Шарка номер 6?

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Шарка номер 6?

Мнениеот genova на 04 Авг 2007 21:47

Здравейте,в темата,която пуснах преди няколко дни се включиха само няколко майки(за което им благодаря),но мен ме интересува и то много дали някое детенце е изкарало тази болест?
При Хриско започна с Т 38.7 и 3дни я подържаше без да мога да я сваля с нищо и без никакви други симптоми.На следващият ден му избиха няколко пъпчици в областта на коремчето,вратлето и слабинките и Т поспадна малко,но вечерта беше кошмарна.На сутринта Хриско се беше обринал целият.Можете да видите какво представлява обрива
http://www.skinatlas.com/RUSSIAN/rosinfantum1_ru.htm
Това го намерих в Гугала
Като го водих при лекарката ми каза,че е шарка номер 6 или още така наречената "бебешка шарка",но като поразпитах тук и там останових,че много рядко се срещала.Другото което ми каза лекарката е,че била заразна.но представете си не се слагало под Карантина и можело да излизам на разходки,но да не се срещаме с други деца.
Доста мога да напиша по темата,но ме интерисува и вашето мнение,а вас ви няма никакви :cry:
Аватар
genova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 05 Авг 2007 08:25

мила и ние имахме такива, 3дена с темп. събота беше същият обрив аз си помислих че е варицела защото чаках да се разболее и като обясних да докт. тя каза че е от някаква храна виж сега ще си го запеметя и ще и покажа обрива. Мерси. ако имаш повече инфо за шарката моля дай ми?
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 05 Авг 2007 08:27

а и при нас обривите излязоха в събота и в понеделник вече нямаше нищо, и док неможа да ги види.
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот genova на 05 Авг 2007 09:43

av4e,това е което можах да намеря за тази болест
Шеста болест-Розеола инфантум-внезапен екзантем-Най-честата от детските екзантеми протичащи с температура (висока в повечето случаи) и дължаща се на Херпес-вирус тип 6. Именно тази форма дава т.нар. "херпангини". Често се изявява и като-температура без фокус,неспецифичен обрив, Ебщайн-Бар негативна инфекциозна мононуклеоза.

Тези шест болести са най-честите заболявания в детската възраст ( изключвайки редки други патологий) които дават съчетанието-температура-<->обрив и за тях мислим най-напред
А Хриско в момента я кара още и незнам какъв ще е крайният резултат.Той в сряда вдигна Т в петък избиха малко "средни"на големина пъпчици и вчера като се събуди изглеждаше точно както на снимките в материала.Днес сутринта толкова са завяхнали вече,че все едно не е имал обриви.Вчера вечерта го водих и на частен лекар,която като го видя каза,че е тежко-алергичен обрив.Аз и казах,че са ми казали,че е въпросната шарка и тя се зачуди и каза,че е възможно,но ми предписа антибиотик,противоалергичен сироп и каза да купя диетична каша,която ще му давам само от нея,а педито ни каза,че от само себе си щяло да мине :shock: Другото което,установи частната лекарка беше че на Хриско му е доста зачервено гърлото,а педито това пропусна да го забележи :shock:
При вас как точно протече заболяването?Детенцето сега добре ли е?
Аватар
genova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 05 Авг 2007 09:50

вече му няма нищо, но при нас просто в яслата има варицела и аз очаквах момента, и като вдигна темп. педи каза до 3-4 дена ще избият, но не избиха пъпки на варицела ами такива като на снимката, но аз в петък му дадох черв. вино за да избият пъпките на варицелата и в събота имаше обрив, но като обясних на педи какъв е тя ми каза че е от виното и че не е варицела, а в понеделник вече нищо нямаше, нито темп. нито гърло, а бе здрав все едно нищо му е нямало, много ми стана страно, но като отида на консултация тя има нет в кабинета и ще я накарам да отвори снимката и да види.
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Шарка номер 6?

Мнениеот pipi_1313 на 16 Апр 2014 16:43

Здравейте ,и моята дъщеричка имаше кажи речи същите симптоми..така ..В четвъртък вечерта имаше 38,5 температура и аз се опитвах да я сваля с Панадол 5мл. ама не много успешно..до като на другата сутрин стигна и до 39,2 обадих се на частния ми педиатър /на който повече разчитам/Той ми каза че това е така наречената Бебешка шарка или треска ..Симптомите са подути лимфни възли на неочаквани места/като на вратлето,подмишницата и на слабините/ , много висока температура и обрив накрая.Единственото което се прави е да се контролира температурата ,каза ми че трябва да изчакаме 3 пълни дни и в неделя ще избие обрива и температурата ще спадне...така и стана..а обрива минава за по малко от 24ч.А защо не вярваме на педиатрите..защото когато отидох в понеделник на редовната си консултация с останал още съвсем малък обрив тя ми каза че той може да е от изпотяване ..а температурата просто ей така ..неразполужение...!!!39,2-неразполужение при 11месечно бебе !!! и после как да разчиташ да ти помогнат..Но не чакайте да минат 3 дни отидете си на лекар може и да не е това, а тази температура е много опасна!!!
pipi_1313
 ---

Re: Шарка номер 6?

Мнениеот Jones на 05 Окт 2017 15:33

Где купить: лучшие интернет-магазины вы можете найти тут http://motherhelp.info
Jones
Начинаещ
 ---

Назад към Здраве и Имунизации