Суха кашлица всяка сутрин

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Суха кашлица всяка сутрин

Мнениеот stefania_K на 09 Окт 2008 08:23

Мамчета,от няколко седмици Ицко има един проблем.Всяка сутрин има една суха кашлица,която продължава най-много час,час и половина.През това време не кашля постоянно,но все пак поне десетина пъти се случва.В началото му давах сироп за кашлица,но после спрях,защото явно се дължи на някаква алергия или се прочиства.Педи каза да не се притеснявам!
На някой от вас случвало ли му се е ? :roll:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Суха кашлица всяка сутрин

Мнениеот ivon4eto-vn на 09 Окт 2008 22:29

Стефания, не искам да те плаша ама Венци ми беше така около десетина дни и накрая вдигна температура, оказа се че е някакав грип, вярно че ходи на ясла и сега изгражда колективния имунитет. Не искам да те плаша, просто казвам при нас докъде се стигна от една нищо на вид безобидка кашлица, при положение че давах сироп за кашлица и имуностимулатор. Дано при вас е някакъв вид пречистване и всичко да е ок.Пожелавам ви го от сърце!
Изображение
Аватар
ivon4eto-vn
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 09 Окт 2008 22:48

Стефи , щерката на кумицата ми имаше подобна кашлица .На какви ли лекари не я водиха , какво ли не и даваха да пие и пак нищо.Кашлицата мина отсамосебе си след два-три месеца .К
Последно им казаха ,че може да е алергична реакция ( малката кашляше пролетта ) , но е малка за тестване .Трябвало да стане на две ли на три ли догинки , ще те излъжа.
Н алекар ходили ли сте ?
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот hristina1985 на 10 Окт 2008 09:56

Ние сме така от около 2-3 месеца.Пихме какви ли не сиропи за кашлица и още разни за алергии.Педито каза че сигурно е алергечен към нещо.Сега сме болнички доста сериозно с хрема кашлица(но вече сериозна)и ушетата са ни възпалени.Но не мисля че едното е вследствие с другото.Вие ходихте ли на доктор?
Изображение
Изображение
Аватар
hristina1985
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tony_nm на 10 Окт 2008 10:00

може да е заден ринит- как е с нослето.
пробвали ли сте антиалергичен сироп- в повечето случаи ликвидира сутрешната кашлица
Аватар
tony_nm
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 10 Окт 2008 10:04

Благодаря,момичета!
И аз предположих,че е някаква алергия,по принцип Ицко е предразположен към такива работи.Да чукна на дърво,днес се изкашля само веднъж и това беше.Дано да е отшумяло!
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 10 Окт 2008 13:04

Стеф дали може да е от сухия въздух? Ако спи на климатик, знам ли? Някой хора са алергични към климатиците най-грубо казано. Алергичен ли е към нещо?
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот stefania_K на 10 Окт 2008 13:37

Ами те неговите алергии по принцип винаги се изразяват с кожни проблеми,както знаеш :cry:
А от климатик на 100% не е алергичен,защото откакто е роден спи така.Но точно сега не го пускаме,защото Т е подходяща за спане-нито е топло,нито студено :D
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 10 Окт 2008 14:37

Ох, незнам Стеф с какво да ти помогна. Защо не го заведете на кадърен детски алерголог? Аз мисля, че те кожните и респираторните алергии вървят комплексно (от една позната знам). Ако ще те успокоя и аз всяка божа сутрин кашлям като магарица, няма лете, няма зиме. То е различно де, ама все си бауцам :mrgreen: и не съм алергична към нищо.
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот stefania_K на 10 Окт 2008 17:34

И аз съм така,непушач,и при мен е в комбинация и с хрема :cry:
А за алергиите,аз вече няколко пъти исках да МУ НАПРАВЯТ НУЖНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ,НО ВСЕ МИ КАЗВАТ,ЧЕ Е МАЛЪК И ДО ТАМ :x
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот krasiraikova на 27 Окт 2008 15:51

stefania_K написа:
А за алергиите,аз вече няколко пъти исках да МУ НАПРАВЯТ НУЖНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ,НО ВСЕ МИ КАЗВАТ,ЧЕ Е МАЛЪК И ДО ТАМ :x

Защо така в тази наша дьржава нейскат да правят изследвания на децата,какво значи малки са
Рамона беше на 37 дена когато ми се обрина цялата и им взимаха крьв от вената зада
им направят изследвания да разберат от какво е .А кашлицата ви според мен е на алергична
основа
ИзображениеИзображение
Аватар
krasiraikova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот darina delgyanska на 28 Ное 2008 22:44

здравейте, момичета!възможно е сухата кашлица да е от въздуха в стаята, зимата от по- топлия и сух въздух се засилва кашлицата,а може и да е на алергичнаоснова, ако има такава предразположеност :roll:
Изображение
Аватар
darina delgyanska
Пристрастен
 ---

Мнениеот desixxx на 28 Дек 2008 18:55

tony_nm написа:може да е заден ринит- как е с нослето.
пробвали ли сте антиалергичен сироп- в повечето случаи ликвидира сутрешната кашлица

От известно време и Вики е така, водих я на лекар - казаха, че гърдите са и чисти, има хрема, но вече почти отшумява.Незнам какво да я правя. Тони препоръчай ми някой антиалергичен сироп, моля те.
Аватар
desixxx
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 29 Дек 2008 07:09

Аз не знам дали съм за тази тема, но ще пиша и тук. При Гергана сухата лашкица е нощем на пристъпи. Като д ойдохме в Стара Загора, свекър ми беше напавил партно на газ и сега целият н апартамент и приятно топъл, но въздухът е доста сух. На втората вечер Гергана започна да кашля, но на третия ден вдигна Т 38.5 и видях, че гърлото и е подуто. Следваха две вечери, в които се борих с Т и накрая тя се махна, но остана яко запушен нос, та едвам дишаше нощем. Всичкото това съпроводено с все по-силна кашлица. Обадх се на педи, тя каза да сме взимали откашлящ сироп и аз взех АЦЦ. И се започна едно зловещо кашляне, което денем е мокро, а нощем сухо на пристъпи. Хайде, дневното го разбирам, нали откашля, ама защо нощем е сухо? Успордно с това капя прополис в носа и дърпам сополи с една помпа. по мое усмотрение започнах да и давам хапчета Лимфомиозот защото реших, че всичкото това дойде от трета сливица. Сега хосът е свободен, диша спокойно нощем, много рядко хърка ( въпреки, че още вадя жилави сополи с помпата), но тази кашлица нощем ме тревожи. Дали може да е преминала в ларингит и ако е, какво да я правя? ( Ще видя темата и за ларингита). Тук имаме една педи, която дава за всичко АБ и за това не съм и се обадила до сега. Препоръчаха ни една УНГ, но тя пък ми затваря телефона 2 пъти , прзници са, може и д ане е в БГ. А ще с еприберем чак след нова година в София.
Тази нощ сле дпоредните кашлици, реших да спра Ацц защото то предизвиква кашлицата ( а вече го пие 6 дни) и да видя дали ще продължи да кашля така, но ми се иска да и дам и нещо за успокоение на гърлото, заото ми се струва издрано направо. ( Тук нямам овлажнител, а радиаторите са така сложени под прозорците, че нищо не може да се сложи върху тях, добре, че поне инхалаторът си взех от София0.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Назад към Здраве и Имунизации