Зиртек

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Зиртек

Мнениеот av4e на 11 Сеп 2007 19:18

Дайте малко инфо, казаха ми че е много хулаво лекарство, има го на хапчета и на капки за имунната система, някой давал ли ги е на детето си? И доволни ли сте от тях?
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 11 Сеп 2007 20:21

Това НЕ е имуностимулатор. Напротив, дори е опасно, ако не е предписано от лекар!
Зиртека е антихистаминов препарат( антиалергичен). Предписва се при деца, които са с наследствени и придобити алергии.
Зиртека влияе на нервната система.
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lya на 11 Сеп 2007 20:29

Давах такива капки на дъщеря ми, която има астма.
По предписание на д-р Мустаков.
Не видях подобрение.
Аватар
lya
Начинаещ
 ---

Мнениеот mama nati на 11 Сеп 2007 21:53

Зълва ми даваше на нейното дете,защото беше с бронхиолит(бяха и в болница за това) не знам до колко им е помогнал.
mama nati
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MISTIKA на 11 Сеп 2007 22:35

semiramida написа:Това НЕ е имуностимулатор. Напротив, дори е опасно, ако не е предписано от лекар!
Зиртека е антихистаминов препарат( антиалергичен). Предписва се при деца, които са с наследствени и придобити алергии.

Точно така,на дъщеря ми го предписаха да и давам 6 месеца,има някаква алергия,но е малка още за тестване каква точно...не видях полза обаче...сега и давам калергин.За имуностимулатор-есберитокс,но се приема по време на болеста и след това,а не когато е напълно здраво.Цитросепт също за имунната.
Аватар
MISTIKA
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tony_nm на 12 Сеп 2007 08:44

MISTIKA написа:
semiramida написа:Това НЕ е имуностимулатор. Напротив, дори е опасно, ако не е предписано от лекар!

Точно така,на дъщеря ми го предписаха да и давам 6 месеца,има някаква алергия,но е малка още за тестване каква точно...не видях полза обаче...сега и давам калергин.За имуностимулатор-есберитокс,но се приема по време на болеста и след това,а не когато е напълно здраво.Цитросепт също за имунната.

подкрепям и двете мнения със забележката че есберитокс може да се дава и профилактично.
Изображение
Аватар
tony_nm
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот katia M на 12 Сеп 2007 20:30

Давам Зиртек на малкия заради алергията която има.
Изображение
Изображение
Аватар
katia M
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот svetlaim на 13 Сеп 2007 10:10

аз съм давала зиртек на дущеря си година и полвина ,но тя е асматичка .алергиивсичко по горе е вярно макар че аз лично бях доволна от него.има различни антихистамини при различните алергии.за имъно стимолант аз съм и все оше ползвам респивакс той е българския вариант на бронховаксона пие се по схема 3 месеца есента например от сега и 3 месеца на пролет в опаковките има подробни описания НО ВСЕ ПАК СЕ КОНСОЛТИРАИ С ЛЕКАРИзображение
Аватар
svetlaim
Начинаещ
 ---

Мнениеот slanceto на 14 Сеп 2007 22:43

И ние пием Зиртек - заради неизяснена алергия. Казаха ни поне три месеца - всяка вечер по десет капки.
Незнам как действа на нервната система и ми е интересно да разбера.
Изображение
Изображение
Аватар
slanceto
Сериозен
 ---

Мнениеот semiramida на 15 Сеп 2007 08:42

slanceto написа:И ние пием Зиртек - заради неизяснена алергия. Казаха ни поне три месеца - всяка вечер по десет капки.
Незнам как действа на нервната система и ми е интересно да разбера.

Довечера ще се разровя из учебниците и ще пиша.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 15 Сеп 2007 18:22

Добре де мами, какви са тези алергии, как разбирате че са алергични от нещо си, освен от обриви. Защото и ние сега пием един сироп пак такъв за алергии, а нямаме алергия, само дето постоянно ни тече носа и от там в гърлото и храчки пием сега Кларитин.
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tony_nm на 16 Сеп 2007 18:32

av4e написа:Добре де мами, какви са тези алергии, как разбирате че са алергични от нещо си, освен от обриви. Защото и ние сега пием един сироп пак такъв за алергии, а нямаме алергия, само дето постоянно ни тече носа и от там в гърлото и храчки пием сега Кларитин.

в този случай не го пиете за алергия, а понеже тези препарати подпомагат отбъбването на лигавиците , за да диша по-лесно детето и т.н. Често се изписва при повтарящи се хреми и бронхити.
Изображение
Аватар
tony_nm
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот elid на 16 Сеп 2007 23:03

И на Мария УНГ-доктора и предписа заедно с капките Бивацин и Низита и Зиртек по 10капки всеки ден. И ние нямаме алергия, ами заради хремата.
Изображение
Аватар
elid
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 16 Сеп 2007 23:22

Зиртека е от по-новите антихистаминови препарати. Старите антихистаминови препарати, имат добре проучени странични действия. При "Зиртека", това не е така. Има вероятност при него да се проявяват страничните действия на другите антихистаминови препарати. Както и такива странични явления, които не са изследвани до сега.
"Зиртека", подтиска Н1( рецепторите върху имунните клетки).
По този начин, "Зиртека", подтиска имунната реакция на организма, като възпрепятства отделянето на Хистамин. Хистамина е основната причина за алергични реакции в човешкия организъм. Симптомите на заболяването се повлияват, но не и неговата патогенеза(причина).
С други думи лекарите, лекуват симптомите на заболяването, а не самото заболяване. Лекарите масово изписват "Зиртека", за по-леки алергични кожни прояви, сенна хрема, лека хрема и средна по тежест астма.
Зиртека, подтиска имунната система, както всички други антихистаминови препарати. За това, от лекарите, трябва да се има предвид и всички странични явления, съпровождащи това подтискане на имунните реакции.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот slanceto на 16 Сеп 2007 23:32

semiramida, много ти благодаря за изчерпателното обяснение на въздействието на Зиртека. Реших-ще му го давам, докато свърши и дано не се наложи повече.
Изображение
Изображение
Аватар
slanceto
Сериозен
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Имунизации