ДЕЦА С АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

ДЕЦА С АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ

Мнениеот Galiana на 07 Ное 2007 17:46

АКО ИМА МАМИ НА ДЕЦА С АТОПИЧНА КОЖА МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ КАК СЕ СПРАВЯТЕИзображение
Изображение
Galiana
Редовен
 ---

Мнениеот ninina на 07 Ное 2007 17:59

Привет, на нас вече на няколко пъти ни поставят такава диагноза. Но не знам до колко е вярна. При нас кожата й се "люпиЮ по цялото тяло, направо е като змия, колкото и грубо да звучи. От време на време й се появяват петънца на ръчичките, от външната страна над лакътя, точно като лишей. А също и личицето или се бели или бузките изпръхват и даже веднъж направо се нацепиха. Кажи според теб това ли ни е диагнозата? А иначе на Мустела-Стелатопия, но само за кратко ни помогна, а сега я къпя и мажа с "SVR" Topialyse sensitive, даже не съм сигурна това ли му е името, но много й помага.
Изображение
Аватар
ninina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tania1mi на 07 Ное 2007 19:11

ООООООООООхххххххххххххххх! Ето ни и нас,на мойто мъниче поставиха тази диагноза преди около месец.Ама мами нали знаете казват атопичен дерматит зачтото незнаят какво точно е. Та малкия има папки по лицето ,които се зачервяват и множат,образуват едни петна,има и зад ухото,по тялото му бяха излезли няколко петна приличащи на лишеи и педито каза че е от животни.А тези по лицето можело да бъдат от моето мляко и ми каза да не ям никакви млечни и консервирани храни или,можело и да бъдат хормони които му предавам чрез кармата,но ни постави тази диагноза атопичен дерматит. Мазахме 3 дни със силен крем,после с по слаб.бяха изчезнали ,но от 1 седмица наново,Аз също искам да чуя и други мнения.Благодаря ви
tania1mi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот donik на 08 Ное 2007 01:27

И ние сме с този проблем макар и по слабо изразен,педито ни препоръча една козметика ,но още не съм я пробвала тия дни ще и купя лосион за тяло,марката е Menalind derm
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
donik
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veni04 на 08 Ное 2007 16:09

И ние бяхме с т.нар.атопичен дерматит и като се замисля незнам и аз дали наистина е било точно това или незнанието на докторите - и си измиват ръцете - това е атопичен дерматит :( :( :(
Моят син го мазах с какви ли не кремове ..........съветвам ви да обръщате внимание какво ви изписват защото някои мазила са изключително силни за детската кожа и въпреки това ги изписват .
Та при нас бяха само по лицето и най-вече по бузите ту ставаха ярко червени ту се поуспокояваха и така ......до към 2 годинка.По тялото нямахме.
И днес да не чуе дявола :twisted: нямаме за щастие .Незнам кое от всичко ни помогна но знам че трябва да се лекува своевременно.Чувала съм че много добре се повлияват подобни неща от хомеопатията.
Успех :D
ИзображениеИзображение
Аватар
veni04
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот jivka на 09 Ное 2007 16:24

Това ми е болна тема :x Още от бебе моята дъщеря е все с различни кремове. И сега е пак същото въпреки че казаха че ще го израсте. Сумати пари дадохме за кремчета, за момента съм най-доволна от на д-р Тайс (?) и на невея само че бейби (една малка тубичка мисля 50мг е към 6 лв.) Поне може да се ползва преди излизане през зимата. Ако пропусна да я намажа и един ден и става като шкурка по лицето, особенно около очите. Другия проблем е че от тази нежна кожа й се къса ухото долу при меката част. Даже имаше сърдити че не й слагаме обиците които са й подарили. Не ми вярваха че детето като спи и си "къса" ухото. Като им показах веднъж раничката спряха да мрънкат. А относно хомеопатията, незнам, не сме опитвали.
Дано го израстът децата!
Изображение

Изображение
Аватар
jivka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tania1mi на 09 Ное 2007 19:14

Същия проблем имаме и ние със ухото ! Горките деца :cry:
tania1mi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот santangela на 13 Ное 2007 15:41

За съжаление и ние сме с модерната диагноза Атопичен дерматит. Пиша модерна, защото я дават вече почти на всяко второ бебче. Ние я имаме още, когато Вики беше на 2 месеца. Следва мазане с кортикостероидни кремове и куп други скъпи козметични кремове.... и нищо, излизат веднага след "лечението" с тях. Дори ме накараха в шестия месец да спра да го кърмя, защото имал алергия от кърмата ми (отново диагноза без изследвания). :x
Сега, когато се застуди пак ни излязоха по бузката и около очето. Ходихме отново на кожен лекар (този път при друго докторско "светило") и съм възмутена от прегледа. Даде ни същата диагноза, без дори да стане от стола си (от около 3 метра как видя тези малки лишейчета незнам); изписа ни крем, който се правел само в Санита (от там имам чувството, че лекарите си правят далавери с аптеките); при въпроса ми дали има кортикостероид, отговори "Не", но в аптеката ми казаха, че има. Не го купих, защото от тия силни кремове, кожичката на лицето му съвсем изтъня и стана много прозрачна.
Четох от форумите за крема А-дерма и понеже само него не сме ползвали го купих и от 2,3 дни го мажа. За сега не виждам някаква промяна, но ако има такава, ще ви пиша.
Успех на всички и дано дечицата ни се излекуват по- бързо от тази неприятна алергия!
Изображение
Аватар
santangela
Начинаещ
 ---

Мнениеот mama_na_dvama на 13 Ное 2007 15:59

Майчета,какво точно значи атопичен дерматит и от какво се появява?
питам,защото дъщеря ми от около две седмици има лишеи по лицето и тялото,стоят като грапава кожа и се зачервяват ,особено при къпане. Ходихме при педито и тя каза,че било "лека алергична реакция" и се дължала на преобладаващото белтъчно хранене,до 2 годинки щяло да премине,сега да я мажа само с крем Здраве. Да,но на мен ми се стува,че този крем само още повече изсушава кожичката й и ефект никакъв. Чудя се къде да я заведа на лекар,поне да ми кажат с какво трябва да я мажа,но като ви чета се чудя дали да не опитам направо с хомеопат.
ИзображениеИзображение
Изображение
mama_na_dvama
 ---

Мнениеот iskrenai на 13 Ное 2007 16:53

Аз използвам продуктите на Mustela за атопична кожа, не лекуват, но поне облекчават.
Изображение
Аватар
iskrenai
Начинаещ
 ---

Мнениеот daniel4o1982 на 17 Ное 2007 19:04

Детенцето не моя приятелка е с тази диагноза. Вече е на година и половина и няма подобрение, напротив. От нея знам, че е водено при какви ли не светила - доктори и е мазано с какви ли не кремеове, включително и кортикостероиди. Наши догадки са, че е в резултат на алергична реакция, но никой лекар не е дал някакво обяснение за появата му. Но това е наистина 'модерна" болест, може би все пак е свързана с бума на алергиите.
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kiarra на 24 Ное 2007 13:32

Даааа, и ние сме с тази диагноза. За къпане ни изписаха душ-лосион или душ-олио на Меналинд дерм, а за мазане по два пъти на ден - Липикар, което струва 33 лв. :shock: След две седмици трябва да отидем на контролен преглед, за да видим дали кожата на Хриси се е повлияла от тази козметика. Та ще видим...
Изображение
Аватар
kiarra
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ladybg на 25 Ное 2007 16:31

Какви са точно симптомите на АД?Откакто захранвам и/или засудя отвреме на време бузите и почервеняват,стоят някак румени.Иначе други пъпки или лишеи няма.Като я намажа с Ниеа за овлажняване и бузките избеляват.Дали да се притеснявам?
Изображение
Аватар
ladybg
Отличник
 ---

Мнениеот mvp на 13 Дек 2007 12:38

[quote="santangela"]За съжаление и ние сме с модерната диагноза Атопичен дерматит. Пиша модерна, защото я дават вече почти на всяко второ бебче. Ние я имаме още, когато Вики беше на 2 месеца. Следва мазане с кортикостероидни кремове и куп други скъпи козметични кремове.... и нищо, излизат веднага след "лечението" с тях. Дори ме накараха в шестия месец да спра да го кърмя, защото имал алергия от кърмата ми (отново диагноза без изследвания). :x

направо ще падна, как може да има алергия към кърма...ужас, мен пък напротив, още към четвърти месец ме накараха да спра да захранвам и само на кърма до 7м, макар че аз не съм сигурна дали имаме АД или от праха за пране ТЕО беше проблема, от както не пера с него няма нищо вече,...
Аватар
mvp
Сериозен
 ---

Мнениеот mireto на 13 Дек 2007 16:54

Здравейте.Днес и на нас ни поставиха тази диагноза.От около месец и нещо немогат да и се оправят зачервяванията.Тя има около устичката и по свивките на крачетата и ръчичките.От 1седмица я мажа с Д-р Тайс балсам,но няма кой знае къв ефект,а доки ми казва да продължавам с Тайс.То щяло да мине.И незнам какво да правя?
Аватар
mireto
Пристрастен
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Имунизации