Лечение на хемангиом с кортикостероиди

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Хемангиом!

Мнениеот mtincheva_84 на 23 Май 2007 22:07

Хей мамчета,след раждането се появи на главичката на детенцето ни хемангиом(прелича на белег,и е червен на цвят).Може би доста от вас не са наясно с това,но аз също сега се сблъсках с него.Моля,тези които знаят неговото значение нека ми пишат,може и на лични.
Последна промяна mtincheva_84 на 27 Юни 2007 22:38, променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
mtincheva_84
Отличник
 ---

Мнениеот shberen на 24 Май 2007 12:34

да ти кажа звучи ми непознато ние имаме на челото 4ервено петанце и ми казаха 4е след годинката ще изчезне ако е нещо подобно значи и вашето след годинката ще изчезне
Изображение
shberen
Начинаещ
 ---

Мнениеот mtincheva_84 на 24 Май 2007 22:41

оф,искрено се надявам да е така,но при някои няма лек(хемангиомите са доста видове,незнам вашето какво е......?).Четох във саита на бг мама повечко за тях,но задължително трябва да минем през специалист за да го погледне,.Личната ми лекарка каза да го наблюдавам само-лесно е да го кажеш.........а доста по трудно е да го приемеш!!!
Изображение
Аватар
mtincheva_84
Отличник
 ---

Мнениеот 6o6o на 30 Май 2007 15:38

Привет!
Аз съм със същият проблем. Ние имаме хемангиом на ръката. Прочела съм всичко което съм намерила за тях. Ходихме на консултация при един много добър невролог. От няколко месеца ходим при него и се опитваме да го махнем или поне намалим с лазер. Засега няма резултат. Направи ми впечатление, че пишеш че вашият е тъмносин на цвят. Обикновено знам, че са кърваво червени.
Изображение
6o6o
 ---

Мнениеот stefania_K на 30 Май 2007 15:47

по-добре изчакай до годинката преди да предприемаш някакви драстични мерки
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 30 Май 2007 16:06

6o6o написа:Привет!
Аз съм със същият проблем. Ние имаме хемангиом на ръката. Прочела съм всичко което съм намерила за тях. Ходихме на консултация при един много добър невролог. От няколко месеца ходим при него и се опитваме да го махнем или поне намалим с лазер. Засега няма резултат. Направи ми впечатление, че пишеш че вашият е тъмносин на цвят. Обикновено знам, че са кърваво червени.

Да и на мен ми направи впечатление, че каза тъмно син. По принцип Хемангиомите са червени. Миши има такъв на гениталиите, но си седи малък и няма проблем. А и не се притенявам особено, защото ненараства. Ти ходи ли на кожен, та си сигурна, че е хемангиом?
Голямата ми дъщеря има точно такъв белег на опашната кост, какъвто описваш ти. Петно, което е тъмно синъо, роди се с него. И до ден днешен си седи, въпреки, че ми казаха, че до две години ще изчезне :roll:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zuzka на 30 Май 2007 17:59

Аз самата имам хемангиом на лявата буза.Не е бил като белег ,а по скоро като пъпка,която е нараствала с времето.Премахнат е с лазер някъде след годинката ,но за съжаление ми е останал белег.Лично аз те съветвам да отидеш при специалист пък било то на частно ,ако педито не иска да ти даде направление.Не се плаши всичко с бебчо ще е наред.Просто за твое успокоение го заведи на лекар.
Стискам палци и да нацелуваш бебо от мен :kiss2:
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
zuzka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mtincheva_84 на 07 Юни 2007 09:35

Да,моя е грешката-хемангиома стана кърваво червен и се поду,но за сега няма разтеж.а колкото до това от къде съм сигурна че е това,и аз като всяка майка се интересувам за всичко околко дъщеричката ми.Четох доста неща в нета за него(това са оплетени тънки кръвоносни съдове),преди ден ходих на съдов хирург и той ми каза да го наблюдавам само,да измера големината му и след месец да отида пак при него на преглед.Ако има раздастване може и оперативна намеса,но след 1 годинка.
Изображение
Изображение
Аватар
mtincheva_84
Отличник
 ---

Мнениеот Picky на 07 Юни 2007 11:05

Рали има на кръста и отзад на вратлето червени родилни петна, които не избледняват. И аз се чудя дали да правя нещо по въпроса или да почакам пък може да изчезнат от само себе си. Таткото има същото родилна петно на кръста, та определено е от него. Неговото е избледняло и почти не се вижда.
Изображение
Аватар
Picky
Редовен
 ---

Мнениеот sjb на 08 Юни 2007 01:20

mtincheva_84 написа:преди ден ходих на съдов хирург и той ми каза да го наблюдавам само,да измера големината му и след месец да отида пак при него на преглед.Ако има раздастване може и оперативна намеса,но след 1 годинка.

А защо чак след годинката? Дани (на 4 месеца е) има хемангиом на ръчичката и по принцип бяхме записани за днес да ни приемат в детска хирургия, за да го отстранят, защото с времето можело да обхване и цялата ръчичка и белега след това ще е много голям. Е, не го оперираха, защото стойностите на хемоглобина му са ниски. Сега ще пием желязо, капки.
Изображение
Изображение
Човек има три пътя да постъпи правилно.
Първият - най-благородният - размишлението.
Вторият - най-лесният - подръжанието.
Третият - най-горчивият - опитът.
--- Конфуций ---
Аватар
sjb
Отличник
 ---

Мнениеот 6o6o на 08 Юни 2007 08:19

sjb написа:
mtincheva_84 написа:преди ден ходих на съдов хирург и той ми каза да го наблюдавам само,да измера големината му и след месец да отида пак при него на преглед.Ако има раздастване може и оперативна намеса,но след 1 годинка.

А защо чак след годинката? Дани (на 4 месеца е) има хемангиом на ръчичката и по принцип бяхме записани за днес да ни приемат в детска хирургия, за да го отстранят, защото с времето можело да обхване и цялата ръчичка и белега след това ще е много голям. Е, не го оперираха, защото стойностите на хемоглобина му са ниски. Сега ще пием желязо, капки.

И ние където сме питали навсякъде ни казват след година да се предприемат някакви действия. Сега сме на две и пак гледат да не бързат.
Изображение
6o6o
 ---

Мнениеот mtincheva_84 на 10 Юни 2007 22:40

sjb незнам защо ще трябва да чакам годинката,но съветите на тези специалисти е да изчакам.......дано всичко да е наред,а пак то колкото трябва ще чакам :jesus:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=127928
Изображение
Аватар
mtincheva_84
Отличник
 ---

Мнениеот Nifada на 10 Юни 2007 23:25

Леле, притеснихте ме. Гугито има такова нещо на дупето. Голямо е колкото 2 стотинки и е съвсем леко релефно. Такова е откакто се е родила и не расте. Педито го е виждала няколко пъти, но казва, че не било проблем. Какво трябва да направя? Да я заведа на кожен лекар или на невролог? Всъщност не съм сигурна дали е хемангиом, но по това, което описвате е точно такова.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот Vily на 11 Юни 2007 18:47

sjb написа:

Хемангиомът при нас е на гениталиите на малкия и педиатърът ни препоръча просто да следим дали нараства, след което ще ни насочи към лечение с лазер, но при видимо уголемяване. Успокои ни, че не е нещо лошо, лекува се, срещало се често напоследък!!! - което ме кара да се замисля, за първопричините.. :mad2: та и аз още се ровя по темата
ето: http://www.biberonbg.com/info/petna.htm
ИзображениеИзображение
Аватар
Vily
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот meri-an на 18 Юни 2007 20:36

По въпроса за хемангиомите.Аз имам близначки,едната от които има два хемангиома-единия е на лявото бедро,а другия е на гърба.Дъщеря ми е вече на осем години,но отначало и аз като вас бях много изплашена.Потърсих тук-там нещичко по този въпрос(а много четене падна,защото тогава нямах нет) и се оказа,че хемангиоми се получава при деца,чиито майки или имат или някога са имали чернодробни проблеми.Азлично от 15 год. си нося 3-4 камъка в жлъчката.Когато ходихме за пръв път на кожен лекар за това,д-р Страткова от кожна болница Варна ме успокои,че тези образования нарасват до 8-я или 10-я месец.След това започват да растат наобратно т.е. от средата на червеното петно започва да се появява здрава кожа.Предлагаха ми и оперативно отстраняване,но аз не се съгласих и слава богу.Сега вече след осем г. и двата са почти на изчезване.Но не трябва да се пренебрегва факта къде се намира хемангиома,защото може да е на много деликатни места.Затова всеки трябва да реши сам как да постъпи.
Мама Мими
meri-an
Редовен
 ---

Следваща

Назад към Здраве и Имунизации