожата.

Биодерма Атодерм - душ гел и крем емолиент - помагаха, но май аз прекарах работата, като разредих мазането. След около 6 месеца никакви петна, реших че мога да разредя къпането и съответно мазането. Но не трябвало. Има ли суха кожа, трябвало да го мажа всеки ден (така каза дерматологът)По-лек е от Адерма.

Адерма, Екзомега - олио за къпане (има и душ гел, но не съм го пробвала до момента) и крем емолиент - много добре му действа. При зачервено - три пъти на ден. За поддържане да не се появяват нови задължително след баня по веднъш на ден. По-мазен е от Биодерма. Водят го по-висок клас от Биодерма, но не съм специалист ... и двата са медицинска козметика.

Нахтхерцен - за кратко го ползвахме. Хидратира добре, но може би за поддържане, а не когато има петна. Ще го пробвам пак, когато се оправи съвсем.

Като цяло най-доволна съм от Адерма, Екзомега. За съжаление и паричките са му добри :(
Изображение

ИзображениеИзображение
delchevadi
Отличник
 ---

Мнениеот kameliakamelia на 17 Фев 2011 22:07

Здравейте!
Моята дъщеря също стана с нещо подобно на лишеи по цялото тяло.Не беше възможно да я намажа цялата с "Елоком",от който изчезват.А и пак се появяваха след известно време.Оказа се ,че ваксина е "отключила" атопичен дерматит.Казаха ни ,че се предавал наследствено. :roll: На нас ни помогнаха капки "Ксизал" и 2 продукта за къпане и крем за след къпане на "Емолиум".След 1-та баня с продуктите имаше подобрение.Преди това детето,което обожаваше да се къпи,пищеше по време на баня и се чешеше до кръв като краставо :(
Радвам се,че я прегледа алерголог и няма да се мъчим и 2-те.Доста ни бяха разкарвали с коментара "Има суха кожа" без да ни бъде дадено направление.Затова съветът ми е да не чакате да се усложни,а да настоявате за такова.
А 2-та продукта не бяха повече от 30 лв.по 200 мл. всеки.
http://www.emolium.bg/emolium.php :)
kameliakamelia
 ---

Мнениеот delchevadi на 01 Мар 2011 00:39

Мамета,

С какво перете дрешките? До сега ползвах surcare течен препарат и омекотител - за хора с алергии, чувствителни кожи и т.н. без оцветители и аромати. Напоследък обаче имам проблеми с намирането му. Нещо вносът му го няма.
Споделете с какви препарати перете дрешките. Ще трябва да пробвам нещо друго.
Изображение

ИзображениеИзображение
delchevadi
Отличник
 ---

Мнениеот varbalak на 29 Мар 2011 22:57

И аз ползвах Surecare, но вече не се внася! Взех си Тео бебе - да видим....
На нас комбинацията Биодерма пери орал и Биодерма цикабио лосион, а за овлажняване Нахткерцен на д-р Тайс н и подейства добре.
ДОБРЕ, Ама наскоро от температура получи пъпки по цялото тяло (и на мен ми се изприщи мозъка вече!!!). Накрая се оказа милиария (от претопляне, при нас от фебрилното състояние: Т и после потене, запушване на жлезите и така..). Ползвахме Джинджира алба - ок е. Сега ще се овлажняваме с Юриаж Лейт лосион (мирише ужасно на момина сълза, а аз толкова си харесвам Клоранчето ): ).

http://www.skinsight.com/infant/atopicD ... Eczema.htm
Изображение
varbalak
Пристрастен
 ---

Мнениеот feniks на 12 Апр 2011 14:17

На една съседка детето й е с АД. Много упорито заболяване. Доколкото знам тя третира АД с балсамчето на Нахткерцен, което е за всякякви кожни дерматити, ад, обриви, люпеща кожа и тн. От нея научих много интересни факти за козметиката, дори при високия клас медицинска козметика някои от продуктите имат парабени. Така че моят съвет четете съдържанието задължително. Биодерма по принцип ги уважавам като клас медицинска козметика, но напоследък започнаха да внасят продукти с парабени. Не знам дали специално лосионите за АД са с парабени, но например кремовете им за лице със слънцезащитен ф-р имат парабени, гледах ги преди няколко дни, тъй като вече искаме да се подготвяме за слънчо. Мустелата не само има парабени, но е и прехвалена и неоправдано скъпа според мен. Ла Рош нямат парабени, А Дерма също мисля нямат.
възкръсва от пепелта ...
Аватар
feniks
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Имунизации