За синехията(срастването) при момиченцата

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Мнениеот Galinche на 01 Дек 2007 00:15

Дано да го нямате!!! При нас е в долната част на отвора- има лека ципица, забелязва се. Но може да помолиш педиатъра да я погледне за по-сигурно- макар че някои не са и чували за този проблем.
Изображение Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Galinche
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama Magi на 03 Дек 2007 13:34

Здравейте! Добре, че прочетох в нета за това срастване- моята педиатърка тврдеше, че нямало такова нещо. Заведох Лили на гинеколог и той разлепи малките срамни устнички за 2-3 минути. Изписа ми едно кремче, с което да я мажа по 2-3 пъти на ден, а по-нататък да използвам мазен крем след всяка баня, защото имала склонност към срастване.
Изображение
Изображение
mama Magi
Сериозен
 ---

Мнениеот eninka на 06 Дек 2007 01:37

.
Последна промяна eninka на 15 Мар 2011 17:13, променена общо 1 път
Аватар
eninka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот radi-2 на 06 Дек 2007 11:35

Galinche, наистина много полезма информация ни даваш.Аз също за първи път чувам,че е възможно такова нещо.Ще се опитам да я разгледам и аз довечера,но и моята дъщеричка не ми дава.Искам да те помоля да ми дадеш тел. или GSM-а на този детски гинеколог /ние също сме от Варна/ и как преглежда,защото при нас пък мястото е по-силно зачервено и ми се иска за мое успокоение да я види лекар.Благодаря!
radi-2
Начинаещ
 ---

Re: За синехията(срастването) при момиченцата

Мнениеот j_atanasowa на 16 Фев 2008 15:52

И аз ще си погледна щерката, мислех, че проблеми от подобно естество имат само мъжките майки. А аз дори не бях, чувала за подобно нещо - затова харесвам форумите
j_atanasowa
Начинаещ
 ---

Мнениеот Did на 20 Фев 2008 14:35

Привет, най-накрая намерих темата. Преди доста време бях попаднала на нея и ето, че и на моята дъщеричка открих срастване един ден, когато и сменях памперса. Нашата лекарка не бе виждала такова нещо и ни прати на детски лекар и тя съшо не бе виждала и се чуди къде да ни прати, дали на гинеколог, хирург и в крайна сметка ни прати на ендокринолог в Стара Загора. Аз пък си записах час при моята гинеколожка в СтЗ и тя като я погледна, каза, че това е срещано при момиченцата, даже миналата седмица идвало едно момиченце с по-голямо срастване. Изписа ни едно хормонално кремче с естроген и вече седмица след като я мажа от вчера отново се "появи" отворче и става по-голямо. Аз доста изчетох по форумите и не ми е било толкожва притеснено.
Заведохме я и на ендокринолог - тата и така имахне направление - много добра жена, разбира си и от работата, измери и изтегли Меги голичка 7,770гр и 74,5см, измери моят и на мъжа ми ръста и после по една таблица изчисли, че генетично закодираният ръст, който е заложен излиза с този от таблицата и ако има някакъв проблем, Меги щяла да е по-висока, а сега си расте нормално.
Даже я прегледа на ехограф - има си всичко и всичко си е наред. Ако е имало проблем свързан със срастването то щяло да се отрази на надбъбречната жлеза, но на ехографа всичко беше ОК :)
Така, сега още някой ден ще мажа с естрогенното кремче и после с Дефламол.
Изображение
Изображение
Изображение
Учи се от всички, не подражавай на никого, старай се да бъдеш, а не да изглеждаш!
Аватар
Did
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ninina на 22 Юли 2008 08:51

Хайде пак, бях решила че ни се е разминало с веднъж, но миналата седмица пак се наложи да я цепнат. Съвсем малко се беше залепила, но веднага се появиха бактерии в урината. Пак познатата история: Банеоцин, после Дефламол. Този път каза да не спирам да я мажа и дори и по няколко пъти на ден да мацвам. Опита се да обвини памперсите, но пък ние от месец не ги ползваме, така че според мен не е в тях проблема. А хигиената - всяка вечер я мия и след това проверявам внимателно дали е хубаво почистена, значи и хигиената не помага. Вече идея си нямам от какво се получава.
Изображение
Аватар
ninina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vanity на 29 Авг 2008 15:52

Момичета дайте ми координати на лекар във Варна който може да види това срастване-нашето е посредата според мен-Неска ни го видя педито и каза да не ги цепваме а да го следим т.к. пак можело да се срастне при едно цепване. при кои доктори сте ходили?
Изображение
vanity
Редовен
 ---

Мнениеот ninina на 03 Сеп 2008 08:48

vanity написа:Момичета дайте ми координати на лекар във Варна който може да види това срастване-нашето е посредата според мен-Неска ни го видя педито и каза да не ги цепваме а да го следим т.к. пак можело да се срастне при едно цепване. при кои доктори сте ходили?

Ако има наистина срастване, не се ослушвай, а води детенце при гинеколог. Питай кой се занимава с тези проблеми, не всички гинеколози го правят. Колкото по-рано го махнат толкова по-добре, иначе рискуваш с оставането и на две капки урина да развие бактерийки, а има някой които без антибиотик не минават. Късмет
Изображение
Аватар
ninina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vanity на 04 Сеп 2008 09:54

Отидохме при д-р Соколова, дръпна я, взе и влаг. секрет за изследване и сега ще чакаме резултата. Каза че при нас било в лека форма- и пак добре че сме се усетили навреме.
Изображение
vanity
Редовен
 ---

Мнениеот emi25 на 05 Сеп 2008 16:00

Здравейте,и ние имаме такова срастване,днес док я дръпна леко и ципичката се отвори,сега ще правя ванички с тетра и ще я мажа с Тридерм! Вече месец имаме бактерии в урината пием 3 -ти антибиотик1сега в понеделник ще чакаме пак резултати! Каза че трябва да има изрядна хигиена,и възможно най бързо да я науча на гърнето,но аз незнам как ще стане това :roll:
Аватар
emi25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vanity на 06 Сеп 2008 22:43

тези ванички с тетра как ще ги правиш и този Тридерм за какво е и какво съдържа?
Изображение
vanity
Редовен
 ---

Мнениеот emi25 на 08 Сеп 2008 19:56

За тетрата-слагам във вряща вода тетра,да ври 10 мин,след това задушаваш половин час,прецеждаш и като изтине,да е приятно топла,я сипваш в един леген и слагаш вътре малката за около 10 мин,на нас ни казаха всеки ден да го правим!

А Тридерма-за възпаления,гъбички и разни инфекции 2 пъти на ден се маже!
Като я отлепиха Ники мястото беше мн зачервено,но вече е розовичко както трябва да е !
Аватар
emi25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Tedoni на 12 Сеп 2008 14:26

vanity написа:Отидохме при д-р Соколова, дръпна я, взе и влаг. секрет за изследване и сега ще чакаме резултата. Каза че при нас било в лека форма- и пак добре че сме се усетили навреме.

Здравей,
можеш ли да ми дадеш някакви координати на тази лекарка във Варна, защото ми се струва, че и при нас има подобен проблем.
Може ли някой да ми каже, къде точно се наблюдава най-често това срастване? В горната част или долу към влагалището? На мен ми се струва, че влагалището й е затворено с ципичка, но си пишка нормално и не я боли. Твърдя го, защото доста често след баня се изпишква на чистата хавлийка преди да й сложа памперса и не съм забелязала нищо необичайно, когато го прави.
Изображение
Аватар
Tedoni
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ninina на 17 Сеп 2008 11:54

Tedoni написа:Може ли някой да ми каже, къде точно се наблюдава най-често това срастване? В горната част или долу към влагалището?

Здравей, срастването започва отдолу нагоре и колкото по нагре стигне е по-тежко.
Изображение
Аватар
ninina
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Имунизации