Варицела

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Re: Варицела

Мнениеот gabinki на 20 Май 2009 16:31

Дими от днес е с варицела,направо такава гадна болест не съм виждала,няма чак толкова много пъпки още,но пак са си достатъчно и има температура и е крив и кисел и само като го погледна и ми се доплаква :cry: :cry: :cry:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 20 Май 2009 20:00

Габи,миличка,много съжалявам,но не се притеснявай.Всичко минава и се забравя и после ще ти е спокойно,че я е изкарал.Не като мен на стари години!!
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivon4eto-vn на 22 Май 2009 22:15

И ние от днес официално сме с варицела. Венци вдигна и температура вече, дано само да мине по-бързо и леко, от утре сутринта почвам и едни хомеопатични дето ни изписаха, дано помогне бързо да се оправи.
Изображение
Аватар
ivon4eto-vn
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vailets на 26 Май 2009 19:50

Мажете постоянно с този ментовия спирт на нас ни помогна и въобще не се е почесвал
Изображение
Аватар
vailets
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vilenceto на 28 Май 2009 14:49

Малкия не е прекарвал варицела,но аз бях в 10 клас като я прихванах.Много е гадно!Милите дечица!Знам само че караха сестра ми да спи с мен за да я прекара и тя.Сега малкия ми племеник я кара и му позволям да си играе с Дидко.Ако я прихване ще се лекуваме!Педито ме посъветва да им позволяваме да играят заедно,защото колкото по малки я прекарвали децата толкова по-леко я изкарвали и било добре за имунната им система.Важното е да не се разчесват пъпките,за да не останат трайни белези по кожата,особено по лицето.Много е неприятно!
Аз ги третирах с ментов спирт и бебешка пудра.За 3 дни ми отминаха.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
vilenceto
Пристрастен
 ---

Мнениеот gabinki на 02 Юни 2009 11:04

Момичета от днес и аз съм с варицела :emon23: тъкмо Дими се оправи и от вчера го пуснахме на градина и хоп изненада тази сутрин,аз в пъпки :cry:от вчера ми беше зле,ама мислех че нещо съм настинала, толкова ми е зле все едно ще умирам,всичко ме боли,студено ми е,лошо ми е..... :cry:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vailets на 04 Юни 2009 17:52

Ох миличката. Поне знаеш какво да си прилагаш сега. Нищо като я изкараш ще си по спокойна че няма опаснасност да се заразиш.
Бързо оздравяване ти желая! :congratulations:
Изображение
Аватар
vailets
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 05 Юни 2009 07:41

vailets написа:Ох миличката. Поне знаеш какво да си прилагаш сега. Нищо като я изкараш ще си по спокойна че няма опаснасност да се заразиш.
Бързо оздравяване ти желая! :congratulations:

Благодаря ти много,Вай :kiss3: Ох,не е истина колко е гадно,не само че ми е зле,ами и имам много пъпки и по лицето включително,а вече почва и много да се затопля-къси ръкави,потници...Божеее как ще отида на работа на 15ти просто ума ми не побира :emon23:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vailets на 06 Юни 2009 14:02

За да съм съпричасна с теб ще ти кажа че преди 2седмици пих един антибиотик и сега цялото ми тяло стана в пъпки от него. Така че те разбирам напълно :cry:
Изображение
Аватар
vailets
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 06 Юни 2009 15:20

vailets написа:За да съм съпричасна с теб ще ти кажа че преди 2седмици пих един антибиотик и сега цялото ми тяло стана в пъпки от него. Така че те разбирам напълно :cry:

оо,Вай,много съжалявам :| Сега някакво противоалергично ли взимаш?Дано бързо се отървеш от тях :jesus:
А,по темата,искам да споделя че Дими след варицелата се разболя от пневмония и други усложнения,защото варицелата му е сринала имунитета до 0,писах подробно ТУК за който го интересува и не ми се описва пак всичко,но това е едно коварно,шибано заболяване,дето трябва най-накрая да почнат да слагат ваксини за него,защото носи много много бели :evil:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Gall на 10 Юни 2009 21:19

И ние от днес сме с Варицела :cry: Нямаме Т, само хрема и е доста неспокойна, нервна е.Явно я сърби, но тя е още малка не може да се почеши.Габинки, това е много гадно, дали причината зза плевмонията е варицелата? Ужас, явно трябва много да се пазят след това, защото както и ти казваш имунитета им отслабва.Ние нямаме много пъпки за сега.Най-много има по раменцата. :roll: На нас педи ни каза да я мажа с ментолов спирт и да не я къпя 10 дена.Мале ще се вмирише в тези жеги.Но не защото пъпките се разнасяли, а както е писала Алекс, за да не стане инфекция.Много бързо се инфектират пъпките като се пукнат.Ама и малкия колко много пъпки е имал :shock: Ние за сега по лицето нямаме, но четох, че може да се появят навсякъде-по гениталии, в устната кухина-навсякъде.
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 10 Юни 2009 21:34

Gall написа:И ние от днес сме с Варицела :cry: Нямаме Т, само хрема и е доста неспокойна, нервна е.Явно я сърби, но тя е още малка не може да се почеши.Габинки, това е много гадно, дали причината зза плевмонията е варицелата? Ужас, явно трябва много да се пазят след това, защото както и ти казваш имунитета им отслабва.Ние нямаме много пъпки за сега.Най-много има по раменцата. :roll: На нас педи ни каза да я мажа с ментолов спирт и да не я къпя 10 дена.Мале ще се вмирише в тези жеги.Но не защото пъпките се разнасяли, а както е писала Алекс, за да не стане инфекция.Много бързо се инфектират пъпките като се пукнат.Ама и малкия колко много пъпки е имал :shock: Ние за сега по лицето нямаме, но четох, че може да се появят навсякъде-по гениталии, в устната кухина-навсякъде.

О,Галл,много мъничка я е споходила Радост тази неволя :| Дано мине възможно най-леко при нея :jesus: Иначе ако днес са ви избили първите пъпки е нормално да не са много,утре,вдругиден ще избиват още,за жалост :| Мажи я с фенистил гел,редуваш с го ментоловия спирт,гелът охлажда и спира сърбежа,на Дими много му помогна.А за пневмонията и отита-Да вследствие от варицелата са при нас,но ти не се настройвай ,все пак не се случва на всеки,за всеки случай пипотай педиатърката ви да почнеш да даваш нещо за имунната система от сега,най-малкото няма да навреди на детенцето ти.Можеш като не я къпеш да обтриваш тялото й под мишничките по ходилата и където няма много пъпки или са завехнали вече със влажна кърпа за да я освежаваш,всъщност забраната за къпането е по-скоро да не се използват химикали -сапуни и подобни,аз не се къпах първите 5 дни и като почнаха да ми завяхват пъпките започнах да се къпя и се чувствах много по-добре след баня.Успех и бързо оздравяване на радост :kiss3:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 11 Юни 2009 08:04

Gall,как е тази сутрин малката Радост?Как изкарахте нощта?
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Gall на 12 Юни 2009 17:38

Габинки, благодаря много за заинтерасоваността. :D
Тази сутрин отидохме пак на лекар, защото пъпките са си все толкова.Не стана повече, а тези които ги имаше си седяха на все едно и също ;положение.Та отидохме и се оказа, че нямаме Варицела.Този какво е гледал не го знам.Тъкмо се бях настроила, че ще я изкараме сега, видях и нещо положително дори, но се разминахме.Може би се е застрохавал доктора след като му казах, че сме имали контакт с болно дете и затова.За хремата каза, че се е появила, защото може би ни никнат зъби. :roll:
А на теб честит рожден ден! :balloons:
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 14 Юни 2009 10:27

По-добре че не е варицела,малка е още Радост.А от какво са тогава тези пъпки?Дано вече да са отминали :jesus:
Gall написа:А на теб честит рожден ден! :balloons:

Благодаря :love1:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Имунизации