ДЕЦА С АСТМА

Как да избегнем и да се справяме с болестите на децата. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: Nifada, kama4e, deia80

Re: ДЕЦА С АСТМА

Мнениеот eli_vulkova на 16 Май 2010 21:07

ние живеем на морето затова ми се ще да го пратя малко на планина ,ние зимата ходихме на ски за седмица но лятото не сме го водили
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот pecitoni на 29 Май 2010 14:11

Здравейте и от мен.
Ние също плануваме вече морето,но тази година почивката ще е кратка в сравнение с миналото лято :D
Как са децата?
Тони на последък от както започнахме със сингулера е вече много по-добре,почти не кашля при физически услилия както беше преди 3 месеца,което много ме радва след 10 дни сме при алерголога да видим тя какво ще каже.А и ще правим и тест за да установим към какво е алергичен.
А сега да ви разкажа какво ми се случи тези дни,толкова съм възмутена и реших да го споделя с вас.
Миналия ден в четвъртък взех рецепта от личната за фликсотид и вечерта изпращам майка до аптеката да го вземе,ние с малката бяхме на разходка и като се пребрахме майка ми каза,че е взела лекарството и дори ми каза,че аптекарката я питала на колко години е детето и тя след като е казала на 3 са и казали да си каже ЕГН-то,и аз и казах,че всеки път е така.Отивайки в нашата стая гледам опаковката на фликсотида,че е кафява а не оранжева и като похледнах на хея пише фликсотид 250 а не 50.Вчера отивам в аптеката и казвам на аптекарката,че предишния ден майка е взелалекарство което е объкано и и казвам,че са и дали 250 а ние ползваме 50 и тя най-спокойно ми отговаря "Колежката се е объркала,оставете го,че в момента нямам в наличност и елате утре да си го вземете"запазих спокойствие след нейноте думи оставих го и тръгнах.Днес отивам и на смята аптекарката която е объркала влизам и казвам бях оставила един флексотод за смяна и тя най-спокойно "а този дето съм го объркала миналия ден,той вчера шефа ми вдигна голям скандал" и в аптеката до нея имаше 1 лелка която веднага след изказването на аптекарката се обажа "е какво толкова ти се кара пък той,случва се човек да сбърка" след което аз откачих и се обърнах към нея и казах.
"Госпожо когато в магазина объркат и ми дадът краве сирене вместо овче,може да се каже ,какво толкова объркала се е.Но когато ми дадът лекарство за детето ми с 5 пъти по висока доза от изписаната,вече е голям проблем и това,че ние използваме това леекарство вече 2 години и аз знам какво давам на детето ми в този случай е голям плюс,защото представете си,че започваме сега лечението и в аптеката ми дадът лекарство с 5 пъти повече от допостимата доза и започна лечението и без да знам давам многократно доза с пъти по-голяма какво може да стане"
След моите думи жената млъкна а аптекарката сведе глава и каза,че грешката наистина е много голяма от нейна страна и се извинява.
взех си флексотида и си излязох.
Извинявам се че ви досадих,но просто трябваше да си искажа възмущението
Изображение
Аватар
pecitoni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 31 Май 2010 21:16

мила това наистина е уйасно.добре че си погледнала преди да му дадеш а не си се доверила на аптекарката.незнам за флексотит но ако дадеш вентолин 5 пъти повече може да му се пръсне сърцето на детето.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот danita05 на 07 Сеп 2010 15:05

здравейте мами
имам момиченце на 5 год с диагноза алергичен ринит и прави пристъпи включваме вентолин при спазмите но сингуляр не ни го изписват защо :?: може ли да ми кажете дали от флексотита и сингуляра няма да има пристъпи
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
danita05
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pecitoni на 14 Сеп 2010 11:58

Здравей Данита,флексотита и сингулера се изписва за лечение на астма.
Моят син от 2 години и половина е на постоянно лечение с флексотит а вентолина е при спешност(когато направи пристъп) а сингулер ни изписаха миналата есен,но за лятото лекуващата лекарка ни го спря.При всяко дете лечението като и дозите на лекарствата а и самите те са различни и след като лекар ви е изписал единствено вентолин значи в мометна детето се нуждае от това за лечението.
Изображение
Аватар
pecitoni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот katerina7771 на 13 Окт 2010 11:15

Здравейте,моето дете е с тази диагноза отскоро .Моля ви да ми дадете информация за сандански.къде може да отседнем и къде се правят процедурите.Моля за информация относно ТЕЛК.От няколко месеца сме се на антибиотик и постоянно прави бронхит.В момента милия е с пневмония.вече незнам какво да правя и как да се лекуваме.Благодаря ви предварително.
katerina7771
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 14 Окт 2010 16:01

здравейте момичета,как са дечицата?ние вчера бяхме на контролен преглед при алерголог и се оказа че освен към домашен прах сме алергични и кум плесени и то много алергични.Изписаха ни нови хапчета и продължаваме със старите.Омръзна ми вече,вместо да се оправяме с времето ние се оплитаме все повече.А и есента хич не ни понася,чести пристъпи,ужас направо.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот deroo на 23 Окт 2010 17:54

Нежелана реклама!
deroo
 ---

Мнениеот nadia_gyurova на 09 Фев 2011 17:58

Здравейте на всички! На моето дете скоро му поставиха диагноза астма. Бих искала да ви попитам при кои лекари сте ходили и какви са ви впечатленията. Ели, прочетох от форума че си от Бургас, при кой лекар водиш детето си - и ние сме от Бургас. Благодаря предварително на всеки който се включи.
nadia_gyurova
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 13 Фев 2011 12:27

Здравей Надя,аз водя сина си при Мустаков в софия на 6 месеца,той му води лечението и мога да кажа сме доволни от него.В Бургас няма свестен детски алерголог за съжаление.Като имаме проблем ходим при Праматарова,тя е шефката на детското отделение в МБАЛ и е страхотен педиатър и работи с деца с астма.Дано да съм помогнала.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот nadia_gyurova на 15 Фев 2011 18:00

Ели, благодаря за инфото! Сега искам да питам нещо друго. Ако някой друг може да отговори ще съм много благодарна. Детето ми е на 2г. и 6мес. Възможно ли е да му се направят в момента изследвания? Чувам различни мнения по въпроса и затова ми трябва повече информация. Днес ни изписаха от 2-ро детско в Бургас - бяхме с много тежък пристъп и съм ужасно изплашена. Лекарите в болницата /Праматарова явно е вече пенсионирана и работи само на частно/ казват че в София се правят изследвания с венозна кръв дори и на деца под 3г. Вярно ли е това? Къде в София да отида? Ели, къде приема д-р Мустаков - в Александровса болница ли е? Работи ли със здравната каса? Вярно ли е че дава часове за месец напред?
nadia_gyurova
 ---

Мнениеот eli_vulkova на 17 Фев 2011 13:29

На моя син му направихме изследване с венозна кръв когато беше на 2 и половина,д-р Мустаков го изследва.Прие ни за преглед в Александровска болница но самото изследване се извършва в частна лаборатория в софия,която му праща резултатите на него за разчитане.Теста струваше около 100 лв. защото е за много алергени.След като види резултатите ще ви направи схема за лечение.А за часовете един месец напред това е за частния му кабинет.В болницата ние като ходихме нямаше запазване на часове,отиваш като е на смяна нарейдаш се и се молиш да ти доиде реда преди да приключи дежурството му,доста хора чакат,но прегледа е безплатен,само теста си плащаш.Аз предпочитам да ходя в кабинета и да плащам но да си имам час и да знам че ще вляза,все пак патуването до там не е малко а и с дете с пристап е кошмар,за да се виси по опашки.Ти си прецени,само помни че една седмица преди прегледа не трябва да даваш нищо противоалергично на детето.
ИзображениеИзображение
Аватар
eli_vulkova
Пристрастен
 ---

Мнениеот sisitoti на 25 Фев 2011 13:04

Мнението е изтрито от Модератор поради неспазване на правилата за писане на КИРИЛИЦА и РЕКЛАМА.
sisitoti
 ---

Мнениеот ivbaneva на 13 Апр 2011 13:01

Имахме същия проблем, знам го целия път с изследванията, докторите, лекарствата, пристъпите и болниците. Решихме го доста нетрадиционно - купихме си кученце йоркширски териер. За два месеца забравихме и пристъпите и лекарствата. Синът ми беше на 3 години, сега е на 6 години - нито един асматичен пристъп. Така че си струва да опитате - има развъдници за йоркшири, които приемат посещения на болни деца, за да се види въздействието на кученцата върху децата. При това не струва пари, а и кученцата са много хубави.
ivbaneva
 ---

Мнениеот nadia_gyurova на 13 Апр 2011 15:11

До ivbaneva
Здрасти, може ли малко повече информация за влиянието на това кученце върху децата. Признавам, че много ме заинтригува. Изчетах всичко което намерих из нета по темата, но ми се иска да добия представа за личните ти наблюдения и впечатления. И ако може и друго да питам - твоето дете с диагноза "астма" от алерголог ли беше? При кои лекари си го водила, и прилагала ли си лечение след като си взехте кученцето? Извинявам се за многото въпроси, дано не съм прекалила, но щом си минала вече по този път знаеш какво е...Може би не е тук мястото нито пък времето, но много ми се иска да споделя как се чувствам - всички в този форум ще ме разберат - вече 9 месеца живея, работя, дишам и спя с мисълта, че детето ми не е добре! Болката е огромна, сто пъти бих предпочела аз да бях на неговото място. И искам да изкажа разочарованието си от бургаските лекари на които им трябваха 5 месеца и 4 пневмонии докато му поставят диагноза! Вече и на лекарите в София не вярвам - 13 месеца го водих при доц.Маринова, спазвах стриктно всички нейни предписания и съвети за да не направи астма и накрая...
Моля те, ivbaneva, разкажи ми повече за йоркширския териер.
nadia_gyurova
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Имунизации