Температура при децата

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Температура при децата

Мнениеот gericherry на 05 Апр 2012 16:13

Привет. По принцип давам парацетамол на сина ми при висока температура. Няма ли нещо по-ново, което да действа по-бързо? Аз много-много не вярвам на препоръките на аптекарите (а и на педиатрите понякога), затова питам.
gericherry
 ---

Re: Температура при децата

Мнениеот irkatacholakova на 05 Апр 2012 16:26

По въпроса за температурата. Имам две момичета. Голямото не боледуваше много и съм давала парацетамол. Сега обаче малката (тя е в първи клас) повече боледува и много често е с доста висока температура. Преди й давах парацетамол, но много бавно действа и след няколко часа детето пак вдига температура. Затова прибягвам до по-новите лекарства – с ибупрофен. Има нов сироп против температура Нурофен, специално за деца на 6 години. Много съм доволна, защото буквално на 15-тата минута сваля температурата и то за дълго, 8-9 часа. Дозира се лесно със специална спринцовка, а опаковката я ползвам при няколко разболявания. Освен това като я заболят ушите, Нурофен веднага облекчава болката.
irkatacholakova
 ---

Мнениеот gericherry на 05 Апр 2012 16:27

Много ценна информация. Благодаря!!!!
gericherry
 ---

Мнениеот stoned на 05 Апр 2012 16:33

Само едно вметване за цената. Този новия Нурофен е 4%, а не 2%. Действа бързо, т.е. не му даваш на детето по много. И излиза по-евтино от сиропите с парацетамол.
stoned
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 06 Апр 2012 14:00

Да се включа и аз.На моите момчета парацетамола не им помага никак,затова им свалям температурата или с нурофен или с бруфен,и двете са с ибопруфен но са на различни фирми.Доволна съм и от двете,действат бързо и дозата е по малка.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот mimida на 27 Апр 2012 17:52

Давам на детето нурофен за температурата, препоръча ми го педиатъра, но понеже не съм го ползвала до сега, се чудех дали е по-добро от панадола. Някой ползвал ли го е?
mimida
 ---

Мнениеот stoned на 27 Апр 2012 18:18

Аз ползвам Нурофен от доста време, много съм доволен. Четох много по темата и разбрах, че Нурофена съдържа ибупрофен. Ето какво пише в една статия, дано да съм полезен:
„Както ибупрофенът, така и парацетамолът въздействат върху поведението на простагландините в организма, това са вещества, отговорни за болките, отоците и възпаленията и се произвеждат в отговор на наранявания и болести. Ибупрофенът е нестероидно противовъзпалително средство а парацетамола намалява усещането за болка, но не облекчава възпаленията. В рамките на 24 часа ибупрофенът осигурява по-дълги периоди на нормализиране на температурата от парацетамола , максимум 4 приема.“
stoned
 ---

Мнениеот irkatacholakova на 28 Апр 2012 10:10

и от мен малко инфо, което прочетох:
"Ибупрофен (бел.прев. - в България е известен като Нурофен) – това по-ново лекарство също е ефективно при болки и температура. Често е по-ефикасно при висока температура и има по-дълготраен ефект. Може да се дава през 6 часа. Преди се препоръчваше за деца над 6-месечна възраст, но наскоро беше одобрено за безопасно и ефективно и при деца над 2-месечна възраст."
irkatacholakova
 ---

Мнениеот irenkata4 на 19 Юли 2012 15:31

Моето решение за температурата е намазване на петите или цялото тяло с белтък от яйце.Много ни помогна и само това действа.Имаше 39,2, а след намазването,престоя около 10-15 мин. и спадна на 38 градуса.След това душче с хладка вода и спадна още.
irenkata4
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 21 Юли 2012 11:30

mimida, аз ползвах Панадол преди на мина на Нурофен и също облекчаваше, но както са написали и другите съфорумци, действието на Нурофена е по дълготрайно и действа по-бързо.
За висока температура топя чорапки в 1 доза оцет и 1 доза вода и слагам на крачетата, гарантиран резултат. :)
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот 74gerita на 27 Авг 2012 04:57

При много висока температура до 40 гр се сваля бързо с двойна доза течна коластра на..................За повече инфо как да си закупите на лични :wink:

Иначе се дават на 4 часа Парацетамол и Ибупрофен редувайки ги.

Рекламата във форума се заплаща !
Модератор
Изображение
Изображение
Аватар
74gerita
Пристрастен
 ---

Мнениеот magiaa на 23 Окт 2014 08:38

Здравейте отдавна не е писано във форума ,но дано някоя мама прочете и ми помогне .ог вчера джани е с висока т. Над 38 снощи се беше качила до 39.,не кашля няма суполки.обух му чорапи с оцет и т падна на 38.6 тази сутрин пак е толкова,въппеки че от вчера е напанадол .на 9 м е иняма още зъбки,обаче са ужасно набъбнали.какво да направя да го водя ли на лекар или да изчакам и днес?
magiaa
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 30 Окт 2014 17:21

Маги, заведи го. Дори да е от зъбки, вероятно е хванал някоя вирусна инфекция щом вдига толкова висока Т...
Мъничък е и си трябва лекарско мнение....
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Назад към Здраве и Имунизации