ИЗКРИВЯВАНЕ НА ВРАТА/ГЛАВАТА НА БЕБЕТО

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

ИЗКРИВЯВАНЕ НА ВРАТА/ГЛАВАТА НА БЕБЕТО

Мнениеот anis81 на 15 Апр 2012 15:37

Здравейте майчета,

Вече не знам към кого да се обърна и реших да питам тук дали някой не е имал същия проблем. Имам дъщеричка на 7 месеца, която постоянно си изкривява главичката ту наляво, ту надясно. Това започна още когато беше на 2 месеца и първо в съня си. Събуждах я за кърмене а тя беше с изкривено вратле/глава. После към този проблем се добави и вдигане на погледа нагоре, при което я заведох на невролог в Детска неврология в София. Там лежахме 10 дни и ни изписаха с диагноза епилепсия Уест синдром. Т.н. гърчове на този синдром спряха но изкривяването на главичката НЕ. \от както сме излезли от болницата е имала само веднъж гърч от висока температура, но при консултация с доцента той каза че щом детето е плачело ай-вероятно не е било и гърч. Това което мен ме безпокоеше и на което той не обърна внимание е изкривяване на главичката на ляво или на дясно и в началото придружено с изкривяване и на цялото тяло под формата но С на страната на която е изкривена и главичката. След известно време я отпуска и тяло се нормализира, но главичката дълго остава на тази страна. Ходим и на рехабилитация, но ако е добре с вертикално вратле 2 седмици после изкривява в някоя от посоките и се оправя след много упражнения. Рехабилитаторката ни включи и парафинови компреси, които след 3тия изправят главичката, но седмица по-късно малко по малко започва да я изкрвява на другата страна и за 2 дни окончателно заема тази поза. Вчера направихме трети парафин, но детето държи главата силно наляво?!?!? Така тя не може да стои нито седнала, нито права защото започва да криви цялото тяло. Ходих и на ортопед, който след като и обърна главата на двете страни каза че има пълен обем на движенията и това пило просто още липса на тонус във вратните мусколи!!!!!!! Направо ми стана смешно!!! Неврологът пък ме попита да не би аз да си държа главата през цялото време изправена посмя се малко и каза че няма проблем. Как да няма аз не съм виждала друго дете което да си държи главата така!!!!! Моля помогнете! Ако ви звучи познато или имате идея към кого да се обърна моля помогнете!!!
anis81
 ---

Re: ИЗКРИВЯВАНЕ НА ВРАТА/ГЛАВАТА НА БЕБЕТО

Мнениеот STOQNOVA на 03 Дек 2014 19:15

ЗДРАВЕЙ И АЗ КАТО ТЕБ ВЛЯЗОХ ДА ПОРОВЯ В ИНТЕРНЕТ,НО ОТКРИХ САМО ТВОЕТО ПИСМО.ВИЖДАМ,ЧЕ Е ОТ 2012ГОД. И СИЛНО СЕ НАДЯВАМ ДА ВЛИЗАШ В ПРОФИЛА СИ ОЩЕ,ЗАШОТО И АЗ СЪМ В ТВОЕТО ПОЛОЖЕНИЕ СЕГА.МОЛЯ АКО ВИДИШ ДА СЕ СВЪРЖЕШ С МЕН
STOQNOVA
 ---

Мнениеот Ел 12 на 11 Дек 2014 13:43

Здравейте. Аз също имам този проблем с бебето си. Видях, че последният коментар е направен скоро и ще помоля авторката му да ми пише.
Ел 12
 ---

Мнениеот STOQNOVA на 19 Дек 2014 16:09

здравей ел12 сега виждам,че не бях влизала доста време.Давам ти skayp за връзка и ще се радвам ако се свържеш с мен за да си поговорим hrisi_d86
STOQNOVA
 ---

Мнениеот sunshine90 на 25 Дек 2014 22:40

Здравейте мами,имам нужда от съвети,отговори и т.н.Ако някоя от вас или покрай вас се е сблъсквал с подобен проблем.А ето я и моята история за предната една седмица:в 23г.с бях на ФМ при др.Врагалева тя каза,че всичко на момиченцето ни е наред развива се според седмицата в която е,но едната химисфера на малкия мозък е леко асиметрична.Каза "ще се следим докрая на бременността и ще видим",този отговор не ме задоволи и си записах час при доц.В.Димитрова тя направо ми отряза глава,като ми каза да слизам да си подам документите за аборт,защото незнаела до какво ще доведе това..(аз отидох принея защото нали уж е светило) С таткото решихме да се борим за момиченцето ни и отидохме при друг лекар и тои каза,че няма проблем според него,тогава мъжа ми и каза,че преди час са ни изпратили за аборт и дали наистина детето ни е добре,докторката извика друг доктор а именно др.В.Стратиева,която огледа всичко на бебето и да останови асиметрия,но никакви др дефекти.От там се почна амниоцентеза-отрицателна,преди това 2 биохимични-отрицателни,ЯМР+невролог-думите му бяха има асиметрия,но за мен тази бременност не трябва да се прекъсва тъй като всичко останало е наред и дясното полукълбо ще вземе функциите на лявото,най-вероятно детето ще се роди здраво.Наблюдаващия ми лекар в МД екатегоричен от самото начало,че детето е здраво,но всички останали ми казват,че това е прецедент в медицината и 100% отговор немогат да ми дадат.Направо незнам какво да правя...в напреднала бременност сам,няямам отговор категоричен и се побърквам..ходих при 12 лекаря досега и никой не се е изказал 100%....МОЛЯ ВИ аконякой се е сблъсквал с подобен проблем да ми каже Невролога изрази мнение и че може да е киста която не се вижда и е до кората на мозака затова така изглежда,но не бил сигурен...
sunshine90
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 07 Яну 2015 10:04

На мен доц. Димитрова ми бе казала за някакви кисти в мозъка, но после прочетох и се консултирах с моя гинеколог и друга докторка, че това е нормално и изчезват след определена седмица. За асиметрия не съм се сблъсквала, но стискам палци и се моля всичко да е наред до края и да родиш едно прекрасно здраво момиченце! :sm_fingerscrossed:
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Назад към Здраве и Имунизации