Пентаксим

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Пентаксим

Мнениеот herelina на 21 Авг 2007 23:14

какво представлява ваксината Пентаксим, кои имунизации покрива?
за сега сме само на двете ваксини, които се слагат в болницата след раждането. но след 10 дни ни предстои първата консултация и педито каза, че ще му слага две ваксини. предполагам, че става въпрос за втори прием за Хепатит В и първи прием полиомиелит. Сега ли трябва да купувам Пентаксим или е за по-нататък?
Изображение
herelina
Начинаещ
 ---

Мнениеот Nifada на 22 Авг 2007 12:52

Аз лично ти препоръчвам да вземеш Пентаксим. Тя е петвалентна и няма да давате полиото ако слагате Пентаксим. Съдържа:
АДСОРБИРАНА ВАКСИНА СРЕЩУ ДИФТЕРИЯ, ТЕТАНУС, КОКЛЮШ
(БЕЗКЛЕТЪЧНА КОМПОНЕНТНА), ПОЛИОМИЕЛИТ (ИНАКТИВИРАНА) И
HAEMOPHILUS ТИП b (КОНЮГАТНА)

Ние слагахме Пентаксим и трите пъти и нямаше абсолютно никаква реакция, понесе я много добре. Но е малко скъпичка. Около 60 лв е едната, а те са три. Въпреки това ти я препоръчвам.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот mama nati на 22 Авг 2007 13:45

И ние слагахме Пентаксим.Препоръчвам ти я Ади не е имала никакви проблеми след това.Ние започнахме да слагаме Пентаксим 1 прием на 2 месеца.До колкото те разбрах вашето педи иска да слагате на веднъш 2 прием на хепатит Б,и Пентаксим заедно ли?
mama nati
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dessy на 22 Авг 2007 15:28

При навършване на първия месец правихме само втория прием на ваксината за Хепатит В, за другата ваксина /Пентаксим/ се разбрахме след един месец.
Значи не сте имали проблеми след Пентаксима? Дано и ние нямаме, много ми е притеснено.
ИзображениеИзображение
Изображение
dessy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BoBo4 на 22 Авг 2007 15:33

И при нас нямаше проблеми след Пентаксим. Дори педи е на мнение, че ваксинираните с Пентаксим са боледували по-малко тази зима.
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniel4o1982 на 22 Авг 2007 15:37

И ние сложихме Пентаксим и никакви странични реакции, да не говорим, че живата полиомиелитна е опасна и се слага само в Третия свят. Препоръчвам ти я.
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот herelina на 22 Авг 2007 16:42

ами педито каза, че 2 ваксини ще слага, предполагам, че са хепатит В и полиото :roll:
а пентаксина кога се прави първи прием и на мястото на коя ваксина първо - на полиото ли?
Изображение
herelina
Начинаещ
 ---

Мнениеот ladybg на 22 Авг 2007 21:12

В края на пърия месец се прави мъртва ваксина Хепатит Б.На 2,3,4 месец се прави инмунизация против Дифтерия,тетанус,коклюш(ДТК) и полиомиелит едновременно,като ДТК се бие в гърба,а полиомиелита беше доскоро на капки(става въпрос за тези,които се покриват от ЗК.Пентаксим е петвалентна ваксина,която покрива ДТК,полиомиелит едновременно,като същевреммено има добавка
инфлуенца тип Б,т.е. с една инжекция в крачето имунизираш детето си против ДТК,полиомиелит и най-разпостранените щамове на вирусни менингити,грипове,пневмонии и прочие.Разликата е тази,че Пентаксим много рядко дава странични реакции,като температура и общо неразположение,за разлика от безплатните от ЗК.При нас реакция от първата доза Пентаксим практически нямаше.Единственото неудобство е че струва около 60 лв,а като си започнала с нея трябва да ги направиш и трите Пентаксим :yawna:
Последна промяна ladybg на 19 Дек 2007 12:28, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
ladybg
Отличник
 ---

Мнениеот Vily на 22 Авг 2007 23:35

Препоръчвам ти я горещо (Ако можеш да си я поволиш). И ние направихме на малкия и трите пъти Пентаксим. Понесе я безпроблемно. Не усетихме дори да е вдигал температура и да има някакво неразположение. Освен тях, са ни били само трите ваксини за Хепатит, едната в клиниката където се роди, втората и третата от личния лекар.
ИзображениеИзображение
Аватар
Vily
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот herelina на 23 Авг 2007 00:08

благодаря ви за отговорите. изясни ми се вече :D
Изображение
herelina
Начинаещ
 ---

Мнениеот Rumy на 23 Авг 2007 12:01

Nifada написа:Аз лично ти препоръчвам да вземеш Пентаксим. Тя е петвалентна и няма да давате полиото ако слагате Пентаксим. Съдържа:

Ние слагахме Пентаксим и трите пъти и нямаше абсолютно никаква реакция, понесе я много добре. Но е малко скъпичка. Около 60 лв е едната, а те са три. Въпреки това ти я препоръчвам.

:oki:
Ние сложихме първата на млакият мъник. Септември трябва да сложим втората. Супер съм доволна. Никаква реакция
Аватар
Rumy
Отличник
 ---

Мнениеот baby_born на 24 Авг 2007 10:20

Rumy написа:
Nifada написа:Аз лично ти препоръчвам да вземеш Пентаксим. Тя е петвалентна и няма да давате полиото ако слагате Пентаксим. Съдържа:

:oki:
Ние сложихме първата на млакият мъник. Септември трябва да сложим втората. Супер съм доволна. Никаква реакция
:oki: Вчера и ние сложихме първата ваксина,много съм доволна - засега няма реакция,бебка не си е променила поведението по никакъв начин.Доки каза,че не трябва да я тъпча със сиропи против температура и да не слагам компресче на крачето.
Изображение
Аватар
baby_born
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MAlena на 27 Авг 2007 18:15

Ние днес сложихме втората ваксина Пентаксим, първия път нямаше никакви странични реакции, температура, подуване и др., надявам се и сега. Аз също ти я препоръчвам, за да се чувства бебо добре, а и ти да си спокойна!!!
Аватар
MAlena
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Мила на 28 Авг 2007 11:01

Ние също бяхме с Пентаксим.Имам позната педиатърка която я продава на дистрибуторска цена,около 53 лв.. беше края на годината когато я сложихме.Ако иска някоя мама от София на лични ще и дам кординатите на педиатърката
Аватар
Мила
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniel4o1982 на 18 Дек 2007 21:55

А кога се слага реимунизацията след първите три приема, някъде около година и три месеца беше маЙ?
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Имунизации