ДЕЦА С АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Re: ДЕЦА С АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ

Мнениеот cara на 21 Апр 2011 16:28

Използвам емулсия за вана и крем емолиент Оилатум нова е, без парабени и оцветители е. Въпреки че я ползваме от скоро за малката съм много доволна, кожата й е значително по-добре, не се изсушава и лющи както от другите козметики.
cara
 ---

Мнениеот ReneVelichkova на 25 Апр 2011 11:16

Здравейте! Нашето бебе е почти на 3 месеца. Когато беше на около от седмица цялото и лице и врата бяха покрити с червени петна. Мислехме че е от прегряване, но кохато отидохме при педиатъра ни казаха че кожата и е много чувствителна и петната са от кърмата която понякога е плиснала и по лицето. Дадоха ни крем и се оправи бързо, оттогава много внимавам лицето да е чисто и ако кърма е отишла по вратлето веднага я мия и сменявам дрехите.
Това отмина, но от няколко дни гледам че има малки метна по гръбчето, където кожата е суха и се лющи. Много се притеснявам като гледам всичко написано тук за дерматита. Утре ще я заведа на лекар и ще споделя опита- ние живеем в Китай, току виж имат добри идеи за този проблем. Със сигурност нямя да ни изпишат антибиотици - тук на малки деца нищо не дават. Аз също съм убедена че не е добре да прибягваш до антибиотици, да не говорим пък за кортекостероиди!
Тъй като я кърмя не знам дали и аз не трябва да спазвам диета, ако някой знае нещо по въпроса моля да сподели! Благодаря предварително!

И още един въпрос имам: на нас лекарката ни даде калций - каза да го разтварям във вода и да давам на бебето всеки ден. Първия път, с голямата дъщеря нямаше такова нещо, та се чудя - може ли да се дава калции на толкова малко бебе- едва на 2 мец и 3 седмици сме.
ReneVelichkova
 ---

Мнениеот varbalak на 25 Апр 2011 23:27

ReneVelichkova написа:Здравейте! Нашето бебе е почти на 3 месеца. Когато беше на около от седмица цялото и лице и врата бяха покрити с червени петна. Мислехме че е от прегряване, но кохато отидохме при педиатъра ни казаха че кожата и е много чувствителна и петната са от кърмата която понякога е плиснала и по лицето. Дадоха ни крем и се оправи бързо, оттогава много внимавам лицето да е чисто и ако кърма е отишла по вратлето веднага я мия и сменявам дрехите.
Това отмина, но от няколко дни гледам че има малки метна по гръбчето, където кожата е суха и се лющи. Много се притеснявам като гледам всичко написано тук за дерматита. Утре ще я заведа на лекар и ще споделя опита- ние живеем в Китай, току виж имат добри идеи за този проблем. Със сигурност нямя да ни изпишат антибиотици - тук на малки деца нищо не дават. Аз също съм убедена че не е добре да прибягваш до антибиотици, да не говорим пък за кортекостероиди!
Тъй като я кърмя не знам дали и аз не трябва да спазвам диета, ако някой знае нещо по въпроса моля да сподели! Благодаря предварително!

И още един въпрос имам: на нас лекарката ни даде калций - каза да го разтварям във вода и да давам на бебето всеки ден. Първия път, с голямата дъщеря нямаше такова нещо, та се чудя - може ли да се дава калции на толкова малко бебе- едва на 2 мец и 3 седмици сме.

Не е редно да се дават съвети, но ще споделя покрай моето бебе: Научих със 100% сигурност, че алергия към кърмата НЯМА (от ходене по доктори и т.н.), в случай че хомеопатията не помага (но дано не е така; за хомеопатията и АД прочети статии на д-р Михайлов) на детето може все пак да се облекчи състоянието с кортикостероид и/или антибиотик, но като крайна мярка, избягва се сапуна, т.е. ползват се препарати без сапун, зависимост от храна няма. Желая от все сърце да няма сериозен проблем и състоянието просто да отмине :)
Изображение
varbalak
Пристрастен
 ---

Мнениеот delchevadi на 02 Окт 2011 15:40

cara написа:Използвам емулсия за вана и крем емолиент Оилатум нова е, без парабени и оцветители е. Въпреки че я ползваме от скоро за малката съм много доволна, кожата й е значително по-добре, не се изсушава и лющи както от другите козметики.

Какво си ползвала за вана и крем преи Оилатум?
Изображение

ИзображениеИзображение
delchevadi
Отличник
 ---

Мнениеот Нини на 12 Окт 2011 23:50

Здравейте мами!

За съжаление и ние сме вече в клуба на дечицата с АД . Моето момиченце е на почти 5 месеца и е с големи червени петна по гърдите, горната част на ръчичките и вратлето. От вчера сме на лечение с някакви приготвени в аптеката мазила, дано дадат резултат. Това, което ми каза нашата дерматоложка е, че прекалено честото къпане с козметика (всеки ден), най-вероятно е отключило заболяването. Сега сме на режим една седмица без баня, после само с вода. Снощи мазахме, тази сутрин пак и вечерта също. Първоначалните ми наблюдения са, че поне спря да я сърби и не се чеше, както и че нямаме нови петна. Надявам се както за нас, така и за вас това да остане само един лош спомен и то да се случи мнооого скоро, както и да няма нови мами в темата!

Успех на всички!
Нини
 ---

Мнениеот n_alex76 на 19 Окт 2011 21:42

Накъде бях попаднала на статия, че атопичният дерматит е реакция на организма да изхвърли токсините от тялото, вкл. натрупаните тежки метали от ваксините.
Хриси отключи аутистичен тип поведение след МПР ваксина.
Внимавайте с ваксините!!!
Изображение
Изображение
Аватар
n_alex76
Отличник
 ---

Мнениеот Нини на 29 Окт 2011 20:58

n_alex76 написа:Накъде бях попаднала на статия, че атопичният дерматит е реакция на организма да изхвърли токсините от тялото, вкл. натрупаните тежки метали от ваксините.

И аз точно това си помислих, още като видях обрива по тялото, понеже беше два дни след имунзация. Обаче, това беше трети прием на същите ваксини, нормално ли е при предишните приеми да е нямало реакция? Чудя се, дали е възможно ваксините да са били с изтекъл срок на годност или неправилно съхранявани. То първото може да се провери, ако настояваш, но за второто няма никаква гаранция.
За съжаление нямаме право на избор дали да ваксинираме децата или не.
Нини
 ---

Мнениеот n_alex76 на 30 Окт 2011 17:13

Всяко дете е уникално и реагира по различно време.Просто наблюдавай и бъди предпазлива!
Изображение
Изображение
Аватар
n_alex76
Отличник
 ---

Мнениеот aradia на 12 Ное 2011 21:04

Много е неприятно,но е напълно лечимо.Имайте търпение :)
Аватар
aradia
 ---

Мнениеот zvezdichka_sf на 01 Дек 2011 23:12

Всяко дете си е индивидуално, ние срещу АД ползвахме Нахткерцен. А от скоро си купих за мен :mrgreen: олиото за баня на Нахткерцен и трябва да ви кажа, че кожата става уникална просто!
zvezdichka_sf
Начинаещ
 ---

Мнениеот 74gerita на 27 Авг 2012 05:13

Най-добрата бебешка серия е тази на................ с алое и може да помогне при такива проблеми и всякакви други алергични кожни реакции при дечицата !!!Който иска подробности на лични :wink:

Рекламата във форума се заплаща !
Модератор
Изображение
Изображение
Аватар
74gerita
Пристрастен
 ---

Предишна

Назад към Здраве и Имунизации