Варицела

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Варицела

Мнениеот мам на 12 Окт 2006 17:29

Здравейте!
Има ли майки с деца, изкарали варицела.Ние сме на 9м и половина и от вчера сме с пъпки.Естествено от каката се заразихме, която е на 4г и я изкара преди две седмици.
Въпроса ми е дали сте къпали децата си докато е траел обрива?Прочетох много мнения, повечето лекари забраняват къпането 9 дни.Но за бебе, което ака 3-4 пъти на ден...?Как беше при вас?

П.П. Каката не издържах и я обливах само с вода, защото много се беше изнервила от сърбежа.Но сега за малката повече се страхувам.
Симона 11.06.2002
Ивайла 28.12.2005
мам
 ---

Мнениеот nadiaeuro на 13 Окт 2006 14:05

Ето ти малко инфо:
Варицела /ЛЕЩЕНКА/
Варицелата се причинява от специфичен вирус. Заболяването се разпространява по въздушно-капков път. Боледуват предимно деца, поради наличие на преходен имунитет. Вирусите проникват в лигавицата на дихателните пътища, където се размножават. От там те попадат в кръвта и достигат до кажата, като я увреждат.

Инкубационният период е от 11 до 21 дни. След това се появяват оплаквания от главоболие и поясна болка, а телесната температура се повишава. Кожният обрив се състои от розови възелчета /папулки/, които постепенно се превръщат в малки мехурчета изпълнени с бистро съдържимо. Мехурчетата скоро се разпукват, съдържимото им засъхва и се образуват корички. През 2-3 дни се появяват тласъчно нови обриви със същото развитие, като по такъв начин в близките кожни участъци се наблюдават обриви в различен стадий на развитие - петна, папулки /възелчета/, мехурчета /везикулки/, корички. Кожните изменения се съпровождат от силен сърбеж. След преминаване на обрива не остават белези. Преболедувалите придобиват траен имунитет.

Лечението се провежда в домашна обстановка, в изолация. Назначават се антисептични пудри, които съдържат и съставки против сърбежа. Къпа не не се разрешава до падане на коричките, а ръцете на детето се измиват често. При инфектиране на обрива се прилагат антисептични пудри и унгвенти.
Профилактиката се състои в строга изолация на заболялите.
Бързо оздравяване на малката! :)
Щастлива мама на трима!!!
Изображение
Аватар
nadiaeuro
Сериозен
 ---

Мнениеот evamartini на 13 Окт 2006 14:23

И аз зная,че не бива да се къпе.Май се разнасят пъпките,ама не съм много сигурна.
Пожелаваме ви бързо оздравяване!
Изображение
Изображение
Изображение голяма мания...

Изображение
Аватар
evamartini
Пристрастен
 ---

Мнениеот Mi6 на 03 Ное 2006 12:02

Да се запиша и аз в клуба.
Моят малчо снощи се изрина. Чувала съм, че трябва да стои на топло, чувала съм за мазане със спирт(успокоявал), чувала съм и за малко винце - да избият пъпките. Някой с опит може ли да сподели...
Аватар
Mi6
Сериозен
 ---

ВАРИЦЕЛА

Мнениеот darpatova на 10 Ное 2006 23:44

А сваля ли се температурата с панадол или др.лекарства?До колкото знам от нея избиват пъпките,пък може и да не е така. :madd: :sadd: :thinkk:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
darpatova
 ---

Мнениеот Ivka на 05 Дек 2006 01:46

От днес и ние сме с варицела, но четох в разни статии, че къпането не пречи :roll:
Изображение
Изображение
Аватар
Ivka
Начинаещ
 ---

Мнениеот mamamena на 17 Дек 2006 18:44

Отдавна сме изкарали варицелата, но ще си позволя да ви посъветвам:
мажете пъпките с фуксин.
Това е препарат, който се продава по аптеките за стотинки.
Веднага, щом се появи нова пъпка, с тампон за уши- цап и веднага я прегаря и не сърби.
:wink: в тоя период, обаче, обличайте детето си в дрехи за изхвърляне. Не се пере
Това, със спирта е голяма екзекуция :(

По темата- не трябва болния да се къпе, защото водата размножава пъпките, пренася ги. По същата причина и не бива да се излиза навън, защото вятъра може да ги размножи. Моята педиатърка, дори ме посъветва да не проветрявам помещението, в което е болния. :roll:
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
mamamena
Начинаещ
 ---

Мнениеот Ivka на 18 Дек 2006 00:37

Ние сега караме варицела педиатърката и още няколко лекари които ни консултираха бяха единодушни, че се предава само и единствено по въздушно капков път...задължително да се проветрява...не може малко дете да стои на един и същи въздух с дни! Има специални хомеопатични средства, както и бабешки методи да избият по-бързо пъпките, защото това е, което е най-тежко за децата... Водата по никакъв начин не пренася пъпките и това е твърдение от древността, което много отдавна е отречено! Веднъж излязат ли пъпките могат да се мажат и с по-модерни мехлемчета които не цапат...
Изображение
Изображение
Аватар
Ivka
Начинаещ
 ---

Re: Варицела

Мнениеот av4e на 16 Апр 2008 09:13

и ние от вчера сме с варицела, на мен докторката ми каза да го мажа с фенистил гел, и засега го успокоява, не са избили всички но дано да са по малко. аз имам друго питане, ясно ми е че се предава по въздушно-капков път, а аз могали да заразя други деца? имах предвид че в понеделник бяхме канени на детски рд, ясно е че Рости ще се размине но аз като отида имали вероятност да ги заразя? аз съм я боледувала варицелата като малка
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ivka на 16 Апр 2008 12:05

Да можеш да заразиш, макар и да е малко вероятно. Варицелата вече повтаря. Колегата ми и жена му се заразиха въпреки, че са я карали като деца, след като се разболя сина им. Сестра ми също е карала варицела като малка, първия и син боледува 2007 от варицела и тя не се зарази, сега 2008 боледува малкия и син и я изкара и тя. Почти всички майки на децата от яслата им, също се разболяха. След като си бил контактен с болен от варицела има период от 21 дни, в които можеш и ти да станеш преносител или да се разболееш. Ако си преносител, може и да не разбереш. След като избият всички пъпки, човека спира да бъде заразен. Тъй като не се знае кога са избили всички, лекaрите казват, докато всички пъпки се покрият с корички. Дано бързо ви минава. Аз чакам последните 2 дни от 21 да видя дали малкия ще се е заразил от леля си :mrgreen:
Изображение
Изображение
Аватар
Ivka
Начинаещ
 ---

Мнениеот av4e на 16 Апр 2008 16:55

е много лоша работа то в случая да не ходя никаде и аз примерно на работа или в магазина че мога да заразя всички, незнам аз четох че се предава по въздушно капков път, това е кашлица и кихане. Благодаря за инфото все пак.
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот irena84 на 02 Май 2008 20:22

Ох,и ние сме болни вече 3ти ден.Но само първия имаше температура после не.Аз я карах в 10ти клас.Дано не ме хваща пак.
Изображение
Аватар
irena84
Начинаещ
 ---

Мнениеот colop на 07 Май 2008 11:44

нашият батко се разболя когато беше не 1год и 5 мес от варицела / прихвана я от татко си които тогава беше не 31 год /
мина ни много леко без неприятни ситуации
не си спомням добре но маи не съм го къпала 7 дена
Изображение
Изображение
Аватар
colop
Отличник
 ---

Мнениеот av4e на 07 Май 2008 13:42

всичко мина при нас добре, мога да кажа че на 14 бяхме на детски рд и той яде торта от една вилица с друго дете, на 15 се разболя, а детето неможахме да го заразим, такаче гаранция франция отностно заразата. Три докторки ми казаха че варицелата не повтаря! и аз или мъжът ми неможем да заразяваме, такаче момичета споко! По хубаво докато са малки децата по лесно се изкарва.
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

ВАРИЦЕЛА

Мнениеот fustacheta на 19 Ное 2008 21:25

ЗДРАВЕЙТЕ мами имам 2 фъстъчета.Каката ми Деси е на 7г и 11мес.и в момента сме с варицела.А малкото ми фъстъче Поли е на 3мес. и 20дни.Някой може ли да ми даде съвет за бабини методи на лечение на варицелата.Притеснявам се и за малката Поли да не прихване.Моля за съвет.Благодаря предварително :emon25: :congratulations:
[urhttp://s10.rimg.info/92688d9413e17c84cbbbcfcc4bc0d060.gifl=http://www.sestrenka.ru/lines/]Изображение[/url]ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
fustacheta
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Имунизации