Има ли майки със слаби бебечета

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Има ли майки със слаби бебечета

Мнениеот zaida на 03 Апр 2010 10:56

Здравейте,бебчето ми е на 8 месеца,но е супер злоядо още от раждането си.Полагам неимуверни усилия,за да го нахраня.Водила съм я на какви ли не лекари,правила съм и изследвания,всичко е ок.Много е жизнена и не се спира по цял ден.На 8 месеца сме 6,600кг и 70см.Има ли и други майчета,чийто дечица са по -малко на килограми в сравнение с връстниците си.Споделете,моля ви,защото се притеснявам постоянно с тези нейни килограми.Благодаря ви предварително.
Изображение
Изображение
zaida
Редовен
 ---

Re: Има ли майки със слаби бебечета

Мнениеот petia_britney на 06 Апр 2010 14:25

Здравей Зайда,моето дете е вече на 1г и 9м.Роди се с тегло 4,100 и ръст 55см.До 4месец вървеше добре,но като почнаха да му никнат зъбките,стой та гледай...наддаваше все по-малко и по-малко.Иначе ядеше,кърмех го до 9м възраст и след това с пюретата,на кухня и т.н. ядеше всичко и пак си беше слабичък за възрастта си.Сегае 11кг,и пак си е слабичък в сравнение с врасниците си.Явно няма оправия.Наскоро беше болен и дръпна още повече назад,стана 10кг,но сега пак започна да си хапва и ще се оправи.Относно това,че твоето дете не иска да яде,май всички бебета са на "приливи и отливи",може пък като навърши годинка да започне да се храни нормално.Разнообразявай му колкото се може повече храната и пробвай храни,дето досега не си му ги давала,може пък да стане.Говори и с педиатърката,да те посъветва.успех и дано всичко се оправи!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
petia_britney
Редовен
 ---

Мнениеот ivailailiqna на 19 Фев 2012 14:08

здаравейте дащеря ми е на 1годинка и тежи 7килограма с дрехите не иска да чде от както се е родила другите бебта изглеждат като великани пред нея :( вече не обращам внимание
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 19 Фев 2012 17:19

Е как 7кг.? Лекарите какво казват?
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 20 Фев 2012 15:23

ivailailiqna написа:здаравейте дащеря ми е на 1годинка и тежи 7килограма с дрехите не иска да чде от както се е родила другите бебта изглеждат като великани пред нея :( вече не обращам внимание

Познавам две дечица като вас.Колко см е висока дъщеричката ти?То зависи и колко се е родила все пак...Моя приятелка роди момченцето си 1500гр в 7я месец,чак към 5-6г. успя да понастигне донякъде връстниците си и почна да расте по-бързичко,но все пак на 6г. е 14кг,а моят син макар че е също много слаб е 20кг-казвам го за сравнение.Обаче нейното момченце е страхотно развито,проговори много преди моя син,проходи нормално и е прекрасно дете без никакви забележки.Водиха го по какави ли не изследвания,няколко пъти му изследваха хормоните на растежа и какво ли не още-здраво си е детето отвсякъде.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kremi77 на 20 Фев 2012 18:41

Здравейте,моето дете също е от слабите на 5г е 13.500.Аз също спрях да обръщам внимание.Спрях да се ядосвам,че не яде и когато иска тогава яде,такова си е детето какво да направя-няма здравословен проблем,всичко си му е наред.Яд ме е само на тези които ме питат,ти това дете не го ли храниш-казвам не на диета е и толкова
Изображение [url=http://www.picvalley.net/v.php?
kremi77
Пристрастен
 ---

Мнениеот ivailailiqna на 21 Фев 2012 18:34

lyubomira_naidenova написа:Е как 7кг.? Лекарите какво казват?

дететИзображениедететоо ми се роди напално здраво 3кг 49см не иска да яде от както се е родила мькнех я по всякакви лекари тя просто не яде пихме сиропи за апетит лекарства без никакьв ефект лекарите казват че е напално здрава така се бях побаркала по едно време че сьнувах че хората ми се подиграват зарди слабото дете всяка вечер ревяла сам като магаре но тя ми се усмихва мило и отказва да яде в момента тежи 7кл вече не давам обяснения на никого защото ми писна :!:
Последна промяна ivailailiqna на 21 Фев 2012 19:03, променена общо 1 път
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот ivailailiqna на 21 Фев 2012 18:57

Изображение има огромни бузи и крачета като солети
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот dilana на 22 Фев 2012 17:43

Моето дете също е слабичко и е много злоядо. Роди се 3600 и 51см, което са си чудесни мерки, но след 4-я месец спря да наддава. Захраних я в 6-я месец, не се получи, продължи ад задържа теглото, минахме на добавка за апетит и резултата беше, че на 1г. 2м тежеше 8500гр. Сега положението е по-добре, вече е 10500 на 1г. 8м., но вече не се притеснявам, здрава е, енергична е, значи просто ще върви по-слабичка.
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Аватар
dilana
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivailailiqna на 27 Фев 2012 17:42

Изображениеможе ли някой да даде мнение за хипотрофията ако някой се е збльсквал с този проблем моля да сподели ,защото когато беб4о бе6е на 3 месеца ми казаха че е хипотрофична и лечението е гимнастика аз правех всеки ден но други лекари ми казваха че детето не е хипотрофично гимнастиката не даде никакьв резултат правех я три месеца всеки божи ден без резултат ,за да има апетит детето, но тя пак не се хране6е и повраща6е почти на всяко хранене :roll:
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 28 Фев 2012 17:38

Щом лекарите казват, че на децата им няма нищо, не се притеснявайте.
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sisi_polq на 05 Мар 2012 13:38

zdraveite moeto momi4ence e na 5 meseca rodi se 3140kg do momenta sme 4400 davala sam kakvo li ne am.no efektat e nikakav napravila sam vsi4ko po silite mi no tap4em na edno mqsto.spodelete dali e normalno tova ne6to
sisi_polq
 ---

Re: Има ли майки със слаби бебчета

Мнениеот sisi_polq на 05 Мар 2012 14:22

здравейте,моето момиченце е на 5 месеца роди се 3240кг до момента сме 4400 . Давала съм какво ли не,но ефекта е никакъв, направила съм всичко по силите ми,но тъпчем на едно място. споделете дали е нормално това нещо.
sisi_polq
 ---

Re: Има ли майки със слаби бебчета

Мнениеот ivailailiqna на 07 Мар 2012 13:16

sisi_polq написа:здравейте,моето момиченце е на 5 месеца роди се 3240кг до момента сме 4400 . Давала съм какво ли не,но ефекта е никакъв, направила съм всичко по силите ми,но тъпчем на едно място. споделете дали е нормално това нещо.

ние сме сьщите давала сам какви ли не неща да пие и нищо не се променя в теглото и просто са си такива бебетата наскоро прочетох много интересна сатия засьжаление не мога да я открия та в нея се пи6е6е че децта които са слаби се разбира още от самото им раждане, защото самия им организьм и косна система са такива различават се по това че са с далги прьсти на рьцете по тясни ходила на крачетата и глезени има6е точно име за тези организми ,но не мога да си спомня различават се и по това че растат по интензивно на височина та вече незнам кое е нормално и кое не дтето ми расте и се развива пьлноценно,не спира да говори да се сме да играе да се забавлява спокойна е и това ме прави и мен спокойна :)
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот ivailailiqna на 07 Мар 2012 13:18

другото което пи6е6е в тази статия е че метаболизма им е по бьрз :?
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Имунизации