Лечение на хемангиом с кортикостероиди

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Re: Хемангиом!

Мнениеот shiderita на 01 Апр 2008 12:57

Момичета най-доброто решение е премахването с лазер, ако значително нараства, но може да се поизчака още малко. Не бързайте то по принцип се прави около 2 - 3 годинки на детето според зависи от хемангиома.
Изображение
Аватар
shiderita
Пристрастен
 ---

Мнениеот rumqna54 на 02 Апр 2008 10:12

Дъщеря ми се роди с ярко червено петно отзад на вратлето и малко по-бледо на темето.Консултирах се с педито и ми каза,че с времето ще избледнее и да не предприемам нищо.Слава богу така стана.Сега на бузката има някаква пъпка пак от този род и ще ходим да я махат с лазер.Малко се притеснявам да не би да се появи пак.На дупето има нещо като синьо петънце- и то е по рождение,но нито расте,нито пък намалява.Но темата е интересна и ще я следя с интерес.
Изображение[url=http://glitter-graphics.com/myspace/text_generator.php][
Аватар
rumqna54
Пристрастен
 ---

Мнениеот sneludik на 05 Апр 2008 08:32

Има различни видове хемагиоми,нашите бяха капилярни!Абсурд е,че всеки се изказва без да уточнява видът на хемангиома с който се е сблъсквал!
Последна промяна sneludik на 26 Апр 2008 18:47, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
sneludik
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот denita на 19 Апр 2008 14:12

Здравейте!
и моята бебка има хемангиом на лявото рамо, появи се след около един месец след раждането,всеки месец става все по голям и набъбва повече.Много се оплаших в началото,но се надявам да мине след време само ако не като порасне ще правим процедури с лазер,но за операция за сега не бих се съгласила.Много се надявам да не се налага нищо и да се оправи след време.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
denita
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didi_24 на 20 Апр 2008 11:06

sneludik написа:Има различни видове хемагиоми,нашите бяха капилярни!Абсурд е,че всеки се изказва без да уточнява видът на хемагиома с който се е сблъсквал!

Никои лекар не ми каза какви точно са нашите.
Аватар
didi_24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот miranik на 23 Апр 2008 13:02

Здравейте и Мая има хемангиом, капилярен, това каза док, като я водихме на преглед. Аз много се бях притеснила.
първо се появи под лявата гърдичка и растеше допреди седмица. Сега се е закротил. Има и зад ушето. Той е по-малък. Нашто педи ни прати в МА при дерматолог. Тя ме успокои, че сте се нскрие докато бебето направи 1г.
Изображение
Изображение
miranik
Сериозен
 ---

Мнениеот mtincheva_84 на 25 Апр 2008 10:22

Здрвейте на всички мами със дечица,чийто проблем е много неуточнен.......
Както бях писала,нашият беше на главичката,беше защото вече го оперирахме!!Търпече операция защото беше със силен растеж,от типа капилярни беше нашият.
Не искам да давам съвет,защото не съм специалист!Добре е всеки сблъскал се със този проблем да се консултира със възможно най-добрите във тази област.Както казва една потребителка във този форум-всеки си е различен и при всеки Хемангиом има ЛЕК,независимо то дали е оперативно,със лазер или със др.медикаменти!!!
Стискаме палци,успех на всички!!
Изображение
Аватар
mtincheva_84
Отличник
 ---

Мнениеот tiana на 11 Сеп 2008 23:50

Здравейте,
Дъщеричката ми е на почти 4 месеца и се роди с хемангиом на гръбчето - тъмночервено петно без да е релефно,просто цвета на кожата там е различен...Лекарите в АГ казаха,че не е нищо притеснително и може да изчезне с времето.Моля,кажете от кой вид хемангиом е този и дали се налага някакво лечение в случая....В момента име нещо друго което ме притеснява повече - кожичката точно върху белега се изсуши много и се лющи.Опитвам да мажа с разни омазняващи балсами,но ...Ще я водим на лекар,просто исках да се допитам и до вас,някой сблъсквал ли се е с подобен проблем...
ИзображениеИзображение
Аватар
tiana
Начинаещ
 ---

Мнениеот antoniqa на 14 Окт 2008 17:37

много се извинявам, но имам молба ако някой знае координати на д-р Стефанова от ВМИ ПЛовдив, която се занимава с лечение на хемангиоми нека ми ги напише, моля ви.
Изображение
Аватар
antoniqa
Отличник
 ---

Мнениеот shiderita на 16 Окт 2008 14:26

Tiana имаш време все още не бързай да мажеш с нищо, консултирай се с лекар не го пипай, не е хубаво да се лющи или бели, ако от самосебе си се бели добре, но ти не го прави, можеш да направиш беля така, ако не е наложително да се маха може да се изчака, наистина може да изчезне от само себе си.
Antoniqa ще ти напиша координатите на Стефанова от ВМИ, тя също премахва хемангиоми , но познавам и друг специалист, д-р Балева, ние ходихме при нея, също е много добра, на мен ми е махала бенка, дори белег нямам с лазер. На малкия препоръча да не го махаме , но преди съм писала случая по нагоре в темата да не се повтарям пак. На д-р Стефанова координати те са 0888/969277. Трудно откриваема е по някога, трябва да звъниш упорито ако решиш да ходиш при нея- понякога пътува в чужбина и въобще не вдига.
Изображение
Аватар
shiderita
Пристрастен
 ---

Мнениеот lyusie на 16 Окт 2008 14:38

Извинявай shiderita, би ли ми казала какъв точно специалист е д-р Стефанова, интересуваме за един кожен проблем на сина ми.
Изображение
Изображение
Аватар
lyusie
Отличник
 ---

Мнениеот maminka_08 на 16 Окт 2008 14:54

здравеите.преди 12год. дъщеря ми се роди с хемангеом на лявото кра4е.сега няма и помен от него.ако наистина е хемангеом то трябва да из4езне с те4ение на времето.това са разширени кръвоносни съдове и не е опасно и нямат нищо общо с бъбрека или каквото там пишеше във форума.няма страшно
Аватар
maminka_08
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот antoniqa на 16 Окт 2008 19:12

shiderita написа:Tiana имаш време все още не бързай да мажеш с нищо, консултирай се с лекар не го пипай, не е хубаво да се лющи или бели, ако от самосебе си се бели добре, но ти не го прави, можеш да направиш беля така, ако не е наложително да се маха може да се изчака, наистина може да изчезне от само себе си.
Antoniqa ще ти напиша координатите на Стефанова от ВМИ, тя също премахва хемангиоми , но познавам и друг специалист, д-р Балева, ние ходихме при нея, също е много добра, на мен ми е махала бенка, дори белег нямам с лазер. На малкия препоръча да не го махаме , но преди съм писала случая по нагоре в темата да не се повтарям пак. На д-р Стефанова координати те са 0888/969277. Трудно откриваема е по някога, трябва да звъниш упорито ако решиш да ходиш при нея- понякога пътува в чужбина и въобще не вдига.

И на мен д-р Балева ми премахна една бенка, но ми остана огромен белег за съжаление :( Препоръчаха ми д-р Стефанова като специалист, който се занимава изключително с премахване на хемангиоми и затова търся нея. Много ти благодаря!
Изображение
Аватар
antoniqa
Отличник
 ---

Мнениеот shiderita на 17 Окт 2008 00:31

Antoniqa за една и съща лекарка ли говорим къде си ходила на кабинет, може би зависи от много неща незнам , няма да говорим сега кой е по-добър и кой не е - и при д-р Стефанова също е възможно разбира се да остане белег моят комшия ходи при нея да му маха бенка на врата и бенката беше много малка наистина а белега е доста голям, така че никой от нищо не е застрахован. Явно се случва и на мен ми я препоръчваха и затова разбира се имам телефона й, аз също водих малкия при нея за втора консултация за хемангиома и мнението съвпадна, винаги се консултирам и с друг лекар независимо за какво става дума. Тя е наистина добър лекар в това няма спор аз съм много доволна и пишорката на малкия водих при нея да забели и за хемангиома съща и ккакто се казва понякога и най добрия може да сгреши. Радвам се, че съм ти помогнала с координати те й.
Изображение
Аватар
shiderita
Пристрастен
 ---

Мнениеот renka86 на 17 Окт 2008 07:42

моето момче е на 4 месеца и половина роди се с хемангиом на лявото краче който обхваща целия крак вследствие на този хемангиом едното краче е леко подуто но не го боли гледаха го специалисти и казаха че най вероятно до 2 год ще отшуми дано е така :) кървящия хемангиом знам че е опасен и трябва да се оперира :?
Изображение
Аватар
renka86
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Имунизации