Кашлица

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Мнениеот Вакло агънце на 24 Апр 2007 20:54

Вълшебен сироп за кашлица: сварявате един лимон в малко вода, прецеждате и сипвате в бурканче от пюре. Допълвате с мед и една лъжица глицерин.
Вакло агънце
 ---

vzemai merki navreme,za6oto nie baxme v bolnica

Мнениеот mimisg на 24 Апр 2007 22:14

tony_nm написа:1J@7> >74@02O20=5 157 CA;>6=5=8O
mimisg
 ---

Мнениеот deskata_6 на 19 Май 2007 13:56

Вакло агънце написа:Вълшебен сироп за кашлица: сварявате един лимон в малко вода, прецеждате и сипвате в бурканче от пюре. Допълвате с мед и една лъжица глицерин.
Каква лъжица и колко мед.Християн кашля вече втори месец и вече се обърках какво да му давам.Нищо не му помага.
ИзображениеИзображение
deskata_6
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот swity на 20 Май 2007 14:33

И моя мъник много кашляше.Нашата лекарка каза че било алергична реакция от зъбките и ни изписа проспан,а за сополките 1 ампула витамин С -по 2 капки да му слагам в носа и се оправихме
Изображение
Аватар
swity
 ---

Мнениеот pux4e на 21 Май 2007 13:32

swity написа:И моя мъник много кашляше.Нашата лекарка каза че било алергична реакция от зъбките и ни изписа проспан,а за сополките 1 ампула витамин С -по 2 капки да му слагам в носа и се оправихме

И ни кашляхме пи Проспан, уж вече сме по-добре, но хремата продължва, имам чувството че постоянно, за лекарите вс. е "алергична реакция"когато не знаят каква е причината :)
Изображение
Аватар
pux4e
Редовен
 ---

Мнениеот zuzka на 21 Май 2007 16:51

Аз знам,че чай от джоджен помага при силна кашлица.Моята бебка е малка и не се е разболявала да чукна на дърво,но този чай са ми го давали на мен като съм била малка. :wink2:
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
zuzka
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: Кашлица

Мнениеот jishka на 21 Мар 2009 13:06

Мамчета помогнете ми-какви са тези гранули на боарон за кашлица,как се казват?моята бебка е на 4м. и от една седмица кашля много сериозно.в началото педиатърката каза че било от сополките,защото имаме и хрема,тъй като те не излизат от нослето,а се стичат в гърлото.изписаха ни проспан и стодал да ги редувам и виброцил за нослето.тя хич не ги харесва и като ги изпие максимум до 5 мин. повръща.сега вече има хрипчета в дробовете,и ни изписаха Зинат-антибиотик,наред с витамин С и калциев глюконат.само че от антибиотика започна да повръща повече и неще да яде.в рамките на 5-6 чаша изяжда около 60-70мл.мляко и неще друго.лекарката каза да и дам Оспен 400,от него не повръща ама кашлицата хич не намалява вече втори ден го пием.Иначе пък тя ми е весела и все иска да си играем и да си приказваме.
Аватар
jishka
 ---

Re: Кашлица

Мнениеот dorqna на 29 Мар 2009 11:51

Здравейте мамчета, помогнете ми вече незнам какво да правя, чувствам се безсилна, страшно притеснена.
Малкият ми син е на 7 мес. и вече от три седмици е с хрема и влажна кашлица. Ходим на лекар през два дни, защото се страхувам да не слеза секрета на долу.
Гърдичките са чисти, но такова чудо незнам, какво ли не опитах. Първоначално ни изписаха Вентолин, нищто след 6 - я ден ми казаха да го спирам, да започвам да давам сиропа на д - р Тайс, витамин Ц- ампули, коларгол, Тетрисал Е и Ксилометазолин, и всичко това в носа, така отново сед.
На следващата останахме само на Коларгол и сирип, а сега на къде.............хремата и кашлицата продължават, изсмуквам сополките с аспиратор за носле, но то горкото вече е толкова травмирано, че не дава и не иска нищо.
:cry:
Изображение
Изображение
Аватар
dorqna
Начинаещ
 ---

Предишна

Назад към Здраве и Имунизации