Лечение на хемангиом с кортикостероиди

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Re: Хемангиом!

Мнениеот shiderita на 20 Фев 2008 17:01

Стела не бързай да го махаш може да изчезне наблюдавай го, а колкото до това как да го махнеш най-добре с лазер нашият го намазаха с течен азот веднъж получи се схрупче и падна, а сега едва се вижда дори май ще изчезне , но ние сме по големи. Колкото до специалист по тези неща знам къде да отидеш на частно, но има време сега го наблюдавай дали расте и нее го пипай.
Изображение
Аватар
shiderita
Пристрастен
 ---

Мнениеот didi_24 на 23 Фев 2008 22:15

shiderita написа:Стела не бързай да го махаш може да изчезне наблюдавай го, а колкото до това как да го махнеш най-добре с лазер нашият го намазаха с течен азот веднъж получи се схрупче и падна, а сега едва се вижда дори май ще изчезне , но ние сме по големи. Колкото до специалист по тези неща знам къде да отидеш на частно, но има време сега го наблюдавай дали расте и нее го пипай.

аз съм на същото мнение,не се пипа и се наблюдава.Моя син го преглежда специалист педиатър.
Аватар
didi_24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот galenceto на 27 Фев 2008 10:53

Моята дъщеричка също се роди с такова нещо, точно между веждичките,червено и когато плаче се събира на топка. Още в болницата една от най-добрите детски лекарки в Шумен ми каза, че няма нищо страшно, само да се наблюдава, а ако започне да расте да се потърси специалист -детски или пластичен хирург. Но има случаи, в които от самосебе си изчезва. Аз също бях много притеснена, но се надявам, че няма да имаме проблеми с него...
Изображение
galenceto
Пристрастен
 ---

Мнениеот sneludik на 09 Мар 2008 12:41

sttella написа:И дъщеря ми има на главичката, като пъпчица е.Педиатърката ни каза да го следим дали расте, но бих искала да я заведа на преглед на частно.Но при какъв специалист - кожен, невролог или хирург.Съвсем се обърках вече.А и чета различни мнения - че трябва да се махне до 6-тия месец или че не трябва да се бута до 1 годинка.

Не знам дали сте се оправили,но педиатъра е прав.Знам,защото имахме два и ги отстранихме оперативно и не защото така искахме,а защото в един момент започнаха да кървят. Съжелявам ако те плаша,но смятам,че това е сериознна тема,за да искаш нашето мнение!Все пак, дано всичко да е минало добре за вас!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
sneludik
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sttella на 10 Мар 2008 10:07

sneludik написа:
sttella написа:И дъщеря ми има на главичката, като пъпчица е.Педиатърката ни каза да го следим дали расте, но бих искала да я заведа на преглед на частно.Но при какъв специалист - кожен, невролог или хирург.Съвсем се обърках вече.А и чета различни мнения - че трябва да се махне до 6-тия месец или че не трябва да се бута до 1 годинка.

Не знам дали сте се оправили,но педиатъра е прав.Знам,защото имахме два и ги отстранихме оперативно и не защото така искахме,а защото в един момент започнаха да кървят. Съжелявам ако те плаша,но смятам,че това е сериознна тема,за да искаш нашето мнение!Все пак, дано всичко да е минало добре за вас!

Знам, че е сериозна тема и именно за това искам вашето мнение.Не подценявам това на педиатъра, но тук пишат много мами, които са минали по този път и за мен е много важно да разбера как са се развили нещата при тях.А ние за сега нищо не предприемаме, както ни посъветва доктора, а и всички, които са писали тук, но ми се струва, че нараства.
Изображение

Изображение
Аватар
sttella
Сериозен
 ---

Мнениеот sneludik на 10 Мар 2008 11:39

Следете го много внимателнно,ако расте-добре.Не знам дали ще изчезне,но може да расте до едно положение.При нас растеше,като при къпане омекваше и ставаше лесно ранним. При бърсане с хавлийката се разраняваше,така се създаде предпоставка за възспаление. Тези случаи с капилярните хемангиоми се решават от детски хирурзи. В нашия случай бяха два,един на ръчичката и друг на вратлето.На ръчичката растеше два месеца,тогава забелязах и втория,беше миниатюрно петно като боцнато с игла! Втория също започна да расте,вече бяхме сериознно уплашени,и така се стигна до детски хирург. Докторът ни обясни,че тези случаи се решават единственно с оперативна намеса,защото развитието на капилярните хемангиоми води до инфекции.Разраняването на единия не е прецедент,това се случва с всеки .Моят съвет е най-добре се срешнете с детски хирург,той ще ви посъветва най-добре. :sm_174: Виж по нагоре мненията,защото това слазера ми хареса :!:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
sneludik
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didi_24 на 21 Мар 2008 15:50

Кога започнаха да кървят, и отсамосебе си или ги нараняваше по някакъв начин?
Аватар
didi_24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sneludik на 21 Мар 2008 22:24

didi_24 написа:Кога започнаха да кървят, и отсамосебе си или ги нараняваше по някакъв начин?

Първият хемагиом се появи,когато Диди беше в кувиоза!На дясната ръчичка над лакатя се появи малка точица,която не спря да расте 4 месеца.Започна да кърви при къпане.От водата хемагиома омеква и се размива,като при най-лекия допир се разранява.Получава се от самосебе си.Когато първия започна да кърви,втория се беше появил и също започна да расте.Така стигнахме до операциите.Предпочетох да ги отстраня отколкото да ги инфектирам!От консулт с детски хирург ни стана ясно,че раните зарастват,но при всяко мокрене на хемагиома той ще омеква и ще се разранява!Нашия случай беше такъв не знам при вас как е,защото има различни видове хемагиоми,но мисля,че най-срещаните са капилярните.Не знам,защо се интересуваш,пиши повече!
Аватар
sneludik
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот shiderita на 22 Мар 2008 14:22

Sneludik доколкото разбрах от това дето си писала защо не опитате с лазер наистина да ги махнете мисля, че няма да имате повече проблеми след това, защото с корен ги изчистват. Знам, понеже съм се консултирала със специалист хирург, който работи с лазер и каза че изчезва нацяло. А това щом кърви не е хубаво.
Изображение
Аватар
shiderita
Пристрастен
 ---

Мнениеот sneludik на 22 Мар 2008 14:31

shiderita написа:Sneludik доколкото разбрах от това дето си писала защо не опитате с лазер наистина да ги махнете мисля, че няма да имате повече проблеми след това, защото с корен ги изчистват. Знам, понеже съм се консултирала със специалист хирург, който работи с лазер и каза че изчезва нацяло. А това щом кърви не е хубаво.

Благодаря за съвета,... :wink2: но ако прочетеш по-внимателно ще разбереш,че вече имаме операции!Сега съжелявам,че не ги премахнахме с лазер!
Аватар
sneludik
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот shiderita на 24 Мар 2008 09:58

Извинявай, ако не съм разбрала ама като е детето покрай мен все чета малко отгоре отгоре щото спира компа и бързам. Е нищо нали се разбрахме и не съжалявай де сега каквото станало станало, важното е че сега нямате. Нашият го гориха с течен азот както съм писала вече по горе, но вече изчезна и мен ме беше яд ама какво да се прави. Мина вече.
Изображение
Аватар
shiderita
Пристрастен
 ---

Мнениеот didi_24 на 26 Мар 2008 13:09

Ами и Преси има един на дясната длан,но той започна да изчезва отсамосебе си и не се разранява,а другия е на слабините.И двата спряхя да растат,не му пречат и нашия лекар каза че до навършване на 5 г.трябва да изчезнат сами.Ако това не се случи и започнат да кървят да се отстранят с лазер.
Аватар
didi_24
Жител на Mamaibebe
 ---

Химингиом - моля помагайте!

Мнениеот mama ivi на 31 Мар 2008 15:38

Здравейте, мили мами!Нова съм във форума и сега имам нужда от вашия съвет. Имам близнаци на 2месеца. Дъщеря ми има химингиом на ръчичката и кръста. Лекарите не ми казват какво да правя и как да я лекувам.Споменаха нещо за операция и нищо друго. А това нещо продължава да прави релеф. Ако някоя от вас се е сблъсквала с подобно нещо, моля да ми пише, защото съм много притеснена и не зная какво да правя.
mama ivi
 ---

Re: Химингиом - моля помагайте!

Мнениеот mi6a на 31 Мар 2008 16:27

Изображение

ИзображениеИзображениеИзображение

http://save-darina.org/
http://www.protegniraka.bg/
http://procreditbank.bg/main/bg/contributors.php?here=0
не бъди безразличен, можеш да помогнеш!
Аватар
mi6a
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Химингиом - моля помагайте!

Мнениеот mtincheva_84 на 31 Мар 2008 17:13

[quote="mama ivi"]Здравейте, мили мами!Нова съм във форума и сега имам нужда от вашия съвет. Имам близнаци на 2месеца. Дъщеря ми има химингиом на ръчичката и кръста. Лекарите не ми казват какво да правя и как да я лекувам.Споменаха нещо за операция и нищо друго. А това нещо продължава да прави релеф. Ако някоя от вас се е сблъсквала с подобно нещо, моля да ми пише, защото съм много притеснена и не зная какво да правя.[/qupi
писах на лични :!:
Изображение
Аватар
mtincheva_84
Отличник
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Имунизации