ГЕОГРАФСКИ ЕЗИК

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

ГЕОГРАФСКИ ЕЗИК

Мнениеот daniela80 на 08 Сеп 2009 18:00

Здравейте,момичета!Преди време на дъщеричката ми се появи нещо м/у раничка и афта в устата,водих я на лекар,каза ни,че това е заболяване,което се нарича географски език.Не се лекува с никакви медикаменти.Но на мен ми се струва нещо невъзможно,било постоянно състояние на езика.В определени момнти се обостря,после сякаш изчезва.Някой от вас сблъсквал ли се е с такъв проблем,може ли по някакъв начин да се предотврати появата на тези ранички?Рових се из нета,но информацията нещо не ме задоволи.Може и да не съм открила нещо съществено.Благодаря Ви!
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: ГЕОГРАФСКИ ЕЗИК

Мнениеот sn_vasileva на 13 Сеп 2009 07:58

Дани, девер ми е с такъв език. Но не съм чувала нещо да се оплаквал от афти и пр. Ще поразпитам де, но мисля, че няма от какво да се притесняваш.
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот daniela80 на 14 Сеп 2009 15:21

Благодаря ,Снежи!Тя и Ния няма афти,аз се опитах да обясня какво е горе-долу!!!Нали седи като афти едно такова,та затова така го написах!Мен по ме тревожи инфото,че се проявява при по-болнави и алергични деца... :(
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот avienda на 17 Сеп 2009 17:07

Синът ми също има географски език, в началото все си мислих че е обложен и има някакъв проблем с гърлото ...но нашата лекарка каза, че не е старшно. Иначе по скоро прилича на налепи или петна по езика, които се обострят от време на време, а понякога избледняват ....Бях чела в нета за някакво хомеопатично лекаство, но реших че след като не е нещо опасно да не го тъпча излишно с медикаменти. Ще следя темата с интерес.
Изображение
Когато се обърнат към теб с молба, започваща така:"Моля те, кажи ми честно..." с ужас разбираш,че след малко ще почнеш да лъжеш доста.
Аватар
avienda
Пристрастен
 ---

Мнениеот ninavan на 11 Ное 2009 01:47

Моята дъщеря /на 2,5 г./ също е с географски език. Петната наистина избледняват и се показват наново, когато имунитетът на организма е отслабен. Забелязала съм, че стават по-изразени, когато малката е настинала или болна. А миналия месец докторката ни постави диагноза "афтозна ангина". Незнам дали има връзка с географския език, може би по-скоро няма. Изписа ни Ацик 200 за 3-4 дни и всичко се оправи. В началото и аз се притеснявах за тези петна и всички много се учудваха като видят езичето на малката, все ме питаха "Ама какво и има, защо и е такъв шарен езика", но вече не обръщам внимание. Не съм забелязала да боледува по-често от другите деца, досега не съм и давала други лекарства освен Панадол, хомеопатични и Ацик-а, не е взимала и АБ, дано и занапред да не боледува. Мисля, че географския език не е причина за притеснение.
ninavan
 ---

Мнениеот KrasiEvi на 17 Дек 2009 16:56

Здравей Дани,аз малко късно забелязах твоето питане за "географският" език.
Аз не съм лекар но съм на 32год.и моят език е географски.Това не трябва да те притеснява тези петна по-скоро поне за мен, са показател за предстояща настинка, така че винаги разбирам преди да си почувствам гърлото или някякъв др. дисконфорт че трябва да взема някакви мерки като витамини или др.Аз нямам и не съм имала нито алергии нито гастрит,нито някакви др.сериозни заболявания.Посъветвай се с лекар но не мисля че трябва да се притесняваш! :P
KrasiEvi
 ---

Мнениеот duda на 20 Дек 2009 23:40

daniela80 написа:Мен по ме тревожи инфото,че се проявява при по-болнави и алергични деца...

Мисля,че не е точно така...Пояснявам.......Имам приятелка с такъв език,по-здрава е от мен и теб взети заедно :wink:
ИзображениеИзображение
Аватар
duda
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dani_td на 29 Дек 2009 14:30

Мъжът ми има географски език. Боли го, когато яде домати, а за орехи и дума не може да става, много го дразнят.
Изображение
Изображение
Аватар
dani_td
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lulova на 09 Фев 2010 00:19

Синът ми има географски език. Получава се в резултат на тежко и дълго боледуване (както беше при нас) или при деца с алергии и/или слаб имунитет. Наистина се обостря и избледнява. Когато видя, че се обостря - знам, че предстои боледуване или поне хрема.
Географският език не се лекува и той е просто резултат. Петната се променят като форма.
Не се притеснявайте, но наблюдавайте, четете, разпитвайте, особено ако не е имало боледуване, заради което да се получи - тогава може да есрив в имунитета или алергии.
За алергиите личното ми мнение е, че с Чернобил, храните, които поглъщаме, мръсната среда, в която живеем и стресовия живот, категорично няма как децата ни да се разминат с алергиите. А и организма се променя на всеки 6 месеца - т.е. нови алергии може да има във всеки един момент :cry:
Изображение
Аватар
lulova
Начинаещ
 ---

Мнениеот sissi 82 на 25 Фев 2010 00:26

моят син също е с географски език,и честно казано не съм забелязала нещо смущаващо!Нито е алергичен към нещо,нито е болнав!Аз никога не съм се притеснявала заради това.
sissi 82
Начинаещ
 ---

Мнениеот Джей на 01 Сеп 2016 12:16

Моят географски език върви към подобрение!
Какво направих?
Спрях млякото в кафето и ограничих млечните продукти. Резултата беше, че белия налеп по езика ми почти изчезна. След миене на зъбите изплаквам устата си с чай от лайка. Това е!
Просто, но при мен имаше ефект.
Червените петна по езика ми се появиха преди 3-4 месеца. Зъболекаря ми изписа антибактериална паста за зъби, антибактериална вода за уста и нистатин.
Гъбички?????
Нямаше ефект.
Падна голямо търкане на езика, толкова търкане, че чак почна да ме боли като след изгаряне с горещо.
Тогава реших, че трябва да променя нещо в храненето си и се сетих, че от половин година пия кафето си с прясно мляко от кутия. Спрях го и за два дена белия налеп по езика ми изчезна. Петната също почти изчезнаха.
Само за 2 дни. Опитайте.
Джей
 ---

Назад към Здраве и Имунизации