Хроничен хепатит при бебе-съществува ли такава диагноза?

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Хроничен хепатит при бебе-съществува ли такава диагноза?

Мнениеот irrkata на 10 Окт 2009 20:59

Здравейте настоящи мами,пускам тази тема,защото на нашият мъник му поставиха такава диагноза и се притеснявам.Ако има някой с такъв проблем -пишете.
Проблемът при нас започна ,когато беше съвсем малък-на около 50 дни беше, вдигна температура и започна да повръща.Докторката му изписа понижаващи температурата медикаменти,но 3 дни не я свали,започнаха да му бият гентамицин мускулно-пооправи се(не вдигаше повече температура),но след като ни свърши гентамицина забелязах,че бялото на очичките му е жълто и изпражненията му бяха много светли,докторката ни пусна кръвни изследвания,каза ,че са много лоши,т.е. билирубинът му беше много завишен и чернодробните му изследвания също не бяха в норма.И така се узовахме в инфекциозно отделение със съмнения за вирусен хепатит,но уви маркерите му бяха отрицателни и за 3-те вида хепатит,което от една страна е добре,но ми казаха,че незнаят какво му е и ни изпратиха в София (забравих да спомена,че сме от Сливен) в университетска детска болница,лежахме в гастроентеорологично отделение.И така там същите процедури-изследвания и т.н.,установиха,че има недостиг на витамин К,от който съответно му биха 3 дни и отново изследвания.Отрекоха сериозни заболявания свързани с недостига на този витамин и ни изписаха с диагнозата "Хроничен хепатит",която нашата докторка нарече безумна ,защото след 3 месеца боледуване ставало хронично заболяването,а Ники нямаше навършени дори 2.И така аз се притеснявам,за сина си след противоречиви мнения на лекари,ако някой има същия проблем или сходен-пишете.Благодаря предварително!
ИзображениеИзображение
irrkata
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: Хроничен хепатит при бебе-съществува ли такава диагноза?

Мнениеот siniger на 10 Окт 2009 21:20

не може да е хроничен хронично е когато си боледувал няколко пъти от несто и то не е излекувано
.обърнете се към токуда там не вярвам да ви върнат.Настоявай за диагноза питай постоянно докторите не ги оставяй без да ти кажат какво му е на детето .Такъв случай няма аз работя в болница и нямаме пациент без диагноза.Настоявай като немогат да дадат диагноза да ви препратят кам някои.да не би да ви е преливана кръв като сте се родили или ти да имаш хепатит.Дано се оправите ск :balloons: :balloons: :balloons: оро
siniger
Сериозен
 ---

Re: Хроничен хепатит при бебе-съществува ли такава диагноза?

Мнениеот irrkata на 10 Окт 2009 21:31

siniger благодаря ти за бързия отговор,не му е преливана кръв,раждането мина нормално без никакви усложнения,даже не изкара и бебешката жълтеница в родилното.А аз съм носител на "Австралийски антиген"(незнам дали го изписвам правилно)-установиха го при първата ми бременност,но голямото ми дете няма такива проблеми и малкия изследваха за него,но и при него е отрицателен.
ИзображениеИзображение
irrkata
Фен на Mamaibebe
 ---

Назад към Здраве и Имунизации