Варицела

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Re: Варицела

Мнениеот Gall на 14 Юни 2009 22:43

Каза, че било нахапано от насекоми, но от какво точно не се знае.Вече изчезнаха и съм съвсем спокойна, че не е шарка, защото то на лекари вяра да нямаш/ :roll:
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Имар на 16 Юни 2009 19:56

И ние се присъединяваме към отбора с Варицелата.Малкия вече е шаркав,не съм вярвала че ще я изкараме толкова гадно :( Той започна от миналата седмица да вдига температура,стана кисел няма угодия.Вчера още нямаше обрив по тялото,само по гърлото,казаха стрептококи и защото гърлото е силно зачервено,а оттам и ушите са започнали да се възпаляват изписаха Аугментин.Снощи обаче като вдигна 39,6 и по цялото тяло се изрина.Днес вече казаха Варицела.Обаче е голям ад,цялото тяло е в пъпки,устните,гърлото,езика............ужас,и само плаче не ще да спи,да яде,да пие вода,направо незнам как ще изкараме още няколко дни,когато започне да затихва.Сега е нещо подобно на Алекс на мама ALEKS,та ако не и с повече.Дано по-скоро започнат да затихват,че не мога да си позная детето-от най-усмихнатото и весело дете,сега само реве и мрънка :(
Аватар
Имар
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Gall на 16 Юни 2009 21:51

Имар, дано по-скоро му минава на мъника.А мажеш ли пъпките с нещо да не го сърби?
Пожелавам му скоро пак да се усмихва и да бъде най-веселото дете. :D
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Имар на 16 Юни 2009 21:55

Да,предписаха ми някакъв мехлем,който го направиха в аптеката,мисля че се води някаква цинкова паста.Ама мазането е адски трудно,то всичко е пъпка до пъпка,а той не дава да го докосна.Абе дано по-скоро минава,мерси за пожеланието :D
Аватар
Имар
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Имар на 19 Юни 2009 21:17

Момичета да ви попитам,знам,че на предните страници беше споменато това за къпането,че лекарите не позволяват да се къпят децата,докато са с шарка.Но вие как процедирахте и кога ги изкъпахте за първи път,откакто се появиха пъпките?
На мен педито ми каза никакво къпане,само с мокри кърпички да попивам,но да не търкам.Да,обаче в тези жеги мога ли да държа детето потно и да го трия само с мокри кърпи :roll: Вече минаха 5 дни,откакто се появиха пъпките,вече дори са позавяхнали,обаче нямам търпение да го измия едно хубаво и косичката му се слепва от потенето,а и в началото като вдигаше 40 градуса Т го налагах и с оцет и вода,та и това е допринесло още за слепването.Затова ще ми е интересно вие какво правихте и кога ги изкъпахте?
Аватар
Имар
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 20 Юни 2009 14:25

Аз детето го изкъпах щом му се спукаха мехурите,като няма течност пъпките вече не са опасни,това беше май на 5я ден,не си спомням точно,по важното е да не използваш никакви миещи препарати-сапуни,шампоани и т.н.Изплакваш го само с вода,не много топла и попиваш леко с хавлията,после веднага за пране,след 9-10 ден вече можеш да си го изкпеш и със шампоан и сапунче.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nelkata81 на 16 Юли 2009 12:34

Здравейте на всички,

Моят син е на 3 години и в момента кара варицела и мога да споделя доста неща за това какво знам за нея.Първо мога да ви кажа че варицелата има различни щамове и съответно протича различно освен от това какя понася организма и заради това.Варицелата може да повтаря.Веднъж изкарана тя остава в организма завинаги и може да избие (евентуално) при отслабване на имунната система и генетична предразположеност или отново като шарка или херпес,може и никога повече да не се прояви.
Моят син изкара малко по тежко-обилен обрив,3 дни на легло с 38,6,имаше пъпки даже на езика,не можеше да яде.Аз от 2 години лекуван сина ми само с хомеопатия и използвах такова лекарство заради температурата.Щом има температура -ще има и нов обрив.Дадете ли противо-температурно ще има още по обилен обрив.Не е хубаво да се яде сладко,ако се къпе само с хладка вода и без никакви препарати,вместо ментолов спирт може да използвате лавандулово масло по една капка върху пъпката,слагаите само памучни дрехи и гледайте детето да не седи на много топло за да не се запарява и да го сърби допълнително.Може и да се прави студен компрес с мокра кърпа който също помага за сърбежа.Не давайте тежки храни-зеле,боб,леща,грах и.т.н.,кисело и солено също.Много трябва да пазите децата да не се чешат защото на мойта приятлка детето направи инфекция и детето влезна в болница на антибиотик така че режете ноктите до край.Успех!
nelkata81
 ---

Варицела

Мнениеот Nifada на 16 Юни 2010 17:33

Не намерих тема за варицелата и пускам тази.
В групата на Гергана има вече 2 деца с Варицела, а в градината са общо 7. Дебна я непрекъснато дали дава някакви признаци за изпъпчване и съм объркана. Събота и неделя бяхме на село - треви, паяци. Още първия ден цъфна с една голяма пъпка на вратлето, която приличаше на ухапано от комар. На вечерта - втора. На втория ден - още три по ръцете и краката. И аз си викам - започна се. Но няма Т. Във вторник отиде на градина, но като стана сутринта имаше още 1-2 нови по краката. Казва, че я сърбят, но не ги чеше така усилено, както при шарка. И за сега е това. 5-6 пъпки, които обаче хванаха коричка, защото са чесани. няма никаква Т, никакви други симптоми.
На някои места чета, че Т идвала чак на третия ден след като избие първата пъпка и че може да си кара с 1-2 пъпки няколко дни преди да се появят всичките. Та моля мамите, чиито деца са боледували т Варицела, да ми кажат как е протекла при тях болестта и за колко време са избили пъпките и как - бързо, бавно, с Т или без?
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот anabobi на 17 Юни 2010 00:19

Нифада ето я темата viewtopic.php?f=7&t=45&hilit=%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%B0
А по повод въпроса ти - малката ми дъщеря изобщо не вдигна Т от варицелата.Познавам и още едно дете,което го чакаха да се разболее от варицела,защото брат му беше болен и накрая се оказа,че тя всъщност я е изкарала само с 3 пъпки и тя е заразила брат си :shock: .Така че е напълно възможно да я кара леко.
Колко време след контакта са тези пъпки? В повечето случаи избиват първите на 14-ия ден.
А коричките на разчесаните пъпки как изглеждат?На Гери пъпките които ги разчеса бяха с огромни и секретиращи корички и ставаха по 5-6 мм широки и дебели.
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
anabobi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 17 Юни 2010 07:52

Слях темите :wink:
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот Nifada на 17 Юни 2010 17:07

anabobi, мерси а отговора. На моята Гери пъпките са 5 или 6. Днес сутринта госпожата й видя две на вратлето и викна сестрата, за а пита дали това е шарката. Сестрата разгледа и една на ръката и каза - не, това е от комар. Но аз започвамда си мисля, че не може пъпки от комар да стоят вече пети ден. Тази на ръката, понеже е най-удобна за чесане, е колкото голямо лещено зърно като диаметър, другите са по-малки, но връхчетата им не са пълни с течност. Имат само малки корички, защото са разчесани.
За съжаление педито ни е в отпуск и не мога да я питам. Но сигурно има начин да разбера след това дали Гергана все пак е изкарала варицелата леко ( по този начин) или наистина е било комар.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 17 Юни 2010 17:12

Снежи виж каква снимка намерих
Изображение
незнам дали всички и винаги пъпките са такива, но долу-горе да си имаш представа(долната снимка е ужасна :shock: ) На нас ухапаното от комар ни става бая голямо и с връхче :? и ни държи поне седмица :(
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот Nifada на 17 Юни 2010 21:26

Оф, кошмар. Чак ме засърбя като ги гледам. Дано не стигаме до такъв случай.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот gabinki на 20 Юни 2010 09:22

Снежи,ако е било варицела досега щеше вече да си разбрала според мен.Колкото и леко да се изкара варицелта чак без никаква температура ми се струва направо невъзможно,иначе пъпките наистина може да са само 5-6 примерно.Междодругото и Дими е имал огромни пъпки от ухапване на комар,чак съм се чудила защо стават такива големи и стоят по 1 седмица.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anabobi на 20 Юни 2010 10:06

Ето до видите как изглеждаше малката ми щерка :(
ИзображениеИзображение
Изображение
ИзображениеИзображение